Lettuce & Salad Bags
Asda Spinach 300G
300g · £5.37/kg18% off£1.61£1.96Mild Tender Baby Spinach 180g
180g · £7.50/kg£1.35Asda Mild & Tender Spinach 650g
650g · £4.38/kg£2.85Asda Romaine Lettuce Hearts 2pk
2pk · £0.75 each£1.50Asda Mild Mixed Leaf Salad 200g
200g · £7.25/kg£1.45Asda Crisp & Crunchy Little Gem Lettuce 2pk
2pk · £0.48 each£0.95ASDA Leaf & Carrot Salad 240g
240g · £3.75/kg£0.90ASDA Sweet & Crisp Shredded Iceberg Lettuce 130g
130g · £4.62/kg£0.60Asda Mild Beetroot, Baby Spinach & Baby Kale Salad 120g
120g · £11.25/kg£1.35Florette Asian Style Salad 165g
165g · £10.12/kg£1.67ASDA British Cos Lettuce
1pk · £0.95 each£0.95Asda Mild & Tender Mixed Baby Leaf 90g
90g · £13.89/kg£1.25ASDA Rainbow Sharing Salad 330g
330g · £6.36/kg£2.10Asda Mild Baby Leaf & Rocket Salad 75g
75g · £18.00/kg£1.35ASDA Mixed Salad 185g
185g · £8.11/kg£1.50ASDA British Salad Cress
1pk · £0.55 each£0.55ASDA Just Essentials Round Lettuce
1pk · £0.95 each£0.95ASDA British Living Salad
1pk · £1.45 each£1.45Asda Asda Sweet & Crunchy Fine Cut Salad 230g
230g · £5.87/kg£1.35Asda Sweet & Delicate Mild Bistro Salad 170g
170g · £8.53/kg£1.45Florette Classic Crispy Strong 140g
140g · £11.79/kg£1.65ASDA Iceberg Lettuce 200g
200g · £4.00/kg£0.80ASDA Watercress, Spinach & Rocket 80g
80g · £13.88/kg18% off£1.11£1.35Asda Strong & Peppery Watercress 85g
85g · £18.82/kg£1.60Asda Mild Baby Leaf Salad 180g
180g · £8.06/kg£1.45Florette Mixed 125g
125g · £12.40/kg£1.55
Fresh Herbs
ASDA Earthy & Peppery Turmeric 100g
100g · £15.50/kg£1.55ASDA British Growing Basil
1pk · £1.46 each£1.46ASDA British Growing Coriander
1pk · £1.46 each£1.46Asda Mild & Peppery Flat Leaf Parsley 25G
25g · £26.00/kg£0.65ASDA Mint
30g · £20.00/kg£0.60ASDA Coriander 30g
30g · £20.33/kg£0.61ASDA Chives
25g · £29.60/kg£0.74Asda Chopped Flat-Leaf Parsley 75g
75g · £29.33/kg£2.20ASDA British Growing Flat Leaf Parsley
1pk · £1.46 each£1.46ASDA British Growing Curly Parsley
1pk · £1.46 each£1.46ASDA Curly Parsley
30g · £20.00/kg£0.60ASDA Dill
25g · £29.60/kg£0.74Asda Fresh & Earthy Thyme 20G
20g · £30.00/kg£0.60Asda Cool & Refreshing Growing Garden Mint
1pk · £1.46 each£1.46
Dressings & Croutons
Heinz Honey & Mustard Dressing 405g
405g · £10.25/kg2 for £6.15£4.15Asda Ranch Dressing 250ml
250ml · £5.20/L£1.30Asda Caesar Dressing 250ml
250ml · £5.20/L£1.30Heinz Salad Cream 605g
605g · £7.85/kg2 for £7.40£4.75Asda Honey & Mustard Dressing 250ml
250g · £5.20/kg£1.30Hellmann's Real Caesar Salad Dressing & Dip 250ml
250ml · £7.20/L£1.80ASDA Light Ranch Dressing 250ml
250ml · £5.20/L£1.30ASDA Hot Honey Style Dressing 175ml
175ml · £10.29/L£1.80ASDA Garlic & Herb Dressing 175ml
175ml · £10.29/L£1.80Heinz Salad Cream Original 425g
425g · £8.59/kg£3.65Asda Extra Special Caesar Salad Dressing 255ml
255ml · £10.86/L£2.77Asda Original Salad Cream 420g
420g · £5.00/kg£2.10Pizza Express House Light Dressing 235ml
235ml · £14.47/L£3.40ASDA French Dressing 175ml
175ml · £10.29/L£1.80Heinz Light Salad Cream 235g
415g · £8.80/kg£3.65Hellmann's Vinaigrette Fat Free 250 ml
250ml · £7.20/L£1.80Free From by Asda Salad Cream 295g
295g · £6.27/kg£1.85ASDA Caesar Dressing 175ml
175ml · £10.29/L£1.80Asda Thousand Island Dressing 250ml
250ml · £5.20/L£1.30Asda Rich Balsamic Dressing 250ml
250ml · £5.20/L£1.30ASDA Garlic & Herb Oven Baked Croutons 40g
40g · £15.00/kg£0.60Newman's Own Dressing & Dip Ranch 250ml
250ml · £10.20/L£2.55Asda Light Caesar Dressing 250ml
250ml · £5.20/L£1.30Heinz Salad Cream Light 30% Less Fat 605g
605g · £7.85/kg2 for £7.40£4.75Newman's Own Dressing & Dip Italian 250ml
250ml · £10.20/L£2.55Heinz Salad Cream Extra Light 70% Less Fat 415g
415g · £8.80/kg£3.65Asda Oven Baked Olive Oil & Sea Salt Croutons 100g
100g · £13.50/kg£1.35OMV! Deliciously Vegan by Asda Caesar Style Dressing 250ml
250ml · £6.60/L£1.65Asda Fat Free Vinaigrette Dressing 250ml
250ml · £5.20/L£1.30Asda Classic 70% Less Fat Salad Cream 420g
420g · £5.00/kg£2.10Newman's Own French Dressing & Dip 250ml
250ml · £10.20/L£2.55
Tomatoes
Asda Beef Tomato
1pk · £1.05 each£1.05Asda Fragrant & Juicy Sweet Vine Ripened Tomatoes 250g
250g · £5.60/kg£1.40ASDA Baby Plum Tomatoes 300g
300g · £3.83/kg£1.15Asda Crunchy & Fragrant Vine Ripened Tomatoes
1pk · £1.70 each£1.70Just Essentials by Asda Salad Tomatoes
6pk · £0.20 each£1.22ASDA Crunchy & Juicy Cherry Tomatoes 300g
300g · £4.03/kg£1.21Just Essentials by Asda Cherry Tomatoes 250g
250g · £3.00/kg£0.75Exceptional by Asda Petite Plum Vine Tomatoes 220g
220g · £11.59/kg£2.55Asda Vine Ripened Cherry Tomatoes
1pk · £1.40 each£1.40Exceptional by Asda Petite Plum Vine Tomatoes 440g
440g · £7.61/kg£3.35Exceptional by Asda Aromatico Tomatoes 220g
220g · £11.59/kg£2.55Asda Grower's Selection Organic Vine Tomatoes
1pk · £3.15 each£3.15Exceptional by Asda Aromatico Tomatoes 440g
440g · £9.09/kg£4.00
Cucumbers
Asda Cool & Crunchy Mini Cucumbers 200g
200g · £6.75/kg£1.35ASDA Organic Cucumber
1pk · £1.55 each£1.55ASDA Cucumber
1pk · £1.21 each£1.21ASDA Cucumber Portion 190g
1pk · £0.85 each£0.85
Avocados
ASDA Organic Ripe Avocado
1pk · £1.75 each£1.75Asda Large Avocado
1pk · £1.08 each£1.08Asda Creamy & Nutty Avocados 2pk
2pk · £0.91 each£1.82Exceptional by ASDA Giant Avocado
1pk · £2.80 each£2.80JUST ESSENTIALS by Asda 4 Avocados
4pk · £0.40 each£1.59
Peppers
Exceptional by ASDA Sweet Baby Peppers 200g
200g · £9.25/kg£1.85Asda Just Essentials Cooking Peppers 700g
700g · £3.29/kg£2.30Asda Green Peppers
1pk · £0.85 each£0.85Just Essentials by Asda Mixed Peppers (Colour may vary)
3pk · £0.73 each£2.20Asda Loose Red Pepper
1pk · £0.86 each£0.86Exceptional by ASDA Sweet Pointed Peppers
2pk · £0.93 each10% off£1.85£2.05Asda Crisp & Fragrant Sweet Peppers 3 Pack (Colour may vary)
3pk · £0.87 each£2.60Loose Orange Pepper
1pk · £0.86 each£0.86Loose Yellow Pepper
1pk · £0.85 each£0.85
Spring Onions & Celery
Asda Fragrant & Crunchy Spring Onions 125g
125g · £8.80/kg£1.10Asda Organic Spring Onions
1pk · £1.35 each£1.35Asda Fragrant & Crunchy Spring Onions
1pk · £0.85 each£0.85Asda Fragrant & Punchy Jumbo Spring Onions
1pk · £1.20 each£1.20
Chilli, Ginger & Garlic
ASDA Thin Chillies 175g
175g · £8.86/kg£1.55ASDA Padron Peppers 135g
135g · £10.37/kg£1.40ASDA Scotch Bonnet Chillies 50g
50g · £21.00/kg£1.05Asda Hot & Fiery Bird Eye Chillies 20g
20g · £37.50/kg£0.75Asda Hot & Fragrant Thin Chillies 50g
50g · £15.00/kg£0.75Asda Warm & Fruity Red Chillies 60g
60g · £10.83/kg£0.65ASDA 4 Garlic
4pk · £0.26 each£1.05Asda Loose Garlic 60mm+
1pk · £0.55 each£0.55ASDA 5 Garlic
5pk · £0.40 each18% off£1.98£2.41Asda 3 Organic Garlic
3pk · £0.42 each£1.25ASDA Solo Garlic 145g
150g · £14.67/kg£2.20Exceptional by ASDA Oak Smoked Garlic
35g · £31.43/kg£1.10ASDA Ginger
85g · £14.12/kg£1.20Cook by Asda Ground Ginger 28g
28g · £43.93/kg£1.23Asda Sweet & Warming Ginger 500g
500g · £4.56/kg£2.28