- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Offers (2070)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
ASDA Half Salmon Side 500g
500g · £21.50/kg£10.75Bernard Matthews Turkey Ham Wafer Thin 100g
90g · £16.11/kg£1.45Bluey Celebration Cake
1pk · £17.20 each£17.20Asda Sweet Chilli Chicken StoneBaked Pizza 340g
340g · £6.18/kg£2.10Asda Tender Chicken Breast Fillets 600g
600g · £9.25/kg3 for £14.75£5.55ASDA Strawberries 400g
400g · £7.00/kg£2.80Müller Corner Chocolate Digestive and Strawberry Shortcake Yogurts 6 x 124g (744g)
744g · £6.25/kg2 for £6.15£4.65Asda Succulent Chicken Thighs 1.1kg
1.1kg · £3.64/kg£4.00Asda Tender Lean Diced Beef
700g · £14.00/kg£9.80ASDA 2 Salmon Fishcakes 270g
270g · £11.48/kg£3.10ASDA British Chicken Breast Fillets
1kg · £8.60/kg£8.60ASDA British Chicken Drumsticks
2kg · £2.73/kg£5.45ASDA 12 Free Range Large Eggs
12pk · £0.34 each£4.05Just Essentials by Asda Chunky Chicken Breast 240g
240g · £10.21/kg£2.45Asda Tikka Chicken Breast Slices
160g · £22.50/kg3 for £8.60£3.60Muller Rice Chocolate, Hazelnut and Caramel Low Fat Desserts
1.02kg · £4.56/kg2 for £6.15£4.65Asda Succulent Large Chicken 1.70kg
1.7kg · £3.76/kg£6.40Yoplait Frubes Strawberry Flavour Yogurt Tubes 9 x 37g (333g)
333g · £5.32/kg32% off£1.77£2.60ASDA Blueberries 300g
300g · £12.83/kg£3.85ASDA 12 Free Range Medium Eggs
12pk · £0.29 each£3.50Meatless Farm Beef Style Mince 350g
350g · £11.43/kg£4.00Philadelphia Original Soft Cream Cheese 165G
165g · £7.52/kg55% off£1.24£2.75Asda Light & Fluffy Maris Piper Potatoes 2kg
2kg · £1.10/kg£2.20
Too Early for Christmas? Never!
Ferrero Rocher Chocolate Pralines Gift Box of Chocolate 16 Pieces (200g)
200g · £43.00/kg£8.60Cadbury Dairy Milk Christmas Little Robins Bag 77 g
77g · £24.03/kg£1.85Kit Kat Santa Milk Chocolate Christmas Figure 29g
29g · £20.69/kg£0.60Kinder Milk Chocolate Christmas Mini Figures 6 x 15g
90g · £34.44/kg£3.10Cadbury Dairy Milk Chocolate Christmas Mini Snow Balls 74g
74g · £25.00/kg£1.85Maltesers Reindeer Gingerbread Chocolate Christmas Mini Treats Bag 59g
59g · £26.27/kg£1.55Reese's Peanut Butter Milk & White Miniatures Advent Calendar 245g
245g · £32.65/kg£8.00ASDA 6 Tasty Iced Mince Pies
6pk · £0.38 each£2.30Cadbury Dairy Milk Winter Wonderland 100g
100g · £18.50/kg£1.85HARIBO Selection Box 182g
182g · £17.03/kg£3.10Exceptional by ASDA 6 Luxury Mince Pies
6pk · £0.58 each£3.50Maltesers Reindeer Chocolate Christmas Advent Calendar 108g
104g · £35.58/kg£3.70Cadbury Chocolate Christmas Selection Pack 78g
78g · £26.28/kg£2.05Lindt Lindor Christmas Milk Chocolate Mini Truffles Bag 80g
80g · £38.75/kg£3.10Milkybar White Chocolate Advent Calendar 85g
85g · £36.47/kg£3.10Cadbury Roses Chocolate Assortment Tub 475 g
475g · £12.95/kg£6.15M&M's Crispy Milk Chocolate Christmas Santa Treat 29g
29g · £20.69/kg£0.60Galaxy Smooth Milk Chocolate Christmas Advent Calendar 110g
110g · £33.64/kg£3.70Maltesers Reindeer Chocolate Christmas Treat 29g
29g · £20.69/kg£0.60Mr Kipling Christmas Deep Filled Mince Pies 6 Pack
6pk · £0.62 each£3.70
Indulge In Something Exceptional
Exceptional by Asda 6 Bramley Apple Pork Sausages 400g
400g · £9.75/kg2 for £6.15£3.90Exceptional by ASDA Pinot Grigio Trentino 75cl
750ml · £12.33/L3 for £26.20£9.25Exceptional by Asda 6 Triple Chilli Pork Sausages 400g
400g · £9.75/kg2 for £6.15£3.90Exceptional by ASDA Italian Orzo 500g
500g · £2.08/kg33% off£1.04£1.55Asda Extra Special Colombian Roast Coffee Beans 227g
227g · £21.59/kg2 for £8.60£4.90Exceptional by Asda Hand Finished Red Velvet Cake
1pk · £4.90 each£4.90Exceptional by ASDA 12 Italian Inspired Meatballs 340g
340g · £17.94/kg3 for £14.75£6.10Exceptional by Asda 4 All-Butter Croissants
4pk · £0.73 each£2.93Asda Extra Special Frozen Raw & Peeled Jumbo King Prawns 200g
200g · £23.10/kg21% off£4.62£5.85Exceptional by ASDA Spanish Chorizo 225g
225g · £14.44/kg£3.25Exceptional by ASDA Malbec 75cl
750ml · £12.33/L3 for £26.20£9.25Exceptional by Asda 4 Sliced Brioche Burger Buns
4pk · £0.45 each£1.80Exceptional by Asda Authentic Greek Yogurt 500g
500g · £5.80/kg£2.90Exceptional by ASDA Sweet Pointed Peppers
2pk · £0.93 each10% off£1.85£2.05Exceptional by ASDA 4 All-Butter Pains Au Chocolat
4pk · £0.74 each£2.95ASDA Exceptional Best in Season Easy Peelers 600g
600g · £3.10/kg27% off£1.86£2.55Asda Exceptional Manchego DOP 150g
150g · £32.67/kg3 for £8.60£4.90ASDA Extra Special Prosecco Brut 75cl
750ml · £13.13/L3 for £26.20£9.85Exceptional by Asda 6 Bacon & Maple Syrup Pork Sausages 400g
400g · £9.75/kg2 for £6.15£3.90Exceptional by Asda Apple & Blackcurrant Crumble Cake
1pk · £4.90 each£4.90
Easy Midweek Meals
Dolmio Bolognese Smooth Tomato Pasta Sauce 450g
450g · £7.11/kg2 for £4.30£3.20ASDA British Fluffy & Golden Large Baking Potatoes 4pk
4pk · £0.23 each£0.92John West Tuna Chunks in Brine 4 x 132g
372g · £11.75/kg3% off£4.37£4.50ASDA 12 Beef Meatballs 340g
340g · £13.56/kg£4.61Birds Eye Garden Peas 375g
375g · £5.60/kg4 for £6.15£2.10ASDA Carbonara Pasta Bake 1.4kg
1.4kg · £6.64/kg£9.30ASDA Firm & Flavoursome Baby Potatoes 1kg
1kg · £1.20/kg£1.20Asda 3 Crunchy & Fragrant Brown Onions
3pk · £0.39 each£1.16ASDA Meal for Four Cottage Pie 1.4kg
1.4kg · £6.64/kg£9.30ASDA Flavourful Lean Beef Steak Mince (Typically Less Than 5% Fat)
500g · £12.70/kg£6.35Heinz Chicken Noodle Tinned Soup 400g
400g · £5.00/kg5 for £6.15£2.00Dolmio Stir In Pasta Sauce Smoked Bacon & Tomato 150G
150g · £12.00/kg£1.80Birds Eye 10 Omega 3 Fish Fingers 280g
280g · £13.11/kg£3.67ASDA Caesar Salad Kit 215g
215g · £8.84/kg£1.90Dolmio Bolognese Original Pasta Sauce 450g
450g · £7.11/kg2 for £4.30£3.20ASDA Meal for Four Beef Lasagne 1.4kg
1.4kg · £6.64/kg£9.30Asda Fusilli Pasta 500g
500g · £1.80/kg£0.90Old El Paso Mexican Original Smoky BBQ Fajita Kit 500g
500g · £9.30/kg£4.65Asda Seasoned Sweet Potato Fries 500g
500g · £5.40/kg£2.70Asda Steam Bags Carrot, Peas & Sweetcorn 4 x 160g (640g)
640g · £4.22/kg£2.70
Tickled Pink
Pukka Chicken & Mushroom Pie
212g · £9.81/kg33% off£2.08£3.10Swizzels Drumstick Squashies Original Raspberry & Milk Flavour 140g
140g · £7.50/kg£1.05Dove Pink Beauty Bar 2x 90 g
180g · £13.39/kg£2.41Whitby Seafoods Scampi 360g
370g · £11.68/kg9% off£4.32£4.75Young's Chip Shop 4 Omega 3 Fish Fillets 400g
400g · £7.68/kg1% off£3.07£3.10Dr. Oetker Ristorante Pizza Funghi 365g
365g · £5.92/kg44% off£2.16£3.85The Bakery at Asda Pink Drip Cake
1pk · £19.70 each£19.70itsu hoisin duck 8 bao buns 256g
256g · £18.95/kg£4.85Walkers Classic Pack 20 x 25g
500g · £10.02/kg23% off£5.01£6.51Napolina Rigatoni Pasta 500g
500g · £3.70/kg£1.85Kellogg's Corn Flakes 670g
670g · £6.42/kg2 for £6.15£4.30Extra Watermelon Flavour Sugarfree Chewing Gum Bottle 46 pieces
64g · £46.88/kg£3.00Rowntree's Fruit Pastilles Ice Lollies 8x65ml
520ml · £5.94/L37% off£3.09£4.90Kopparberg Alcohol-Free Variety Pack 10 x 330ml
3.3L · £2.80/L12% off£9.24£10.50Young's 4 Fish Fillets in Golden Breadcrumb 600g
600g · £9.50/kg£5.70Pizza Express Dough Boobs with Garlic Butter 200g
200g · £11.05/kg52% off£2.21£4.60Sanex Skin Therapy Anti-Dryness Shower Gel Body Wash 450ml
450ml · £15.00/L3 for £12.30£6.75Nairn's Fruit & Seed Oatcakes 225g
200g · £9.75/kg£1.95
Feast with the Faithful
Asda Chicken Korma with Pilau Rice Meal for 1 400g
400g · £11.00/kg£4.40Asda Chicken Tikka Masala with Pilau Rice 400g
400g · £6.00/kg£2.40Aero Bubbles Peppermint Mint Chocolate Sharing Bag 92G
92g · £26.09/kg£2.40Cadbury Dairy Milk Buttons Chocolate Pieces 100 Gr
100g · £24.00/kg£2.40Cadbury Dairy Milk Caramel Nibbles Chocolate 100 Gr
100g · £24.00/kg£2.40Diet Coke Bottle 2L
2L · £1.28/L2 for £3.70£2.55Asda Beef Lasagne Ready Meal 400g
400g · £11.00/kg£4.40Asda Chicken Butter Masala Ready Meal 400G
400g · £9.28/kg22% off£3.71£4.75Asda 10 Garlic Baguette Slices 260g
260g · £5.77/kg£1.50Haribo Tangfastics Sweets Bag 175g
175g · £7.20/kg19% off£1.26£1.55Doritos Chilli Heatwave Tortilla Chips Sharing Crisps 180g
180g · £12.06/kg2 for £3.70£2.17Asda Sweet Popcorn 100G
100g · £11.00/kg£1.10Chicago Town Takeaway Stuffed Crust Pepperoni Medium Pizza 490g
490g · £6.29/kg23% off£3.08£4.00Doritos Cool Original Tortilla Chips Sharing Crisps 180g
180g · £12.06/kg2 for £3.70£2.17Chicago Town Takeaway Large Cheesy Stuffed Pepperoni Pizza
640g · £6.30/kg34% off£4.03£6.10Revels Milk Chocolate with Raisins, Coffee & Orange Bites Pouch Bag 101g
101g · £21.29/kg£2.15Chicago Town Meat Supreme Pizza Subs 2 x 125g (250g)
250g · £9.40/kg4 for £6.15£2.35Frozen Chicago Town Cheese & Tomato Pizza Subs 250g
250g · £9.40/kg4 for £6.15£2.35Ben & Jerry's Chocolate Fudge Brownie Ice Cream 465ml
465ml · £10.02/L32% off£4.66£6.85Doritos Tangy Cheese Tortilla Chips Sharing Crisps 180g
180g · £12.06/kg2 for £3.70£2.17
Off to Uni
Starbucks Multiserve Caffè Latte Iced Coffee 750ml
750ml · £4.13/L28% off£3.10£4.30Asda All Purpose Cleaning Cloths 10pk
10pk · £0.11 each£1.05George Home Metal Butterfly Can Opener
1pk · £0.80 each£0.80Pot Noodle Beef & Tomato 90 g
90g · £10.00/kg£0.90Bens Original Chinese Style Microwave Rice 220g
220g · £7.73/kg3 for £3.70£1.70Flash Spray Wipe Done Antibac Apple Blossom Cleaning Spray 800ml
800ml · £4.25/L£3.40Pot Noodle Original Curry 90 g
90g · £10.00/kg£0.90Cruzcampo Sevilla 10 x 440ml
4.4L · £3.88/L2 for £26.20£17.05Ariel Washing Liquid, 72 Washes, Original
2.42L · £5.60/L£13.55George Home Toilet Brush
1pk · £1.70 each£1.70Pukka Pads Sherbet A5 Jotta Notebook (Styles May Vary)
1pk · £3.26 each£3.26George Home Utensil Set
1pk · £3.69 each£3.69Batchelors Pasta 'n' Sauce Tomato, Onion & Herb 99g
99g · £15.15/kg4 for £4.30£1.50Heinz Beanz in a Rich Tomato Sauce Family Pack 6 x 415g
2.49kg · £2.59/kg2 for £10£6.45Napolina Fusilli Pasta 500g
500g · £3.70/kg£1.85Shades by Asda Everyday Kitchen Towels 2 Rolls
2pk · £1.35 each£2.70Batchelors Pasta 'n' Sauce Cheese, Leek & Ham Flavour Pasta Sachet 99g
99g · £15.15/kg4 for £4.30£1.50Batchelors Pasta 'n' Sauce Mac 'n' Cheese Pasta Sachet 99g
99g · £15.15/kg4 for £4.30£1.50Ben's Original Pilau 220g
220g · £7.73/kg3 for £3.70£1.70Madrí Excepcional 10 x 440ml
4.4L · £4.44/L£19.55
Autumn Comforts
Asda Bake at Home 4 Cinnamon Swirls 318g
318g · £11.86/kg18% off£3.77£4.60Asda Tomato & Mascarpone Soup 600G
600g · £3.08/kg18% off£1.85£2.25Exceptional by ASDA Beef Gravy Granules 200g
200g · £11.50/kg£2.30Twinings Strong English Breakfast 80 Tea Bags 250g
250g · £28.40/kg£7.10Ambrosia Devon Custard Dessert Can 400g
400g · £5.13/kg2 for £2.85£2.05Mug Shot Pasta Snack Creamy Cheese 68g
68g · £8.82/kg£0.60Asda Chunky Minestrone Soup 600g
600g · £3.08/kg18% off£1.85£2.25Asda Mexican Chilli Bean Soup 600g
600g · £3.08/kg18% off£1.85£2.25Mug Shot Macaroni Cheese Flavour Pasta 62g
68g · £8.82/kg£0.60ASDA Cottage Pie 800g
800g · £6.18/kg11% off£4.94£5.55Twinings Superblends Moment of Calm Spiced Camomile & Vanilla 20 Tea Bags 30g
30g · £141.67/kg£4.25Options Belgian Choc 220g
220g · £16.00/kg47% off£3.52£6.65Asda Chicken & Mushroom Soup 600G
600g · £3.08/kg18% off£1.85£2.25The Bakery at ASDA Delicious Apple Crumble 500g
500g · £9.80/kg£4.90Asda Giant Yorkshire Pudding 110g
110g · £10.82/kg8% off£1.19£1.29Asda Sweet Potato & Chilli Soup 600g
600g · £3.08/kg18% off£1.85£2.25Asda The Bakery Apple Pie
1pk · £2.40 each£2.40Asda Beef Stew & Dumplings Ready Meal 400G
400g · £11.00/kg£4.40Kenco Smooth Instant Coffee 190g
190g · £38.84/kg28% off£7.38£10.25Mug Shot Pasta Snack Tomato & Herb 64g
64g · £9.38/kg£0.60