Chilled Meat Alternatives
Beyond Burger Original Plant-Based Patties 2 x 113g (226g)
226g · £24.34/kg£5.50Meatless Farm Beef Style Mince 350g
350g · £11.43/kg£4.00Quorn Vegan Smoky Ham Free Slices 100g
100g · £33.00/kg£3.30Quorn Sweet Chilli Mini Fillets 138g
138g · £17.97/kg32% off£2.48£3.65Quorn 14 Cocktail Sausages 140g
140g · £13.21/kg26% off£1.85£2.50Squeaky Bean Crispy Bacon Style Strips 50g
50g · £67.00/kg£3.35Quorn Vegetarian Chicken Slices 170g
170g · £19.71/kg£3.35Richmond Meat-Free 2 Quarter Pounder Burgers 227g
227g · £10.75/kg20% off£2.44£3.05Richmond Meat-Free 8 Tasty Sausages 304g
304g · £9.21/kg£2.80This Isn't Pork Plant-Based Caramelised Onion Sausages 270g
270g · £17.04/kg£4.60Quorn 12 Veggie Turkey and Stuffing Slices 170g
170g · £19.41/kg£3.30Quorn Vegetarian Ham Slices 170g
170g · £19.71/kg£3.35Quorn Vegan Chicken Free Slices 100g
100g · £33.00/kg£3.30Vivera 2 Plant-Based Chicken Breast 180g
180g · £22.22/kg£4.00Quorn 24 Cocktail Sausages 240g
240g · £12.92/kg£3.10Quorn Vegan Pepperoni 100g
100g · £33.00/kg£3.30Quorn 2 Peppered Steaks 196g
196g · £20.92/kg£4.10Quorn Strips 300g
300g · £10.33/kg3 for £7.50£3.10Quorn 12 Picnic Eggs 240g
240g · £14.38/kg£3.45THIS Plant Based Vegan Bacon Rashers 120g
120g · £35.42/kg£4.25Quorn Fajita Mini Fillets 138g
138g · £17.97/kg32% off£2.48£3.65Vegetarian & Vegan Black Pudding Roll 220g
220g · £9.77/kg£2.15Quorn Vegan Roast Beef Style Slices 105g
105g · £31.43/kg£3.30Asda Plant Based OMV! No Steak & Gravy Slices 300g
300g · £8.33/kg£2.50THIS plant based Vegan Chicken Pieces 170g
170g · £25.00/kg£4.25Richmond Meat-Free 8 Sage & Onion Sausages 304g
304g · £9.21/kg£2.80Squeaky Bean Ready to Eat Chicken Style Pieces Sweet Smokey BBQ 130g
130g · £27.69/kg£3.60Quorn Sweet Chilli Bites 180g
180g · £17.22/kg£3.10Richmond Vegan & Vegetarian Meat Free 6 Back Bacon Rashers 120g
120g · £19.25/kg13% off£2.31£2.65Vivera Plant Salmon Fillet 200g
200g · £21.25/kg£4.25Meatless Farm Pork & Apple Style Sausages 300g
300g · £12.83/kg£3.85Vivera Plant-Based Mince 220g
220g · £14.77/kg£3.25Cauldron Lincolnshire Sausages 276g
276g · £8.99/kg32% off£2.48£3.65Vivera Plant Shawarma Kebab 175g
175g · £18.57/kg£3.25Squeaky Bean NYC Deli Pastrami Style Sandwich Slices 90g
90g · £40.56/kg£3.65Frozen Quorn Vegetarian 8 Sausages 336g
336g · £9.82/kg£3.30Quorn Garlic & Herb Bites 180g
180g · £17.22/kg£3.10Quorn Picnic Eggs 140g
140g · £13.21/kg26% off£1.85£2.50OMV! Deliciously Vegan by Asda 2 No Chicken Kievs 280g
280g · £10.36/kg£2.90
Tofu
Tofoo & Co. Smoked Tofu 225g
225g · £15.56/kg£3.50Tofoo & Co. Naked Tempeh 200g
200g · £15.25/kg£3.05Plant Based by Asda Organic Super Firm Tofu 200g
200g · £6.50/kg£1.30Clearspring Organic Japanese Silken & Smooth Tofu 300g
300g · £5.73/kg20% off£1.72£2.15Tofoo & Co. Naked Tofu 280g
280g · £10.00/kg£2.80Tofoo & Co. Naked Tofu XL 450g
450g · £8.13/kg14% off£3.66£4.25Cauldron Vegan Organic Authentic Tofu 396G
396g · £7.35/kg18% off£2.91£3.55Cauldron Garlic & Ginger Marinated Tofu 160g
160g · £21.25/kg£3.40Tofoo & Co. Original Seitan 225g
225g · £13.56/kg£3.05Yutaka Silken Tofu 308g
308g · £5.26/kg23% off£1.62£2.10
Frozen Meat Alternatives
Plant Based by Asda Meat-Free Meatballs 400g
400g · £6.13/kg£2.45Quorn Swedish Style Balls 300g
300g · £6.17/kg44% off£1.85£3.30Linda McCartney's 6 Vegetarian Red Onion & Rosemary Sausages 270g
270g · £9.15/kg19% off£2.47£3.05Quorn Frozen Meat Free Pieces 300g
300g · £6.17/kg44% off£1.85£3.30Linda McCartney's 6 Vegetarian Sausages 270g
270g · £11.30/kg£3.05Linda McCartney 10 Vegan Sausages 450g
450g · £8.22/kg£3.70Richmond Meat Free No-Chicken Chargrilled Pieces 220g
220g · £16.59/kg£3.65Plant Based by Asda 8 Meat-Free Burgers 454g
454g · £6.28/kg£2.85Quorn 2 Vegetarian Chicken & Bacon Lattices 300g
300g · £11.50/kg3 for £7.50£3.45Quorn Fillets 312g
312g · £6.89/kg35% off£2.15£3.30Linda McCartney's 2 Vegetarian 1/4 lb Burgers 227g
227g · £13.44/kg£3.05Linda McCartney's 2 Vegetarian Mozzarella 1/4 lb Burgers 227g
227g · £10.88/kg19% off£2.47£3.05Quorn Vegetarian 12 Sausages Family Value Pack
504g · £6.45/kg£3.25Plant Based by Asda Meat-Free Mince 454g
454g · £5.29/kg£2.40Richmond Meat-Free 8 Tasty Sausages 304g
304g · £8.72/kg£2.65Quorn Frozen Meat Free Mince 300g
300g · £6.17/kg44% off£1.85£3.30Quorn 2 Garlic & Herb Fillets 200g
200g · £17.25/kg3 for £7.50£3.45Asda 2 Vegetarian Pesto & Mozzarella Melts 280g
280g · £8.75/kg£2.45Quorn Southern Fried Bites 300g
300g · £11.00/kg3 for £7.50£3.30Frozen Quorn Vegetarian 4 Southern Fried Burgers 252g
252g · £13.69/kg£3.45Quorn 2 Garlic & Mushroom Escalopes 240g
240g · £13.75/kg£3.30Frozen Birds Eye Green Cuisine 4 Veggie Quarter Pounders 454G
454g · £6.72/kg£3.05Plant Based by Asda 4 Spicy Bean Burgers 454g
454g · £3.52/kg£1.60Plant Based by Asda 4 Veggie Burgers 454g
454g · £3.96/kg£1.80Birds Eye Green Cuisine 10 Veggie Fingers 284g
284g · £7.92/kg£2.25Quorn Vegetarian Crispy Nuggets 300g
300g · £11.00/kg£3.30Quorn Takeaway Salt and Pepper Tenders 240g
240g · £8.96/kg35% off£2.15£3.30Quorn 2 Cheese & Broccoli Escalopes 240g
240g · £13.75/kg£3.30Asda 2 Vegetarian Cheese & Spring Onion Crispbakes 280g
280g · £10.54/kg£2.95OMV! Deliciously Vegan by Asda 2 Salt & Vinegar Battered No Pork Sausages 170g
170g · £13.24/kg£2.25