Chilled Meat Alternatives
Squeaky Bean Vegan Crispy Bacon 50g
50g · £68.00/kg£3.40Vivera Veggie Greek Kebab 175G
175g · £16.29/kg£2.85Quorn Fajita Mini Fillets 138g
138g · £29.71/kg£4.10£3.55 Clubcard (£25.72/kg)Quorn Sweet Chilli Fillets 138g
138g · £29.71/kg£4.10£3.55 Clubcard (£25.72/kg)Gosh! Super Plants Mushroom, Wild Garlic & Chia Seed Sausages 210g
210g · £19.52/kg£4.10£3.60 Clubcard (£17.14/kg)Linda Mccartneys Vegetarian Tomato & Basil Meatballs 292G
292g · £10.62/kg£3.10£2.85 Clubcard (£9.76/kg)Quorn 7 Picnic Eggs 140g
140g · £21.07/kg£2.95£2.10 Clubcard (£15.00/kg)Quorn 24 Cocktail Sausages 240g
240g · £14.17/kg£3.40Quorn 14 Cocktail Sausages 140g
140g · £21.07/kg£2.95£2.10 Clubcard (£15.00/kg)THIS Fillet Steak 220G
220g · £41.14/kg£9.05Vivera Plant Based Doner Kebab 160g
160g · £17.81/kg£2.85Quorn Mince 230g
230g · £16.74/kg£3.85Squeaky Bean Tuna Style Flakes 120g
120g · £35.83/kg£4.30Quorn Vegan Chicken Free Slices 100G
100g · £34.00/kg£3.40£3.00 Clubcard (£30.00/kg)Quorn Vegan Smoky Ham Free Slice 100G
100g · £34.00/kg£3.40£3.00 Clubcard (£30.00/kg)Simon Howie Vegetarian Haggis 454G
454g · £8.48/kg£3.85Richmond Meat-Free Back Bacon Rashers 120g
120g · £22.08/kg£2.65Richmond Meat-Free Sage & Onion Sausages 8 Pack 304g
304g · £9.21/kg£2.80Richmond Meat-Free Streaky Bacon Rashers 120g
120g · £22.08/kg£2.65Richmond Meat-Free Sausages 8 Pack 304g
304g · £9.21/kg£2.80RICHMOND 8 VEGGIE TASTY SAUSAGES 304g
304g · £9.21/kg£2.80Quorn Sweet Chilli Bites 180G
180g · £18.61/kg£3.35The Vegetarian Butcher What the Cluck 160g
160g · £24.38/kg£3.90Vivera Plant Based Steak 240g
240g · £21.25/kg£5.10Simon Howie Veggie Black Pudding 240G
240g · £8.96/kg£2.15Macsween Vegetarian Haggis 400G
400g · £11.38/kg£4.55This Isn't Pork Plant-Based Onion Sausages 270G
270g · £19.44/kg£5.25Quorn Vegan Pepperoni Slices 100G
100g · £34.00/kg£3.40Vivera Plant Salmon Style Fillets 2X100g
200g · £20.75/kg£4.15This Isn't Beef Plant Based Mince 250G
250g · £16.80/kg£4.20Squeaky Bean Chargrilled Steak Strips 120G
120g · £35.83/kg£4.30Quorn Meat Free Peppered Steaks 2 Pack, 196G
196g · £24.23/kg£4.75Simon Howie Vegetarian Square Sausages 270G
270g · £11.48/kg£3.10This Isn't Chicken Plant Based Pieces 170G
170g · £28.82/kg£4.90Quorn Tomato & Basil Slices 100g
100g · £34.00/kg£3.40Quorn Deli Garlic & Herb Slices 100g
100g · £34.00/kg£3.40This Isn't Bacon Plant-Based Rashers 120G
120g · £32.92/kg£3.95£3.30 Clubcard (£27.50/kg)Quorn Veggie Turkey & Stuffing 100g
100g · £29.50/kg£2.95Quorn Veggie Ham 100g
100g · £29.50/kg£2.95The Vegetarian Butcher Impeckable Vegan Chicken Breast 180g
180g · £21.39/kg£3.85Vivera Veggie Mince 220G
220g · £12.95/kg£2.85Squeaky Bean Cooking Chorizo Style Sausage 100G
100g · £35.50/kg£3.55Squeaky Bean Ready To Eat Chicken Style Pieces - Sweet Smokey BBQ 130g
130g · £30.00/kg£3.90Gosh Moroccan Spiced Falafel 171G
171g · £16.67/kg£2.85Gosh Beetroot Falafel With Red Pepper And Chli 171G
171g · £16.67/kg£2.85Quorn Vegan Roast Beef Style Slices 105G
105g · £32.38/kg£3.40IMPOSSIBLE BURGER PATTIES MADE FROM PLANTS 226g
226g · £21.68/kg£4.90THIS Chicken Slices 95g
95g · £35.79/kg£3.40Gosh! Super Plants Middle Eastern Broccoli & Broad Bean with Cherry Burgers 200g
200g · £18.75/kg£3.75£3.00 Clubcard (£15.00/kg)Whitworths Nutty Kitchen Italian 200g
200g · £18.50/kg£3.70View all (61)
Tofu
The Tofoo Co. Katsu Tofu 240g
240g · £14.38/kg£3.45Tiba Tempeh Roasted Protein Bites 60g
60g · £29.17/kg£1.75£1.25 Clubcard (£20.83/kg)Tiba Tempeh Southern Style Protein Bites 60g
60g · £29.17/kg£1.75£1.25 Clubcard (£20.83/kg)Tiba Tempeh Organic Original 200g
200g · £15.50/kg£3.10£2.40 Clubcard (£12.00/kg)THE TOFOO CO ORGANIC SILKEN TOFU 300g
300g · £9.67/kg£2.90£2.30 Clubcard (£7.67/kg)The Tofoo Co. Original Seitan 225g
225g · £13.78/kg£3.10Better Nature Tempeh - Smoky 220g
220g · £17.73/kg£3.90£3.10 Clubcard (£14.09/kg)The Tofoo Co. Organic Scrambled Tofu 200G
200g · £17.00/kg£3.40Cauldron Foods Tofu Pieces 160G
160g · £25.63/kg£4.10Cauldron Foods Tofu 396G
396g · £8.96/kg£3.55Cauldron Extra Firm Tofu Block 200g
200g · £12.25/kg£2.45Tofoo Co Tempeh 200G
200g · £17.00/kg£3.40The Tofoo Co. Extra Firm Organic Tofu Naked XL 450g
450g · £9.67/kg£4.35Better Nature Organic Tempeh 200G
200g · £19.50/kg£3.90Satono Yuki Tofu 300G
300g · £8.17/kg£2.45The Tofoo Co. Smoked Organic Tofu 225G
225g · £16.67/kg£3.75The Tofoo Co Naked Tofu 280G
280g · £11.07/kg£3.10Tesco Plant Chef Organic Firm Tofu 399g
300g · £8.83/kg£2.65The Tofoo Co. Smoked XL 400g
400g · £14.50/kg£5.80La Vie Teriyaki Tofu 240g
240g · £19.79/kg£4.75The Tofoo Co Naked Tofu Mini 180g
180g · £10.00/kg£1.80THE TOFOO CO Organic spicy tofu 280g
280g · £13.21/kg£3.70
Frozen Meat Alternatives
Birds Eye 10 Green Cuisine Vegan Veggie Fingers 284g
284g · £8.63/kg£2.45Quorn Southern Fried Bites 300G
300g · £11.67/kg£3.50Linda Mccartneys Vegemince 500G
500g · £8.20/kg£4.10Quorn Takeaway Hot & Spicy Bites 245g
245g · £16.94/kg£4.15Quorn 30 Crispy Nuggets 594g
594g · £7.15/kg£4.25Quorn Pieces 630g
630g · £6.75/kg£4.25Quorn Mince 630g
630g · £6.75/kg£4.25Quorn Vegetarian Roast 400g
400g · £11.38/kg£4.55Quorn Vegan Pieces 280G
280g · £8.57/kg£2.40Quorn 2 Garlic And Mushroom Escalopes 240G
240g · £15.83/kg£3.80