Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Save with Clubcard
    Save with Clubcard
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Custard, Cream & Jelly Desserts

  • Tesco Belgian Chocolate Eclairs 2 Pack

    2pk · £1.10 each
    £2.20
  • Tesco Finest Belgian Chocolate Creme Eclairs 2 Pack

    2pk · £2.30 each
    £4.60
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Tesco Finest Dine In Salted Caramel Profiteroles 6pk

    124g · £37.50/kg
    £4.65
  • Ambrosia Devon Custard 500G

    500g · £5.60/kg
    £2.80
    £1.95 Clubcard (£3.90/kg)
  • Tesco Ready To Serve Custard 1Kg

    1kg · £1.60/kg
    £1.60
  • Ambrosia Devon Custard 1Kg

    1kg · £4.05/kg
    £4.05
  • Tesco Ready To Serve Custard 400G

    400g · £3.75/kg
    £1.50
  • Ambrosia Deluxe Custard 750g

    750g · £5.40/kg
    £4.05
  • Ambrosia Deluxe Custard 400G

    400g · £7.38/kg
    £2.95
  • Ambrosia Deluxe Custard - Madagascan Vanilla 2 x 120g

    2pk · £20.00/kg
    £2.40
    £2.05 Clubcard (£17.08/kg)
  • Tesco Reduced Fat Custard 1Kg

    1kg · £1.60/kg
    £1.60
  • Ambrosia Light Devon Custard 150G

    150g · £8.33/kg
    £1.25
  • Ambrosia Devon Custard Chocolate 150G

    150g · £8.33/kg
    £1.25
  • Ambrosia Light 30% Less Sugar & Fat Custard 500G

    500g · £5.60/kg
    £2.80
    £1.95 Clubcard (£3.90/kg)
  • Ambrosia Devon Custard 150G

    150g · £8.33/kg
    £1.25
  • Ambrosia Ready To Eat Devon Custard 4 X 120G

    4pk · £30.83/kg
    £3.70
    £3.20 Clubcard (£26.67/kg)
  • Tesco Fresh Custard 500G

    500g · £5.90/kg
    £2.95
  • Tesco Reduced Fat Custard 500G

    500g · £1.70/kg
    £0.85
  • Tesco Finest Vanilla Custard 500g

    500g · £7.50/kg
    £3.75
  • Ambrosia Low Fat Custard 400G

    400g · £5.13/kg
    £2.05
  • Ambrosia Devon Custard 400G

    400g · £5.13/kg
    £2.05
  • Ambrosia Chocolate Devon Custard 400G

    400g · £5.13/kg
    £2.05
  • Tesco Ready To Serve Custard 500G

    500g · £1.70/kg
    £0.85
  • Ms Molly's Belgian Chocolate Eclairs 2 Pack

    2pk · £0.55 each
    £1.10
  • Angel Delight Lemonade Jelly & Strawberry Bobba Bubble 4x130g

    4pk · £25.38/kg
    £3.30
  • Ambrosia Devon Custard Banana 150G

    150g · £8.33/kg
    £1.25
  • Hartley's Sugar Free Strawberry Jelly 6x115g

    6pk · £33.04/kg
    £3.80
    £3.05 Clubcard (£26.52/kg)
  • Hartley's Raspberry Jelly 6x125g

    6pk · £28.80/kg
    £3.60
    £3.05 Clubcard (£24.40/kg)
  • Cadbury Dairy Milk Buttons Chocolate Dessert 75G

    75g · £22.00/kg
    £1.65
    £1.30 Clubcard (£17.33/kg)
  • Cadbury Flake Milk Chocolate Dessert 75G

    75g · £22.00/kg
    £1.65
    £1.30 Clubcard (£17.33/kg)
  • Tesco Raspberry Trifle 600g

    600g · £7.58/kg
    £4.55
  • Tesco Finest Dine In Mixed Berry Trifles 2x150G

    2pk · £31.00/kg
    £4.65
  • Tesco Triple Chocolate Trifle 500G

    500g · £9.10/kg
    £4.55
  • Tesco Raspberry Trifles 3 x 135g 405g

    405g · £5.06/kg
    £2.05
  • Muller Light Dessert Milk Chocolate 4x90g

    4pk · £30.00/kg
    £2.70
  • Tesco Chocolate Supremes 6 x 85g

    6pk · £24.71/kg
    £2.10
  • Yorkie Milk Chocolate Dessert 2x65g

    2pk · £43.85/kg
    £2.85
    £1.65 Clubcard (£25.38/kg)
  • Tesco Double Chocolate Sundae Dessert 200G

    200g · £12.75/kg
    £2.55
  • Ambrosia Custard Minis 330G

    6pk · £61.82/kg
    £3.40
  • Tesco Strawberry Trifles 3 x 135g (405g)

    405g · £5.06/kg
    £2.05
  • Hartley's 10 Cal Raspberry Jelly 175g

    175g · £6.86/kg
    £1.20
  • Hartley's 10 Cal Strawberry Jelly 175g

    175g · £6.86/kg
    £1.20
  • Hartley's 10 Cal Mango & Passionfruit Jelly 175g

    175g · £6.86/kg
    £1.20
  • Cadbury Dairy Milk Button & Chunk Desserts 4x75g

    4pk · £62.00/kg
    £4.65
  • Ms Molly's Strawberry Trifles (2 x 115g) 230g

    230g · £5.87/kg
    £1.35
  • Tesco Caramel Panna Cotta Dessert 2 X120g

    2pk · £25.00/kg
    £3.00
  • Tesco Toffee Sundae 125g

    125g · £16.80/kg
    £2.10
  • Hartley's 10 Cal Blueberry & Blackcurrant Jelly 4x175g

    4pk · £20.86/kg
    £3.65
  • Tesco Strawberry Trifle 600G

    600g · £7.58/kg
    £4.55
  • View all (66)

Sponge Puddings

  • Tesco Finest Sticky Toffee Pudding Meal Deal 230g

    230g · £20.00/kg
    £4.60
  • Tesco Finest Melt in the Middle Chocolate Fondants 2 Pack 310g

    2pk · £30.00/kg
    £4.65
  • Tesco Finest Sticky Toffee Pudding 400 g

    400g · £17.13/kg
    £6.85
    £5.35 Clubcard (£13.38/kg)
  • Gü Chocolate Melt in the Middle Pudding 2 x 90g

    2pk · £54.44/kg
    £4.90
  • Gü Chocolate Fudge Cake Pots Dessert 2x 68g

    2pk · £76.47/kg
    £5.20
    £3.75 Clubcard (£55.15/kg)
  • Gü Victoria Sponge Cake Pots Dessert 2x 74g

    2pk · £70.27/kg
    £5.20
    £3.75 Clubcard (£50.68/kg)
  • Tesco 2 Sticky Toffee Puddings 220g

    2pk · £31.36/kg
    £3.45
  • Auntys Sticky Toffee Steamed Puddings 2 X 95G

    95g · £20.53/kg
    £1.95
  • Haydens Apple Sponge Pudding 400g

    400g · £9.00/kg
    £3.60
  • Tesco Sticky Toffee Pudding 400G

    400g · £13.88/kg
    £5.55
  • Auntys Golden Syrup Steamed Puddings 2 X 95G

    95g · £20.53/kg
    £1.95

Cheesecakes

  • Gü Zillionaire Cheesecake Dessert 2 x 84.5g

    2pk · £58.33/kg
    £4.90
    £3.45 Clubcard (£41.07/kg)
  • English Cheesecake Company Reese's Peanut Butter Cheesecake Slice 180g

    180g · £27.22/kg
    £4.90
  • Gu Key Lime Pie Cheesecake Dessert (2x70g)

    2pk · £70.00/kg
    £4.90
    £3.45 Clubcard (£49.29/kg)
  • Gu Strawberry & Clotted Cream Cheesecake Dessert (2x82g)

    2pk · £59.76/kg
    £4.90
  • Gu New York Cheesecake Dessert (2x70g)

    2pk · £60.00/kg
    £4.20
  • Gu Spanish Lemon Cheesecake Dessert (2x85g)

    2pk · £57.65/kg
    £4.90
  • Gu Salted Caramel Cheesecake Dessert (2x82g)

    2pk · £59.76/kg
    £4.90
  • Tesco 2 Lemon Cheesecake Slices 180g

    2pk · £41.11/kg
    £3.70
  • Tesco Finest 2 Triple Chocolate Ombre Cheesecake Slices 180g

    2pk · £51.11/kg
    £4.60
  • Tesco Lemon Cheesecake 500g

    500g · £12.00/kg
    £6.00
    £5.70 Clubcard (£11.40/kg)
  • Tesco Finest Lemon & Mascarpone Cheesecake 500g

    500g · £12.60/kg
    £6.30
  • Tesco Finest Dark Chocolate Mirror Glaze Cheesecake Slices 180g

    2pk · £51.67/kg
    £4.65
  • Tesco Lemon Cheesecakes 3 x 100g

    3pk · £32.50/kg
    £3.25
  • Tesco 2 Raspberry Cheesecake Slices 180g

    2pk · £41.11/kg
    £3.70

Chilled Desserts

  • Muller Rice Original Low Fat Dessert 170G

    170g · £6.76/kg
    £1.15
  • Ambrosia Deluxe Rice Pudding - Madagascan Vanilla 2 x 110g

    2pk · £21.82/kg
    £2.40
    £2.05 Clubcard (£18.64/kg)
  • Stockwell & Co. Rice Pudding 400G

    400g · £1.13/kg
    £0.45
  • Muller Rice Low Fat Dessert - Apple & Raspberry 6 x 170g

    6pk · £28.53/kg
    £4.85
    £4.00 Clubcard (£23.53/kg)
  • Ambrosia Rice Pudding 150G

    150g · £8.33/kg
    £1.25
  • Ambrosia Ready To Eat Creamed Rice Pudding 4 X 120G

    4pk · £30.83/kg
    £3.70
    £3.20 Clubcard (£26.67/kg)
  • Rachel's Organic Divine Rice 2 X150g

    2pk · £18.33/kg
    £2.75
  • Nestle Nesquik Milk Slice - Chocolate 4x26g

    4pk · £69.23/kg
    £1.80
  • Milkybar Milk Slices 4X26g

    4pk · £69.23/kg
    £1.80
  • Tesco Mini Churros 205g

    205g · £27.07/kg
    £5.55
  • The Pizza Company Cookie Dough Dessert 150G

    150g · £32.00/kg
    £4.80
  • Bonne Maman Milk Chocolate Mousse 4x70g

    4pk · £63.57/kg
    £4.45
  • Aero Chocolate Mousse 4 X59g

    4pk · £41.53/kg
    £2.45
  • Tesco Chocolate Mousse 6 x 55g

    6pk · £22.73/kg
    £1.25
  • Ski Strawberry Mousse 4 X60g

    4pk · £31.67/kg
    £1.90
  • Nestle Milkybar Mousse 4 X55g

    4pk · £44.55/kg
    £2.45
  • Tesco Finest 12 Macaron Selection 144g

    144g · £30.21/kg
    £4.35

Cakes

  • Tesco Finest Lemon Drizzle Cake

    1pk · £5.25 each
    £5.25
  • Tesco Finest Victoria Sponge Cake

    1pk · £5.25 each
    £5.25
  • Tesco Finest Carrot Cake 6 Servings

    1pk · £5.25 each
    £5.25
  • Tesco Finest Coffee and Walnut Cake

    1pk · £5.25 each
    £5.25
  • Ms Molly's Madeira Celebration Cake

    1pk · £6.00 each
    £6.00
  • Tesco Finest Red Velvet Cake 405g

    405g · £12.96/kg
    £5.25
  • Tesco Toasty Walnut Cake

    1pk · £2.65 each
    £2.65
  • Tesco Iced Coffee Madeira Cake

    1pk · £2.65 each
    £2.65
  • Tesco Classic Madeira Cake

    1pk · £2.65 each
    £2.65
  • Tesco Slinky White Chocolate face Caterpillar cake

    1pk · £12.35 each
    £12.35
  • Ms Molly's Raspberry Swiss Roll

    1pk · £1.60 each
    £1.60
  • McGhee's Toffee Sponge Cake

    1pk · £4.05 each
    £4.05
  • McGhee's Hand finished Lemon Sponge Cake

    1pk · £4.05 each
    £4.05
  • McGhee's Victoria Sponge Cake

    1pk · £4.05 each
    £4.05
  • Reids Ginger Loaf Cake

    1pk · £2.90 each
    £2.90
  • Reids Cherry Loaf Cake

    1pk · £2.90 each
    £2.90
  • Reids Lemon & Sultana Loaf Cake

    1pk · £2.90 each
    £2.90
  • Tesco Genoa Fruit Cake

    1pk · £3.30 each
    £3.30
  • McVitie's Jamaica Ginger Sticky Pudding Cake

    1pk · £2.15 each
    £2.15
  • Ms Molly's Jumbo Strawberry & Vanilla Swiss Roll

    1pk · £2.35 each
    £2.35
  • Tesco Finest Chocolate Cake 6 Servings

    1pk · £5.25 each
    £5.25

Crumbles, Pies & Tarts

  • Mr Kipling Cherry Bakewell Cake Tarts 6 Pack

    6pk · £0.73 each
    £4.35
    £2.60 Clubcard (£0.43 each)
  • McGhee's Pineapple Tarts 4 Pack

    4pk · £0.56 each
    £2.25
  • Tesco Free From Cherry Bakewell Tarts 4 Pack

    4pk · £0.79 each
    £3.15
  • McGhee's 4 Pack Assorted Tarts

    4pk · £0.56 each
    £2.25
  • Mr Kipling Vanilla Birthday Cake Tarts 4 Pack

    4pk · £0.68 each
    £2.70
    £1.45 Clubcard (£0.36 each)
  • Tesco Assorted 6 Jam Fruity Tarts

    6pk · £0.21 each
    £1.25
  • Tesco Free From Bramley Apple Pies 4 Pack

    4pk · £0.79 each
    £3.15
  • Mr Kipling Bramley Apple & Blackcurrant Pies 6 Pack

    6pk · £0.72 each
    £4.30
  • Tesco Bramley Apple Pies 6 Pack

    6pk · £0.30 each
    £1.80
  • Tesco 2 Rhubarb Crumbles 270g

    2pk · £25.56/kg
    £3.45

Canned Desserts

  • Tesco Rice Pudding 400G

    400g · £3.25/kg
    £1.30
  • Auntys Strawberry Steamed Puddings 2X95g

    95g · £20.53/kg
    £1.95
  • Ambrosia Creamed Rice Sultanas & Nutmeg 400G Tin

    400g · £6.88/kg
    £2.75
  • Ambrosia Tapioca Pudding 400g

    400g · £6.38/kg
    £2.55
  • Ambrosia Deluxe Rice Pudding Dessert 400G

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Tesco Reduced Fat Rice Pudding 400G

    400g · £3.25/kg
    £1.30
  • Ambrosia Creamed Semolina 400G Tin

    400g · £6.88/kg
    £2.75
  • Ambrosia Low Fat Rice Pudding 400G

    400g · £5.13/kg
    £2.05
  • Ambrosia Rice Pudding 400G

    400g · £5.13/kg
    £2.05
  • View Ice Cream

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo