Cheddar
Cathedral City Mature Cheddar Cheese 550 G
550g · £12.91/kg£7.10£5.40 Clubcard (£9.82/kg)Tesco 30% Reduced Fat Mature Cheese 400G
400g · £8.63/kg£3.45Tesco Welsh Medium Cheddar 400G
400g · £8.63/kg£3.45Cathedral City Mature Cheddar Cheese 350 G
350g · £13.43/kg£4.70Tesco Organic Mature Cheddar 400G
400g · £15.63/kg£6.25Pilgrims Choice Extra Mature Cheddar Cheese 350 G
350g · £16.00/kg£5.60£4.45 Clubcard (£12.71/kg)Pilgrims Choice Mature Cheddar Cheese 350 G
350g · £16.00/kg£5.60£4.45 Clubcard (£12.71/kg)Dragon Welsh Slate Cavern Aged Cheddar 200G
200g · £17.25/kg£3.45Colliers Powerful Welsh Cheddar Cheese 200 G
200g · £13.00/kg£2.60Tesco British Mild Cheddar Cheese 400G
400g · £8.63/kg£3.45Arla LactoFREE Mature Cheddar Cheese 200g
200g · £15.75/kg£3.15Tesco Finest Vintage English Cheddar 300g
300g · £17.50/kg£5.25Tesco Finest Extra Mature English Cheddar Cheese 350G
350g · £15.00/kg£5.25Tesco Finest Mature English Cheddar Cheese 350G
350g · £15.00/kg£5.25Cathedral City Lighter Mature Cheddar Cheese 350 G
350g · £13.43/kg£4.70Collier's Smoky Cheddar Cheese 170G
170g · £16.76/kg£2.85Dragon Mature Welsh Cheddar Cheese 350 G
350g · £10.71/kg£3.75Violife Epic Cheddar Cheese Alternative 200g
200mg · £19,500.00/kg£3.90Tesco Mature Cheddar 400G
400g · £8.63/kg£3.45Tesco 30% Reduced Fat Extra Mature Cheese 400G
400g · £8.63/kg£3.45Tesco Extra Mature Cheddar Cheese 400G
400g · £8.63/kg£3.45Dragon Vintage Welsh Cheddar 550G
550g · £11.09/kg£6.10
Grated & Sliced Cheese
Applewood Slices 160G
160g · £22.50/kg£3.602 for £4.50 ClubcardSierpc Krolewski Cheese Slices 135g
135g · £20.00/kg£2.70Tesco Sliced Emmental 250g
250g · £12.60/kg£3.152 for £4.50 ClubcardTesco Sliced Edam 250g
250g · £12.60/kg£3.152 for £4.50 ClubcardTesco British Mild Cheddar Cheese 10 Slices, 250 G
250g · £12.60/kg£3.152 for £4.50 ClubcardTesco British Mature Cheddar Cheese 10 Slices, 250 G
250g · £12.60/kg£3.152 for £4.50 ClubcardMiekovita Gouda Cheese Slices 500G
500g · £12.90/kg£6.45Mlekovita Gouda Cheese Slices 150g
150g · £15.67/kg£2.35Tesco 10 Mild Slices 200G
200g · £7.75/kg£1.55Tesco British Mild Grated Cheddar Cheese 250g
250g · £11.60/kg£2.902 for £4.50 ClubcardTesco British Mature Grated Cheddar Cheese 250 G
250g · £11.60/kg£2.902 for £4.50 ClubcardTesco British Extra Mature Grated Cheddar Cheese 250 G
250g · £11.60/kg£2.902 for £4.50 ClubcardTesco Mozzarella Grated 500g
500g · £10.70/kg£5.35£4.50 Clubcard (£9.00/kg)Tesco Grated Four Cheese 250g
250g · £11.60/kg£2.902 for £4.50 ClubcardTesco Mature Grated Cheddar 500g
500g · £10.70/kg£5.35Tesco Grated Parmigiano Reggiano 100G
100g · £35.50/kg£3.55Creamfields Grated Cheddar 500G
500g · £6.70/kg£3.35Tesco Grated Mozzarella 250G
250g · £11.60/kg£2.902 for £4.50 ClubcardMexicana Hot Cheddar Cheese Slices 160 G
160g · £21.88/kg£3.502 for £4.50 Clubcard
Cheese Snacks
Dairylea Dunkers Jumbo Tubes Cheese Snacks 6 pack 6x41G
246g · £18.50/kg£4.55The Laughing Cow Original Cheese Spread Triangles x16 240g
240g · £17.29/kg£4.15Nairn's Gluten Free Mini Cheese Snacks 45g
45g · £30.00/kg£1.35Mini Babybel Light Cheese Snacks 6 x 20g
6pk · £160.00/kg£3.20£2.25 Clubcard (£112.50/kg)Mini Babybel Original Cheese Snacks 6 x 20g
6pk · £160.00/kg£3.20£2.25 Clubcard (£112.50/kg)Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g
65g · £29.23/kg£1.90£1.25 Clubcard (£19.23/kg)Cathedral City Minis Mature Cheddar Cheese 6x20g
6pk · £145.00/kg£2.90£2.60 Clubcard (£130.00/kg)Cheestrings Original 8Pk Cheese Snacks 160G
8pk · £180.00/kg£3.60Mini Babybel Original Cheese Snacks 10 x 20g
10pk · £195.00/kg£3.90Mexicana The Original Spicy Cheddar Cheese Bar 185g
185g · £20.00/kg£3.70£2.70 Clubcard (£14.59/kg)
Spreadable Cheese
Creamfields Soft Cheese 200G
200g · £6.75/kg£1.35Seriously Spreadable Original Cheese Spread 125g
125g · £12.80/kg£1.60Puck Cheese Spread Alternative 240G
240g · £9.58/kg£2.30Philadelphia Light Low Fat Soft Cream Cheese 165G
165g · £17.27/kg£2.85Philadelphia Original Soft Cream Cheese 165G
165g · £17.27/kg£2.85Philadelphia Original Soft Cream Cheese 280G
280g · £14.11/kg£3.95£3.00 Clubcard (£10.71/kg)Boursin Garlic and Herb Soft French Cream Cheese 150g
150g · £28.00/kg£4.20£3.25 Clubcard (£21.67/kg)California Soft Cheese 1kg
1kg · £7.10/kg£7.10California Soft Cheese 500g
500g · £8.50/kg£4.25Tesco Soft Cheese Plain Full Fat 200G
200g · £9.00/kg£1.80Colliers Powerful Extra Mature Cheese Spread 125g
125g · £19.60/kg£2.45Tesco 50% Less Fat Garlic & Herb Soft Cheese 200g
200g · £9.00/kg£1.80Philadelphia Garlic & Herbs Soft Cream Cheese 165G
165g · £17.27/kg£2.85Philadelphia Light Low Fat Soft Cream Cheese 280G
280g · £14.11/kg£3.95£3.00 Clubcard (£10.71/kg)
Brie, Camembert & Soft Cheese
Port Salut Mild Soft French Cheese 185g
185g · £21.89/kg£4.05Président French Brie Cheese 200g
200g · £19.75/kg£3.95£3.00 Clubcard (£15.00/kg)Le Rustique Brie 200G
200g · £19.00/kg£3.80Le Rustique Pasteurised Camembert 250G
250g · £17.20/kg£4.30Tesco British Brie 160G
160g · £19.06/kg£3.05
Mozzarella & Burrata
Tesco Finest Mozzarella Di Bufala Campana PDO 200g
200g · £14.50/kg£2.90Galbani Italian Mozzarella Cheese 125g
225g · £9.56/kg£2.15£1.60 Clubcard (£7.11/kg)Tesco Mozzarella 200g
200g · £7.75/kg£1.55Creamfields Mozzarella 210G
210g · £3.57/kg£0.75
Parmesan
Tesco Parmigiano Reggiano Cheese 200 G
200g · £25.75/kg£5.15Tesco Finest Parmigiano Reggiano 170 G
170g · £31.76/kg£5.40
Feta & Goats Cheese
Yamas Authentic Greek Feta Pdo 150G
150g · £17.67/kg£2.65Creamfields Greek Style Salad Cheese 200G
200g · £5.50/kg£1.10Tesco Reduced Fat Salad Cheese 200G
200g · £14.00/kg£2.80Tesco Greek Feta Cheese 200 G
200g · £13.75/kg£2.75Tesco British Goats Cheese 125G
125g · £27.20/kg£3.40
Speciality & Other Cheese
Lowicz Twarog Curd Cheese 250G
250g · £8.00/kg£2.00Graham's Protein 30g Natural Cottage Cheese 200g
200g · £11.75/kg£2.35Graham's Natural Cottage Cheese Low Fat 300G
300g · £7.33/kg£2.20Tesco Fat Free Quark 250g
250g · £6.60/kg£1.65Piatnica High-Protein Cottage Cheese 200g
200g · £9.00/kg£1.80Graham's Natural Cottage Cheese Full Fat 300G
300g · £7.33/kg£2.20Tesco Fat Free Cottage Cheese 300G
300g · £7.33/kg£2.20Piatnica Semi-Fat Curd Cheese 250g
250g · £10.80/kg£2.70Tesco Halloumi 225G
225g · £10.44/kg£2.35Cypressa Halloumi Cheese 200g
200g · £20.75/kg£4.15Yamas! Authentic Cypriot Halloumi Pdo 200G
200g · £20.00/kg£4.00Tesco Wensleydale With Apricots Cheese 200g
200g · £17.25/kg£3.45Dragon Welsh Slate Cavern Aged Red Leicester 200G
200g · £17.25/kg£3.45Tesco Red Leicester Cheese 400G
400g · £8.63/kg£3.45Tesco Wensleydale Cheese with Cranberries 200g
200g · £17.25/kg£3.45Tesco Welsh Mild Chedder Cheese 220G
220g · £13.41/kg£2.95Tesco Paneer Cheese 200G
200g · £11.75/kg£2.35Shagun Diced Paneer Cheese 500G
500g · £13.50/kg£6.75Tesco Smoked Cheese 125G
125g · £19.60/kg£2.45Tesco Ricotta Cheese 250 G
250g · £8.20/kg£2.05Tesco Mascarpone Cheese 250 G
250g · £12.60/kg£3.15Saint Agur Blue Cheese 150G
150g · £30.00/kg£4.50Tesco Finest Aged Blue Stilton 215G
215g · £22.09/kg£4.75£4.25 Clubcard (£19.77/kg)Castello Creamy Blue Cheese 150g
150g · £23.67/kg£3.55Saint Agur Blue Creme Cheese 150G
150g · £26.67/kg£4.00£3.30 Clubcard (£22.00/kg)Tesco Cambozola Blue Brie 175G
175g · £23.71/kg£4.15Tesco British Blue Stilton Cheese 220 G
220g · £17.73/kg£3.90Arla LactoFREE Soft Cheese 200g
200g · £11.00/kg£2.20Jarlsberg Cheese 190G
190g · £21.32/kg£4.05Tesco Smoked Beechwood Cheese 150G
150g · £18.33/kg£2.75Tesco Finest Manchego Cheese 175g
175g · £34.57/kg£6.05£5.35 Clubcard (£30.57/kg)Tesco Finest Comte Aop 180G
180g · £30.83/kg£5.55£4.95 Clubcard (£27.50/kg)Tesco Finest Gruyere AOP Reserve Cheese 195g
195g · £30.77/kg£6.00£5.75 Clubcard (£29.49/kg)Piatnica Cottage Cheese Naturalny 200G
200g · £8.25/kg£1.65Everest Paneer Block Cheese 226G
226g · £16.15/kg£3.65£2.35 Clubcard (£10.40/kg)Cathedral City Plant Based Mature Cheddar Cheese Flavour Vegan Grated 150g
150g · £22.00/kg£3.302 for £4.50 Clubcard