Berries
Waitrose Blueberries 500g
500g · £13.20/kg£6.60Waitrose Blueberries 150g
150g · £17.67/kg£2.65Waitrose Blueberries 300g
300g · £16.00/kg£4.80Duchy Organic Blueberries 125g
125g · £25.60/kg£3.20Waitrose Ready To Eat Blueberries 115g
115g · £21.74/kg£2.50No. 1 Italian Gorgonzola DOP Piccante Blue Cheese Strength 6 200g
200g · £23.00/kg£4.60Waitrose Raspberries 225g
225g · £20.00/kg£4.50Waitrose Raspberries 150g
150g · £20.00/kg£3.00No.1 Speciality Raspberries 150g
150g · £25.33/kg£3.80Duchy Organic Raspberries 125g
125g · £28.80/kg£3.60Waitrose Strawberries 230g
230g · £13.04/kg£3.00Waitrose Blackberries 150g
150g · £23.33/kg£3.50
Bananas
Essential Fairtrade Bananas 5s
1pk · £1.20 each£1.20Waitrose Small Fairtrade Bananas 7s
1pk · £1.13 each25% off£1.13£1.50Duchy Organic Fairtrade Bananas 6s
1pk · £2.35 each£2.35
Citrus Fruit
Waitrose Easy Peelers Box 1kg
1kg · £5.15/kg£5.15Waitrose Queen Easy Peelers 600g
600g · £5.17/kg2 for £5.40£3.10Waitrose Seedless Easy Peelers 600g
600g · £5.33/kg£3.20No.1 Speciality Easy Peelers 600g
600g · £6.00/kg£3.60Essential Mini Easy Peelers 500g
500g · £3.40/kg£1.70Waitrose Tangerines 600g
600g · £5.00/kg2 for £5.40£3.00Waitrose Large Oranges 6s
1pk · £4.45 each£4.45Waitrose Blush Oranges Minimum 4
1pk · £3.85 each2 for £5.40£3.85No.1 Ippolito Oranges Minimum 3
1pk · £4.20 each£4.20Waitrose Extra Large Oranges 4s
1pk · £4.45 each£4.45£3.56 loyalty card (£3.56 each)Essential Oranges 5s
1pk · £1.85 each10% off£1.85£2.05Duchy Organic Oranges Min 4
1pk · £2.90 each£2.90Waitrose Red Grapefruit Each
1pk · £0.72 each15% off£0.72£0.85Waitrose Large Orange Each
1pk · £0.95 each£0.95Essential Lemons 5s
1pk · £1.62 each15% off£1.62£1.90Cooks' Ingredients Unwaxed Lemons 4s
1pk · £2.30 each£2.30Waitrose Loose Lemons each
1pk · £0.55 each£0.55Waitrose Loose Limes each
1pk · £0.34 each15% off£0.34£0.40Essential Limes 5s 5s
1pk · £1.66 each15% off£1.66£1.95Cooks' Ingredients Unwaxed Lemons 8s
1pk · £3.90 each£3.90Cooks' Ingredients Unwaxed Limes 4s
1pk · £2.40 each£2.40
Apples & Pears
Waitrose Pink Lady Apples 6s
1pk · £3.60 each£3.60Waitrose Pink Lady Apples 4s
1pk · £3.15 each£3.15Waitrose Royal Gala Apples 6s
1pk · £2.30 each£2.30Waitrose Granny Smith Apples 6s
1pk · £2.39 each10% off£2.39£2.65Duchy Organic Gala Apples Min 4
1pk · £2.95 each£2.95Waitrose Best of British Apples 4s
1pk · £2.70 each£2.70£2.16 loyalty card (£2.16 each)Waitrose British Cox Apples 4s
1pk · £2.70 each£2.70Waitrose British Cox Apples 6s
1pk · £2.40 each£2.40Waitrose Envy Apples 4s
1pk · £2.75 each£2.75The Toffee Apple Co. Milk Chocolate & Salted Caramel Apple 1Each
1pk · £1.80 each£1.80The Toffee Apple Co. White Chocolate & Marshmallow Apple 1Each
1pk · £1.80 each£1.80Waitrose Golden Delicious Apples 4s
1pk · £2.65 each£2.65Essential Mini Apples 6s
1pk · £1.20 each£1.20Waitrose Braeburn Apples minimum 5
1pk · £2.20 each£2.20Waitrose Jazz Apples 4s
1pk · £2.70 each10% off£2.70£3.00Waitrose Royal Gala Apples 4s
1pk · £2.39 each10% off£2.39£2.65Waitrose Jazz Apples Minimum 5
1pk · £3.20 each£3.20Waitrose Braeburn Apples 4s
1pk · £1.80 each25% off£1.80£2.40Waitrose Perfectly Ripe Conference Pear 4s
1pk · £3.10 each£3.10Waitrose Perfectly Ripe Green Williams Pears 4s
1pk · £4.20 each£4.20Husband Anniversary Pear each
1pk · £4.20 each£4.20Waitrose Blush Pears 4s
1pk · £3.35 each£3.35Waitrose Perfectly Ripe Red Pears 4s
1pk · £3.60 each£3.60Waitrose Conference Pears 4s
1pk · £3.00 each£3.00Duchy Organic Pears 4s
1pk · £3.60 each£3.60Waitrose Perfectly Ripe Rocha Pears 4s
1pk · £3.05 each£3.05
Grapes
Waitrose Red Seedless Grapes 500g
500g · £6.00/kg£3.00Waitrose Seedless Grape Selection 400g
400g · £8.00/kg£3.20Waitrose Green Seedless Grapes 500g
500g · £6.00/kg£3.00Waitrose Black Seedless Grapes 400g
400g · £8.50/kg2 for £5.40£3.40Duchy Organic Limited Selection Grapes 400g
400g · £10.50/kg£4.20Waitrose Seedless Sable Grapes 400g
400g · £9.88/kg£3.95
Prepared Fruit
Waitrose Mango Chunks 450g
450g · £12.78/kg£5.75Waitrose Mango & Watermelon Fingers 300g
300g · £15.83/kg£4.75Waitrose Melon Slices 280g
280g · £10.79/kg15% off£3.02£3.55Waitrose Mango Chunks 280g
280g · £16.07/kg£4.50Waitrose Pomegranate 210g
210g · £17.38/kg£3.65Waitrose Classic Fruit Salad 310g
310g · £12.26/kg20% off£3.80£4.75Waitrose Mango & Blueberries 225g
225g · £19.11/kg£4.30Waitrose Pineapple 500g
500g · £8.08/kg15% off£4.04£4.75Waitrose Pineapple 275g
275g · £10.98/kg15% off£3.02£3.55Dole Fruit in Jelly Mandarins 4x123g
492g · £4.88/kg20% off£2.40£3.00Waitrose Berry Medley 230g
230g · £13.13/kg15% off£3.02£3.55GOOD TO GO Coconut Chunks 80g
80g · £23.75/kg£1.90Waitrose Pineapple, Melon and Mango Fingers 240g
240g · £17.50/kg£4.20GOOD TO GO Watermelon Chunks 120g
120g · £17.50/kg£2.10Essential Frozen Pineapple Chunks 500g
500g · £7.90/kg£3.95Waitrose Rainbow Fruit Salad 285g
285g · £14.18/kg15% off£4.04£4.75Waitrose Strawberry and Grape 115g
115g · £18.26/kg£2.10GOOD TO GO Pink Lady Apple Slices 80g
80g · £26.25/kg£2.10
Other Fruit
Duchy Organic Plums 350g
350g · £9.71/kg£3.40Waitrose Plums min 4
1pk · £3.10 each£3.10Essential Home Ripening Plums 400g
400g · £4.85/kg10% off£1.94£2.15Waitrose Peaches Min 4
1pk · £4.20 each£4.20Waitrose Honeydew Melon Each
1pk · £2.39 each10% off£2.39£2.65Waitrose Piel De Sapo Melon Each
1pk · £4.20 each£4.20Waitrose Cantaloupe Melon Each
1pk · £3.55 each2 for £5.40£3.55Waitrose Perfectly Ripe Golden Kiwi 4s
1pk · £4.60 each2 for £6£4.60Waitrose Perfectly Ripe Mango 2s
1pk · £3.70 each£3.70Duchy Organic Kiwi Fruit 4s
1pk · £3.60 each£3.60Waitrose Passion Fruit 3s
1pk · £1.90 each£1.90Waitrose Extra Large Papaya Each
1pk · £5.20 each£5.20Waitrose Extra Large Pineapple Each
1pk · £2.80 each2 for £5.40£2.80Waitrose Perfectly Ripe Kiwi 4s
1pk · £3.40 each£3.40Waitrose Perfectly Ripe Large Mango Each
1pk · £2.75 each£2.75£2.20 loyalty card (£2.20 each)Waitrose Perfectly Ripe Large Solo Papaya Each
1pk · £4.30 each£4.30Waitrose Supersweet Medium Pineapple Each
1pk · £2.05 each£2.05Waitrose Large Passion Fruit 2s
1pk · £3.60 each2 for £6£3.60Waitrose King Gold Kiwi each
1pk · £1.20 each£1.20Waitrose King Green Kiwi each
1pk · £1.20 each£1.20Waitrose Extra Large Pomegranate each
1pk · £3.90 each£3.90Waitrose Speciality Figs Traypack 300g
300g · £18.00/kg£5.40Waitrose Speciality Figs Box 700g
700g · £10.29/kg£7.20