Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Majestic Wine - Reading

Allergens and info

Delivery unavailable to your location

Matches in-store prices

Offers (88)

  • 0

    Two Hands 'Bella's Garden' Shiraz 2021/22, Barossa Valley

    750ml · £41.00/L

    25% off

    £30.75

    £41.00

  • 0

    Pol Roger Vintage Champagne 2016/18

    750ml · £114.47/L

    15% off

    £85.85

    £101.00

  • 0

    Roberto Sarotto 'Campo dell'Olio' Gavi di Gavi DOCG 2024/25

    750ml · £20.97/L

    15% off

    £15.73

    £18.50

  • 0

    Maison Mariselle 2024/25, Côtes de Provence

    25% off

    £11.25

    £15.00

  • 0

    Cave Vinicole de Hunawihr Kuhlmann-Platz Riesling, Alsace 2023/24

    750ml · £15.47/L

    20% off

    £11.60

    £14.50

  • 0

    Charmes de Kirwan Margaux 2019/20

    750ml · £40.00/L

    25% off

    £30.00

    £40.00

  • 0

    Moillard-Thomas Bourgogne Aligoté 2024/25

    750ml · £18.13/L

    15% off

    £13.60

    £16.00

  • 0

    Canard-Duchêne Brut Champagne

    750ml · £37.40/L

    15% off

    £28.05

    £33.00

  • 0

    Peyrassol ‘Les Commandeurs’ Organic Rosé, Côtes de Provence 2023/24

    750ml · £22.11/L

    15% off

    £16.58

    £19.50

  • 0

    Baron Edmond de Rothschild Montagne-Saint-Émilion 2019/21

    750ml · £32.00/L

    25% off

    £24.00

    £32.00

  • 0

    Toast & Honey Viognier 2023, Lodi

    750ml · £15.51/L

    25% off

    £11.63

    £15.50

  • 0

    Bouvet Ladubay 'Blanc de Blancs' Crémant de Loire 2022/23

    750ml · £19.00/L

    25% off

    £14.25

    £19.00

  • 0

    Maison Giambagli 'Coté AIX' Organic, Coteaux d'Aix en Provence

    15% off

    £14.45

    £17.00

  • 0

    Two Hands 'Angels' Share' Shiraz 2022/23, McLaren Vale

    750ml · £25.51/L

    25% off

    £19.13

    £25.50

  • 0

    Toast & Honey Chardonnay 2022/23, California

    750ml · £15.51/L

    25% off

    £11.63

    £15.50

  • 0

    Bouvet Ladubay 'Saphir' Saumur Brut 2022/23

    750ml · £19.00/L

    25% off

    £14.25

    £19.00

  • 0

    Domaine La Chautarde Rosé 2024/25, Côteaux Varois en Provence

    750ml · £17.00/L

    15% off

    £12.75

    £15.00

  • 0

    Two Hands 'Gnarly Dudes' Shiraz 2023/24, Barossa Valley

    750ml · £25.51/L

    25% off

    £19.13

    £25.50

  • 0

    Penfolds 'Max's' Chardonnay 2023/24, Adelaide Hills

    750ml · £24.93/L

    15% off

    £18.70

    £22.00

  • 0

    Moët & Chandon 'Grand Vintage' 2016 Champagne

    750ml · £89.93/L

    5% off

    £67.45

    £71.00

  • View all (88)

Browse by category

  • Majestic Top 25
  • The Guv'nor 10th Birthday Deals
  • Fizz Offers Save up to 25%
  • Autumn Deals
  • Loire Event
  • Discover Definition and Save
  • Best Selling Wine Deals
  • 15 Wines £15 or Under
  • Chicken Wine
  • Beer & Cider
  • Snacking
  • Rosé Wine
  • European White Wines
  • European Red Wines
  • Champagne
  • Dessert & Fortified Wines
  • Greeting Cards
  • Spirits
  • Australia, New Zealand, South Africa
  • The Americas
  • Vive Le France
  • Gifting
  • Sparkling Wine
  • Fine Wine
  • Definition by Majestic
  • Chosen by Majestic
  • Soft Drinks
  • Low & No Favourites

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo