Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Sainsbury's Local - Eccles Gilda Brook Road

Allergens and info

1.30 mi

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Earn with Nectar

    Earn points on your order. Link or sign up now.

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Offers (245)

  • 0

    Coca-Cola Zero sugar 8 x 330ml

    2.64L · £1.42/L

    £2 off

    £3.75

    £5.75

  • 0

    Stella Artois Belgium Premium Lager Beer 10 x 440ml

    10pk · £2.27/L

    £3.50 off

    £10.00

    £13.50

  • 0

    Cravendale Semi Skimmed 1L

    1L · £1.40/L

    £0.60 off

    £1.40

    £2.00

  • 0

    Taste the Difference Prosecco Rosé 75cl

    75cl · £10.67/L

    £3 off

    £8.00

    £11.00

  • 0

    Taste the Difference Gavi 75cl

    75cl · £13.00/L

    £2 off

    £9.75

    £11.75

  • 0

    Sainsbury's Roast British Chicken Thighs 450g

    450g · £7.78/kg

    £1 off

    £3.50

    £4.50

  • 0

    Lu Le Petit Chocolat Chocolate Topped Biscuits 100g

    100g · £12.50/kg

    £1.25 off

    £1.25

    £2.50

  • 0

    Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Sharing Bag Crisps 150g

    150g · £12.33/kg

    £0.90 off

    £1.85

    £2.75

  • 0

    McCain Crispy Hash Browns 625g

    625g · £3.20/kg

    £0.95 off

    £2.00

    £2.95

  • 0

    Pepsi Max 2 Litres

    2L · £0.88/L

    £1 off

    £1.75

    £2.75

  • 0

    Dark Horse Chardonnay 750ml

    750ml · £12.33/L

    £2 off

    £9.25

    £11.25

  • 0

    M&M's Peanut Chocolate More to Share Pouch Bag 200g

    200g · £13.50/kg

    £1.70 off

    £2.70

    £4.40

  • 0

    Sainsbury's ASC Scottish Mild Smoked Salmon 100g (Ready to Eat)

    100g · £53.00/kg

    3 for £12

    £5.30

  • 0

    Sainsbury's British Chicken Thigh Fillets 320g

    320g · £16.56/kg

    3 for £12

    £5.30

  • 0

    Sainsbury's Breaded MSC Cod Fillets x2 300g

    300g · £14.17/kg

    3 for £12

    £4.25

  • 0

    Sainsbury's Sea Salt & Cider Vinegar Crisps, Taste the Difference 150g

    150g · £8.73/kg

    25% off

    £1.31

    £1.75

  • 0

    Fab Strawberry Ice Lollies 6x58ml

    6pk · £5.75/L

    £0.90 off

    £2.00

    £2.90

  • 0

    McCain Crispy French Fries 900g

    900g · £2.22/kg

    £1.50 off

    £2.00

    £3.50

  • 0

    Coca-Cola Zero Sugar 2L Bottle

    2L · £0.88/L

    £1 off

    £1.75

    £2.75

  • 0

    Highland Spring Eco Bottle Still Spring Water 1.5 Litre

    1.5L · £0.67/L

    £0.30 off

    £1.00

    £1.30

  • View all (245)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g

    450g · £6.89/kg
    £3.10
  • Sainsbury's Grated Four Cheese Mix 250g

    250g · £13.80/kg
    £3.45
  • Sainsbury's 30 Days Matured British Beef Ribeye Steak, Taste the Difference 285g

    285g · £46.14/kg
    £13.15
  • Sainsbury's Mixed Berries 200g

    200g · £18.50/kg
    £3.70
  • Sainsbury's Strawberries 250g

    250g · £9.60/kg
    £2.40
  • Yoplait Petits Filous Raspberry & Strawberry Fromage Frais Big Pots 4 x 100g

    4pk · £1.38/kg
    £2.20
  • Warburtons Original Toastie Soft & Sliced White Loaf 800g

    800g · £2.25/kg
    £1.80
  • Sainsbury's Bistro Salad 150g

    150g · £11.33/kg
    £1.70
  • New York Bakery Cinnamon and Raisin 5 Pack Bagels

    5pk · £0.48 each
    £2.40
  • Sainsbury's Mango 250g

    250g · £13.80/kg
    £3.45
  • Sainsbury's Tomato & Feta Pasta 225g

    225g · £14.00/kg
    £3.15
  • Yeo Valley Organic Natural Live Smooth & Creamy Yogurt 450g

    450g · £5.89/kg
    £2.65
  • Sainsbury's 5 Fairtrade Bananas

    5pk · £0.27 each
    £1.35
  • Sainsbury's Taste the Difference 6 Unsmoked Air Dried Dry Cured Back Bacon Rashers 220g

    6pk · £2.76/kg
    25% off
    £3.64£4.85
  • Clarence Court 6 Mabel Pearman's Burford Browns Medium Free Range Eggs

    6pk · £0.72 each
    £4.30
  • Sainsbury's British Chicken Breast Fillets 640g

    640g · £9.06/kg
    £5.80
  • Sainsbury's Taste the Difference Multiseed Wholemeal Farmhouse Loaf 430g

    430g · £4.19/kg
    £1.80
  • Babybel Mini Original Cheese 6 x 20g (120g)

    6pk · £27.08/kg
    £3.25
  • Fage Total 0% Fat Greek Recipe Strained Yoghurt 450g

    450g · £10.78/kg
    £4.85
  • Sainsbury's Blueberries 150g

    150g · £17.00/kg
    £2.55
  • Strings & Things Cheestrings 80g (4x20g)

    4pk · £28.75/kg
    £2.30
  • Warburtons 4 Fruity Teacakes

    4pk · £0.49 each
    £1.95
  • Sainsbury's Roast British Chicken Thighs 450g

    450g · £7.78/kg
    £1 off
    £3.50£4.50
  • Sainsbury's 30 Days Matured British Beef Sirloin Steak, Taste the Difference 225g

    225g · £47.33/kg
    £10.65
  • Sainsbury's Wafer Thin Brunswick Ham Slices 125g

    125g · £22.40/kg
    £2.80
  • Flora Buttery 450g

    450g · £4.78/kg
    £0.85 off
    £2.15£3.00
  • Sainsbury's Chicken with Sage & Onion Stuffing on White Bread

    1pk · £3.70 each
    £3.70
  • Sainsbury's Taste the Difference 6 Golden Yolk Free Range British Eggs 328g

    6pk · £1.50/kg
    £2.95
  • Sainsbury's 4 Unwaxed Lemons

    4pk · £0.40 each
    £1.60
  • Sainsbury's Free Range Egg Pot 90g

    90g · £19.44/kg
    £1.75
  • Sainsbury's Roast British Chicken Breast Slices 180g

    180g · £25.00/kg
    £4.50
  • Sainsbury's Taste the Difference Pomodorino Baby Plum Tomatoes

    250g · £8.40/kg
    £2.10
  • Sainsbury's Baking Sweet Potatoes 500g

    500g · £5.00/kg
    £2.50
  • Sainsbury's Sweet Leaf Salad 250g

    250g · £4.60/kg
    £1.15
  • Sainsbury's Strawberries 400g

    400g · £9.68/kg
    £3.87
  • Activia Vanilla & Granola Low Fat Gut Health Yoghurt Breakfast Pot with Spoon 165g

    165g · £12.12/kg
    £2.00

Save with Nectar Prices

  • Mr Kipling 6 Bramley Apple Pies

    6pk · £0.58 each
    £3.50
    £1.75 Nectar Price (£0.29 each)
  • Mr Kipling 8 Angel Slices

    8pk · £0.38 each
    £3.00
    £2.00 Nectar Price (£0.25 each)
  • Wotsits Giants Really Cheesy Sharing Cheese Snacks Crisps 130g

    130g · £19.23/kg
    £2.50
    £1.35 Nectar Price (£10.38/kg)
  • Cadbury Dairy Milk 4 x 18g Freddo Chocolate Bar

    72g · £22.92/kg
    £1.65
    £1.00 Nectar Price (£13.89/kg)
  • Galaxy Milk Chocolate Bar 180g

    180g · £18.33/kg
    £3.30
    £2.50 Nectar Price (£13.89/kg)
  • Galaxy Minstrels Buttons Chocolate Bag 195g

    195g · £22.56/kg
    £4.40
    £2.70 Nectar Price (£13.85/kg)
  • Dr Pepper 2L Bottle

    2L · £1.20/L
    £2.40
    £1.75 Nectar Price (£0.88/L)
  • Mr Kipling 6 Bakewell Slices

    6pk · £0.54 each
    £3.25
    £1.47 Nectar Price (£0.25 each)
  • Cadbury Dairy Milk Little Bars Chocolate Bars Multipack 4 x 18g

    72g · £22.92/kg
    £1.65
    £1.00 Nectar Price (£13.89/kg)
  • Fanta Orange Zero 2L Bottle

    2L · £1.20/L
    £2.40
    £1.75 Nectar Price (£0.88/L)
  • Mr Kipling 6 Country Slices

    6pk · £0.54 each
    £3.25
    £1.47 Nectar Price (£0.25 each)
  • Cadbury Fudge Chocolate Bar Multipack 4 x 22g

    88g · £18.75/kg
    £1.65
    £1.00 Nectar Price (£11.36/kg)
  • Fanta Fruit Twist 2L Bottle

    2L · £1.20/L
    £2.40
    £1.75 Nectar Price (£0.88/L)

Meal deals

View all (5)
  • Lunch Meal Deal

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £5.50
  • Premium Lunch Meal Deal

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £6.50
  • 2 for £6.50 Ready Meals

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £6.50
  • Taste the Difference Pizza and Bread

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £7.50
  • Taste the Difference Dine in for 2

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £18.00

Grab and Go Snacks

  • Philadelphia Garlic & Herbs 165g

    165g · £17.27/kg
    £2.85
  • Philadelphia Light 165g

    165g · £17.27/kg
    £2.85

In Store Prices

View all (20)
  • Evian Natural Mineral Water 75cl

    75cl · £2.67/L
    £2.00
  • Bounty Coconut & Milk Chocolate Snack Bar Duo 57g

    57g · £22.81/kg
    £1.30
  • Buxton Still Natural Mineral Water 1.5L

    1.5L · £0.73/L
    £1.10
  • Dr. Oetker Bicarbonate of Soda 200g

    200g · £8.75/kg
    £1.75
  • Good Boy Pawsley & Co. Large Chewy Braid 90g

    90g · £33.33/kg
    £3.00
  • Highland Spring Still Spring Water 750ml

    750ml · £2.00/L
    £1.50
  • Lucozade Sport Drink Orange 500ml

    500ml · £4.30/L
    £2.15
  • Walkers Monster Munch Pickled Onion Snacks Grab Bag Crisps 40g

    40g · £37.50/kg
    £1.50
  • Nando's Bag & Bake Medium 20g

    20g · £80.00/kg
    £1.60
  • Sainsbury's Firecracker Chicken Breast Mini Fillets 305g

    305g · £12.62/kg
    £3.85
  • Sainsbury’s Cat Milk 3x200ml

    600ml · £4.42/L
    £2.65
  • Sainsbury's Coconut Cream 250ml

    250ml · £9.20/L
    £2.30
  • Sainsbury's 100 Round Cotton Wool Double Faced Pads

    100pk · £0.02 each
    £2.00
  • Sainsbury's Click & Seal Food & Freezer Bags 20 Bags Medium

    20pk · £0.09 each
    £1.85
  • Sainsbury's Harissa Paste, Inspired to Cook 90g

    90g · £23.89/kg
    £2.15
  • Sainsbury's + Healthcare Ibuprofen 200mg Capsules 16 Capsules

    16pk · £0.07 each
    £1.10
    Restricted
  • Sainsbury's Non Stick Baking Paper

    £2.45
  • Sainsbury's Peanut Butter Smooth 340g

    340g · £5.59/kg
    £1.90
  • Sainsbury's Rich Roast Instant Coffee Granules 200g

    200g · £13.25/kg
    £2.65
  • Sainsbury's Sparkling Lemon and Lime Flavoured Spring Water 1L

    1L · £1.05/L
    £1.05

Autumn is here

View all (20)
  • Sainsbury's Taste the Difference Cauliflower Cheese 400g

    400g · £9.50/kg
    £3.80
  • Sainsbury's British Baking Potatoes

    4pk · £0.21 each
    £0.85
  • Fox's Fabulous Triple Chocolate Cookies 180g

    180g · £18.89/kg
    £3.40
  • Sainsbury's Sweetcorn Cobettes x4

    4pk · £0.36 each
    £1.45
  • Sainsbury's Taste the Difference Belgian Chocolate Cake 395g

    395g · £12.66/kg
    £5.00
  • Fox's Party Rings 125g

    125g · £10.40/kg
    £1.30
  • Sainsbury's Taste the Difference Victoria Sponge Cake 345g

    345g · £14.49/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Broccoli & Cauliflower 240g

    240g · £6.88/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Taste the Difference Macaroni Cheese 375g

    375g · £14.67/kg
    £5.50
  • Sainsbury's Mashed Potato 400g

    400g · £3.38/kg
    £1.35
  • Lu Le Petit Chocolat Chocolate Topped Biscuits 100g

    100g · £12.50/kg
    £1.25 off
    £1.25£2.50
  • Sainsbury's Taste the Difference Beef Lasagne 400g

    400g · £13.75/kg
    £5.50
  • Charlie Bigham's Lasagne 690g

    690g · £17.61/kg
    £12.15
  • Cadbury Instant Hot Chocolate 300g

    300g · £10.00/kg
    £1.40 off
    £3.00£4.40
  • Walkers Sensations Lime & Coriander Chutney Sharing Poppadoms Crisps 82.5g

    82.5g · £38.18/kg
    £3.15
  • Sainsbury's Cauliflower

    1pk · £1.50 each
    £1.50
  • Taste the Difference Mulled Wine 75cl

    75cl · £11.27/L
    £8.45
  • Flipz Milk Chocolate Coated Pretzels 90g

    90g · £24.44/kg
    £2.20
  • Sainsbury's Taste the Difference Cottage Pie 400g

    400g · £11.35/kg
    25% off
    £4.54£6.05
  • Sainsbury's Fine Beans 120g C

    120g · £11.25/kg
    £1.35

Autumn Flavours

  • Starbucks Limited Edition Pumpkin Spice Latte 4 x 24g (96g)

    4pk · £24.48/kg
    £2.35

Why Wait For Christmas?

View all (21)
  • KitKat 2 Finger Gingerbread Flavour Bars 8 x 20.7g (165.6g)

    8pk · £15.10/kg
    £2.50
  • Cadbury Heroes Chocolate Assortment Tub 475 g

    475g · £19.26/kg
    £9.15
  • Celebrations Milk Chocolate Tub 500g

    500g · £18.30/kg
    £9.15
  • Quality Street 550g

    550g · £16.64/kg
    £9.15
  • Oreo 154g Gingerbread Flavour Sandwich Biscuit, Limited Edition

    154g · £11.69/kg
    £1.80
  • Oreo 6 White Enrobed 246g

    246g · £9.76/kg
    £2.40
  • Sainsbury's Taste the Difference 6 Stollen Slices 200g

    6pk · £23.75/kg
    £4.75
  • M&M's Multipack Crispy Chocolate Santa 5 x 29g

    5pk · £23.10/kg
    £3.35
  • Maltesers Reindeer Gingerbread Chocolate Christmas Treat 29g

    29g · £24.14/kg
    £0.10 off
    £0.70£0.80
  • Maltesers Multipack Chocolate Reindeers 5 x 29g

    5pk · £3.45/kg
    £0.60 off
    £2.50£3.10
  • Cadbury Dairy Milk 100g Winter Wonderland Chocolate Bar

    100g · £22.00/kg
    £2.20
  • Sainsbury's Milk Chocolate Coins 70g

    70g · £22.14/kg
    £1.55
  • Cadbury Puds Egg 35g

    35g · £28.57/kg
    £1.00
  • Cadbury Dairy Milk Mini Snowballs Bar 110g

    110g · £20.91/kg
    £2.30
  • Cadbury Christmas Mini Snowballs Bag 74 g

    74g · £29.73/kg
    £2.20
  • Cadbury Biscoff Filled Centres 3 Pack 100.5 g

    101g · £24.75/kg
    £2.50
  • Cadbury Biscoff 33.5g Filled Centres Chocolate

    34g · £25.37/kg
    £0.85
  • Maltesers Reindeer Chocolate Christmas Treat 29g

    29g · £31.03/kg
    £0.90
  • M&M's Crispy Milk Chocolate Christmas Santa Treat 29g

    29g · £24.14/kg
    £0.10 off
    £0.70£0.80
  • M&M's Christmas Mini Santa Chocolate Bag 55g

    4pk · £7.73/kg
    £1.70

Save 25% on Selected Taste The Difference

View all (29)
  • Sainsbury's Easy Peelers, Taste the Difference 600g

    600g · £3.38/kg
    25% off
    £2.03£2.70
  • Sainsbury's Bake at Home Stonebaked White Baguettes, Taste the Difference x2 250g

    2pk · £0.90 each
    25% off
    £1.80£2.40
  • Sainsbury's Vittoria Cherry Vine Tomatoes, Taste the Difference 250g

    250g · £8.40/kg
    25% off
    £2.10£2.80
  • TTD P'ciutto Mushroom Masc Pizza 480g

    480g · £9.29/kg
    25% off
    £4.46£5.95
  • Sainsbury's Taste the Difference Blackcurrant Conserve 340g

    340g · £7.62/kg
    25% off
    £2.59£3.45
  • Sainsbury's Taste the Difference Beef Gravy Granules 200g

    200g · £9.95/kg
    25% off
    £1.99£2.65
  • Sainsbury's Taste the Difference Raspberry Conserve 340g

    340g · £8.06/kg
    25% off
    £2.74£3.65
  • Sainsbury's Freshly Squeezed Smooth Orange Juice, Taste the Difference 1L

    1L · £2.81/L
    25% off
    £2.81£3.75
  • Sainsbury's Taste the Difference 6 Smoked Air Dried Dry Cured Back Bacon Rashers 220g

    220g · £16.55/kg
    25% off
    £3.64£4.85
  • Sainsbury's Buttermilk Pancakes, Taste the Difference x4

    4pk · £0.45 each
    25% off
    £1.80£2.40
  • Sainsbury's Sticky Toffee Pudding, Taste the Difference 400g

    400g · £12.85/kg
    25% off
    £5.14£6.85
  • Sainsbury's Half Ciabatta, Taste the Difference x2

    270g · £8.07/kg
    25% off
    £2.18£2.90
  • Sainsbury's Taste the Difference Extra Mature Cheddar & Red Onion Flatbread 255g

    255g · £9.84/kg
    25% off
    £2.51£3.35
  • Sainsbury's Caramelised Onion Chutney, Taste the Difference 230g

    215g · £8.88/kg
    25% off
    £1.91£2.55
  • Sainsbury's Taste the Difference 6 Unsmoked Air Dried Dry Cured Back Bacon Rashers 220g

    6pk · £2.76/kg
    25% off
    £3.64£4.85
  • Sainsbury's Basil & Pine Nuts Ravioli, Taste the Difference 250g

    250g · £12.32/kg
    25% off
    £3.08£4.10
  • Sainsbury's Orzo Pasta, Taste the Difference 500g

    500g · £3.60/kg
    25% off
    £1.80£2.40
  • Sainsbury's Tomato & Mascarpone Pasta Sauce, Taste the Difference 350g

    340g · £6.94/kg
    25% off
    £2.36£3.15
  • Sainsbury's Taste the Difference Madagascan Vanilla Extract 38ml

    38ml · £63.16/L
    25% off
    £2.40£3.20
  • Sainsbury's Taste the Difference Coleslaw 300g

    300g · £5.27/kg
    25% off
    £1.58£2.10

Dine In Like You're Dining Out

View all (17)
  • The Spice Tailor Classic Butter Chicken 300g

    300g · £17.33/kg
    £5.20
  • The Spice Tailor Original Tikka Masala 300g

    300g · £17.33/kg
    £5.20
  • Tilda Wholegrain Basmati Rice 250g

    250g · £4.80/kg
    £1.20
  • Sainsbury's British Chicken Breast Fillets 640g

    640g · £9.06/kg
    £5.80
  • The Spice Tailor Thai Red Curry 275g

    275g · £18.36/kg
    £5.05
  • Tilda Microwave Fragrant Jasmine Rice 250g

    250g · £5.00/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Large King Prawns 150g

    150g · £25.00/kg
    £3.75
  • Sharwood's 2 Garlic & Coriander Flame-Baked Naans

    2pk · £10.19/kg
    £2.65
  • Sainsbury's British Chicken Thigh Fillets 640g

    640g · £12.19/kg
    £7.80
  • Sainsbury's British 2 Chicken Breast Fillets 320g

    320g · £10.78/kg
    £3.45
  • Tilda Pure Microwave Basmati Rice Classics 250g

    250g · £4.80/kg
    £1.20
  • Sainsbury's SO Organic Super Firm Tofu 300g

    300g · £6.67/kg
    £2.00
  • Sainsbury's Baby Leaf Spinach 100g

    120g · £11.67/kg
    £1.40
  • The Spice Tailor Keralan Coconut Curry 225g

    225g · £23.11/kg
    £5.20
  • Sainsbury's British Fresh Chicken Breast Fillets Skinless & Boneless 1kg

    1kg · £8.25/kg
    £8.25
  • THE SPICE TAILOR Malaysian Laksa Curry 275g

    275g · £18.55/kg
    £5.10
  • Sainsbury's Young Spinach 260g

    260g · £7.31/kg
    £1.90

Spooky Season

View all (19)
  • HARIBO Bone Shakers 160g

    160g · £7.81/kg
    £1.25
  • Cadbury 5 Mini Bonfire Logs Honeycomb Flavour

    5pk · £0.51 each
    £2.55
  • Sainsbury's Sour Spiders 130g

    130g · £9.62/kg
    £1.25
  • Decorated White Chocolate Lollipop 27g

    27g · £46.30/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Salted Bats and Ghosts 100g

    100g · £17.50/kg
    £1.75
  • Mr Kipling 6 Terrifying Toffee Whirls

    6pk · £0.33 each
    £2.00
  • Oreo Spooky Vanilla Flavour 154g

    154g · £10.71/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Monster Islands Original Foamies 170g

    170g · £7.94/kg
    £1.35
  • Sainsbury's Milk Chocolate Popping Candy Eyeballs 75g

    75g · £22.00/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Monster Islands Fizzy Foamies 170g

    170g · £7.94/kg
    £1.35
  • Sainsbury's Mallow-Ween Marshmallows 130g

    130g · £9.62/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Milk Chocolate Pumpkins Net 75g

    75g · £22.00/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Gruesome Gummies 6 x 11g (66g)

    6pk · £21.21/kg
    £1.40
  • HARIBO Sour Skeletons 160g

    160g · £9.69/kg
    £1.55
  • Cadbury 4 Pumpkin Patch Cakes

    4pk · £0.85 each
    £3.40
  • Mr Kipling 8 Fiendish Fancies

    8pk · £0.39 each
    £3.15
  • HARIBO 600g

    600g · £6.67/kg
    £1 off
    £4.00£5.00
  • Wotsits Bag of Bones Cheese Corn Puffs Sharing Snacks 120g

    120g · £22.92/kg
    £2.75
  • Sainsbury's Carving Pumpkin

    1pk · £2.50 each
    £2.50

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Sainsbury's Local - Eccles Gilda Brook Road

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo