Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Mazzis Cafe II - Sutton

4.8 Excellent (10)

Allergens and info

1.80 mi

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Popular with other people

  • Set 4 Breakfast

    £10.25
  • Italian Panini

    £7.75
  • Chicken Wrap

    £9.50
  • Bolognese Sauce Jacket Potato

    £7.75
  • Mazzi's Special Panini

    £8.25
  • Croque Monsieur Sandwich

    £7.75

Set Breakfasts

  • Set 4 Breakfast

    Egg, 2 bacon, sausage, mushrooms, hash browns and baked beans
    £10.25
    Popular
  • Set 1 Breakfast

    Egg, 2 bacon, sausage, fry slice, bubble, squeak and baked beans
    £9.75
  • Set 2 Breakfast

    Egg, 2 bacon, sausage, black pudding and plum tomatoes
    £9.75
  • Set 3 Breakfast

    Egg, 2 bacon, sausage, fry slice and baked beans
    £9.25
  • Set 5 Breakfast

    Egg, 2 bacon, sausage, mushrooms, liver and baked beans
    £10.25
  • Set 6 Breakfast

    Egg, 2 bacon, sausage, fries & baked beans
    £10.25
  • American Breakfast

    4oz Burger, 2 bacon, hash browns, scrambled eggs and baked beans
    £10.25
  • Pancake Breakfast

    Egg, 2 bacon, sausage, hash brown and pancake
    £10.25
  • Vegetarian Breakfast 1

    Scrambled eggs, hash browns, mushrooms, grilled tomatoes and veggie sausage. Vegetarian.
    £9.75
  • Vegetarian Breakfast 2

    Egg, bubble & squeak, plum tomatoes, mushrooms and baked beans. Vegetarian.
    £9.25
  • Vegetarian Breakfast 3

    1 Poached egg, halloumi, avocado, grilled tomato and mushrooms. Vegetarian.
    £10.25

Quick Snacks

Scrambled eggs toast

  • Scrambled Eggs on 2 Toast

    £6.50
  • 2 Eggs on 2 Toast

    £5.25
  • Cheese on 2 Toast

    £5.25
  • Beans on 2 Toast

    £5.25
  • 2 Poached Eggs on 2 Toast

    £5.75
  • 2 Toast with Jam

    £2.49
  • 2 Toast with Marmalade

    £2.49
  • 2 Toast with Marmite

    £3.90

Breakfasts

  • Egg, Bacon & Fries Breakfast

    £7.25
  • Egg, Bacon, Sausage & Fries Breakfast

    £7.75
  • Egg, Ham & Fries Breakfast

    £7.25
  • Egg, Bacon, Sausage & Plum Tomatoes Breakfast

    £7.25

Sandwiches

  • Bacon, Lettuce & Tomato Sandwich

    £5.25
  • Sausage Sandwich

    £4.75
  • Sausage & Egg Sandwich

    £5.50
  • Cheese Sandwich

    £4.50
  • Ham Sandwich

    £4.50
  • Ham & Cheese Sandwich

    £5.25
  • Fried Egg Sandwich

    £4.50
  • Prawn Cocktail Sandwich

    £6.50
  • Tuna & Mayo Sandwich

    £5.25
  • Tuna, Mayo & Sweetcorn Sandwich

    £5.50
  • Fresh Chicken, Sweetcorn & Mayo Sandwich

    £5.25
  • Bacon Sandwich

    £4.75
  • Egg & Bacon Sandwich

    £5.50
  • Cheese & Pickles Sandwich

    £4.75

Extras

  • Hash Browns

    £2.50
  • Pancake

    2 piece of pancake with golden syrup
    £4.00
  • Halloumi (3 Slices)

    £3.00
  • Fries

    £2.50
  • 2 Toast

    £1.60
  • 1 Fried Slice

    £1.40
  • Egg

    £1.90
  • Grilled Tomatoes

    £2.00
  • Plum Tomatoes

    £2.00
  • Baked Beans

    £1.90
  • Bubble & Squeak

    £2.50
  • Black Pudding

    £1.90
  • Veggie Sausage

    £1.90
  • Sausage

    £2.30
  • 2 Bacon

    £2.50
  • Liver ( Lamb )

    £3.00
  • Mushrooms

    £2.30
  • Coleslaw

    £1.90
  • Burger

    £3.00
  • Falafel (3 Slices)

    £2.70
  • Ham

    £2.30
  • Side Salad

    Fresh mixed salad
    £3.40
  • Avocado

    £3.00

Kids Menu

Served with can drink, juice or milkshakes

  • Kids Hamburger, Fries & Baked Beans

    £7.50
  • Kids Chicken Nuggets, Fries & Baked Beans

    £7.50
  • Kids Sausage, Fries & Baked Beans

    £7.50
  • Kids Egg, Sausage & Baked Beans

    £7.50
  • Kids 3 Fish Fingers, Fries & Baked Beans

    £7.50

Sweet Treats

  • Chocolate Gateau

    Slice
    £4.95
  • Apple Pie

    With custard
    £4.50
  • Cherry Pie

    With custard
    £4.50
  • Carrot Cake

    Slice
    £4.95

Cold Drinks

  • Smoothie 12oz Cup

    £4.99
  • Milkshake 12oz Cup

    Made with fresh ice cream (ice cream used for milkshakes are soft ice cream)
    £4.49
  • Apple Juice 200ml

    £2.50
  • Orange Juice 200ml

    £2.50
  • Cranberry Juice 200ml

    £2.50
  • Can of Drinks 330ml

    £1.50
  • Ribena Blackcurrant 200ml

    £1.50
  • Lucozade Orange 380ml

    £2.25
  • Sparkling Water 500ml

    £1.95
  • Still Water 500ml

    £1.50
  • Sprite Lemon Lime 330ml Can

    Sparkling Lemon-Lime Flavour Low Calorie Soft Drink with Sugar and SweetenersSparkling Lemon-Lime Flavour Low Calorie Soft Drink with Sugar and Sweeteners 330ml, £3.03/1l
    £1.50
  • Coca-Cola Zero Sugar 330ml

    Sparkling Low Calorie Soft Drink with Plant Extracts with SweetenersSparkling Low Calorie Soft Drink with Plant Extracts with Sweeteners 300ml, £3.33/1l
    £1.50
  • Coca-Cola Original Taste 330ml

    Sparkling Soft Drink with Plant ExtractsSparkling Soft Drink with Plant Extracts 330ml, £4.55/1l
    £1.50
  • Fanta Orange 330ml Can

    Sparkling Orange Fruit Drink with Sugar and Sweeteners.Sparkling Orange Fruit Drink with Sugar and Sweeteners. 330ml, £4.55/1l
    £1.50
  • Rio Tropical 330ml

    Lightly Sparkling Tropical Fruit Juice Soft Drink with Sugar and SweetenersLightly Sparkling Tropical Fruit Juice Soft Drink with Sugar and Sweeteners 330ml, £4.55/1l
    £1.50
  • Pepsi 330ml

    Carbonated Cola Flavoured Soft Drink with Sugar and SweetenersCarbonated Cola Flavoured Soft Drink with Sugar and Sweeteners 330ml, £4.55/1l
    £1.50

Hot Drinks

  • Tea 12 Oz

    £1.80
  • Cappuccino 12 Oz

    £3.30
  • Hot Chocolate 12 Oz

    £3.30
  • Herbal Tea 12 Oz

    £2.25
  • Coffee 12 Oz

    £3.10
  • Macchiato 12 Oz

    £3.30
  • Mocha 12 Oz

    £3.30

Toasted Sandwiches

  • Croque Monsieur Sandwich

    Han & cheese topped with melted cheese and served with fries
    £7.75
  • Mazzi's Club Sandwich

    Chicken, bacon, tomatoes, lettuce, fries and 3 toast
    £9.25
  • Croque Madame Sandwich

    Ham & cheese topped with fried egg and served with fries
    £8.75

Grilled Paninis

All served with fresh mixed salad garnish

  • Italian Panini

    Mozzarella, sun dried tomatoes and pesto sauce
    £7.75
  • Mazzi's Special Panini

    Bacon, fillet of chicken, emmental cheese and fresh tomatoes
    £8.25
  • Chicken Special Panini

    Fillet of chicken, emmental cheese with light garlic mayo
    £7.75
  • Avocado Panini

    Mozzarella, avocado and fresh tomatoes
    £7.75
  • Tuna Melt Panini

    Tuna and emmental cheese
    £7.75

Jacket Potatoes

All served with fresh mixed salad garnish

  • Bolognese Sauce Jacket Potato

    £7.75
  • Plain Jacket Potato

    £5.90
  • Cheese Jacket Potato

    £6.50
  • Beans Jacket Potato

    £6.50
  • Ham Jacket Potato

    £7.25
  • Tuna Mayo Jacket Potato

    £7.25
  • Tuna Mayo & Sweetcorn Jacket Potato

    £7.50
  • Prawns Jacket Potato

    In cocktail sauce
    £7.75
  • Chicken Curry Jacket Potato

    £7.75
  • Chilli con Carne Jacket Potato

    £7.75
  • Coleslaw Jacket Potato

    £6.50

Fresh Crispy Salads

  • Chicken Avocado Salad

    Roasted chicken, fresh avocado, fresh mixed salad and new minted potatoes
    £9.25
  • Grilled Chicken & Salad

    Grilled chicken breast and fresh mixed salad
    £9.75
  • Prawn Avocado Salad

    Best Atlantic prawns and fresh avocado in cocktail sauce and fresh mixed salad
    £9.75
  • Tuna Avocado Salad

    Tuna mayo, avocado, fresh mixed salad and new minted potatoes
    £9.25
  • Mozzarella & Avocado Salad

    Mozzarella, fresh avocado and fresh mixed salad
    £9.25
  • Grilled Halloumi Salad

    Grilled halloumi and fresh mixed salad
    £9.25
  • Falafel & Avocado Salad

    Falafel, fresh avocado and fresh mixed salad
    £9.25

Omelettes

All made using 3 eggs. All served with chips and fresh mixed salad

  • Plain Omelette

    £7.75
  • Spinach Omelette

    £9.00
  • Cheese Omelette

    £9.00
  • Ham Omelette

    £9.00
  • Mushroom Omelette

    £9.00
  • Chicken & Cheese Omelette

    £9.50
  • Cheese & Ham Omelette

    £9.50
  • Spanish Omelette

    Onion, tomato, peas and mushroom. Vegetarian.
    £9.50

Wraps

All served with fries

  • Chicken Wrap

    Grilled chicken, avocado, mozzarella and mayo
    £9.50
  • Mexican Wrap

    Grilled spicy chicken, grated cheese, bacon and green salad
    £9.99
  • Vegetarian Wrap

    Halloumi, avocado and green salad. Vegetarian.
    £9.50
  • Deli Wrap

    Grilled chicken, halloumi and green salad
    £9.50

Grilled Burgers

All served with gherkins, fresh mixed salad garnish and bun

  • 1/4 Pounder Cheese Burger with Fries

    £7.50
  • 1/4 Pounder Burger with Cheese

    £5.50
  • 1/4 Pounder Cheese Burger, Egg & Fries

    £8.50
  • 1/4 Pounder Cheese Burger, Egg, Bacon & Fries

    £9.50
  • 1/2 Pounder Burger with Cheese

    £7.50
  • 1/2 Pounder Burger with Cheese & Fries

    £9.50
  • Chicken Burger & Fries

    Does not contain gherkins
    £7.50

Seafood Dishes

All served with Fries

  • Deep Fried Cod in Batter

    £9.99
  • Golden Scampi

    £9.99

Pasta Specialities

  • Spaghetti Bolognese

    Spaghetti sevred with a sauce of minced beef, tomatoes, onions and herbs
    £11.99
  • Meat Lasagne with Fries, Salad

    Rich meat sauce, creamy cheese sauece and tender pasta topped with a layer of golden melted cheeseRich meat sauce, creamy cheese sauece and tender pasta topped with a layer of golden melted cheese. Salad is fresh mixed salad
    £11.99

Specialities

All dishes are homemade

  • Moussaka

    Baked layers of aubergine, potatoes, minced meat, tomato sauce and served with fresh mixed salad and fries
    £11.99
  • Chilli con Carne with Rice

    Chilli peppers, minced meat, tomatoes and kidney beans
    £11.99
  • Mixed Grill

    Beef burger, liver, bacon, sausage, grilled tomatoes, fried onions, mushrooms, egg and fries
    £15.50
  • Gamon Steak

    Grilled with fried egg, pineapple, peas and fries
    £11.99
  • Liver Bacon

    Grilled liver, bacon, fried onions, mash potato and fresh seasonal vegetables
    £11.99
  • Sausage Grill

    2 Sausages, mash potato, fried onions, fresh seasonal mixed vegetables and gravy sauce
    £10.99
  • Grilled Supreme

    Breast of chicken, served with mushroom cream sauce, grilled tomato and fries
    £11.99
  • Grilled Spicy Chicken

    Breast of chicken, served with fresh mixed salad and friesBreast of chicken, served with fresh mixed salad and fries. Swap fries to jacket potato extra cost
    £11.99
  • Chicken Nuggets

    8Pcs of chicken, served with fries and fresh seasonal vegetables or fresh mixed salad
    £8.49
  • Cajun Chicken

    Chicken breast fillets, covered in bread crumbs and Cajun seasoning, deep fried, served with fries and fresh mixed salad
    £11.99
  • Chicken Escalope

    Chicken breast covered in bread crumbs served fries and fresh mixed salad
    £11.99
  • Chicken Curry

    Served with rice or fries
    £11.99

Vegetarian Dishes

Vegetarian.

  • 4oz Super Vegetarian Burger

    Served with chips and fresh mixed salad garnish. Vegetarian.
    £8.25
  • Vegetarian Combo

    4oz Veggie burger, fried onions, hash browns, fried egg and baked beans. Vegetarian.
    £9.50

Roast Dinner

Homemade cooked - Beef , Lamb , Chicken served with freshly baked Roast Potatoes , Boiled Veg ( corrots,peas and Clounflover ) and Yorkshire Pudding. Freshly made Gravy on top.

  • Beef Roast Dinner

    £12.99
  • Lamb Roast Dinner

    £12.99
  • Chicken Roast Dinner

    £12.99

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo