Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Offers
    Offers
  • My Waitrose
    My Waitrose
  • Recently Added Products 👀
    Recently Added Products 👀
  • New Lower Prices 👇
    New Lower Prices 👇
  • Bake of the Week ⭐
    Bake of the Week ⭐
  • Pet Event 🐾
    Pet Event 🐾
  • The Organic Shop 🥦
    The Organic Shop 🥦
  • Back to Routine 🎒
    Back to Routine 🎒
  • Picky Bits 😍
    Picky Bits 😍
  • Snacks😋
    Snacks😋
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • Bundles
    Bundles
  • New
    New
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

White Wine

  • The Ned Sauvignon Blanc Marlborough, New Zealand 75cl

    750ml · £12.48/L
    35% off
    £9.36£14.40
  • Waitrose Crisp and Floral Italian White 75cl

    750ml · £9.53/L
    £7.15
  • Tiki Ridge Marlborough Sauvignon Blanc Can 25cl

    250ml · £18.00/L
    £4.50
  • Waitrose Blueprint Gavi Piedmont, Italy 75cl

    750ml · £17.20/L
    £12.90
  • Alta Italia Pinot Grigio Trentino, Italy 75cl

    750ml · £16.00/L
    £12.00
  • Yalumba Organic Viognier South Australia 75cl

    750ml · £13.51/L
    25% off
    £10.13£13.50
  • Cave de Lugny Les Charmes Mâcon-Lugny 75cl

    750ml · £18.20/L
    35% off
    £13.65£21.00
  • Cave de Lugny Chardonnay Mâcon-Villages 75cl

    750ml · £23.20/L
    £17.40
  • Sancerre Les Marennes 75cl

    750ml · £36.00/L
    £27.00
  • Peñasol Sangría 1L

    1L · £4.55/L
    £4.55
  • Chablis Esprit de Chablis 75cl

    750ml · £30.00/L
    £22.50
  • Oxford Landing Estate Pinot Grigio 75cl

    750ml · £9.60/L
    20% off
    £7.20£9.00
  • Jackson Estate Sauvignon Blanc 75cl

    750ml · £18.00/L
    25% off
    £13.50£18.00
  • Villa Maria Private Bin Riesling 75cl

    750ml · £18.40/L
    £13.80
  • Louis Jadot Mâcon Azé 75cl

    750ml · £20.40/L
    25% off
    £15.30£20.40
  • Bernard Fouquet Cuvée De Silex Vouvray 75cl

    750ml · £17.28/L
    20% off
    £12.96£16.20
  • Black Tower Fruity White 75cl

    750ml · £9.20/L
    £6.90
  • Esprit de Chablis Premier Cru 75cl

    750ml · £46.40/L
    £34.80
  • Sous Le Soleil Chardonnay Vin de France 75cl

    750ml · £12.00/L
    £9.00
  • Campo Viejo Blanco 75cl

    750ml · £15.60/L
    £11.70
  • Maree d'Ione Organic Fiano IGP Puglia 75cl

    750ml · £13.44/L
    20% off
    £10.08£12.60
  • Triade Bianco 75cl

    750ml · £12.00/L
    25% off
    £9.00£12.00
  • Fenaroli Pecorino Superiore 75cl

    750ml · £14.72/L
    20% off
    £11.04£13.80
  • Le Manoir Sancerre 75cl

    750ml · £43.20/L
    £32.40
  • Simonnet-Febvre Chablis 1er Cru 75cl

    750ml · £51.20/L
    £38.40
  • La Perrière Touraine Sauvignon 75cl

    750ml · £14.28/L
    15% off
    £10.71£12.60
  • Louis Luberon Rhône Valley Blanc 75cl

    750ml · £14.40/L
    25% off
    £10.80£14.40
  • Marc Dudet Pouilly-Fuissé 75cl

    750ml · £44.80/L
    £33.60
  • Canned Wine Co. Garnacha 25cl

    250ml · £27.60/L
    £6.90
  • Cune Rioja Blanco Barrel-Fermented 75cl

    750ml · £19.60/L
    £14.70
  • Cave de Beblenheim Pinot Gris Reserve 75cl

    750ml · £19.60/L
    £14.70
  • Terre Dei Grifi Frascati DOC 75cl

    750ml · £12.00/L
    25% off
    £9.00£12.00
  • Palacio Fefinanes Albariño Rías Baixas, Spain 75cl

    750ml · £29.44/L
    20% off
    £22.08£27.60
  • Penfolds Bin 311 Chardonnay 75cl

    750ml · £42.16/L
    15% off
    £31.62£37.20
  • Faustino Gran Reserva Blanco 75cl

    750ml · £27.20/L
    15% off
    £20.40£24.00
  • Royal Tokaji Blue Label Aszú 5 Puttonyos Tokaji, Hungary 25cl

    250ml · £72.36/L
    10% off
    £18.09£20.10
  • Chapel Down Bacchus 75cl

    750ml · £25.60/L
    £19.20
  • Saint Aubin 1er Cru, Gerard Thomas 75cl

    750ml · £64.00/L
    £48.00
  • Terre di Vita Organic Zibibbo Sicilia 75cl

    750ml · £16.00/L
    £12.00
  • JL Studio White Wine x 4 4s

    1pk · £19.20 each
    £19.20
  • Luis Felipe Edwards Reserva Viognier 75cl

    750ml · £15.60/L
    £11.70
  • Waitrose Blueprint Greek White Wine 75cl

    750ml · £14.80/L
    £11.10
  • Château de Rochemorin AOC Pessac-Leognan 75cl

    750ml · £32.64/L
    15% off
    £24.48£28.80
  • De Loach OFS California Chardonnay 75cl

    750ml · £24.00/L
    £18.00
  • Torres Vina Sol 1.5L

    1.5L · £10.50/L
    25% off
    £15.75£21.00
  • Champteloup Muscadet Sèvre Et Maine 75cl

    750ml · £18.00/L
    £13.50
  • Denbies Flint Valley Surrey, England 75cl

    750ml · £18.80/L
    £14.10
  • Evans & Tate Wild Cape Chardonnay 75cl

    750ml · £19.20/L
    £14.40
  • Jardim do Mar Arinto 75cl

    1pk · £12.00 each
    £12.00
  • Lismore Flora Sauvignon Blanc Reserve, Cape South Coast 75cl

    750ml · £35.20/L
    £26.40
  • View all (63)

Red Wine

  • Secret Cellar Shiraz Grenache South Africa 75cl

    750ml · £11.20/L
    30% off
    £8.40£12.00
  • Yellow Tail Shiraz 75cl

    750ml · £13.60/L
    £10.20
  • The Hedonist Shiraz 75cl

    750ml · £24.80/L
    £18.60
  • Montidori Sangiovese 75cl

    750ml · £16.80/L
    £12.60
  • The Chocolate Block 75cl

    750ml · £43.20/L
    £32.40
  • Les Trois Pierres Costières de Nîmes 75cl

    750ml · £12.80/L
    20% off
    £9.60£12.00
  • First Cape Merlot 75cl

    750ml · £10.88/L
    20% off
    £8.16£10.20
  • Les Dauphins Côtes du Rhône Can 20cl

    200ml · £21.00/L
    £4.20
  • Rustenberg Stellenbosch Malbec 75cl

    750ml · £15.68/L
    30% off
    £11.76£16.80
  • Errazuriz Estate Cabernet Sauvignon 75cl

    750ml · £12.00/L
    25% off
    £9.00£12.00
  • Blason du Rhône Châteauneuf-du-Pape 75cl

    750ml · £43.20/L
    £32.40
  • Casillero Del Diablo Cabernet Sauvignon 75cl

    750ml · £14.80/L
    £11.10
  • MontGras pReserve Carmenere 75cl

    750ml · £19.20/L
    £14.40
  • Rustenberg John X Merriman, Stellenbosch South Africa 75cl

    750ml · £30.40/L
    £22.80
  • Muga Selección Especial Reserva Rioja, Spain 75cl

    750ml · £51.20/L
    £38.40
  • The Ned Pinot Noir 75cl

    750ml · £19.20/L
    20% off
    £14.40£18.00
  • Villa Maria Private Bin Merlot Hawke's Bay, New Zealand 75cl

    750ml · £17.92/L
    20% off
    £13.44£16.80
  • 19 Crimes Cabernet Sauvignon 75cl

    750ml · £17.60/L
    £13.20
  • Porcupine Ridge Shiraz 75cl

    750ml · £15.20/L
    £11.40
  • Penfolds Koonunga Hill Shiraz Cabernet 75cl

    750ml · £20.80/L
    £15.60
  • Recchia Amarone della Valpolicella 75cl

    750ml · £42.40/L
    £31.80
  • Finca Lalande Organic Malbec 75cl

    750ml · £19.20/L
    £14.40
  • No.1 Gigondas 75cl

    750ml · £38.40/L
    £28.80
  • Fairview Shiraz Grenache Mourvedre 75cl

    750ml · £19.20/L
    £14.40
  • No.1 Langmeil Winery Barossa Valley Shiraz 75cl

    750ml · £22.40/L
    £16.80
  • d'Arenberg The High Trellis Cabernet Sauvignon 75cl

    750ml · £19.20/L
    20% off
    £14.40£18.00
  • Château Cantin Saint-Émilion Grand Cru 75cl

    750ml · £45.60/L
    £34.20
  • No.1 Cederberg Syrah 75cl

    750ml · £22.00/L
    £16.50
  • Sierra Los Andes Malbec 75cl

    750ml · £12.31/L
    25% off
    £9.23£12.30
  • Loved & Found Vidoc 75cl

    750ml · £15.20/L
    £11.40
  • Porta 6 1.5L

    1.5L · £14.00/L
    £21.00
  • Finca Flichman Reserve Malbec 75cl

    750ml · £20.80/L
    £15.60
  • Zalze Shiraz - Mourvedre Viognier 75cl

    750ml · £16.00/L
    £12.00
  • Louis Jadot Beaune Premier Cru 75cl

    750ml · £72.00/L
    £54.00
  • Chapelle de Haut Bages Liberal 75cl

    750ml · £53.60/L
    £40.20
  • De Grendel Op die Berg Syrah 75cl

    750ml · £31.20/L
    25% off
    £23.40£31.20
  • Domaine Font De Michelle Châteauneuf-Du-Pape 75cl

    750ml · £48.00/L
    £36.00
  • Gevrey Chambertin Albert Bichot 75cl

    750ml · £91.20/L
    £68.40
  • Joseph Drouhin Cote de Beaune 75cl

    750ml · £64.80/L
    £48.60
  • Klinker Brick Marisa Vineyard Zinfandel 75cl

    750ml · £48.00/L
    £36.00
  • Laurent Brotte Chateauneuf du Pape 75cl

    750ml · £40.00/L
    £30.00
  • Secrets de Léognan 75cl

    750ml · £28.80/L
    £21.60
  • Ventoux Rémy Ferbras 75cl

    750ml · £13.95/L
    15% off
    £10.46£12.30
  • Vina Arana Gran Reserva 75cl

    750ml · £64.00/L
    £48.00
  • The Whale Caller Shiraz Cabernet Sauvignon South Africa 75cl

    750ml · £12.00/L
    £9.00
  • McGuigan Black Label Red 75cl

    750ml · £12.00/L
    £9.00

Prosecco, Champagne & Sparkling Wine

  • Freixenet Italian Rosé 75cl

    750ml · £16.00/L
    20% off
    £12.00£15.00
  • La Gioiosa et Amorosa Rosea NV Brut Veneto, Italy 75cl

    750ml · £16.80/L
    £12.60
  • The Uncommon Bubbly Rose 187ml

    187ml · £28.88/L
    £5.40
  • Laurent-Perrier La Cuvee 75cl

    750ml · £89.60/L
    £67.20
  • Laurent-Perrier La Cuvée 37.5cl

    375ml · £68.40/L
    25% off
    £25.65£34.20
  • La Gioiosa Rosé Sparkling Can 20cl

    200ml · £21.00/L
    £4.20
  • Camel Valley Pinot Noir Rosé Brut Cornwall, England 75cl

    750ml · £46.80/L
    25% off
    £35.10£46.80
  • Chapel Down A Touch of Sparkle 75cl

    750ml · £25.60/L
    £19.20
  • Jansz Premium Cuvée NV Tasmania 75cl

    750ml · £24.00/L
    20% off
    £18.00£22.50
  • Piper-Heidsieck Brut NV Champagne 75cl

    750ml · £64.00/L
    £48.00
  • No.1 Prosecco Rive Prosecco Superiore 75cl

    750ml · £25.60/L
    £19.20
  • Remy Martin VSOP Cognac Fine Champagne 70cl

    700ml · £85.71/L
    £60.00
  • Veuve Clicquot Vintage Brut 75cl

    750ml · £112.00/L
    £84.00
  • Gosset Grande Reserve Brut Champagne 75cl

    750ml · £89.60/L
    £67.20
  • Hattingley Valley Classic Reserve NV 75cl

    750ml · £57.60/L
    £43.20
  • Freixenet Prosecco Italy 75cl

    750ml · £16.00/L
    20% off
    £12.00£15.00
  • Champagne Lanson Le Black Creation 20cl

    200ml · £82.50/L
    £16.50

Rose Wine

  • Whispering Angel 75cl

    750ml · £43.87/L
    £32.90
  • Esprit de Buganay Côtes de Provence Rosé 75cl

    750ml · £16.39/L
    35% off
    £12.29£18.90
  • Mirabeau Pure Rosé Provence 75cl

    750ml · £23.04/L
    20% off
    £17.28£21.60
  • Italia Pinot Grigio Rosé Pavia, Italy 75cl

    750ml · £9.88/L
    35% off
    £7.41£11.40
  • Montgravet Cinsault Rosé 75cl

    750ml · £10.87/L
    £8.15
  • Atelier Mirabeau Pret-A-Porter Rosé to Go 25cl

    250ml · £19.20/L
    £4.80
  • Laurent Miquel Vendanges Nocturnes Cinsault Syrah Rosé 75cl

    750ml · £13.44/L
    20% off
    £10.08£12.60
  • La Cerisa Rosa Pinot Grigio Rosé 75cl

    750ml · £12.16/L
    20% off
    £9.12£11.40
  • Le Rosé de Balthazar 75cl

    750ml · £15.20/L
    £11.40
  • Aimé Roquesante Coteaux Varois en Provence Rosé 75cl

    750ml · £15.60/L
    25% off
    £11.70£15.60
  • Denbies Rose Hill Rosé Surrey, England 75cl

    750ml · £14.40/L
    25% off
    £10.80£14.40
  • Côte des Roses Organic Languedoc Rosé Limited Edition 75cl

    750ml · £25.20/L
    £18.90
  • L'Arène Des Anges Rosé Costières de Nîmes 75cl

    750ml · £16.80/L
    £12.60
  • Sainte Beatrice Provence Rosé 75cl

    750ml · £31.60/L
    £23.70
  • Chapel Down English Rosé 75cl

    750ml · £25.60/L
    £19.20
  • Cote Mas Rosorange Rosé 75cl

    750ml · £16.40/L
    £12.30
  • Villa Maria Private Bin Hawkes Bay Rosé 75cl

    750ml · £20.80/L
    £15.60
  • Calvet Sancerre Rosé 75cl

    750ml · £28.80/L
    £21.60
  • Fleur d'Azur Luberon Rosé 75cl

    750ml · £15.20/L
    £11.40
  • Champteloup Rosé d'Anjou Loire, France 75cl

    750ml · £15.20/L
    £11.40

Mulled Wine

  • Waitrose Red Mulled Wine 75cl

    750ml · £9.60/L
    £7.20

Dessert & Fortified Wine

  • Waitrose Blueprint Cream Sherry 75cl

    750ml · £16.80/L
    £12.60
  • Harvey's Bristol Cream 1L

    1L · £19.20/L
    £19.20
  • Blandy's Duke of Clarence Rich Madeira 75cl

    750ml · £24.80/L
    £18.60
  • Pedro's Dry Almacenista Fino Sherry 75cl

    750ml · £20.00/L
    £15.00
  • Cantine De Vita Marsala Superiore Secco 75cl

    750ml · £22.40/L
    £16.80
  • Lustau Oloroso Pata de Gallina 50cl

    500ml · £58.20/L
    £29.10
  • Noilly Prat Original Dry French Vermouth 75cl

    750ml · £23.20/L
    £17.40

Non & Low Alcohol

  • Nozeco Sparkling Rosé 75cl

    750ml · £6.00/L
    £4.50
  • Waitrose Alcohol Free Rosé 75cl

    750ml · £8.16/L
    15% off
    £6.12£7.20
  • Vina Sol Alcohol Free Rose 0% 75cl

    750ml · £6.40/L
    20% off
    £4.80£6.00

Offers

  • The Ned Sauvignon Blanc Marlborough, New Zealand 75cl

    750ml · £12.48/L
    35% off
    £9.36£14.40
  • Yalumba Organic Viognier South Australia 75cl

    750ml · £13.51/L
    25% off
    £10.13£13.50
  • Cave de Lugny Les Charmes Mâcon-Lugny 75cl

    750ml · £18.20/L
    35% off
    £13.65£21.00
  • Oxford Landing Estate Pinot Grigio 75cl

    750ml · £9.60/L
    20% off
    £7.20£9.00
  • Jackson Estate Sauvignon Blanc 75cl

    750ml · £18.00/L
    25% off
    £13.50£18.00
  • Louis Jadot Mâcon Azé 75cl

    750ml · £20.40/L
    25% off
    £15.30£20.40
  • Bernard Fouquet Cuvée De Silex Vouvray 75cl

    750ml · £17.28/L
    20% off
    £12.96£16.20
  • Maree d'Ione Organic Fiano IGP Puglia 75cl

    750ml · £13.44/L
    20% off
    £10.08£12.60
  • Triade Bianco 75cl

    750ml · £12.00/L
    25% off
    £9.00£12.00
  • Fenaroli Pecorino Superiore 75cl

    750ml · £14.72/L
    20% off
    £11.04£13.80
  • La Perrière Touraine Sauvignon 75cl

    750ml · £14.28/L
    15% off
    £10.71£12.60
  • Louis Luberon Rhône Valley Blanc 75cl

    750ml · £14.40/L
    25% off
    £10.80£14.40
  • Terre Dei Grifi Frascati DOC 75cl

    750ml · £12.00/L
    25% off
    £9.00£12.00
  • Palacio Fefinanes Albariño Rías Baixas, Spain 75cl

    750ml · £29.44/L
    20% off
    £22.08£27.60
  • Penfolds Bin 311 Chardonnay 75cl

    750ml · £42.16/L
    15% off
    £31.62£37.20
  • Faustino Gran Reserva Blanco 75cl

    750ml · £27.20/L
    15% off
    £20.40£24.00
  • Royal Tokaji Blue Label Aszú 5 Puttonyos Tokaji, Hungary 25cl

    250ml · £72.36/L
    10% off
    £18.09£20.10
  • Château de Rochemorin AOC Pessac-Leognan 75cl

    750ml · £32.64/L
    15% off
    £24.48£28.80
  • Torres Vina Sol 1.5L

    1.5L · £10.50/L
    25% off
    £15.75£21.00
  • Quincy La Perriere 75cl

    750ml · £24.48/L
    15% off
    £18.36£21.60
  • Yealands Reserve Sauvignon Blanc 75cl

    750ml · £15.00/L
    25% off
    £11.25£15.00
  • Secret Cellar Shiraz Grenache South Africa 75cl

    750ml · £11.20/L
    30% off
    £8.40£12.00
  • Les Trois Pierres Costières de Nîmes 75cl

    750ml · £12.80/L
    20% off
    £9.60£12.00
  • First Cape Merlot 75cl

    750ml · £10.88/L
    20% off
    £8.16£10.20
  • Rustenberg Stellenbosch Malbec 75cl

    750ml · £15.68/L
    30% off
    £11.76£16.80
  • Errazuriz Estate Cabernet Sauvignon 75cl

    750ml · £12.00/L
    25% off
    £9.00£12.00
  • The Ned Pinot Noir 75cl

    750ml · £19.20/L
    20% off
    £14.40£18.00
  • Villa Maria Private Bin Merlot Hawke's Bay, New Zealand 75cl

    750ml · £17.92/L
    20% off
    £13.44£16.80
  • d'Arenberg The High Trellis Cabernet Sauvignon 75cl

    750ml · £19.20/L
    20% off
    £14.40£18.00
  • Sierra Los Andes Malbec 75cl

    750ml · £12.31/L
    25% off
    £9.23£12.30
  • De Grendel Op die Berg Syrah 75cl

    750ml · £31.20/L
    25% off
    £23.40£31.20
  • Ventoux Rémy Ferbras 75cl

    750ml · £13.95/L
    15% off
    £10.46£12.30
  • Freixenet Italian Rosé 75cl

    750ml · £16.00/L
    20% off
    £12.00£15.00
  • Laurent-Perrier La Cuvée 37.5cl

    375ml · £68.40/L
    25% off
    £25.65£34.20
  • Camel Valley Pinot Noir Rosé Brut Cornwall, England 75cl

    750ml · £46.80/L
    25% off
    £35.10£46.80
  • Jansz Premium Cuvée NV Tasmania 75cl

    750ml · £24.00/L
    20% off
    £18.00£22.50
  • Freixenet Prosecco Italy 75cl

    750ml · £16.00/L
    20% off
    £12.00£15.00
  • Esprit de Buganay Côtes de Provence Rosé 75cl

    750ml · £16.39/L
    35% off
    £12.29£18.90
  • Mirabeau Pure Rosé Provence 75cl

    750ml · £23.04/L
    20% off
    £17.28£21.60
  • Italia Pinot Grigio Rosé Pavia, Italy 75cl

    750ml · £9.88/L
    35% off
    £7.41£11.40
  • Laurent Miquel Vendanges Nocturnes Cinsault Syrah Rosé 75cl

    750ml · £13.44/L
    20% off
    £10.08£12.60
  • La Cerisa Rosa Pinot Grigio Rosé 75cl

    750ml · £12.16/L
    20% off
    £9.12£11.40
  • Aimé Roquesante Coteaux Varois en Provence Rosé 75cl

    750ml · £15.60/L
    25% off
    £11.70£15.60
  • Denbies Rose Hill Rosé Surrey, England 75cl

    750ml · £14.40/L
    25% off
    £10.80£14.40
  • Waitrose Alcohol Free Rosé 75cl

    750ml · £8.16/L
    15% off
    £6.12£7.20
  • Vina Sol Alcohol Free Rose 0% 75cl

    750ml · £6.40/L
    20% off
    £4.80£6.00
  • View Spirits & Premixed Drinks

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo