Chilled Meat Alternatives
Dole Tropical Gold Pineapple Slices 432g
272g · £5.88/kg£1.60Quorn Vegetarian Roast 400g
400g · £10.75/kg£4.30Beyond Meat Beyond Burger Plant-Based Burger 226g
226g · £17.08/kg25% off£3.86£5.15Quorn Vegetarian 8 Sausages 336g 336g
336g · £10.57/kg£3.55Squeaky Bean Chargrilled Steak Style Strips 120g
120g · £28.00/kg20% off£3.36£4.20
Tofu
The Tofoo Co. Naked Tofu 280g
280g · £10.36/kg£2.90Tiba Tempeh Southern Style Protein Bites 60g
60g · £30.00/kg£1.80Tiba Tempeh Roasted Protein Bites 60g
60g · £30.00/kg£1.80The Tofoo Co. Stir Fry XL 490g
490g · £10.41/kg£5.10
Frozen Meat Alternatives
Moving Mountains Plant Based No Chicken Burgers 180g
180g · £15.00/kg25% off£2.70£3.60Quorn Vegetarian Mince 300g
300g · £11.83/kg£3.55£1.78 loyalty card (£5.93/kg)Quorn Vegetarian Pieces 300g
300g · £11.83/kg£3.55£1.78 loyalty card (£5.93/kg)Linda McCartney's Frozen Vegan Sausages 270g
270g · £11.48/kg£3.10Linda McCartney's Vegan Vegemince 500g
500g · £8.30/kg£4.15£2.08 loyalty card (£4.16/kg)Linda McCartney's 2 Frozen Vegetarian Mozzarella 1/4lb Burgers 227g
227g · £13.66/kg£3.10PlantLiving: Frozen Mushroom Wellington with Seeded Stuffing 450g
450g · £14.67/kg£6.60Linda McCartney Vegetable Burger 200g
1pk · £2.10 each£2.10Waitrose PlantLiving 2 Ultimate No Meat Burgers 210g
210g · £13.10/kg£2.75