- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with More Card
Earn points and save on your order. Link or sign up now.
Offers (2572)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Unsmoked Gammon Joint 1.4kg
1.4kg · £7.71/kg£10.80ProActiv Light Spread
450g · £12.67/kg£5.70Bradburys Rough Cut Parmesan 200g
£32.20Morrisons Ready To Eat Roast Chicken Fillets 220g
220g · £18.64/kg£4.10Najma Wafer Thin Chicken 125g
125g · £28.80/kg£3.60Ehrmann High Protein Pudding & Topping Double White Choc Style 200g
200g · £11.75/kg£2.35Morrisons British Corned Beef 100g
100g · £24.00/kg£2.40Danone Actimel Strawberry Yogurt Drink 12 x 100g
1.2kg · £4.75/kg£5.70Morrisons British Beef Steak Mince 5% Fat 500g
500g · £12.40/kg£6.20I Cant Believe Its Not Butter Original Spread 900g
900g · £3.61/kg£3.25Morrisons Market St British Sirloin Steak 227g
227g · £37.22/kg£8.45Shazans Chicken Drumsticks 1kg
1kg · £5.35/kg£5.35Dairylea Dunkers Jumbo Tubes 6 X 41g
246g · £16.26/kg£4.00Morrisons British Roast Beef Slices 90g
90g · £33.33/kg£3.00Naturally Wonky Potatoes 2.5kg
2.5kg · £0.74/kg£1.85Morrisons Chicken Legs 1.35kg
1.35kg · £3.30/kg£4.45Freshlay Golden Yolker 10 Mixed Weight Eggs
10pk · £0.49 each£4.90Morrisons Large Free Range Eggs 12 pack
12pk · £0.33 each£3.95Ginsters Chicken & Bacon Pasty 180g
180g · £15.00/kg£2.70Ehrmann High Protein Chocolate Mousse
200g · £11.75/kg£2.35Potato & Egg Salad 275g
275g · £9.31/kg30% off£2.56£3.65Strawberries 227g
227g · £11.01/kg£2.50Morrisons The Best Thai Green Curry 400g
400g · £14.25/kg£5.70Big Blue Sea Smoked Salmon 100g
100g · £36.50/kg£3.65Morrisons Market St 4 Salmon Fillets 440g
440g · £22.61/kg£9.95Morrisons Salmon Fillets 220g
220g · £23.86/kg£5.25Strawberries 400g
400g · £10.13/kg£4.05Morrisons Whole Chicken Large 1.7-1.9Kg
1.7kg · £3.91/kg£6.65Chicken Caesar Salad 185g
185g · £19.46/kg£3.60Morrisons Apples 1.2kg
1.2kg · £2.50/kg£3.00Morrisons German Salami 140g
140g · £15.00/kg£2.10Red Potatoes 2kg
2kg · £1.15/kg£2.30Morrisons Roast Potatoes 450g
450g · £4.80/kg10% off£2.16£2.40Gran Luchito Soft Taco Wraps 300g
300g · £8.33/kg£2.50Morrisons Chicken Thigh Fillets 600g
600g · £11.25/kg£6.75Jasons Sunflower Seeded Protein Sourdough 580g
580g · £5.78/kg£3.35British Extra Tasty Whole Chicken 1.6kg
1.6kg · £5.09/kg£8.15
More Card prices
Morrisons The Best Tomato & Mascarpone Stir Through Pasta Sauce 190g
190g · £11.84/kg£2.25£1.58 loyalty card (£8.32/kg)Morrisons The Best Lightly Salted Crisps 125g
125g · £10.40/kg£1.30£0.91 loyalty card (£7.28/kg)Morrisons The Best Macaroni Cheese 400g
400g · £10.50/kg£4.20£3.36 loyalty card (£8.40/kg)Morrisons The Best Parma Ham 70g
70g · £60.00/kg£4.20£2.94 loyalty card (£42.00/kg)Morrisons The Best Butter Chicken Cooking Sauce 340g
340g · £7.65/kg£2.60£1.82 loyalty card (£5.35/kg)Morrisons The Best Buttermilk Pancakes 4pk
4pk · £0.53 each£2.10£1.47 loyalty card (£0.37 each)Morrisons The Best Rigatoni 500g
500g · £5.20/kg£2.60£2.08 loyalty card (£4.16/kg)Morrisons The Best Chocolate Cake 406g
406g · £9.98/kg£4.05£2.84 loyalty card (£7.00/kg)Morrisons The Best Hot Honey Chilli Sauce 310G
310g · £7.74/kg£2.40£1.68 loyalty card (£5.42/kg)Morrisons The Best Sea Salt & Vinegar Crisps 125g
125g · £12.40/kg£1.55£1.09 loyalty card (£8.72/kg)Morrisons The Best White Chocolate Cookies 200g
200g · £15.00/kg£3.00£2.10 loyalty card (£10.50/kg)Veetee Heat & Eat Basmati Rice Pots 2x125g
250g · £5.80/kg£1.45£1.16 loyalty card (£4.64/kg)Morrisons Bbq Sauce 450g
450g · £3.44/kg£1.55£1.24 loyalty card (£2.76/kg)Morrisons Fat Free Greek Style Yogurt 500g
500g · £2.40/kg£1.20£0.84 loyalty card (£1.68/kg)Morrisons Roast Chicken Slices 180g
180g · £21.11/kg£3.80£2.66 loyalty card (£14.78/kg)Morrisons Savers Lemons 4pk
4pk · £0.28 each£1.10£0.77 loyalty card (£0.19 each)Cadbury Milk Chocolate Fingers
114g · £23.68/kg£2.70£1.89 loyalty card (£16.58/kg)Jacobs Mini Cheddars Original 6 X 23g
138g · £16.67/kg£2.30£1.61 loyalty card (£11.67/kg)Morrisons The Best Mature Cheddar & Onion Crisps 125g
125g · £10.80/kg£1.35£0.95 loyalty card (£7.60/kg)Fage Total 5% Fat Strained Yoghurt 450g
450g · £8.44/kg£3.80£2.66 loyalty card (£5.91/kg)
🌟 The Best 🌟
Morrisons The Best 10 Fairtrade Ristretto Coffee Pods 10 X 52g
520g · £7.50/kg£3.90Morrisons The Best Trentino Pinot Grigio 187ml
187ml · £19.79/L£3.70Morrisons The Best Mini Victoria Sponge Cakes
£3.05Morrisons The Best English Breakfast 100 Tea Bags 250g
250g · £13.20/kg£3.30Morrisons The Best Mixed Radish 200g
200g · £5.75/kg£1.15Morrisons The Best Tomato & Olive Stir In 190g
190g · £11.84/kg£2.25Morrisons The Best Keralan Coconut Curry Cooking Sauce 340g
340g · £8.82/kg£3.00Morrisons The Best Beef Ale & Roasted Onion Crisps 125g
125g · £12.00/kg3 for £3£1.50Morrisons The Best Mini Meringue Shells 12 pack
12pk · £0.20 each£2.40Morrisons The Best Limited Edition Olive Oil 500ml
500ml · £15.12/L10% off£7.56£8.40Morrisons The Best Gluten Free 6 Lincolnshire Thick Sausages 400g
400g · £8.38/kg£3.35Morrisons The Best Banoffee Pie 470g
470g · £14.04/kg£6.60Morrisons The Best Caramelised Balsamic Onion Chutney 205g
205g · £10.24/kg£2.10Morrisons The Best Alsace Gewurztraminer 75Cl
750ml · £19.20/L£14.40Morrisons The Best Meringue Nests 8 pack
8pk · £0.30 each£2.40Morrisons The Best Beef Gravy Granules 200g
200g · £11.50/kg£2.30Morrisons The Best Scotch Beef Quarter Pounder 454g
454g · £11.41/kg10% off£5.18£5.75Morrisons The Best Sultana Scones 4 pack
4pk · £0.63 each£2.50Morrisons The Best Rogan Josh Cooking Sauce 340g
340g · £7.35/kg£2.50Morrisons The Best Fruity Moroccan Couscous 220g
220g · £12.68/kg10% off£2.79£3.10
In Store Prices 🏷️🏷️
Ueshima Tokyo Roast Ground Coffee 200g
200g · £25.00/kg£5.00Branston Chilli Piccalilli 360g
360g · £6.94/kg£2.50Morrisons LED GLS A60 806 Lumens 7.3W ES 2700K Dimmable
2pk · £2.50 each£5.00Solution Eu Ltd Non Slip Training Seat
£6.00Bed Head Colour Goddess Conditioner 400ml
400ml · £16.25/L£6.50Garnier Olia Dark Blonde 7.0
£10.00Got2b Beach Matt Paste 100ml
100ml · £55.00/L£5.50Morrisons Kids Multivitamin & Omega Gummies Orange 60s
60pk · £0.08 each£5.00King C Gillette Beard Trimmer
£43.00Head & Shoulders Core Itchy 2 In 1 330ml
330ml · £15.15/L£5.00John Frieda Volume Lift Thickening Mousse 200ml
200ml · £45.00/L£9.00Clarinaze Allergy Spray 10ml
10ml · £1,000.00/L£10.00Sensodyne Clinical Protect Active White Toothpaste 75ml
75ml · £160.00/L£12.00Herbal Essences Chamomile Core Hair Conditioner 250ml
250ml · £24.00/L£6.00Morrisons The Best Rogan Josh Cooking Sauce 340g
340g · £7.35/kg£2.50NIVEA Q10 Energy Fresh Look Eye Cream
15ml · £1,000.00/L£15.00Cherry Blossom Shoe Polish Dark Tan 40g
40g · £50.00/kg£2.00Whitstable Bay Pale Ale 500ml
500ml · £5.10/L£2.55Bulldog Skincare For Men Original Beard Oil 30ml
30ml · £183.33/L£5.50Kohinoor Tikka Sauce 375g
375g · £5.41/kg10% off£2.03£2.25
Student Deals 📚
Morrisons Wholegrain Rice 250g
250g · £2.60/kg£0.65Miniature Potatoes 500g
500g · £1.54/kg30% off£0.77£1.10Sweetcorn Cobs 2 pack
2pk · £0.58 each30% off£1.16£1.65Morrisons Milk Chocolate Rice Cakes 100g
100g · £13.70/kg30% off£1.37£1.95Morrisons Party Fairy Cakes 12pk
12pk · £0.18 each30% off£2.10£3.00Morrisons Golden Vegetable Rice 250g
250g · £4.20/kg£1.05Morrisons Cheese & Tomato Pasta Pot
300g · £4.80/kg30% off£1.44£2.05Indo Mie Instant Noodles mi Goreng 80g
80g · £10.13/kg30% off£0.81£1.15Morrisons Family Toothbrushes Medium 4 pack
4pk · £0.50 each£2.00Regina Blitz Household Towel 2 Rolls
2pk · £2.02 each30% off£4.03£5.75Morrisons Non Bio Laundry Pods 21pk
21pk · £0.11 each30% off£2.21£3.15Morrisons Bath Sponge 2pk
2pk · £0.56 each30% off£1.12£1.60Morrisons The Best Beef Lasagne With Pancetta 400g
400g · £7.45/kg30% off£2.98£4.25Morrisons The Best Mini Victoria Sponge Cakes
£3.05Morrisons Bbq Saucers 70g
70g · £17.86/kg£1.25Potato & Egg Salad 275g
275g · £9.31/kg30% off£2.56£3.65Morrisons The Best Spaghetti Bolognese 400g
400g · £10.08/kg30% off£4.03£5.75Batchelors Pasta N Sauce Cheese & Broccoli 99g
99g · £10.61/kg30% off£1.05£1.50Morrisons Macaroni Cheese 400g
400g · £4.30/kg30% off£1.72£2.45Morrisons Cotton Laundry Cleanser 1.5 litre
1.5L · £3.27/L£4.90
McVities
McVities Milk Chocolate Hob Nob Biscuits 262g
262g · £10.11/kg2 for £3£2.65McVities White Chocolate Digestives 232g
232g · £10.47/kg10% off£2.43£2.70McVities Pink Raspberry & Cream Digestives 232g
232g · £12.07/kg2 for £3£2.80McVities Seriously Chocolate Chocolate Digestives 250g
250g · £11.20/kg2 for £3£2.80McVities Hobnobs Dark Choc 262g
262g · £10.31/kg2 for £3£2.70McVities Ginger Nuts Biscuits 250g
250g · £6.84/kg10% off£1.71£1.90McVities Digestives Milk Chocolate Biscuits 266g
266g · £9.14/kg10% off£2.43£2.70McVities Hob Nobs Original 255g
255g · £7.45/kg2 for £3£1.90McVities White Hobnobs Biscuits 232g
232g · £11.64/kg2 for £3£2.70McVities Jaffa Digestives 250g
250g · £11.00/kg2 for £3£2.75
Back To Routine
Morrisons From Our Deli Honey Roast Ham 125g
125g · £17.12/kg30% off£2.14£3.05Morrisons Sweet Chilli Chicken Slices 160g
160g · £15.75/kg30% off£2.52£3.60Cleaning Cloths 5 pack
5pk · £0.20 each£1.00New York Bakery Co Plain Bagels 5 pack
5pk · £0.39 each£1.95Morrisons Pink Lady Apples Tray 4 pack
4pk · £0.45 each30% off£1.79£2.55Morrisons Fat Free Natural Yogurt 500g
500g · £1.96/kg30% off£0.98£1.40Morrisons Fat Free Greek Style Yogurt 500g
500g · £2.40/kg£1.20£0.84 loyalty card (£1.68/kg)Morrisons From Our Deli Yorkshire Ham 125g
125g · £17.12/kg30% off£2.14£3.05Gingerbread Person
30% off£1.05£1.50Walkers Monster Munch Pickled Onion Crisps 6 x 20g
120g · £15.75/kg30% off£1.89£2.70Morrisons Finger Rolls
6pk · £0.20 each£1.20Fage Total 5% Fat Strained Yoghurt 450g
450g · £8.44/kg£3.80£2.66 loyalty card (£5.91/kg)Morrisons The Best Lightly Salted Crisps 125g
125g · £10.40/kg£1.30£0.91 loyalty card (£7.28/kg)Morrisons Savers Raspberry Mini Rolls
6pk · £0.15 each£0.90Morrisons Roast Chicken Slices 180g
180g · £21.11/kg£3.80£2.66 loyalty card (£14.78/kg)Morrisons Savers Lemons 4pk
4pk · £0.28 each£1.10£0.77 loyalty card (£0.19 each)Morrisons Croissants 6 pack
6pk · £0.26 each30% off£1.54£2.20Morrisons Wafer Thin Honey Cured Ham 170g
170g · £7.24/kg30% off£1.23£1.75Walkers Wotsits Giants Cheese Crisps Snacks 130g
130g · £16.46/kg30% off£2.14£3.05Morrisons British Thinly Sliced Honey Roast Ham 120g
120g · £14.33/kg30% off£1.72£2.45