Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Co-op - Highgate - Archway Road

Allergens and info

Delivery unavailable to your location

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Co-op Membership

    Save on your order. Link or sign up now.

Offers (528)

  • 0

    Bonne Maman Madeleine 175G

    175g · £13.14/kg

    £1.35 off

    £2.30

    £3.65

  • 0

    Walkers Quavers Cheese 6X16G

    6pk · £19.79/kg

    £1.05 off

    £1.90

    £2.95

  • 0

    Milkybar White Chocolate Giant Buttons Sharing Bag 94g

    94g · £15.43/kg

    £0.95 off

    £1.45

    £2.40

  • 0

    Walkers Wotsits Crunchy Sweet & Spicy Sharing Snacks Crisps 140g

    140g · £15.00/kg

    £0.85 off

    £2.10

    £2.95

  • 0

    Pepsi Max No Sugar Cola Multipack Cans 8x330ml

    8pk · £1.86/L

    £2 off

    £4.90

    £6.90

  • 0

    Candy Kittens Wild Strawberry Gourmet Sweets 140g

    140g · £14.29/kg

    £0.95 off

    £2.00

    £2.95

  • 0

    Bahlsen Choco Leibniz Milk 111g

    111g · £15.32/kg

    £0.90 off

    £1.70

    £2.60

  • 0

    7UP Zero Sugar 2 Litres

    2L · £1.03/L

    £0.65 off

    £2.05

    £2.70

  • 0

    Regina Blitz Household Towel

    1pk · £2.90 each

    £1.60 off

    £2.90

    £4.50

  • 0

    Tyrrells Sea Salt & Cider Vinegar Sharing Crisps 150g

    150g · £15.00/kg

    £0.75 off

    £2.25

    £3.00

  • 0

    Pepsi Max Cherry No Sugar Cola Can 8 x 330ml

    8pk · £1.86/L

    £2 off

    £4.90

    £6.90

  • 0

    Munchies Milk Chocolate Sharing Bag 104g

    104g · £13.94/kg

    £0.95 off

    £1.45

    £2.40

  • 0

    Walkers Wotsits Really Cheesy Multipack Crisp Snacks 6x16.5g

    6pk · £19.19/kg

    £1.05 off

    £1.90

    £2.95

  • 0

    Pot Noodle Chicken & Mushroom King Pot 114g

    114g · £10.09/kg

    £0.55 off

    £1.15

    £1.70

  • 0

    Cadbury Dairy Milk Fruit & Nut Chocolate Bar 110g

    110g · £15.45/kg

    £0.70 off

    £1.70

    £2.40

  • 0

    Andrex Ultimate Quilts 6 XL Rolls

    6pk · £0.95 each

    £2.55 off

    £5.70

    £8.25

  • 0

    Quaker Rolled Porridge Oats 1kg

    1kg · £2.70/kg

    £1 off

    £2.70

    £3.70

  • 0

    Maynards Bassetts Jelly Babies Candy 130g

    130g · £8.46/kg

    £0.35 off

    £1.10

    £1.45

  • 0

    Pringles Salt & Vinegar 165g

    165g · £13.64/kg

    £0.50 off

    £2.25

    £2.75

  • 0

    M&M’s Crispy Pouch 107g

    107g · £15.89/kg

    £0.70 off

    £1.70

    £2.40

  • View all (528)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Co-op Irresistible Aberdeen Angus British Thick Cut Ribeye Steak 300g

    300g · £42.17/kg
    £12.65
  • Co-op Strawberry Trifle 600G

    600g · £6.83/kg
    £4.10
  • Co-op Seedless Mixed Grapes 500g

    500g · £5.60/kg
    £2.80
  • Co-op Irresistible Beech & Oak Smoked Scottish Smoked Salmon 100g

    100g · £63.50/kg
    £6.35
  • Co-op British BBQ Chicken Slices 130G

    130g · £26.92/kg
    £3.50
  • Co-op Irresistible Strawberries

    227g · £17.84/kg
    2 for £6.55
    £4.05
  • Co-op Strawberries

    227g · £13.00/kg
    £2.95
  • Schär Gluten-Free Wholesome Seeded Loaf 300g

    300g · £12.00/kg
    £3.60
  • Co-op Classic House Chicken Burger 300g

    300g · £15.67/kg
    £4.70
  • Arla Protein Blueberry Yogurt 200g

    200g · £7.75/kg
    £1.55
  • Co-op British Breaded Ham 120g

    120g · £24.17/kg
    2 for £4.50
    £2.90
  • BOURSIN Garlic & Herbs Soft French Cream Cheese 150g

    150g · £25.00/kg
    £3.75
  • Co-op Romaine Lettuce

    2pk · £0.80 each
    £1.60
  • Co-op Irresistible 6 Air Dry Cured Smoked Back Bacon Rashers 230g

    230g · £19.13/kg
    2 for £6.50
    £4.40
  • Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g

    400g · £9.00/kg
    £1.50 off
    £3.60£5.10
  • Co-op Chilled Stonebaked Margherita Pizza 320g

    320g · £13.44/kg
    £4.30
  • Co-op Space to Thrive British Piri Piri Chicken Wings 350g

    350g · £11.71/kg
    £4.10
  • Co-op King Prawns 150g

    150g · £27.67/kg
    £4.15
  • Co-op Irresistible Raspberries

    140g · £27.14/kg
    2 for £6.55
    £3.80
  • Co-op Ripe and Ready Pears

    4pk · £0.64 each
    £2.55
  • Co-op Irresistible Parma Ham 5 Slices 75g

    75g · £44.67/kg
    £3.35
  • Co-op Nectarines

    3pk · £0.63 each
    £1.90
  • Co-op Irresistible Easy Peelers 600G

    500g · £4.70/kg
    £2.35
  • Co-op Ready to Eat Sliced Chicken Breast 170g

    170g · £25.59/kg
    2 for £6.70
    £4.35
  • Co-op Classic Menu Cottage Pie 400g

    400g · £11.13/kg
    2 for £7.10
    £4.45
  • Kerrygold Salted Pure Irish Butter 200g

    200g · £12.25/kg
    £0.60 off
    £2.45£3.05
  • Co-op Italian Lighter Mozzarella Cheese 210g

    125g · £11.20/kg
    £1.40
  • Co-op Vegetable Stir Fry 320g

    320g · £6.09/kg
    £1.95
  • Co-op Smoked Salmon 100g

    100g · £47.00/kg
    £4.70
  • Co-op Hand Picked Raspberries

    150g · £18.00/kg
    £2.70
  • Fage Total 0% Fat Natural Fat Free Greek Recipe Strained Yoghurt 950g

    950g · £6.63/kg
    £6.30
  • Co-op 2 Salmon Fillets Skin-on and Boneless 220g

    220g · £22.50/kg
    2 for £8.90
    £4.95
  • Co-op Spaghetti & Meatballs 400g

    400g · £11.13/kg
    2 for £7.10
    £4.45
  • Wildlife Choobs Strawberry Flavour Yogurt Tubes 6x37g

    6pk · £6.08/kg
    £1.35
  • Pots & Co Little Pots of 70% Chocolate Ganache 4 x 50g

    4pk · £16.00/kg
    £1 off
    £3.20£4.20
  • Philadelphia Light Soft Cream Cheese The same great taste with 40% Less Fat Tub 165g

    165g · £16.67/kg
    £2.75
  • Co-op Midi Vine Ripened Tomatoes 230G

    230g · £6.09/kg
    £0.20 off
    £1.40£1.60
  • Co-op Bistro Salad 150g

    150g · £12.33/kg
    £1.85
  • Co-op 4 Protein Maple Pancakes

    4pk · £0.53 each
    £2.10
  • Co-op Blueberries Large Punnet 225g

    225g · £15.33/kg
    £3.45
  • Co-op Wild Rocket

    60g · £22.50/kg
    £1.35

Co-op Member Prices

View all (101)
  • Co-op 2 White Baguettes 300g

    2pk · £0.78 each
    £1.55
    £0.97 loyalty card (£0.49 each)
  • Co-op Basmati Rice 1kg

    1kg · £2.00/kg
    £2.00
    £1.20 loyalty card (£1.20/kg)
  • Co-op Pure Canadian Maple Syrup 250g

    250g · £21.40/kg
    £5.35
    £3.21 loyalty card (£12.84/kg)
  • Co-op Tagliatelle Pasta 300g

    300g · £6.33/kg
    £1.90
    £1.14 loyalty card (£3.80/kg)
  • Co-op Fairtrade Italian Style Ground Coffee 200g

    200g · £19.25/kg
    £3.85
    £2.31 loyalty card (£11.55/kg)
  • Co-op 99 Blend Fairtrade Tea 80 Tea Bags 250g

    250g · £7.00/kg
    £1.75
    £1.05 loyalty card (£4.20/kg)
  • Co-op Sweet & Salted Popcorn 100g

    100g · £12.50/kg
    £1.25
    £0.75 loyalty card (£7.50/kg)
  • Co-op Cherry Tomatoes 300g

    300g · £4.67/kg
    £1.40
    £0.84 loyalty card (£2.80/kg)
  • Co-op Egg Noodles 275g

    275g · £4.73/kg
    £1.30
    £0.82 loyalty card (£2.98/kg)
  • Co-op Custard 400g

    400g · £3.00/kg
    £1.20
    £0.72 loyalty card (£1.80/kg)
  • Co-op Lightly Salted Tortilla Chips 180g

    180g · £6.11/kg
    £1.10
    £0.66 loyalty card (£3.67/kg)
  • Co-op Apple Juice 1L

    1L · £2.30/L
    £2.30
    £1.69 loyalty card (£1.69/L)
  • Heinz Tomato Ketchup 460g

    460g · £8.48/kg
    £3.90
    £2.34 loyalty card (£5.09/kg)
  • Co-op Bacon Rasher Crisps 150g

    150g · £8.67/kg
    £1.30
    £0.80 loyalty card (£5.33/kg)
  • Co-op British Fresh Chicken Thighs 600G

    600g · £6.00/kg
    £3.60
    £2.16 loyalty card (£3.60/kg)
  • Co-op British 5% Fat Beef Mince 500g

    500g · £11.40/kg
    £5.70
    £3.40 loyalty card (£6.80/kg)
  • Co-op British Breaded Chicken Goujons 230g

    230g · £13.48/kg
    £3.10
    £1.86 loyalty card (£8.09/kg)
  • Coca Cola Zero Sugar 4X330ML

    4pk · £2.50/L
    £3.30
    £1.98 loyalty card (£1.50/L)
  • Co-op Microwave Rice Long Grain 250g

    250g · £3.40/kg
    £0.85
    £0.51 loyalty card (£2.04/kg)
  • Co-op Vanilla Flavour Ice Cream 900ml

    900ml · £3.67/L
    £3.30
    £1.98 loyalty card (£2.20/L)

Meal deals

View all (4)
  • Fresh Pasta + Sauce + Flatbread

    £5.00
  • Sausages + Mash

    £3.00
  • Lunch Meal Deal

    £5.00
  • Premium Lunch Meal Deal

    £6.50

Member Thursdays 🥦🍝🍅

View all (26)
  • Co-op 2 White Baguettes 300g

    2pk · £0.78 each
    £1.55
    £0.97 loyalty card (£0.49 each)
  • Co-op Basmati Rice 1kg

    1kg · £2.00/kg
    £2.00
    £1.20 loyalty card (£1.20/kg)
  • Co-op Pure Canadian Maple Syrup 250g

    250g · £21.40/kg
    £5.35
    £3.21 loyalty card (£12.84/kg)
  • Co-op Tagliatelle Pasta 300g

    300g · £6.33/kg
    £1.90
    £1.14 loyalty card (£3.80/kg)
  • Co-op Fairtrade Italian Style Ground Coffee 200g

    200g · £19.25/kg
    £3.85
    £2.31 loyalty card (£11.55/kg)
  • Co-op 99 Blend Fairtrade Tea 80 Tea Bags 250g

    250g · £7.00/kg
    £1.75
    £1.05 loyalty card (£4.20/kg)
  • Co-op Sweet & Salted Popcorn 100g

    100g · £12.50/kg
    £1.25
    £0.75 loyalty card (£7.50/kg)
  • Co-op Cherry Tomatoes 300g

    300g · £4.67/kg
    £1.40
    £0.84 loyalty card (£2.80/kg)
  • Co-op Egg Noodles 275g

    275g · £4.73/kg
    £1.30
    £0.82 loyalty card (£2.98/kg)
  • Co-op Custard 400g

    400g · £3.00/kg
    £1.20
    £0.72 loyalty card (£1.80/kg)
  • Co-op Lightly Salted Tortilla Chips 180g

    180g · £6.11/kg
    £1.10
    £0.66 loyalty card (£3.67/kg)
  • Co-op Apple Juice 1L

    1L · £2.30/L
    £2.30
    £1.69 loyalty card (£1.69/L)
  • Heinz Tomato Ketchup 460g

    460g · £8.48/kg
    £3.90
    £2.34 loyalty card (£5.09/kg)
  • Co-op Bacon Rasher Crisps 150g

    150g · £8.67/kg
    £1.30
    £0.80 loyalty card (£5.33/kg)
  • Co-op British Fresh Chicken Thighs 600G

    600g · £6.00/kg
    £3.60
    £2.16 loyalty card (£3.60/kg)
  • Co-op British 5% Fat Beef Mince 500g

    500g · £11.40/kg
    £5.70
    £3.40 loyalty card (£6.80/kg)
  • Doritos Chilli Heatwave 140G

    140g · £12.14/kg
    £0.70 off
    £1.70£2.40
  • Co-op British Breaded Chicken Goujons 230g

    230g · £13.48/kg
    £3.10
    £1.86 loyalty card (£8.09/kg)
  • Coca Cola Zero Sugar 4X330ML

    4pk · £2.50/L
    £3.30
    £1.98 loyalty card (£1.50/L)
  • Co-op Microwave Rice Long Grain 250g

    250g · £3.40/kg
    £0.85
    £0.51 loyalty card (£2.04/kg)

Top Picks 🌟

View all (4)
  • Jim Bean Kentucky Bourbon Whiskey 35cl

    35cl · £47.57/L
    £16.65
  • Cravendale Filtered Fresh Semi Skimmed Milk 2L Fresher for Longer

    2L · £1.63/L
    2 for £4
    £3.25
  • Curry in a hurry

    £0.00
  • 7UP Zero Sugar 2 Litres

    2L · £1.03/L
    £0.65 off
    £2.05£2.70

Halloween: Trick or Treat 🎃🍬👻

View all (17)
  • Co-op Carving Pumpkin

    1pk · £2.70 each
    £2.70
  • Co-op Seasonal Mixed Squash

    1pk · £1.25 each
    £1.25
  • Co-op 4 Haunted House Brownies

    4pk · £0.83 each
    £3.30
  • Co-op 2 Trick or Treat Cupcakes

    2pk · £0.68 each
    £1.35
  • Co-op 4 Spooky Sour Slime Doughnuts

    1pk · £2.20 each
    2 for £3
    £2.20
  • Twix Caramel & Chocolate Bars (13x Funsize Bars)

    275g · £12.00/kg
    £3.30
  • Celebrations Milk Chocolate Tub 500g

    500g · £12.10/kg
    £6.05
  • Co-op Gruesome Gummies 130g

    130g · £7.31/kg
    £0.95
  • Maltesers Multipack Chocolate Funsize 11x18g Bags

    214.5g · £15.38/kg
    £3.30
  • Swizzels Mummy Mix 340g

    340g · £8.09/kg
    £2.75
  • Shades by Niko The Originals 150g

    150g · £12.33/kg
    £1.85
  • Cadbury Dairy Milk Freddo & Friends 191g

    191g · £20.16/kg
    £3.85
  • Cadbury Treatsize Sharing Selection 223g

    223g · £17.26/kg
    £3.85
  • Sour Patch Kids Monster Heads Candy 105g

    105g · £12.86/kg
    £1.35
  • HARIBO Bone Shakers 160g

    160g · £7.50/kg
    £1.20
  • HARIBO Sour Skeletons 160g

    160g · £7.50/kg
    £1.20
  • Maoam Stripes Sweets Sharing Bag 140g

    140g · £8.57/kg
    £1.20

Halloween Party Food & Drink 🕷️🍸🪩

View all (26)
  • Co-op Crinkle Cut Oven Chips 750g

    750g · £3.20/kg
    £2.40
  • Co-op Diet Indian Tonic Water 1L

    1L · £0.70/L
    £0.70
    £0.49 loyalty card (£0.49/L)
  • Co-op Carving Pumpkin

    1pk · £2.70 each
    £2.70
  • Co-op Seasonal Mixed Squash

    1pk · £1.25 each
    £1.25
  • Co-op 4 Haunted House Brownies

    4pk · £0.83 each
    £3.30
  • Co-op 4 Spooky Sour Slime Doughnuts

    1pk · £2.20 each
    2 for £3
    £2.20
  • Co-op Cranberry Juice Drink 1L

    1L · £2.30/L
    £2.30
    £1.19 loyalty card (£1.19/L)
  • Co-op Irresistible Chianti

    75cl · £19.87/L
    £14.90
  • Co-op Irresistible Solo Dry Rosé 75cl

    75cl · £17.60/L
    £13.20
  • Co-op Irresistible Pinot Grigio Ramato 75cl

    75cl · £15.80/L
    £11.85
  • Pepsi 2 litres

    2L · £1.55/L
    £3.10
  • Coca Cola Zero Sugar Cherry Float 2LTR

    2L · £1.58/L
    2 for £3.60
    £3.15
  • San Miguel Especial Premium Lager 4 x 568ml

    4pk · £4.40/L
    £10.00
  • 19 Crimes Red Wine 750ml

    750ml · £18.93/L
    £14.20
  • Co-op Houmous 200g

    200g · £7.75/kg
    £1.55
  • Co-op Sweet & Salted Popcorn 25g

    25g · £28.00/kg
    £0.70
  • Budweiser Lager Beer Bottles 4 x 300ml

    4pk · £6.50/L
    £7.80
  • Co-op Tex Mex Style Dip Selection 4 x 90g (360g)

    360g · £10.14/kg
    £3.65
  • Co-op Imperial Vodka 70CL

    70cl · £28.57/L
    £20.00
    £12.49 loyalty card (£17.84/L)
  • Smirnoff Red Label Vodka 70CL

    70cl · £41.00/L
    £28.70

Cosy Nights In 🍿🍕🍫

View all (40)
  • Co-op Irresistible Hand Cooked Lightly Sea Salted Crisps 150g

    150g · £12.67/kg
    £1.90
  • Co-op Plain White Flour 1.5kg

    1.5kg · £0.63/kg
    £0.95
    £0.70 loyalty card (£0.47/kg)
  • Cadbury Drinking Hot Chocolate Cocoa Powder Tin 250g

    250g · £14.80/kg
    £3.70
  • Co-op Chilled Stonebaked Double Pepperoni Pizza 327g

    327g · £13.15/kg
    £4.30
  • Co-op Self Raising White Flour 1.5kg

    1.5kg · £0.63/kg
    £0.95
    £0.70 loyalty card (£0.47/kg)
  • Co-op Fairtrade Demerara Sugar 500g

    500g · £4.00/kg
    £2.00
  • Co-op Chilled Irresistible Margherita Pizza 250G

    250g · £17.20/kg
    £4.30
  • Häagen-Dazs Salted Caramel Ice Cream 460ml

    460ml · £9.89/L
    £2.30 off
    £4.55£6.85
  • Co-op Sweet & Salted Popcorn 100g

    100g · £12.50/kg
    £1.25
    £0.75 loyalty card (£7.50/kg)
  • Co-op Irresistible Strawberries

    227g · £17.84/kg
    2 for £6.55
    £4.05
  • Co-op Limited Edition Stonebaked American Hot 354g

    444g · £9.68/kg
    £4.30
  • Co-op Salt & Pepper Chicken Spring Rolls 100g

    100g · £24.00/kg
    £2.40
  • Co-op Irresistible Bronze Die Pasta Golden Tomato & Mozzarella Tonnarelli 400g

    400g · £14.63/kg
    £5.85
  • Co-op Salted Caramel Pretzel Mini Bites 220g (10 x 22g)

    10pk · £15.40/L
    £3.85
  • Häagen-Dazs Belgian Chocolate Ice Cream 400g

    460ml · £9.35/L
    £4.30
  • Häagen-Dazs Limited Edition Caramel Waffle Ice Cream 351g

    420ml · £10.24/L
    £4.30
  • Co-op Treat Chocolate & Caramel Crispy Bites

    1pk · £4.10 each
    £4.10
  • Mr Kipling 4 Birthday Cake Tarts

    4pk · £0.36 each
    £0.75 off
    £1.45£2.20
  • Mr Kipling 4 Custard Cream Whirls

    4pk · £0.35 each
    £0.55 off
    £1.40£1.95
  • Co-op 6 Merry Mince Pies

    6pk · £0.28 each
    £1.65

Student Shop 🍜🎓🥫

View all (51)
  • Co-op White Toastie Bread Loaf 800G

    800g · £1.13/kg
    £0.90
  • Co-op Irresistible Belgian Milk Chocolate Cookies

    1pk · £2.20 each
    £2.20
  • Co-op Irresistible Fruit Granola

    1pk · £2.20 each
    £2.20
  • Kronenbourg 1664 Biere Beer Lager 4x440ml Cans

    4pk · £3.78/L
    £1 off
    £6.65£7.65
  • Fresh Pasta + Sauce + Flatbread

    £5.00
  • Peroni Nastro Azzurro Lager Beer Bottles 4 x 330ml

    4pk · £6.48/L
    £1.75 off
    £8.55£10.30
  • Spaten Premium Helles Craft Lager Beer Bottle 500ml

    500ml · £8.00/L
    £4.00
  • Paulaner Münchner Hell Munich Lager 0.5L

    500ml · £8.60/L
    £4.30
  • Corona Extra 4 x 440ml

    4pk · £4.40/L
    £1.25 off
    £7.75£9.00
  • Guinness Draught In Can 4x440ml

    4pk · £4.94/L
    £8.70
  • Inch's Medium Apple Cider 440ml

    4pk · £3.78/L
    £6.65
  • Kellogg's Crunchy Nut 460g

    460g · £9.57/kg
    £4.40
  • Co-op Porridge Oats 500g

    500g · £1.90/kg
    £0.95
  • Haribo Tangfastics Sweets Sharing Bag 175g

    175g · £6.86/kg
    £0.25 off
    £1.20£1.45
  • Rowntree's Fruit Pastilles Vegan Friendly Sweets Sharing Bag 143g

    143g · £12.94/kg
    £1.85
  • Schwartz Garlic Granules 50g

    50g · £49.00/kg
    £2.45
  • Schwartz Crushed Chilli Flakes 29g

    29g · £84.48/kg
    £2.45
  • Co-op Smoked Paprika 46g

    46g · £29.35/kg
    £1.35
  • Knorr Chicken Stock Cubes 8x 10 g

    8pk · £31.88/kg
    £2.55
  • Co-op Pure Vegetable Oil 1 Litre

    1L · £2.35/L
    £2.35
    £1.49 loyalty card (£1.49/L)

Fairtrade Fortnight 🍫🍌🍷

View all (28)
  • Co-op Fairtrade Baby Plum Tomatoes 225g

    225g · £7.11/kg
    £1.60
  • Co-op Irresistible Pinot Noir Wine 75cl

    75cl · £15.33/L
    £11.50
  • Co-op Fairtrade Decaffeinated 99 Blend 80 Tea Bags 250g

    250g · £9.60/kg
    £2.40
  • Co-op Fairtrade Rich Roast Instant Coffee 100g

    100g · £30.50/kg
    £3.05
  • Co-op Fairtrade Bananas

    5pk · £0.26 each
    £1.30
  • Co-op Super Bright Mixed Vegetables 160g

    160g · £15.31/kg
    £2.45
  • Co-op Super Green Tender Vegetable Medley 160g

    160g · £15.31/kg
    £2.45
  • Co-op Irresistible 6 Macaron Selection 72g

    72g · £58.33/kg
    £4.20
  • Maltesers Whilte Chocolate & Honeycomb Pouch 74g

    74g · £26.35/kg
    £0.45 off
    £1.95£2.40
  • Co-op Fairtrade Chardonnay Wine 75cl

    75cl · £11.73/L
    £8.80
  • Co-op Fairtrade Latte Sachets 7 x 17g (119g)

    7pk · £13.03/kg
    £1.55
  • Co-op Fairtrade Roses

    1pk · £6.05 each
    £6.05
  • Co-op Gift Bouquet

    1pk · £6.60 each
    £6.60
  • Co-op Florist Bright & Blissful Bouquet

    1pk · £8.80 each
    £8.80
  • Co-op Fairtrade Elegance Bouquet

    1pk · £11.00 each
    £11.00
  • Pacha Del Fuego Merlot 75cl

    75cl · £15.33/L
    £11.50
  • Unknown Sauvignon Blanc 750ml

    75cl · £12.60/L
    £9.45
  • Tony's Chocolonely Milk Chocolate 35g

    35g · £37.14/kg
    £1.30
  • Tony's Chocolonely Milk Chocolate Caramel Sea Salt 35g

    35g · £37.14/kg
    £1.30
  • Co-op Fairtrade Shiraz 75cl

    75cl · £11.73/L
    £8.80

Freezer Faves 🍨🍟

View all (10)
  • Linda McCartney's 6 Vegetarian Sausages 270g

    270g · £11.11/kg
    3 for £7
    £3.00
  • Birds Eye 2 Crispy Chicken in Tempura Batter 170g

    170g · £20.29/kg
    3 for £7
    £3.45
  • Birds Eye 2 Chicken Quarter Pounders 227g

    227g · £14.98/kg
    3 for £7
    £3.40
  • Aunt Bessie's 10 Glorious Golden Yorkshire Puddings 190g

    190g · £15.53/kg
    3 for £7
    £2.95
  • McCain Home Chips Straight 1kg

    1kg · £3.75/kg
    3 for £7
    £3.75
  • Birds Eye Garden Peas 800g

    800g · £3.94/kg
    3 for £7
    £3.15
  • Young's Admiral's Fish Pie 300g

    300g · £11.00/kg
    3 for £7
    £3.30
  • McCain Crispy French Fries 900g

    900g · £4.17/kg
    3 for £7
    £3.75
  • Birds Eye 12 Chicken Dippers 220g

    220g · £14.32/kg
    3 for £7
    £3.15
  • Rowntree's Fruit Pastilles Ice Lollies 4 x 65ml

    4pk · £12.69/L
    3 for £7
    £3.30

Store Price Match 🥦

View all (50)
  • Warburtons Toastie Thick Sliced Soft White Bread 800g

    800g · £1.94/kg
    £1.55
    £1.40 loyalty card (£1.75/kg)
  • Co-op Soave Wine 75cl

    75cl · £7.13/L
    £5.35
  • Co-op Natural Mineral Water Still 2 Litre

    2L · £0.43/L
    £0.85
  • Co-op Onions 3 Pack

    3pk · £0.37 each
    £1.10
    £0.95 loyalty card (£0.32 each)
  • Co-op 2 White Baguettes 300g

    2pk · £0.78 each
    £1.55
    £0.97 loyalty card (£0.49 each)
  • Co-op Soft White Bathroom Tissue 4 Rolls 2-Ply

    4pk · £0.56 each
    £2.25
  • Warburtons Batch Original Seeded Bread 800g

    800g · £2.75/kg
    £2.20
  • Co-op Strawberry Fizzy Laces 65G

    65g · £10.00/kg
    £0.65
  • Warburtons Wholemeal Medium Sliced Bread Loaf 400G

    400g · £3.00/kg
    £1.20
  • Warburtons Danish Lighter White Bread 400g

    400g · £3.63/kg
    £1.45
  • Warburtons Original Seeded Batch Bread 400g

    400g · £3.50/kg
    £1.40
  • Organix Melty Carrot Puffs Organic Baby Finger Food Snack 20g

    20g · £37.50/kg
    £0.75
  • Warburtons Soft Tiger Bloomer 600g

    600g · £3.25/kg
    £1.95
  • Aptamil 3 Toddler Milk 1-2 Years 800g

    800g · £18.75/kg
    £15.00
  • Aptamil 1 First Infant Milk from Birth 800g

    800g · £18.75/kg
    £15.00
  • Aptamil 2 Follow On Baby Milk Formula 6-12 Months 800g

    800g · £18.75/kg
    £15.00
  • Co-op Bakery 4 Large White Baps

    4pk · £0.28 each
    £1.10
  • Cow & Gate 1 First Baby Milk Formula From Birth 800g

    800g · £14.06/kg
    £11.25
  • Cow & Gate 2 Follow-On Milk from 6-12 Months 800g

    800g · £14.06/kg
    £11.25
  • Co-op Irresistible Super Seeded Farmhouse Bread 800g

    800g · £2.50/kg
    £2.00

Sandwiches, Wraps & Soups 🥪

View all (20)
  • Premium Lunch Meal Deal

    £6.50
  • Lunch Meal Deal

    £5.00
  • Co-op Mango and Passionfruit Yoghurt with Granola

    230g · £11.30/kg
    £2.60
  • Co-op Ham & Cheese Sub Roll with Mustard Mayo

    1pk · £3.45 each
    £3.45
  • Co-op Cajun Chicken Wrap

    1pk · £3.90 each
    £3.90
  • Co-op Southern Fried Chicken & Gherkin Sub

    1pk · £4.50 each
    £4.50
  • Yo! Veggie Selection 226g

    226g · £21.02/kg
    £4.75
  • Yo! Rainbow Salmon Poke 289g

    289g · £20.76/kg
    £6.00
  • Tuk In Curry in a Naan Potato Madras 180g

    1pk · £3.45 each
    £3.45
  • Holy Moly Guacamole & Chips 77G

    76g · £25.66/kg
    £1.95
  • Co-op Cheese & Red Onion Sandwich

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Co-op Chicken & Bacon Caesar Wrap

    1pk · £3.90 each
    £3.90
  • Co-op Chicken & Bacon Sandwich

    1pk · £3.75 each
    £3.75
  • Co-op Southern Fried Chicken Wrap

    1pk · £3.90 each
    £3.90
  • Co-op Chicken Mayo Sandwich

    1pk · £2.75 each
    £2.75
  • Co-op Creamy Leek & Potato Soup 600g

    600g · £4.00/kg
    £2.40
  • Co-op Tuna Mayo Sandwich

    1pk · £1.95 each
    £1.95
  • Co-op Tomato & Basil Chicken Pasta Bowl 290g

    270g · £13.70/kg
    £3.70
  • Co-op Irresistible Petits Pois & Smoked Ham Soup 600G

    600g · £6.33/kg
    £3.80
  • Co-op Irresistible Cream of Tomato Soup 600G

    600g · £6.08/kg
    £3.65

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Co-op - Highgate - Archway Road

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo