Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Sainsbury's Local - Barnehurst Erith Road

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Earn with Nectar

    Earn points on your order. Link or sign up now.

Offers (204)

  • 0

    Coca-Cola Zero sugar 8 x 330ml

    2.64L · £1.42/L

    £2 off

    £3.75

    £5.75

  • 0

    Stella Artois Belgium Premium Lager Beer 10 x 440ml

    10pk · £2.27/L

    £3.50 off

    £10.00

    £13.50

  • 0

    Arla Lacto Free Semi Skimmed Milk Drink 1 Litre

    1L · £1.35/L

    £0.80 off

    £1.35

    £2.15

  • 0

    Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Sharing Bag Crisps 150g

    150g · £12.33/kg

    £0.90 off

    £1.85

    £2.75

  • 0

    Walkers Quavers Snacks Cheese Multipack Crisps 6x16g

    6pk · £19.27/kg

    £0.80 off

    £1.85

    £2.65

  • 0

    M&M's Peanut Chocolate More to Share Pouch Bag 200g

    200g · £13.50/kg

    £1.70 off

    £2.70

    £4.40

  • 0

    Sainsbury's Conegliano Prosecco, Taste the Difference 75cl

    750ml · £10.67/L

    £3 off

    £8.00

    £11.00

  • 0

    Magnum Mini Classic, Almond & White Chocolate Ice Cream Sticks 6 x 55ml

    6pk · £12.12/L

    £1.50 off

    £4.00

    £5.50

  • 0

    Anchor Salted Butter 200g

    200g · £8.50/kg

    £1.15 off

    £1.70

    £2.85

  • 0

    Coca-Cola Zero Sugar 2L Bottle

    2L · £0.88/L

    £1 off

    £1.75

    £2.75

  • 0

    Cravendale Whole 1L

    1L · £1.40/L

    £0.60 off

    £1.40

    £2.00

  • 0

    Pringles Sour Cream & Onion 200g

    200g · £10.00/kg

    £1.30 off

    £2.00

    £3.30

  • 0

    Sainsbury's Easy Peelers, Taste the Difference 600g

    600g · £3.38/kg

    25% off

    £2.03

    £2.70

  • 0

    McCain Crispy French Fries 900g

    900g · £2.22/kg

    £1.50 off

    £2.00

    £3.50

  • 0

    Sainsbury's Roast British Chicken Thighs 450g

    450g · £7.78/kg

    £1 off

    £3.50

    £4.50

  • 0

    Copella Apple & Elderflower 1.35L

    1.35L · £2.22/L

    £1.15 off

    £3.00

    £4.15

  • 0

    Goodfella's New York Style Fully Loaded Pepperoni 532g

    532g · £5.64/kg

    £2.25 off

    £3.00

    £5.25

  • 0

    Aero Bubbles Peppermint Chocolate 92g

    92g · £13.59/kg

    £0.95 off

    £1.25

    £2.20

  • 0

    Diet Coke Cola 2L Bottle

    2L · £0.88/L

    £1 off

    £1.75

    £2.75

  • 0

    Cravendale Semi Skimmed 1L

    1L · £1.40/L

    £0.60 off

    £1.40

    £2.00

  • View all (204)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Sainsbury's Chargrilled British Chicken Breast Mini Fillets 170g

    170g · £27.35/kg
    £4.65
  • Sainsbury's Steak Puff Pastry Slices 300g

    300g · £9.50/kg
    £2.85
  • Sainsbury's Chicken & Maple Cured Bacon Sandwich

    1pk · £3.60 each
    £3.60
  • Sainsbury's SO Organic Royal Gala Apples

    6pk · £0.50 each
    £3.00
  • Sainsbury's 4 Unwaxed Lemons

    4pk · £0.40 each
    £1.60
  • Sainsbury's Mixed Berries 200g

    200g · £18.50/kg
    £3.70
  • Sainsbury's Taste the Difference 2 Smoked Haddock Fishcakes 290g

    290g · £11.90/kg
    25% off
    £3.45£4.60
  • Sainsbury's 2 Boneless Scottish Salmon Fillets 240g

    240g · £25.83/kg
    £6.20
  • Philadelphia Original Soft Cream Cheese 165g

    165g · £17.27/kg
    £2.85
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 70g

    70g · £26.43/kg
    £1.85
  • Galbani Mozzarella 125g

    225g · £9.56/kg
    £2.15
  • Le Rustique Jean Verrier Fromager Camembert 250g

    250g · £17.40/kg
    £4.35
  • Sainsbury's Crunchy Traditional Coleslaw 300g

    300g · £5.50/kg
    £1.65
  • Anchor Salted Butter 200g

    200g · £8.50/kg
    £1.15 off
    £1.70£2.85
  • Deli Express British Drury Lane Cooked Ham Slices x4 150g

    150g · £24.67/kg
    2 for £6
    £3.70
  • Sainsbury's British Butter, Salted 250g

    250g · £8.60/kg
    £2.15
  • Sainsbury's Quiche Lorraine 170g

    170g · £12.06/kg
    £2.05
  • Sainsbury's Raspberries 150g

    150g · £17.67/kg
    £2.65
  • Sainsbury's Italian Style Salad 100g

    100g · £17.00/kg
    £1.70
  • Sainsbury's Chicken & Bacon Pasta 280g

    280g · £13.57/kg
    £3.80
  • Jason's No1 The Great White Sourdough 450g

    450g · £6.33/kg
    £2.85
  • Sainsbury's 10% Fat 12 Beef Meatballs 350g

    350g · £8.86/kg
    £3.10
  • Sainsbury's Smoked Air Dried Streaky Bacon Rashers, Taste the Difference x14 220g

    220g · £22.05/kg
    £4.85
  • Sainsbury's Strawberries 250g

    250g · £9.60/kg
    £2.40
  • Sainsbury's ASC Scottish Mild Smoked Salmon 100g (Ready to Eat)

    100g · £53.00/kg
    3 for £12
    £5.30
  • Sainsbury's Roast British Chicken Thighs 450g

    450g · £7.78/kg
    £1 off
    £3.50£4.50
  • Yoplait Petits Filous Raspberry & Strawberry Fromage Frais Big Pots 4 x 100g

    4pk · £1.34/kg
    £2.15
  • Babybel Mini Original Cheese 6 x 20g (120g)

    6pk · £27.08/kg
    £3.25
  • Sainsbury's Taste the Difference Italian Chargrilled Artichokes 140g

    140g · £35.71/kg
    3 for £10
    £5.00

Save with Nectar Prices

  • Mr Kipling 6 Bramley Apple Pies

    6pk · £0.58 each
    £3.50
    £1.75 Nectar Price (£0.29 each)
  • Mr Kipling 8 Angel Slices

    8pk · £0.38 each
    £3.00
    £2.00 Nectar Price (£0.25 each)
  • Walkers Wotsits Giants Snacks Sweet & Spicy Sharing Crisps 130g

    130g · £19.23/kg
    £2.50
    £1.35 Nectar Price (£10.38/kg)
  • Maltesers White Chocolate Gift Box 88g

    88g · £36.93/kg
    £3.25
    £1.75 Nectar Price (£19.89/kg)
  • Cadbury Dairy Milk 4 x 18g Freddo Chocolate Bar

    72g · £22.92/kg
    £1.65
    £1.00 Nectar Price (£13.89/kg)
  • Galaxy Milk Chocolate Bar 180g

    180g · £18.33/kg
    £3.30
    £2.50 Nectar Price (£13.89/kg)
  • Galaxy Minstrels Buttons Chocolate Bag 195g

    195g · £22.56/kg
    £4.40
    £2.70 Nectar Price (£13.85/kg)
  • Dr Pepper 2L Bottle

    2L · £1.20/L
    £2.40
    £1.75 Nectar Price (£0.88/L)
  • Mr Kipling 6 Bakewell Slices

    6pk · £0.54 each
    £3.25
    £1.47 Nectar Price (£0.25 each)
  • Wotsits Giants Really Cheesy Sharing Cheese Snacks Crisps 130g

    130g · £19.23/kg
    £2.50
    £1.35 Nectar Price (£10.38/kg)
  • Cadbury Dairy Milk Little Bars Chocolate Bars Multipack 4 x 18g

    72g · £22.92/kg
    £1.65
    £1.00 Nectar Price (£13.89/kg)
  • Fanta Orange Zero 2L Bottle

    2L · £1.20/L
    £2.40
    £1.75 Nectar Price (£0.88/L)
  • Mr Kipling 6 Country Slices

    6pk · £0.54 each
    £3.25
    £1.47 Nectar Price (£0.25 each)
  • Cadbury Fudge Chocolate Bar Multipack 4 x 22g

    88g · £18.75/kg
    £1.65
    £1.00 Nectar Price (£11.36/kg)
  • Fanta Fruit Twist 2L Bottle

    2L · £1.20/L
    £2.40
    £1.75 Nectar Price (£0.88/L)

Meal deals

View all (5)
  • Lunch Meal Deal

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £5.50
  • Premium Lunch Meal Deal

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £6.50
  • 2 for £6.50 Ready Meals

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £6.50
  • Taste the Difference Pizza and Bread

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £7.50
  • Taste the Difference Dine in for 2

    For allergen information please visit www.sainsburys.co.uk
    £18.00

Grab and Go Snacks

  • Philadelphia Garlic & Herbs 165g

    165g · £17.27/kg
    £2.85
  • Philadelphia Light 165g

    165g · £17.27/kg
    £2.85

In Store Prices

View all (20)
  • Evian Natural Mineral Water 75cl

    75cl · £2.67/L
    £2.00
  • Bounty Coconut & Milk Chocolate Snack Bar Duo 57g

    57g · £22.81/kg
    £1.30
  • Buxton Still Natural Mineral Water 1L

    1L · £1.95/L
    £1.95
  • Dr. Oetker Bicarbonate of Soda 200g

    200g · £8.75/kg
    £1.75
  • Good Boy Pawsley & Co. Large Chewy Braid 90g

    90g · £33.33/kg
    £3.00
  • Lucozade Sport Drink Orange 500ml

    500ml · £4.30/L
    £2.15
  • Walkers Monster Munch Pickled Onion Snacks Grab Bag Crisps 40g

    40g · £37.50/kg
    £1.50
  • Nando's Bag & Bake Medium 20g

    20g · £80.00/kg
    £1.60
  • Sainsbury's Firecracker Chicken Breast Mini Fillets 305g

    305g · £12.62/kg
    £3.85
  • Sainsbury’s Cat Milk 3x200ml

    600ml · £4.42/L
    £2.65
  • Sainsbury's 100 Round Cotton Wool Double Faced Pads

    100pk · £0.02 each
    £2.00
  • Sainsbury's Click & Seal Food & Freezer Bags 20 Bags Medium

    20pk · £0.09 each
    £1.85
  • Sainsbury's Garlic Granules 58g

    58g · £21.55/kg
    £1.25
  • Sainsbury's + Healthcare Ibuprofen 200mg Capsules 16 Capsules

    16pk · £0.07 each
    £1.10
    Restricted
  • Sainsbury's Non Stick Baking Paper

    £2.45
  • Sainsbury's Paprika 44g

    44g · £28.41/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Peanut Butter Smooth 340g

    340g · £5.59/kg
    £1.90
  • Sainsbury's Sparkling Lemon and Lime Flavoured Spring Water 1L

    1L · £1.05/L
    £1.05
  • Sainsbury's Sparkling Strawberry and Kiwi Flavoured Spring Water 1L

    1L · £1.05/L
    £1.05
  • Sainsbury's Tie Top Pedal Bin Liners Bags x30 30L

    30pk · £0.09 each
    £2.70

Autumn is here

View all (20)
  • Sainsbury's Taste the Difference Cauliflower Cheese 400g

    400g · £9.50/kg
    £3.80
  • Sainsbury's British Baking Potatoes

    4pk · £0.21 each
    £0.85
  • Fox's Fabulous Triple Chocolate Cookies 180g

    180g · £18.89/kg
    £3.40
  • Sainsbury's Sweetcorn Cobettes x4

    4pk · £0.36 each
    £1.45
  • Sainsbury's Taste the Difference Belgian Chocolate Cake 395g

    395g · £12.66/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Taste the Difference Victoria Sponge Cake 345g

    345g · £14.49/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Mashed Potato 400g

    400g · £3.38/kg
    £1.35
  • Lu Le Petit Chocolat Chocolate Topped Biscuits 100g

    100g · £12.50/kg
    £1.25 off
    £1.25£2.50
  • Sainsbury's Taste The Difference Carrot Cake 395g

    395g · £12.66/kg
    £5.00
  • Sainsbury's White Cabbage

    1pk · £1.20 each
    £1.20
  • Charlie Bigham's Lasagne 690g

    690g · £17.61/kg
    £12.15
  • Sainsbury's Curly Leaf Kale

    200g · £6.25/kg
    £1.25
  • Charlie Bigham's Chicken Tikka Masala & Pilau Rice 805g

    805g · £15.09/kg
    £12.15
  • Cadbury Instant Hot Chocolate 300g

    300g · £10.00/kg
    £1.40 off
    £3.00£4.40
  • Walkers Sensations Lime & Coriander Chutney Sharing Poppadoms Crisps 82.5g

    82.5g · £38.18/kg
    £3.15
  • Sainsbury's Cauliflower

    1pk · £1.50 each
    £1.50
  • Sainsbury's Taste the Difference Lemon Drizzle Cake 405g

    405g · £12.35/kg
    £5.00
  • Flipz Milk Chocolate Coated Pretzels 90g

    90g · £24.44/kg
    £2.20
  • Sainsbury's Taste the Difference Coffee & Walnut Cake 400g

    400g · £12.50/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Taste the Difference Triple Cook Chips 400g

    400g · £9.50/kg
    £3.80

Autumn Flavours

  • Starbucks Limited Edition Pumpkin Spice Latte 4 x 24g (96g)

    4pk · £24.48/kg
    £2.35

Why Wait For Christmas?

View all (21)
  • KitKat 2 Finger Gingerbread Flavour Bars 8 x 20.7g (165.6g)

    8pk · £15.10/kg
    £2.50
  • Cadbury Heroes Chocolate Assortment Tub 475 g

    475g · £19.26/kg
    £9.15
  • Celebrations Milk Chocolate Tub 500g

    500g · £18.30/kg
    £9.15
  • Quality Street 550g

    550g · £16.64/kg
    £9.15
  • Oreo 154g Gingerbread Flavour Sandwich Biscuit, Limited Edition

    154g · £11.69/kg
    £1.80
  • Oreo 6 White Enrobed 246g

    246g · £9.76/kg
    £2.40
  • Sainsbury's Taste the Difference 6 Stollen Slices 200g

    6pk · £23.75/kg
    £4.75
  • M&M's Multipack Crispy Chocolate Santa 5 x 29g

    5pk · £23.10/kg
    £3.35
  • Maltesers Reindeer Gingerbread Chocolate Christmas Treat 29g

    29g · £24.14/kg
    £0.10 off
    £0.70£0.80
  • Maltesers Multipack Chocolate Reindeers 5 x 29g

    5pk · £3.45/kg
    £0.60 off
    £2.50£3.10
  • Cadbury Dairy Milk 100g Winter Wonderland Chocolate Bar

    100g · £22.00/kg
    £2.20
  • Cadbury Puds Egg 35g

    35g · £28.57/kg
    £1.00
  • Cadbury Dairy Milk Mini Snowballs Bar 110g

    110g · £20.91/kg
    £2.30
  • Cadbury Christmas Mini Snowballs Bag 74 g

    74g · £29.73/kg
    £2.20
  • Cadbury Biscoff Filled Centres 3 Pack 100.5 g

    101g · £24.75/kg
    £2.50
  • Cadbury Biscoff 33.5g Filled Centres Chocolate

    34g · £25.37/kg
    £0.85
  • Maltesers Reindeer Chocolate Christmas Treat 29g

    29g · £31.03/kg
    £0.90
  • M&M's Crispy Milk Chocolate Christmas Santa Treat 29g

    29g · £24.14/kg
    £0.10 off
    £0.70£0.80
  • M&M's Christmas Mini Santa Chocolate Bag 55g

    4pk · £7.73/kg
    £1.70
  • Maltesers Mini Reindeer Gingerbread Chocolate Christmas Treats Bag 59g

    59g · £28.81/kg
    £1.70

Save 25% on Selected Taste The Difference

View all (35)
  • Sainsbury's Easy Peelers, Taste the Difference 600g

    600g · £3.38/kg
    25% off
    £2.03£2.70
  • Sainsbury's Bake at Home Stonebaked White Pave Rolls, Taste the Difference x4 300g

    4pk · £0.45 each
    25% off
    £1.80£2.40
  • Sainsbury's Bake at Home Stonebaked White Baguettes, Taste the Difference x2 250g

    2pk · £0.90 each
    25% off
    £1.80£2.40
  • Sainsbury's Vittoria Cherry Vine Tomatoes, Taste the Difference 250g

    250g · £8.40/kg
    25% off
    £2.10£2.80
  • TTD Slmi P'ciutto ham Chorizo Pizza 455g

    455g · £9.80/kg
    25% off
    £4.46£5.95
  • TTD Mozzarella &Cherry Tomato Pizza 484g

    484g · £9.21/kg
    25% off
    £4.46£5.95
  • TTD P'ciutto Mushroom Masc Pizza 480g

    480g · £9.29/kg
    25% off
    £4.46£5.95
  • TTD Spicy Pepperoni & Roquito Pizza 475g

    472g · £9.45/kg
    25% off
    £4.46£5.95
  • Sainsbury's Taste the Difference Blackcurrant Conserve 340g

    340g · £7.62/kg
    25% off
    £2.59£3.45
  • Sainsbury's Taste the Difference Raspberry Conserve 340g

    340g · £8.06/kg
    25% off
    £2.74£3.65
  • Sainsbury's Freshly Squeezed Smooth Orange Juice, Taste the Difference 1L

    1L · £2.81/L
    25% off
    £2.81£3.75
  • Sainsbury's Taste the Difference 6 Smoked Air Dried Dry Cured Back Bacon Rashers 220g

    220g · £16.55/kg
    25% off
    £3.64£4.85
  • Sainsbury's Buttermilk Pancakes, Taste the Difference x4

    4pk · £0.45 each
    25% off
    £1.80£2.40
  • Sainsbury's Sultana Scones, Taste the Difference x4

    4pk · £0.51 each
    25% off
    £2.03£2.70
  • Sainsbury's Sticky Toffee Pudding, Taste the Difference 400g

    400g · £12.85/kg
    25% off
    £5.14£6.85
  • Sainsbury's Taste the Difference 2 Smoked Haddock Fishcakes 290g

    290g · £11.90/kg
    25% off
    £3.45£4.60
  • Sainsbury's British Sweet Spear Carrots, Taste the Difference 450g

    450g · £3.76/kg
    25% off
    £1.69£2.25
  • Sainsbury's Taste the Difference Pistachio Créme 300g

    300g · £15.50/kg
    25% off
    £4.65£6.20
  • Sainsbury's Taste the Difference Extra Mature Cheddar & Red Onion Flatbread 255g

    255g · £9.84/kg
    25% off
    £2.51£3.35
  • Sainsbury's Caramelised Onion Chutney, Taste the Difference 230g

    215g · £8.88/kg
    25% off
    £1.91£2.55

Dine In Like You're Dining Out

View all (14)
  • The Spice Tailor Classic Butter Chicken 300g

    300g · £17.33/kg
    £5.20
  • The Spice Tailor Original Tikka Masala 300g

    300g · £17.33/kg
    £5.20
  • Tilda Wholegrain Basmati Rice 250g

    250g · £4.80/kg
    £1.20
  • Sainsbury's British Chicken Breast Fillets 640g

    640g · £9.06/kg
    £5.80
  • The Spice Tailor Thai Red Curry 275g

    275g · £18.36/kg
    £5.05
  • Sainsbury's Large King Prawns 150g

    150g · £25.00/kg
    £3.75
  • Sainsbury's British Chicken Thigh Fillets 640g

    640g · £12.19/kg
    £7.80
  • Sainsbury's British 2 Chicken Breast Fillets 320g

    320g · £10.78/kg
    £3.45
  • Tilda Pure Microwave Basmati Rice Classics 250g

    250g · £4.80/kg
    £1.20
  • Sainsbury's SO Organic Super Firm Tofu 300g

    300g · £6.67/kg
    £2.00
  • Sainsbury's Baby Leaf Spinach 100g

    120g · £11.67/kg
    £1.40
  • The Spice Tailor Keralan Coconut Curry 225g

    225g · £23.11/kg
    £5.20
  • Sainsbury's British Fresh Chicken Breast Fillets Skinless & Boneless 1kg

    1kg · £8.25/kg
    £8.25
  • Sainsbury's Young Spinach 260g

    260g · £7.31/kg
    £1.90

Spooky Season

View all (20)
  • HARIBO Bone Shakers 160g

    160g · £7.81/kg
    £1.25
  • Cadbury 5 Mini Bonfire Logs Honeycomb Flavour

    5pk · £0.51 each
    £2.55
  • Sainsbury's Sour Spiders 130g

    130g · £9.62/kg
    £1.25
  • Decorated White Chocolate Lollipop 27g

    27g · £46.30/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Salted Bats and Ghosts 100g

    100g · £17.50/kg
    £1.75
  • Mr Kipling 6 Terrifying Toffee Whirls

    6pk · £0.33 each
    £2.00
  • Oreo Spooky Vanilla Flavour 154g

    154g · £10.71/kg
    £1.65
  • Sainsbury's British Munchkin Pumpkin

    100g · £14.50/kg
    £1.45
  • Sainsbury's Monster Islands Original Foamies 170g

    170g · £7.94/kg
    £1.35
  • Sainsbury's Baby Ghost Munchkin Pumpkin

    350g · £4.14/kg
    £1.45
  • Sainsbury's Monster Islands Fizzy Foamies 170g

    170g · £7.94/kg
    £1.35
  • Sainsbury's Mallow-Ween Marshmallows 130g

    130g · £9.62/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Milk Chocolate Pumpkins Net 75g

    75g · £22.00/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Gruesome Gummies 6 x 11g (66g)

    6pk · £21.21/kg
    £1.40
  • Cadbury 4 Pumpkin Patch Cakes

    4pk · £0.85 each
    £3.40
  • Mr Kipling 8 Fiendish Fancies

    8pk · £0.39 each
    £3.15
  • McVitie's Jaffa Cake Original Bars 5 Pack

    5pk · £0.45 each
    £2.25
  • HARIBO 600g

    600g · £6.67/kg
    £1 off
    £4.00£5.00
  • Wotsits Bag of Bones Cheese Corn Puffs Sharing Snacks 120g

    120g · £22.92/kg
    £2.75
  • Swizzels An Assortment of Family Favourite Sweets 650g

    650g · £10.08/kg
    £6.55

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Sainsbury's Local - Barnehurst Erith Road

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo