Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Offers
    Offers
  • Co-op Member Prices
    Co-op Member Prices
  • Member Thursdays 🥦🍝🍅
    Member Thursdays 🥦🍝🍅
  • Top Picks 🌟
    Top Picks 🌟
  • Halloween: Trick or Treat 🎃🍬👻
    Halloween: Trick or Treat 🎃🍬👻
  • Halloween Party Food & Drink 🕷️🍸🪩
    Halloween Party Food & Drink 🕷️🍸🪩
  • Cosy Nights In 🍿🍕🍫
    Cosy Nights In 🍿🍕🍫
  • Student Shop 🍜🎓🥫
    Student Shop 🍜🎓🥫
  • Fairtrade Fortnight 🍫🍌🍷
    Fairtrade Fortnight 🍫🍌🍷
  • Store Price Match 🥦
    Store Price Match 🥦
  • New
    New
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping
  • Save with Co-op Membership

    Save on your order. Link or sign up now.

Fruit

  • Co-op Royal Gala Apples 6 Pack

    6pk · £0.45 each
    £2.70
    £1.59 loyalty card (£0.27 each)

Vegetables

  • Co-op Cherry Tomatoes 300g

    300g · £4.67/kg
    £1.40
    £0.84 loyalty card (£2.80/kg)
  • Co-op Cucumber

    1pk · £1.10 each
    £1.10
    £0.99 loyalty card (£0.99 each)
  • Co-op Onions 3 Pack

    3pk · £0.37 each
    £1.10
    £0.95 loyalty card (£0.32 each)
  • Co-op Carrot Broccoli & Cauliflower 250G

    250g · £6.00/kg
    £1.50
    £0.90 loyalty card (£3.60/kg)
  • Co-op Cauliflower

    1pk · £1.45 each
    £1.45
    £1.18 loyalty card (£1.18 each)
  • Co-op Broccoli

    1pk · £0.90 each
    £0.90
    £0.80 loyalty card (£0.80 each)
  • Co-op Closed Cup Mushroom 300g

    300g · £3.83/kg
    £1.15
    £0.97 loyalty card (£3.23/kg)

Salad & Herbs

  • Co-op Cherry Tomatoes 300g

    300g · £4.67/kg
    £1.40
    £0.84 loyalty card (£2.80/kg)
  • Co-op Cucumber

    1pk · £1.10 each
    £1.10
    £0.99 loyalty card (£0.99 each)

Deli, Dips, Food To Go

  • Co-op House Salad Bowl

    105g · £13.33/kg
    £1.40
    £0.76 loyalty card (£7.24/kg)

Bakery

  • Co-op Sliced Tiger Bloomer 800g

    800g · £2.06/kg
    £1.65
    £1.49 loyalty card (£1.86/kg)
  • Warburtons Toastie Thick Sliced Soft White Bread 800g

    800g · £1.94/kg
    £1.55
    £1.40 loyalty card (£1.75/kg)
  • Warburtons Wholemeal Bread 800g

    800g · £1.94/kg
    £1.55
    £1.35 loyalty card (£1.69/kg)
  • Co-op 6 White Finger Rolls

    6pk · £0.21 each
    £1.25
    £0.79 loyalty card (£0.13 each)
  • Co-op Irresistible Hand Finished Chocolate Cake

    1pk · £4.30 each
    £4.30
    £2.62 loyalty card (£2.62 each)
  • Co-op Irresistible Hand Finished Lemon Cake

    1pk · £4.30 each
    £4.30
    £2.62 loyalty card (£2.62 each)

Desserts

  • Co-op Custard 400g

    400g · £3.00/kg
    £1.20
    £0.72 loyalty card (£1.80/kg)
  • Co-op Irresistible Hand Finished Chocolate Cake

    1pk · £4.30 each
    £4.30
    £2.62 loyalty card (£2.62 each)
  • Co-op Irresistible Hand Finished Lemon Cake

    1pk · £4.30 each
    £4.30
    £2.62 loyalty card (£2.62 each)

Crisps, Snacks, Biscuits

  • Co-op Bacon Rasher Crisps 150g

    150g · £8.67/kg
    £1.30
    £0.80 loyalty card (£5.33/kg)
  • Co-op Lightly Salted Tortilla Chips 180g

    180g · £6.11/kg
    £1.10
    £0.66 loyalty card (£3.67/kg)
  • Co-op Shortbread Finger Biscuits 380g

    380g · £4.47/kg
    £1.70
    £1.02 loyalty card (£2.68/kg)
  • Co-op Sweet & Salted Popcorn 100g

    100g · £12.50/kg
    £1.25
    £0.75 loyalty card (£7.50/kg)

Water, Soft Drinks, Mixers

  • Co-op Diet Cola 2 Litre

    2L · £0.35/L
    £0.70
    £0.49 loyalty card (£0.25/L)
  • Coca Cola Zero Sugar 4X330ML

    4pk · £2.50/L
    £3.30
    £1.98 loyalty card (£1.50/L)
  • Co-op Sparkling Lemonade 2 Litre

    2L · £0.50/L
    £1.00
    £0.49 loyalty card (£0.25/L)
  • Co-op Diet Sparkling Lemonade 2 Litre

    2L · £0.50/L
    £1.00
    £0.49 loyalty card (£0.25/L)
  • Co-op Sparkling Peach Flavour Spring Water 1 Litre

    1L · £1.05/L
    £1.05
    £0.49 loyalty card (£0.49/L)
  • Co-op Still Summer Fruits Flavour Spring Water 1 Litre

    1L · £1.05/L
    £1.05
    £0.49 loyalty card (£0.49/L)
  • Co-op Naturally Fruity Peach & Raspberry Flavour Still Spring Water 1 Litre

    1L · £1.05/L
    £1.05
    £0.49 loyalty card (£0.49/L)
  • Co-op Naturally Fruity Lemon & Lime Flavour Still Spring Water 1 Litre

    1L · £1.05/L
    £1.05
    £0.49 loyalty card (£0.49/L)
  • Co-op Sparkling Lemon and Lime Flavour Spring Water 1 Litre

    1L · £0.90/L
    £0.90
    £0.49 loyalty card (£0.49/L)
  • Co-op Still Strawberry and Kiwi Flavoured Spring Water 1 Litre

    1L · £1.05/L
    £1.05
    £0.49 loyalty card (£0.49/L)

Wine & Sparkling

  • Co-op Irresistible Leyda Valley Sauvignon Blanc 75CL

    75cl · £16.67/L
    £12.50
    £7.50 loyalty card (£10.00/L)
  • Co-op Fairtrade Merlot 75cl

    75cl · £14.67/L
    £11.00
    £6.60 loyalty card (£8.80/L)

Spirits & Premixed Drinks

  • Co-op Imperial Vodka 70CL

    70cl · £28.57/L
    £20.00
    £12.49 loyalty card (£17.84/L)
  • Co-op Scotch Whisky 70CL

    70cl · £29.07/L
    £20.35
    £12.49 loyalty card (£17.84/L)

Cooking Sauces & Ingredients

  • Co-op Pure Vegetable Oil 1 Litre

    1L · £2.35/L
    £2.35
    £1.49 loyalty card (£1.49/L)

Tins & Cans

  • Сo-ор Italian Chopped Tomatoes in Tomato Juice 400g

    400g · £1.63/kg
    £0.65
    £0.45 loyalty card (£1.13/kg)
  • Co-op Baked Beans in Tomato Sauce 400g

    400g · £1.25/kg
    £0.50
    £0.38 loyalty card (£0.95/kg)
  • Heinz Beanz 4 x 415g

    4pk · £2.98/kg
    £4.95
    £2.97 loyalty card (£1.79/kg)
  • Co-op Cream of Tomato Soup 400g

    400g · £2.00/kg
    £0.80
    £0.59 loyalty card (£1.48/kg)

Sugar, Flour, Baking

  • Co-op Plain White Flour 1.5kg

    1.5kg · £0.63/kg
    £0.95
    £0.70 loyalty card (£0.47/kg)
  • Co-op Self Raising White Flour 1.5kg

    1.5kg · £0.63/kg
    £0.95
    £0.70 loyalty card (£0.47/kg)

Rice, Pasta, Pulses, Noodles

  • Co-op Penne 500g

    500g · £1.70/kg
    £0.85
    £0.69 loyalty card (£1.38/kg)
  • Co-op Wholewheat Fusilli 500g

    500g · £1.80/kg
    £0.90
    £0.75 loyalty card (£1.50/kg)
  • Co-op Spaghetti 500g

    500g · £1.70/kg
    £0.85
    £0.75 loyalty card (£1.50/kg)
  • Co-op Oriental Medium Egg Noodles 250g

    250g · £5.40/kg
    £1.35
    £0.95 loyalty card (£3.80/kg)
  • Co-op Basmati Rice 1kg

    1kg · £2.00/kg
    £2.00
    £1.20 loyalty card (£1.20/kg)
  • Co-op Long Grain Rice 1kg

    1kg · £1.70/kg
    £1.70
    £1.25 loyalty card (£1.25/kg)
  • Co-op Microwave Rice Long Grain 250g

    250g · £3.40/kg
    £0.85
    £0.51 loyalty card (£2.04/kg)

Table Sauces & Condiments

  • Co-op Tomato Ketchup Top Down 550G

    550g · £2.45/kg
    £1.35
    £0.89 loyalty card (£1.62/kg)
  • Heinz Tomato Ketchup 460g

    460g · £8.48/kg
    £3.90
    £2.34 loyalty card (£5.09/kg)

Tea, Coffee, Hot Drinks

  • Co-op Irresistible Single Origin Peruvian Fairtrade Coffee Beans 200g

    200g · £23.25/kg
    £4.65
    £4.15 loyalty card (£20.75/kg)
  • Co-op Irresistible Sumatran Fairtrade Coffee Beans 200g

    200g · £23.25/kg
    £4.65
    £4.15 loyalty card (£20.75/kg)
  • Co-op Irresistible Colombian Fairtrade Roast & Ground Coffee 200g

    200g · £23.25/kg
    £4.65
    £4.15 loyalty card (£20.75/kg)
  • Co-op Irresistible Colombian Fairtrade Coffee Beans 200g

    200g · £23.25/kg
    £4.65
    £4.15 loyalty card (£20.75/kg)
  • Co-op Irresistible Single Origin Sumatran Fairtrade Roast & Ground Coffee 200g

    200g · £23.25/kg
    £4.65
    £4.15 loyalty card (£20.75/kg)
  • Co-op 99 Blend Fairtrade Tea 80 Tea Bags 250g

    250g · £7.00/kg
    £1.75
    £1.05 loyalty card (£4.20/kg)

Jams, Honey, Spreads

  • Co-op Pure Canadian Maple Syrup 250g

    250g · £21.40/kg
    £5.35
    £3.21 loyalty card (£12.84/kg)

Laundry, Cleaning, Household

  • Co-op Lemon Washing up Liquid 450 ml

    450ml · £1.67/L
    £0.75
    £0.59 loyalty card (£1.31/L)

Pet

  • Co-op Ocean Selection in Jelly for Adult Cats +1 Year 12 x 100g (1.2kg)

    12pk · £2.83/kg
    £3.40
    £2.59 loyalty card (£2.16/kg)
  • Co-op Complete & Balanced Nutrition Poultry Selection in Jelly for Adult Cats +1 Year 12 x 100g

    12pk · £2.83/kg
    £3.40
    £2.59 loyalty card (£2.16/kg)
  • Co-op Complete & Balanced Nutrition Dry Cat Food with Chicken +1 Year 2kg

    2kg · £1.70/kg
    £3.40
    £2.69 loyalty card (£1.35/kg)
  • Co-op Meaty Chunks in Gravy Selection + 1 Year 6 x 400g

    6pk · £1.92/kg
    £4.60
    £3.29 loyalty card (£1.37/kg)
  • Co-op Meaty Chunks in Jelly Selection +1 Year 6 x 400g

    6pk · £1.92/kg
    £4.60
    £3.29 loyalty card (£1.37/kg)
  • Co-op Meaty Chunks in Jelly with Turkey +1 Year 400g

    400g · £1.88/kg
    £0.75
    £0.55 loyalty card (£1.38/kg)
  • Co-op Complete & Balanced Nutrition Dry Dog Food with Beef & Vegetables +1 Year 3kg

    3kg · £1.52/kg
    £4.55
    £2.99 loyalty card (£1.00/kg)
  • Co-op Meaty Chunks In Gravy With Beef + 1 Year 400G

    400g · £1.75/kg
    £0.70
    £0.55 loyalty card (£1.38/kg)
  • Co-op Meaty Terrine With Chicken & Turkey 1+ Years 300G

    300g · £2.67/kg
    £0.80
    £0.59 loyalty card (£1.97/kg)

Beauty & Toiletries

  • Co-op Vivacity Extra 10 Individually Wrapped

    10pk · £0.17 each
    £1.70
    £1.09 loyalty card (£0.11 each)

Health Care

  • Co-op Vivacity Extra 10 Individually Wrapped

    10pk · £0.17 each
    £1.70
    £1.09 loyalty card (£0.11 each)
  • View Member Thursdays 🥦🍝🍅

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo