Deliveroo

Filters

Couldn't load filters

  • Save on your next Waitrose shop

    On orders £50+ (excl. fees) with WAITROSE10

    Order now

  • Burgers

  • Breakfast

  • Top picks in your neighbourhood

  • Meal Deals

  • Groceries, snacks, drinks and more

  • Everyday low delivery fees

  • Today’s top grocery offers

    View all

    • Whole Foods Market

      Rebel Kitchen Organic Coconut Water 750ml

      750ml · £5.85/L

      £4.39

      £5.49

      20% off

    • Sainsbury's Supermarket

      Andrex Ultimate Quilts 9 Rolls

      9pk · £0.63 each

      £5.70

      £6.75

      £1.05 off

    • Little Waitrose

      Coca-Cola Zero Sugar Cans 8x330ml 8x330ml

      2.64L · £1.67/L

      £4.41

      £6.30

      30% off

    • Sainsbury's Local

      Coca-Cola Zero sugar 8 x 330ml

      2.64L · £1.42/L

      £3.75

      £5.75

      £2 off

    • Co-op

      Co-op British Chicken Thigh Fillets 500G

      500g · £11.40/kg

      £5.70

      Any 2 for £8.90

    • Iceland

      Diet Coke Cola 8 x 330ml Cans

      8pk · £2.05/L

      £5.40

      Any 2 for £8.40

    • CO-OP

      Häagen-Dazs Salted Caramel Ice Cream 460ml

      460ml · £9.89/L

      £4.55

      £6.85

      £2.30 off

    • Londis

      Ben & Jerry Phish Food 465ml

      465ml · £12.28/L

      £5.71

      £10.39

      45% off

    • Budgens

      Galaxy Minstrels Pouch 118G

      118g · £32.97/kg

      £3.89

      £5.99

      35% off

    • Harvest N5

      Raspberries 125g

      125g · £33.20/kg

      £4.15

      £5.19

      20% off

    • Gopuff

      Ben & Jerry's Cookie Dough, 465ml

      £4.32

      £7.20

      40% off

    • Whole Foods Market

      Borough Broth Co Organic Free-Range Chicken Bone Broth 324g

      324g · £14.78/kg

      £4.79

      £5.99

      20% off

    • Sainsbury's Local

      Sainsbury's ASC Scottish Mild Smoked Salmon 100g (Ready to Eat)

      100g · £53.00/kg

      £5.30

      Any 3 for £12

    • Iceland

      Coca Cola 8pk Zero

      2.64L · £2.05/L

      £5.40

      Any 2 for £8.40

    • Harvest N5

      HG Walter Premium Beef Mince 500g

      500g · £18.68/kg

      £9.34

      £10.99

      15% off

    • Whole Foods Market

      Borough Broth Co Organic Grass-Fed Beef Bone Broth 324g

      324g · £14.78/kg

      £4.79

      £5.99

      20% off

    • Iceland

      Pepsi Max 8 x 330ml

      8pk · £2.05/L

      £5.40

      Any 2 for £8.40

    • Harvest N5

      HG Walter Premium Dry-Aged Ribeye Steak 250g

      250g · £71.36/kg

      £17.84

      £20.99

      15% off

    • Harvest N5

      HG Walter Free Range Chicken Thighs 4pices

      500g · £18.68/kg

      £9.34

      £10.99

      15% off

    • Harvest N5

      HG Walter Premium Bavette Steak 220g

      220g · £61.77/kg

      £13.59

      £15.99

      15% off

    • View all

    Fees apply, add to basket to see total price

  • Top-rated deals

  • National favourites

    View all

  • Offers near you

  • Chicken

  • Sandwiches