- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with More Card
Earn points and save on your order. Link or sign up now.
Offers (1903)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Morrisons British Chicken Breast Fillets 2kg
2kg · £7.70/kg£15.40Zott Jogobella 400g
400g · £4.38/kg£1.75Morrisons Medium Free Range Eggs 12 pack
12pk · £0.28 each£3.40Ready To Eat Extra Large Avocado
£1.75Morrisons Savers Plain Soft Cheese 200g
200g · £5.50/kg£1.10Morrisons German Salami 140g
140g · £15.00/kg£2.10Morrisons 12 Beef Meatballs 5% Fat 340g
340g · £14.71/kg£5.00White Cabbage
£1.10Fuel10k 20g Protein Yogurt & Granola Vanilla Flavour 173g
173g · £12.72/kg£2.20Arla Lactofree Natural Yogurt 400g
400g · £5.50/kg£2.20Naturally Wonky Potatoes 2.5kg
2.5kg · £0.74/kg£1.85Morrisons Market St British Sirloin Steak 227g
227g · £37.22/kg£8.45Morrisons Carrot & Corrainder Soup 600g
600g · £3.67/kg£2.20Lancashire Farm Greek Style Yogurt 1kg
1kg · £3.85/kg£3.85Whole Watermelon
£4.55Large Vine Ripened Tomatoes (min 4)
4pk · £0.44 each£1.75Warburtons Bread White Toastie 800g
800g · £2.19/kg£1.75Morrisons Chicken Fillet 330g
330g · £8.33/kg£2.75Ginsters Chicken Tikka Slice 170g
170g · £15.88/kg£2.70Morrisons British Chicken Drumsticks 1kg
1kg · £2.65/kg£2.65Morrisons Chicken Breast Fillet 1kg
1kg · £8.25/kg£8.25Morrisons Cypriot Halloumi
200g · £10.75/kg£2.15Morrisons British 20% Beef Steak Mince 500g
500g · £7.10/kg£3.55Birds Eye Chillies 100g
100g · £12.50/kg£1.25Warburtons Bread White Medium Loaf
800g · £2.19/kg£1.75Morrisons Savers Grated Mixed Cheese
500g · £6.80/kg£3.40Onken 0% Fat Vanilla 450G
450g · £5.33/kg£2.40Morrisons Salmon Fillets 220g
220g · £23.86/kg£5.25Explore Cotton Candy Seedless Grapes 400g
400g · £7.38/kg£2.95Morrisons Savers Grated Mature Cheddar Cheese 250g
250g · £9.20/kg£2.30Morrisons Unsmoked Rindless Back Bacon 10 Rashers 300g
300g · £6.17/kg£1.85Courgettes 500g
500g · £3.40/kg£1.70The Collective Raspberry Suckies Kids Yoghurt Pouch 90g
90g · £12.78/kg£1.15Aunty Norays Chicken Rashers 100g
100g · £33.30/kg10% off£3.33£3.70Boursin Garlic & Herbs Cheese 150g
150g · £23.67/kg£3.55Red Potatoes 2kg
2kg · £1.15/kg£2.30
More Card prices
Morrisons The Best Nut & Seed Granola Cereal 500g
500g · £7.20/kg£3.60£2.88 loyalty card (£5.76/kg)Morrisons The Best Tomato & Mascarpone Stir Through Pasta Sauce 190g
190g · £11.84/kg£2.25£1.58 loyalty card (£8.32/kg)Morrisons The Best Lightly Salted Crisps 125g
125g · £10.40/kg£1.30£0.91 loyalty card (£7.28/kg)Morrisons The Best Buttermilk Pancakes 4pk
4pk · £0.53 each£2.10£1.47 loyalty card (£0.37 each)Morrisons The Best Chocolate Cake 406g
406g · £9.98/kg£4.05£2.84 loyalty card (£7.00/kg)Morrisons The Best Hot Honey Chilli Sauce 310G
310g · £7.74/kg£2.40£1.68 loyalty card (£5.42/kg)Morrisons The Best White Chocolate Cookies 200g
200g · £15.00/kg£3.00£2.10 loyalty card (£10.50/kg)Morrisons Fat Free Greek Style Yogurt 500g
500g · £2.40/kg£1.20£0.84 loyalty card (£1.68/kg)Morrisons Savers Lemons 4pk
4pk · £0.28 each£1.10£0.77 loyalty card (£0.19 each)Morrisons The Best Sea Salt & Vinegar Crisps 125g
125g · £12.40/kg£1.55£1.09 loyalty card (£8.72/kg)Fage Total 5% Fat Strained Yoghurt 450g
450g · £8.44/kg£3.80£2.66 loyalty card (£5.91/kg)Cadbury Milk Chocolate Fingers
114g · £23.68/kg£2.70£1.89 loyalty card (£16.58/kg)Jacobs Mini Cheddars Original 6 X 23g
138g · £16.67/kg£2.30£1.61 loyalty card (£11.67/kg)Morrisons Conference Pears 4pk
4pk · £0.58 each£2.30£1.61 loyalty card (£0.40 each)Morrisons Pork Sausage Rolls 444g
6pk · £0.41 each£2.45£1.72 loyalty card (£0.29 each)Morrisons Whole Cucumber
£1.05£0.74 loyalty cardBlueberries 300g
300g · £13.33/kg£4.00£2.80 loyalty card (£9.33/kg)Morrisons Apple Juice 3x200ml
600ml · £2.42/L£1.45£1.02 loyalty card (£1.70/L)Morrisons The Best Mature Cheddar & Onion Crisps 125g
125g · £10.80/kg£1.35£0.95 loyalty card (£7.60/kg)Jammie Dodgers Biscuits 140g
140g · £8.21/kg£1.15£0.81 loyalty card (£5.79/kg)
Applied Nutrition
Applied Nutrition Energy Gel Vimto 60g
60g · £16.67/kg£1.00
🌟 The Best 🌟
Morrisons The Best Trentino Pinot Grigio 187ml
187ml · £19.79/L£3.70Morrisons The Best Mini Victoria Sponge Cakes
£3.05Morrisons The Best English Breakfast 100 Tea Bags 250g
250g · £13.20/kg£3.30Morrisons The Best Sliced Wiltshire Ham 120g
120g · £32.50/kg£3.90Morrisons The Best Mini Meringue Shells 12 pack
12pk · £0.20 each£2.40Morrisons The Best Limited Edition Olive Oil 500ml
500ml · £15.12/L10% off£7.56£8.40Morrisons The Best Gluten Free 6 Lincolnshire Thick Sausages 400g
400g · £8.38/kg£3.35Morrisons The Best Caramelised Balsamic Onion Chutney 205g
205g · £10.24/kg£2.10Morrisons The Best Alsace Gewurztraminer 75Cl
750ml · £19.20/L£14.40Morrisons The Best Meringue Nests 8 pack
8pk · £0.30 each£2.40Morrisons The Best Beef Gravy Granules 200g
200g · £11.50/kg£2.30Morrisons The Best Sultana Scones 4 pack
4pk · £0.63 each£2.50Morrisons The Best Jalapeno Chilli Jam Chutney 230g
215g · £9.77/kg£2.10Morrisons The Best Fruity Moroccan Couscous 220g
220g · £12.68/kg10% off£2.79£3.10Morrisons The Best Hampshire Breed Sliced Whole Ham 120g
120g · £32.50/kg£3.90Morrisons The Best Balsamic Vinegar Of Modena 250ml
250ml · £29.16/L10% off£7.29£8.10Morrisons The Best Picpoul De Pinet 75cl
750ml · £16.80/L£12.60Morrisons The Best Chocolate Fudge Cake 669g
669g · £10.76/kg£7.20Morrisons The Best English Sparkling Wine 75cl
750ml · £35.20/L£26.40Morrisons The Best Roast Garlic & Herb Flatbread 225g
225g · £18.67/kg£4.20
In Store Prices 🏷️🏷️
Ueshima Tokyo Roast Ground Coffee 200g
200g · £25.00/kg£5.00Branston Chilli Piccalilli 360g
360g · £6.94/kg£2.50Morrisons LED GLS A60 806 Lumens 7.3W ES 2700K Dimmable
2pk · £2.50 each£5.00Head & Shoulders Core Itchy 2 In 1 330ml
330ml · £15.15/L£5.00Herbal Essences Chamomile Core Hair Conditioner 250ml
250ml · £24.00/L£6.00Bulldog Skincare For Men Original Beard Oil 30ml
30ml · £183.33/L£5.50Rubicon Sparkling Passion Fruit 500ml
500ml · £3.90/L£1.95Aussie Colour Mate Conditioner 200ml
200ml · £22.50/L£4.50Del Monte Apricot Halves In Light Syrup 420g
240g · £5.42/kg£1.30Nice N Easy Medium Honey Blonde 8G
8g · £1,000.00/kg£8.00Nice N Easy Dark Blonde 7
£8.00Morrisons LED GLS A60 40W 470LM 4.2W ES
2pk · £2.00 each£4.00LOreal Hyaluron Expert Night 50ml
50ml · £100.00/L£5.00Vitabiotics Wellman 30 pack
30pk · £0.21 each£6.30Herbal Essences Chamomile Shampoo 350ml
350ml · £17.14/L£6.00Mackays Rhubarb & Ginger Preserve 340g
340g · £6.76/kg£2.30Cantine Di Ora Barolo Docg 75cl
750ml · £28.00/L£21.00Lisner Vegetable Salad 250g
250g · £5.60/kg£1.40Sanex Spray Dermo Sensitive 200ml
200ml · £15.00/L£3.00Applied Nutrition Energy Gel Vimto 60g
60g · £16.67/kg£1.00
Student Deals 📚
Morrisons Wholegrain Rice 250g
250g · £2.60/kg£0.65Morrisons Chocolate Sponge Puddings 2pk 210g
210g · £10.33/kg30% off£2.17£3.10Morrisons Milk Chocolate Rice Cakes 100g
100g · £13.70/kg30% off£1.37£1.95Morrisons Party Fairy Cakes 12pk
12pk · £0.18 each30% off£2.10£3.00Morrisons Golden Vegetable Rice 250g
250g · £4.20/kg£1.05Morrisons Cheese & Tomato Pasta Pot
300g · £4.80/kg30% off£1.44£2.05Indo Mie Instant Noodles mi Goreng 80g
80g · £10.13/kg30% off£0.81£1.15Morrisons Family Toothbrushes Medium 4 pack
4pk · £0.50 each£2.00Regina Blitz Household Towel 2 Rolls
2pk · £2.02 each30% off£4.03£5.75Morrisons Bath Sponge 2pk
2pk · £0.56 each30% off£1.12£1.60Morrisons The Best Beef Lasagne With Pancetta 400g
400g · £7.45/kg30% off£2.98£4.25Morrisons The Best Mini Victoria Sponge Cakes
£3.05Morrisons Bbq Saucers 70g
70g · £17.86/kg£1.25Batchelors Pasta N Sauce Cheese & Broccoli 99g
99g · £10.61/kg30% off£1.05£1.50Morrisons Macaroni Cheese 400g
400g · £4.30/kg30% off£1.72£2.45Morrisons Cotton Laundry Cleanser 1.5 litre
1.5L · £3.27/L£4.90Morrisons Scouring Sponges 8 pack
8pk · £0.18 each£1.45KTC Chopped Tomatoes 400g
400g · £1.50/kg30% off£0.60£0.85Skyn Elite Condoms 10s
10pk · £0.90 each30% off£8.96£12.80Dr Oetker Natural Vanilla Extract 35ml
35ml · £57.14/L£2.00
McVities
McVities Milk Chocolate Hob Nob Biscuits 262g
262g · £10.11/kg2 for £3£2.65McVities White Chocolate Digestives 232g
232g · £10.47/kg10% off£2.43£2.70McVities Pink Raspberry & Cream Digestives 232g
232g · £12.07/kg2 for £3£2.80McVities Rich Tea Classic Biscuit 300g
300g · £7.67/kg2 for £3£2.30McVities Seriously Chocolate Chocolate Digestives 250g
250g · £11.20/kg2 for £3£2.80McVities Hobnobs Dark Choc 262g
262g · £10.31/kg2 for £3£2.70McVities Ginger Nuts Biscuits 250g
250g · £6.84/kg10% off£1.71£1.90McVities Digestives Milk Chocolate Biscuits 266g
266g · £9.14/kg10% off£2.43£2.70McVities Hob Nobs Original 255g
255g · £7.45/kg2 for £3£1.90McVities White Hobnobs Biscuits 232g
232g · £11.64/kg2 for £3£2.70McVities Jaffa Digestives 250g
250g · £11.00/kg2 for £3£2.75
Back To Routine
Morrisons From Our Deli Honey Roast Ham 125g
125g · £17.12/kg30% off£2.14£3.05Morrisons Sweet Chilli Chicken Slices 160g
160g · £15.75/kg30% off£2.52£3.60Pineapple 300g
300g · £5.97/kg30% off£1.79£2.55Cleaning Cloths 5 pack
5pk · £0.20 each£1.00New York Bakery Co Plain Bagels 5 pack
5pk · £0.39 each£1.95Morrisons Pink Lady Apples Tray 4 pack
4pk · £0.45 each30% off£1.79£2.55Morrisons Fat Free Natural Yogurt 500g
500g · £1.96/kg30% off£0.98£1.40Morrisons Fat Free Greek Style Yogurt 500g
500g · £2.40/kg£1.20£0.84 loyalty card (£1.68/kg)Morrisons From Our Deli Yorkshire Ham 125g
125g · £17.12/kg30% off£2.14£3.05Gingerbread Person
30% off£1.05£1.50Walkers Monster Munch Pickled Onion Crisps 6 x 20g
120g · £15.75/kg30% off£1.89£2.70Astonish Concentrated Disinfectant Twilight Meadows 300ml
300ml · £4.00/L£1.20Morrisons Finger Rolls
6pk · £0.20 each£1.20Fage Total 5% Fat Strained Yoghurt 450g
450g · £8.44/kg£3.80£2.66 loyalty card (£5.91/kg)Morrisons The Best Lightly Salted Crisps 125g
125g · £10.40/kg£1.30£0.91 loyalty card (£7.28/kg)Morrisons Savers Raspberry Mini Rolls
6pk · £0.15 each£0.90Morrisons Savers Lemons 4pk
4pk · £0.28 each£1.10£0.77 loyalty card (£0.19 each)Morrisons Croissants 6 pack
6pk · £0.26 each30% off£1.54£2.20Morrisons Wafer Thin Honey Cured Ham 170g
170g · £7.24/kg30% off£1.23£1.75Walkers Wotsits Giants Cheese Crisps Snacks 130g
130g · £16.46/kg30% off£2.14£3.05