Skip to:ContentFooter
Deliveroo

CO-OP - Field Lane

Allergens and info

Delivery unavailable to your location

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Co-op Membership

    Save on your order. Link or sign up now.

Offers (278)

  • 0

    Birra Moretti Lager Beer Single Bottle 660ml

    660ml · £6.82/L

    3 for £9

    £4.50

  • 0

    Henry Westons Vintage Cider Single Bottle 500ml

    500ml · £6.50/L

    3 for £9

    £3.25

  • 0

    Desperados Tequila Lager Beer Bottle 650ml

    650ml · £8.00/L

    3 for £9

    £5.20

  • 0

    The Ned Sauvignon Blanc Wine 750ml

    75cl · £17.00/L

    £3.50 off

    £12.75

    £16.25

  • 0

    Cravendale Filtered Fresh Semi Skimmed Milk 2L Fresher for Longer

    2L · £1.63/L

    2 for £4

    £3.25

  • 0

    Cravendale Filtered Fresh Whole Milk 2L

    2L · £1.63/L

    2 for £4

    £3.25

  • 0

    Smirnoff No. 21 Vodka 1L

    1L · £28.00/L

    £6 off

    £28.00

    £34.00

  • 0

    Talisker Skye 70CL

    70cl · £61.29/L

    £23.75 off

    £42.90

    £66.65

  • 0

    Diet Coke 2L

    2L · £1.45/L

    2 for £3.60

    £2.90

  • 0

    Coca-Cola Zero Sugar 2L

    2L · £1.45/L

    2 for £3.60

    £2.90

  • 0

    Dr Pepper 2L

    2L · £1.45/L

    2 for £3.60

    £2.90

  • 0

    Estrella Damm Premium Lager Beer Bottle 660ml

    660ml · £7.35/L

    3 for £9

    £4.85

  • 0

    Asahi Super Dry Lager Beer Bottle 620ml

    620ml · £7.82/L

    3 for £9

    £4.85

  • 0

    Thatchers Vintage Founder's Cider 500ml

    500ml · £8.60/L

    3 for £9

    £4.30

  • 0

    Bruce Jack Sauvignon Blanc 750ml

    75cl · £14.27/L

    £2.50 off

    £10.70

    £13.20

  • 0

    Absolut Original Swedish Vodka 70cl

    70cl · £40.64/L

    £5.25 off

    £28.45

    £33.70

  • 0

    Fanta Fruit Twist 2L

    2L · £1.45/L

    2 for £3.60

    £2.90

  • 0

    Fanta Orange Zero 2L

    2L · £1.45/L

    2 for £3.60

    £2.90

  • 0

    Fanta Orange 2L

    2L · £1.43/L

    2 for £3.60

    £2.85

  • 0

    Tamnavulin Speyside Single Malt Scotch Whisky Double Cask 70cl

    70cl · £50.29/L

    £13.50 off

    £35.20

    £48.70

  • View all (278)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Co-op Irresistible Thick Cut Honey Roast Ham 120G

    120g · £35.00/kg
    2 for £6.70
    £4.20
  • Activia Strawberry Gut Health Yogurt 4 x 115g (460g)

    4pk · £5.33/kg
    £0.65 off
    £2.45£3.10
  • Co-op British Smoked Rindless Back Bacon 8 Rashers 300g

    300g · £8.50/kg
    £2.55
    £1.49 loyalty card (£4.97/kg)
  • Co-op British Chicken Breast Fillets 300g

    300g · £10.00/kg
    £3.00
    £2.29 loyalty card (£7.63/kg)
  • Co-op Tomato & Mozzarella Pasta Bake 400g

    400g · £10.25/kg
    2 for £7.10
    £4.10
  • Flora Buttery 450g

    450g · £4.78/kg
    £0.55 off
    £2.15£2.70
  • Co-op British 4 Beef Quarter Pounder Burgers 454g

    454g · £10.24/kg
    2 for £6.50
    £4.65
  • Co-op Bakery Blueberry Muffins 4 Pack

    4pk · £0.60 each
    £2.40
  • Co-op Chilled Irresistible Margherita Pizza 475G

    475g · £13.68/kg
    £6.50
    £4.00 loyalty card (£8.42/kg)
  • Co-op Cheese & Onion Quiche 400g

    400g · £9.13/kg
    £3.65
  • Muller Corner Strawberry and Peach & Apricot Yogurts

    4pk · £3.95/kg
    £1.30 off
    £2.15£3.45
  • Co-op Strawberries

    227g · £13.00/kg
    £2.95
  • Co-op British Fresh Chicken Thighs 600G

    600g · £6.00/kg
    £3.60
  • Co-op British Mature White Cheddar 400g

    400g · £9.63/kg
    £3.85
    £2.45 loyalty card (£6.13/kg)
  • Co-op British Milk Salted Butter 250g

    250g · £8.60/kg
    £2.15
  • Muller Corner Vanilla Chocolate Balls and Banana Chocolate Flakes Yogurts

    4pk · £4.33/kg
    £1.30 off
    £2.15£3.45
  • Co-op Space to Thrive British Large Whole Chicken

    1.7kg · £3.68/kg
    £6.25
    £4.34 loyalty card (£2.55/kg)
  • Warburtons Protein Thin Bagel 4 Pack

    4pk · £0.56 each
    £2.25
  • Co-op Seedless Red Grapes 500g

    500g · £5.50/kg
    £2.75
    £1.89 loyalty card (£3.78/kg)
  • Co-op British Free Range, 6 Large Eggs

    6pk · £0.38 each
    £2.30
    £1.69 loyalty card (£0.28 each)
  • Co-op 4 Jam Ball Doughnut

    4pk · £0.34 each
    £1.35
  • Co-op Outdoor Bred British Unsmoked Rindless Back Bacon 300g

    300g · £8.50/kg
    £2.55
    £1.49 loyalty card (£4.97/kg)
  • Co-op Spring Onions

    100g · £8.00/kg
    £0.80
  • Richmond 8 Thick Pork Sausages 410g

    410g · £5.49/kg
    £0.75 off
    £2.25£3.00
  • Co-op Sweet Peppers

    3pk · £0.82 each
    £2.45
  • Co-op Hearty Chicken & Vegetable Soup 600g

    600g · £4.00/kg
    £2.40
  • Co-op Limited Edition Stonebaked American Hot 354g

    444g · £9.68/kg
    £4.30
  • Coop White Iced Sprinkle Doughnuts 4 Pack

    4pk · £0.33 each
    £1.30
  • Co-op Fairtrade Small Bananas

    6pk · £0.21 each
    £1.25
  • Co-op 8 Plain Tortilla Wraps

    8pk · £0.21 each
    £1.65
  • Co-op British Roast Turkey 120g

    120g · £30.00/kg
    2 for £4.50
    £3.60
  • Co-op 4 Custard Ball Doughnuts

    4pk · £0.34 each
    £1.35
  • Co-op Cucumber

    1pk · £1.10 each
    £1.10
    £0.99 loyalty card (£0.99 each)
  • Co-op White Toastie Bread Loaf 800G

    800g · £1.13/kg
    £0.90
  • Warburtons 8 Crumpet Thins

    8pk · £0.19 each
    £1.55
  • Co-op 4 White Scotch Rolls

    4pk · £0.48 each
    £1.90
  • Warburtons 4 Large Sandwich Rolls

    4pk · £0.46 each
    £1.85
  • Co-op Cheese & Red Onion Sandwich

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Co-op Corned Beef 120g

    120g · £25.83/kg
    2 for £4.50
    £3.10
  • CATHEDRAL CITY Our Mature Cheddar Grated 180g

    180g · £17.22/kg
    £3.10
  • Co-op British 4 Baking Potatoes

    4pk · £0.21 each
    £0.85
  • Warburtons 6 Crumpets

    6pk · £0.18 each
    £1.05
  • Peppa Pig Strawberry Fromage Frais 6 x 45g (270g)

    6pk · £3.89/kg
    £0.30 off
    £1.05£1.35
  • Co-op Salad Tomatoes

    6pk · £0.20 each
    £1.20
  • Co-op Chunky Vegetable Soup 600G

    600g · £4.00/kg
    £2.40
  • Co-op Bakery Toastie Wholemeal Bread 800g

    800g · £1.13/kg
    £0.90
  • Co-op 6 Medium Free Range Eggs

    6pk · £0.35 each
    £2.10
    £1.49 loyalty card (£0.25 each)

Co-op Member Prices

View all (75)
  • Co-op Diet Indian Tonic Water 1L

    1L · £0.70/L
    £0.70
    £0.49 loyalty card (£0.49/L)
  • Co-op Cranberry Juice Drink 1L

    1L · £2.30/L
    £2.30
    £1.19 loyalty card (£1.19/L)
  • Co-op Imperial Vodka 70CL

    70cl · £28.57/L
    £20.00
    £12.49 loyalty card (£17.84/L)
  • Co-op Plain White Flour 1.5kg

    1.5kg · £0.63/kg
    £0.95
    £0.70 loyalty card (£0.47/kg)
  • Co-op Pure Vegetable Oil 1 Litre

    1L · £2.35/L
    £2.35
    £1.49 loyalty card (£1.49/L)
  • Сo-ор Italian Chopped Tomatoes in Tomato Juice 400g

    400g · £1.63/kg
    £0.65
    £0.45 loyalty card (£1.13/kg)
  • Co-op British Free Range, 6 Large Eggs

    6pk · £0.38 each
    £2.30
    £1.69 loyalty card (£0.28 each)
  • Co-op Chilled Irresistible Wood Fired Pepperoni & Hot Honey Pizza 471g

    471g · £13.80/kg
    £6.50
    £4.00 loyalty card (£8.49/kg)
  • Co-op Fusilli 500g

    500g · £1.80/kg
    £0.90
    £0.69 loyalty card (£1.38/kg)
  • Co-op Self Raising White Flour 1.5kg

    1.5kg · £0.63/kg
    £0.95
    £0.70 loyalty card (£0.47/kg)
  • Co-op Penne 500g

    500g · £1.70/kg
    £0.85
    £0.69 loyalty card (£1.38/kg)
  • Co-op Tomato Ketchup Top Down 550G

    550g · £2.45/kg
    £1.35
    £0.89 loyalty card (£1.62/kg)
  • Co-op Irresistible Colombian Fairtrade Coffee Beans 200g

    200g · £23.25/kg
    £4.65
    £4.15 loyalty card (£20.75/kg)
  • Warburtons Toastie Thick Sliced Soft White Bread 800g

    800g · £1.94/kg
    £1.55
    £1.40 loyalty card (£1.75/kg)
  • Co-op Broccoli

    1pk · £0.90 each
    £0.90
    £0.80 loyalty card (£0.80 each)
  • Co-op Onions 3 Pack

    3pk · £0.37 each
    £1.10
    £0.95 loyalty card (£0.32 each)
  • Warburtons Wholemeal Bread 800g

    800g · £1.94/kg
    £1.55
    £1.35 loyalty card (£1.69/kg)
  • Co-op British Fresh Whole Milk 1.13L (2 Pints)

    1.14L · £1.19/L
    £1.35
    £1.20 loyalty card (£1.06/L)
  • Co-op British Fresh Semi-Skimmed Milk 1.13L (2 Pints)

    1.14L · £1.19/L
    £1.35
    £1.20 loyalty card (£1.06/L)
  • Co-op Vivacity Extra 10 Individually Wrapped

    10pk · £0.17 each
    £1.70
    £1.09 loyalty card (£0.11 each)

Meal deals

View all (4)
  • Exclusive: Sandwich Filler + Bread Rolls

    £1.80
  • Fresh Pasta + Sauce + Flatbread

    £5.00
  • Sausages + Mash

    £3.00
  • Lunch Meal Deal

    £5.00

Top Picks 🌟

  • Cravendale Filtered Fresh Semi Skimmed Milk 2L Fresher for Longer

    2L · £1.63/L
    2 for £4
    £3.25

Halloween: Trick or Treat 🎃🍬👻

View all (12)
  • Co-op 4 Haunted House Brownies

    4pk · £0.83 each
    £3.30
  • Celebrations Milk Chocolate Tub 500g

    500g · £12.10/kg
    £6.05
  • Co-op Gruesome Gummies 130g

    130g · £7.31/kg
    £0.95
  • Co-op Frightfully Fizzy Worms 130g

    130g · £7.31/kg
    £0.95
  • Maltesers Multipack Chocolate Funsize 11x18g Bags

    214.5g · £15.38/kg
    £3.30
  • Swizzels Mummy Mix 340g

    340g · £8.09/kg
    £2.75
  • HARIBO Bone Shakers 160g

    160g · £7.50/kg
    £1.20
  • HARIBO Sour Skeletons 160g

    160g · £7.50/kg
    £1.20
  • Cadbury Treatsize Sharing Selection 223g

    223g · £17.26/kg
    £3.85
  • Sour Patch Kids Monster Heads Candy 105g

    105g · £12.86/kg
    £1.35
  • Swizzels Squashies Drumstick Strawberry & Cream Flavour 120g

    120g · £9.17/kg
    £1.10
  • Maoam Stripes Sweets Sharing Bag 140g

    140g · £8.57/kg
    £1.20

Halloween Party Food & Drink 🕷️🍸🪩

View all (22)
  • Co-op Crinkle Cut Oven Chips 750g

    750g · £3.20/kg
    £2.40
  • Co-op Diet Indian Tonic Water 1L

    1L · £0.70/L
    £0.70
    £0.49 loyalty card (£0.49/L)
  • Co-op 4 Haunted House Brownies

    4pk · £0.83 each
    £3.30
  • Co-op Cranberry Juice Drink 1L

    1L · £2.30/L
    £2.30
    £1.19 loyalty card (£1.19/L)
  • Co-op Irresistible Solo Dry Rosé 75cl

    75cl · £17.60/L
    £13.20
  • BuzzBallz Berry Cherry Limeade 200ml

    200ml · £30.00/L
    £6.00
  • Casillero del Diablo Merlot 75cl

    75cl · £12.33/L
    £9.25
  • Casillero del Diablo Chardonnay 75cl

    75cl · £12.33/L
    £9.25
  • Pepsi 2 litres

    2L · £1.55/L
    £3.10
  • San Miguel Especial Premium Lager 4 x 568ml

    4pk · £4.40/L
    £10.00
  • 19 Crimes Red Wine 750ml

    750ml · £18.93/L
    £14.20
  • J2O Orange & Passionfruit Can 4X250Ml

    4pk · £4.65/L
    £4.65
  • Co-op Houmous 200g

    200g · £7.75/kg
    £1.55
  • Budweiser Lager Beer Bottles 4 x 300ml

    4pk · £6.50/L
    £7.80
  • Co-op Imperial Vodka 70CL

    70cl · £28.57/L
    £20.00
    £12.49 loyalty card (£17.84/L)
  • Smirnoff Red Label Vodka 70CL

    70cl · £41.00/L
    £28.70
  • Co-op Battered Onion Rings 454g

    454g · £4.74/kg
    £2.15
  • Gordons Special Dry London Gin 70CL

    70cl · £38.14/L
    £26.70
  • Doritos Chilli Heatwave 140G

    140g · £17.14/kg
    £2.40
  • Pringles Sour Cream & Onion 165g

    165g · £16.67/kg
    £2.75

Cosy Nights In 🍿🍕🍫

View all (27)
  • Co-op Irresistible Hand Cooked Lightly Sea Salted Crisps 150g

    150g · £12.67/kg
    £1.90
  • Co-op Plain White Flour 1.5kg

    1.5kg · £0.63/kg
    £0.95
    £0.70 loyalty card (£0.47/kg)
  • Cadbury Drinking Hot Chocolate Cocoa Powder Tin 250g

    250g · £14.80/kg
    £3.70
  • Co-op Chilled Stonebaked Double Pepperoni Pizza 327g

    327g · £13.15/kg
    £4.30
  • Co-op Self Raising White Flour 1.5kg

    1.5kg · £0.63/kg
    £0.95
    £0.70 loyalty card (£0.47/kg)
  • Co-op Fairtrade Demerara Sugar 500g

    500g · £4.00/kg
    £2.00
  • Co-op Chilled Irresistible Margherita Pizza 250G

    250g · £17.20/kg
    £4.30
  • Häagen-Dazs Salted Caramel Ice Cream 460ml

    460ml · £9.89/L
    £2.30 off
    £4.55£6.85
  • Co-op Sweet & Salted Popcorn 100g

    100g · £12.50/kg
    £1.25
  • Co-op Strawberries

    227g · £13.00/kg
    £2.95
  • Co-op From Our Bakery 4 Mini Yum Yum Bites

    4pk · £0.28 each
    £1.10
  • Co-op Limited Edition Stonebaked American Hot 354g

    444g · £9.68/kg
    £4.30
  • Häagen-Dazs Belgian Chocolate Ice Cream 400g

    460ml · £9.35/L
    £4.30
  • Häagen-Dazs Limited Edition Caramel Waffle Ice Cream 351g

    420ml · £10.24/L
    £4.30
  • Co-op 6 Merry Mince Pies

    6pk · £0.28 each
    £1.65
  • Co-op Irresistible 6 All Butter Pastry Luxury Mince Pies

    6pk · £0.59 each
    £3.55
  • Co-op Irresistible Belgian Triple Chocolate Cookies

    4pk · £0.55 each
    £2.20
  • Co-op Custard 400g

    400g · £3.00/kg
    £1.20
  • Co-op Lightly Salted Tortilla Chips 180g

    180g · £6.11/kg
    £1.10
  • Co-op Cranberry Juice Drink 1L

    1L · £2.30/L
    £2.30
    £1.19 loyalty card (£1.19/L)

Student Shop 🍜🎓🥫

View all (48)
  • Co-op White Toastie Bread Loaf 800G

    800g · £1.13/kg
    £0.90
  • Kronenbourg 1664 Biere Beer Lager 4x440ml Cans

    4pk · £3.78/L
    £1 off
    £6.65£7.65
  • Fresh Pasta + Sauce + Flatbread

    £5.00
  • Peroni Nastro Azzurro Lager Beer Bottles 4 x 330ml

    4pk · £6.48/L
    £1.75 off
    £8.55£10.30
  • Corona Extra Bottles 10 x 330ml

    10pk · £5.64/L
    £18.60
  • Strongbow Dark Fruit Cider Cans 4 x 440ml

    4pk · £4.80/L
    £8.45
  • Carling Original Lager Beer Cans 10 x 440ml

    10pk · £2.80/L
    £12.30
  • Corona Extra 4 x 440ml

    4pk · £4.40/L
    £1.25 off
    £7.75£9.00
  • Guinness Draught In Can 4x440ml

    4pk · £4.94/L
    £8.70
  • Inch's Medium Apple Cider 440ml

    4pk · £3.78/L
    £6.65
  • Kopparberg Premium Cider Mixed Fruit Cans 4 x 330ml

    4pk · £6.59/L
    £8.70
  • Kellogg's Crunchy Nut 460g

    460g · £9.57/kg
    £4.40
  • Haribo Tangfastics Sweets Sharing Bag 175g

    175g · £8.29/kg
    £1.45
  • Rowntree's Fruit Pastilles Vegan Friendly Sweets Sharing Bag 143g

    143g · £12.94/kg
    £1.85
  • Co-op Smoked Paprika 46g

    46g · £29.35/kg
    £1.35
  • Co-op Ground Black Pepper 25G

    25g · £60.00/kg
    £1.50
  • Co-op British Table Salt 750g

    750g · £1.20/kg
    £0.90
  • Co-op Pure Vegetable Oil 1 Litre

    1L · £2.35/L
    £2.35
    £1.49 loyalty card (£1.49/L)
  • Heinz Cream of Tomato Soup 4 x 400g

    4pk · £3.09/kg
    £4.95
  • Сo-ор Italian Chopped Tomatoes in Tomato Juice 400g

    400g · £1.63/kg
    £0.65
    £0.45 loyalty card (£1.13/kg)

Fairtrade Fortnight 🍫🍌🍷

View all (22)
  • Co-op Fairtrade Small Bananas

    6pk · £0.21 each
    £1.25
  • Co-op Irresistible Pinot Noir Wine 75cl

    75cl · £15.33/L
    £11.50
  • Co-op Fairtrade Decaffeinated 99 Blend 80 Tea Bags 250g

    250g · £9.60/kg
    £2.40
  • Maltesers Chocolate Treat Bag 68g

    68g · £26.47/kg
    £1.80
  • Co-op Fairtrade Chardonnay Wine 75cl

    75cl · £11.73/L
    £8.80
  • Co-op Fairtrade Elegance Bouquet

    1pk · £11.00 each
    £11.00
  • Unknown Chenin Blanc 1.5 Litre

    1.5L · £10.37/L
    £15.55
  • Unknown Sauvignon Blanc 750ml

    75cl · £12.60/L
    £9.45
  • Stormhoek Sauvignon Blanc 75cl

    75cl · £7.13/L
    £5.35
  • Stormhoek Moscato Rosé 75cl

    75cl · £10.60/L
    £7.95
  • Tilimuqui Alcohol Free Zero Sparkling 75cl

    75cl · £7.67/L
    £1 off
    £5.75£6.75
  • Co-op Fairtrade Shiraz 75cl

    75cl · £11.73/L
    £8.80
  • Co-op Treat Blondie

    1pk · £1.40 each
    £1.40
  • Maltesers Milk Chocolate Bag 93g

    93g · £25.81/kg
    £2.40
  • Maltesers Large Milk Chocolate Bag 158g

    158g · £24.37/kg
    £3.85
  • Co-op Irresistible Fairtrade Sauvignon Blanc Wine 75cl

    75cl · £11.73/L
    £8.80
  • Co-op South African Rose Fairtrade 75CL

    75cl · £8.53/L
    £6.40
  • Co-op Fairtrade Shiraz Rosé 75cl

    75cl · £13.27/L
    £9.95
  • Co-op Bakery Fairtrade Cornflake Cluster Bites

    18pk · £0.19 each
    £3.40
  • Co-op Irresistible Chardonnay 75cl

    75cl · £17.60/L
    £13.20

Freezer Faves 🍨🍟

View all (10)
  • Linda McCartney's 6 Vegetarian Sausages 270g

    270g · £11.11/kg
    3 for £7
    £3.00
  • Birds Eye 2 Crispy Chicken in Tempura Batter 170g

    170g · £20.29/kg
    3 for £7
    £3.45
  • Aunt Bessie's 10 Glorious Golden Yorkshire Puddings 190g

    190g · £15.53/kg
    3 for £7
    £2.95
  • McCain Home Chips Straight 1kg

    1kg · £3.75/kg
    3 for £7
    £3.75
  • Birds Eye Garden Peas 800g

    800g · £3.94/kg
    3 for £7
    £3.15
  • Young's Admiral's Fish Pie 300g

    300g · £11.00/kg
    3 for £7
    £3.30
  • McCain Crispy French Fries 900g

    900g · £4.17/kg
    3 for £7
    £3.75
  • Birds Eye 12 Chicken Dippers 220g

    220g · £14.32/kg
    3 for £7
    £3.15
  • Rowntree's Watermelon 4 x 67g

    4pk · £11.30/L
    3 for £7
    £3.30
  • Rowntree's Fruit Pastilles Ice Lollies 4 x 65ml

    4pk · £12.69/L
    3 for £7
    £3.30

Store Price Match 🥦

View all (50)
  • Warburtons Toastie Thick Sliced Soft White Bread 800g

    800g · £1.94/kg
    £1.55
    £1.40 loyalty card (£1.75/kg)
  • Co-op Soave Wine 75cl

    75cl · £7.13/L
    £5.35
  • Co-op Broccoli

    1pk · £0.90 each
    £0.90
    £0.80 loyalty card (£0.80 each)
  • Co-op Natural Mineral Water Still 2 Litre

    2L · £0.43/L
    £0.85
  • Co-op Onions 3 Pack

    3pk · £0.37 each
    £1.10
    £0.95 loyalty card (£0.32 each)
  • Co-op Soft White Bathroom Tissue 4 Rolls 2-Ply

    4pk · £0.56 each
    £2.25
  • Warburtons Medium Sliced Soft White Bread 800g

    800g · £1.94/kg
    £1.55
  • Warburtons Batch Original Seeded Bread 800g

    800g · £2.75/kg
    £2.20
  • Co-op Strawberry Fizzy Laces 65G

    65g · £10.00/kg
    £0.65
  • Warburtons Wholemeal Medium Sliced Bread Loaf 400G

    400g · £3.00/kg
    £1.20
  • Warburtons Danish Lighter White Bread 400g

    400g · £3.63/kg
    £1.45
  • Organix Melty Carrot Puffs Organic Baby Finger Food Snack 20g

    20g · £37.50/kg
    £0.75
  • Aptamil 1 First Infant Milk from Birth 800g

    800g · £18.75/kg
    £15.00
  • Aptamil 2 Follow On Baby Milk Formula 6-12 Months 800g

    800g · £18.75/kg
    £15.00
  • Co-op Bakery 4 Large White Baps

    4pk · £0.28 each
    £1.10
  • Cow & Gate 1 First Baby Milk Formula From Birth 800g

    800g · £14.06/kg
    £11.25
  • Cow & Gate 2 Follow-On Milk from 6-12 Months 800g

    800g · £14.06/kg
    £11.25
  • Warburtons Wholemeal Bread 800g

    800g · £1.94/kg
    £1.55
    £1.35 loyalty card (£1.69/kg)
  • Warburtons Toastie Thick Sliced Soft White Bread 400g

    400g · £3.00/kg
    £1.20
  • Kendamil First Infant Milk 1 from Birth 250ml

    250ml · £6.20/L
    £1.55

Sandwiches, Wraps & Soups 🥪

View all (11)
  • Lunch Meal Deal

    £5.00
  • Co-op Ham & Cheese Sub Roll with Mustard Mayo

    1pk · £3.45 each
    £3.45
  • Co-op Mozzarella, Tomato & Pesto Pasta Salad 195g

    195g · £18.97/kg
    £3.70
  • Co-op Cheese & Red Onion Sandwich

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Co-op Chicken & Bacon Sandwich

    1pk · £3.75 each
    £3.75
  • Co-op Southern Fried Chicken Wrap

    1pk · £3.90 each
    £3.90
  • Co-op All Day Breakfast Sandwich

    1pk · £3.75 each
    £3.75
  • Co-op BBQ Chicken Pasta Bowl 300g

    270g · £13.70/kg
    £3.70
  • Co-op Tuna Mayo Sandwich

    1pk · £1.95 each
    £1.95
  • Co-op Chunky Vegetable Soup 600G

    600g · £4.00/kg
    £2.40
  • Co-op Cheddar Cheese Sandwich

    1pk · £1.95 each
    £1.95

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • CO-OP - Field Lane

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo