Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Co-op - St Leonards - London Road

Allergens and info

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Co-op Membership

    Save on your order. Link or sign up now.

Offers (595)

  • 0

    Costa Coffee Smooth Medium Roast 100g

    100g · £38.00/kg

    £5.35 off

    £3.80

    £9.15

  • 0

    Aveeno Baby Daily Care Moisturising Lotion with Colloidal Oatmeal, For Sensitive Skin, 150ml

    150ml · £22.20/L

    £4.17 off

    £3.33

    £7.50

  • 0

    Pantene Pro-V Active Nutri-Plex Repair & Protect Shampoo 500ml for Dry Damaged Hair

    500ml · £7.90/L

    £4 off

    £3.95

    £7.95

  • 0

    Pantene Pro-V Repair & Protect Conditioner 350ml. Lightweight feel. Active Nutri-Plex

    350ml · £11.29/L

    £4 off

    £3.95

    £7.95

  • 0

    Starbucks Caffè Latte Chilled Coffee 220ml

    220ml · £5.68/L

    £1.25 off

    £1.25

    £2.50

  • 0

    Mr Kipling Bakewell Slices 6 Pack

    6pk · £0.30 each

    £1.70 off

    £1.80

    £3.50

  • 0

    L'Oreal Elvive Dream Lengths Long Hair Mask 300ml

    300ml · £16.00/L

    £4 off

    £4.80

    £8.80

  • 0

    Maryland S'wich Choc Creme 150g

    150g · £8.00/kg

    £1 off

    £1.20

    £2.20

  • 0

    Mr Kipling Mini Battenbergs 5 Pack

    5pk · £0.35 each

    £1.45 off

    £1.75

    £3.20

  • 0

    ORAL-B PRO-CLEAN Manual Toothbrush – Removes Plaque & Fights Bad Breath – Medium Bristles, 1

    1pk · £2.05 each

    £1.65 off

    £2.05

    £3.70

  • 0

    Starbucks 2 Doubleshot Espresso 200ml

    200ml · £7.25/L

    £1.15 off

    £1.45

    £2.60

  • 0

    Starbucks Indulgent Caramel Flavour Frappuccino Coffee Drink 250ml

    250ml · £5.80/L

    £1.15 off

    £1.45

    £2.60

  • 0

    Tabasco Original Red Pepper Hot Sauce 57ml

    57ml · £30.70/L

    £1.40 off

    £1.75

    £3.15

  • 0

    FUEL10K High Protein Chocolate Breakfast Milk Drink 330ml

    330ml · £3.48/L

    £0.90 off

    £1.15

    £2.05

  • 0

    Fuel10K High Protein Strawberry Breakfast Milk Drink 330Ml

    330ml · £3.48/L

    £0.90 off

    £1.15

    £2.05

  • 0

    Fuel10K High Protein Vanilla Breakfast Milk Drink 330Ml

    330ml · £3.48/L

    £0.90 off

    £1.15

    £2.05

  • 0

    Quaker Oat So Simple Golden Syrup Porridge Sachets 10x36g

    10pk · £12.92/kg

    2 for £5.25

    £4.65

  • 0

    Twinings English Breakfast 80 Tea Bags 200g

    200g · £19.50/kg

    £2.95 off

    £3.90

    £6.85

  • 0

    McVitie's Penguin Milk Chocolate Biscuit bar 7pk

    7pk · £0.21 each

    £1.05 off

    £1.45

    £2.50

  • 0

    The Jolly Hog Dry Cure Ham 100g

    100g · £39.00/kg

    2 for £4.50

    £3.90

  • View all (595)

Co-op Member Prices

View all (102)
  • Co-op Basmati Rice 1kg

    1kg · £2.00/kg
    £2.00
    £1.20 loyalty card (£1.20/kg)
  • Co-op Pure Canadian Maple Syrup 250g

    250g · £21.40/kg
    £5.35
    £3.21 loyalty card (£12.84/kg)
  • Co-op 6 White Finger Rolls

    6pk · £0.21 each
    £1.25
    £0.79 loyalty card (£0.13 each)
  • Co-op Tagliatelle Pasta 300g

    300g · £6.33/kg
    £1.90
    £1.14 loyalty card (£3.80/kg)
  • Co-op Fairtrade Italian Style Ground Coffee 200g

    200g · £19.25/kg
    £3.85
    £2.31 loyalty card (£11.55/kg)
  • Co-op 99 Blend Fairtrade Tea 80 Tea Bags 250g

    250g · £7.00/kg
    £1.75
    £1.05 loyalty card (£4.20/kg)
  • Co-op Sweet & Salted Popcorn 100g

    100g · £12.50/kg
    £1.25
    £0.75 loyalty card (£7.50/kg)
  • Co-op Cherry Tomatoes 300g

    300g · £4.67/kg
    £1.40
    £0.84 loyalty card (£2.80/kg)
  • Co-op Egg Noodles 275g

    275g · £4.73/kg
    £1.30
    £0.82 loyalty card (£2.98/kg)
  • Co-op Frozen Stonebaked Four Cheese 330g

    330g · £6.36/kg
    £2.10
    £1.26 loyalty card (£3.82/kg)
  • Co-op Custard 400g

    400g · £3.00/kg
    £1.20
    £0.72 loyalty card (£1.80/kg)
  • Co-op Lightly Salted Tortilla Chips 180g

    180g · £6.11/kg
    £1.10
    £0.66 loyalty card (£3.67/kg)
  • Co-op Apple Juice 1L

    1L · £2.30/L
    £2.30
    £1.69 loyalty card (£1.69/L)
  • Heinz Tomato Ketchup 460g

    460g · £8.48/kg
    £3.90
    £2.34 loyalty card (£5.09/kg)
  • Co-op Bacon Rasher Crisps 150g

    150g · £8.67/kg
    £1.30
    £0.80 loyalty card (£5.33/kg)
  • Co-op Honest Value Orange Juice Drink 1 Litre

    1L · £1.70/L
    £1.70
    £1.02 loyalty card (£1.02/L)
  • The Happy Egg Co. Free Range, 6 Large Eggs

    6pk · £0.53 each
    £3.15
    £1.95 loyalty card (£0.33 each)
  • Co-op British Tenderstem Broccoli 180g

    180g · £11.39/kg
    £2.05
    £1.23 loyalty card (£6.83/kg)
  • Co-op Carrot Broccoli & Cauliflower 250G

    250g · £6.00/kg
    £1.50
    £0.90 loyalty card (£3.60/kg)
  • Co-op British Breaded Chicken Goujons 230g

    230g · £13.48/kg
    £3.10
    £1.86 loyalty card (£8.09/kg)

Member Thursdays 🥦🍝🍅

View all (28)
  • Co-op Basmati Rice 1kg

    1kg · £2.00/kg
    £2.00
    £1.20 loyalty card (£1.20/kg)
  • Co-op Pure Canadian Maple Syrup 250g

    250g · £21.40/kg
    £5.35
    £3.21 loyalty card (£12.84/kg)
  • Co-op 6 White Finger Rolls

    6pk · £0.21 each
    £1.25
    £0.79 loyalty card (£0.13 each)
  • Co-op Tagliatelle Pasta 300g

    300g · £6.33/kg
    £1.90
    £1.14 loyalty card (£3.80/kg)
  • Co-op Fairtrade Italian Style Ground Coffee 200g

    200g · £19.25/kg
    £3.85
    £2.31 loyalty card (£11.55/kg)
  • Co-op 99 Blend Fairtrade Tea 80 Tea Bags 250g

    250g · £7.00/kg
    £1.75
    £1.05 loyalty card (£4.20/kg)
  • Co-op Sweet & Salted Popcorn 100g

    100g · £12.50/kg
    £1.25
    £0.75 loyalty card (£7.50/kg)
  • Co-op Cherry Tomatoes 300g

    300g · £4.67/kg
    £1.40
    £0.84 loyalty card (£2.80/kg)
  • Co-op Egg Noodles 275g

    275g · £4.73/kg
    £1.30
    £0.82 loyalty card (£2.98/kg)
  • Co-op Frozen Stonebaked Four Cheese 330g

    330g · £6.36/kg
    £2.10
    £1.26 loyalty card (£3.82/kg)
  • Co-op Custard 400g

    400g · £3.00/kg
    £1.20
    £0.72 loyalty card (£1.80/kg)
  • Co-op Lightly Salted Tortilla Chips 180g

    180g · £6.11/kg
    £1.10
    £0.66 loyalty card (£3.67/kg)
  • Co-op Apple Juice 1L

    1L · £2.30/L
    £2.30
    £1.69 loyalty card (£1.69/L)
  • Heinz Tomato Ketchup 460g

    460g · £8.48/kg
    £3.90
    £2.34 loyalty card (£5.09/kg)
  • Co-op Bacon Rasher Crisps 150g

    150g · £8.67/kg
    £1.30
    £0.80 loyalty card (£5.33/kg)
  • Co-op Honest Value Orange Juice Drink 1 Litre

    1L · £1.70/L
    £1.70
    £1.02 loyalty card (£1.02/L)
  • The Happy Egg Co. Free Range, 6 Large Eggs

    6pk · £0.53 each
    £3.15
    £1.95 loyalty card (£0.33 each)
  • Co-op British Tenderstem Broccoli 180g

    180g · £11.39/kg
    £2.05
    £1.23 loyalty card (£6.83/kg)
  • Co-op Carrot Broccoli & Cauliflower 250G

    250g · £6.00/kg
    £1.50
    £0.90 loyalty card (£3.60/kg)
  • Doritos Chilli Heatwave 140G

    140g · £12.14/kg
    £0.70 off
    £1.70£2.40

Top Picks 🌟

  • Cravendale Filtered Fresh Semi Skimmed Milk 2L Fresher for Longer

    2L · £1.63/L
    2 for £4
    £3.25
  • 7UP Zero Sugar 2 Litres

    2L · £1.03/L
    £0.65 off
    £2.05£2.70

Halloween: Trick or Treat 🎃🍬👻

  • Starburst Fruits Sweets Bag 138g

    138g · £7.61/kg
    £0.15 off
    £1.05£1.20

Halloween Party Food & Drink 🕷️🍸🪩

View all (10)
  • Co-op Diet Indian Tonic Water 1L

    1L · £0.70/L
    £0.70
    £0.49 loyalty card (£0.49/L)
  • Co-op Cranberry Juice Drink 1L

    1L · £2.30/L
    £2.30
    £1.19 loyalty card (£1.19/L)
  • J2O Orange & Passionfruit Can 4X250Ml

    4pk · £3.50/L
    £1.15 off
    £3.50£4.65
  • Birds Eye 4 Chicken Burgers 200G

    200g · £15.75/kg
    3 for £7
    £3.15
  • Doritos Chilli Heatwave 140G

    140g · £12.14/kg
    £0.70 off
    £1.70£2.40
  • Pringles Sour Cream & Onion 165g

    165g · £13.64/kg
    £0.50 off
    £2.25£2.75
  • Co-op British Breaded Chicken Goujons 230g

    230g · £13.48/kg
    £3.10
    £1.86 loyalty card (£8.09/kg)
  • Pepsi Max No Sugar Cola Multipack Cans 8x330ml

    8pk · £1.86/L
    £2 off
    £4.90£6.90
  • Sprite 2L

    2L · £1.45/L
    2 for £3.60
    £2.90
  • Fanta Fruit Twist 2L

    2L · £1.45/L
    2 for £3.60
    £2.90

Cosy Nights In 🍿🍕🍫

View all (21)
  • Co-op Plain White Flour 1.5kg

    1.5kg · £0.63/kg
    £0.95
    £0.70 loyalty card (£0.47/kg)
  • Co-op Self Raising White Flour 1.5kg

    1.5kg · £0.63/kg
    £0.95
    £0.70 loyalty card (£0.47/kg)
  • Häagen-Dazs Salted Caramel Ice Cream 460ml

    460ml · £9.89/L
    £2.30 off
    £4.55£6.85
  • Co-op Sweet & Salted Popcorn 100g

    100g · £12.50/kg
    £1.25
    £0.75 loyalty card (£7.50/kg)
  • Co-op Irresistible Strawberries

    227g · £17.84/kg
    2 for £6.55
    £4.05
  • Mr Kipling 4 Birthday Cake Tarts

    4pk · £0.36 each
    £0.75 off
    £1.45£2.20
  • Mr Kipling 4 Custard Cream Whirls

    4pk · £0.35 each
    £0.55 off
    £1.40£1.95
  • Co-op Custard 400g

    400g · £3.00/kg
    £1.20
    £0.72 loyalty card (£1.80/kg)
  • Co-op Lightly Salted Tortilla Chips 180g

    180g · £6.11/kg
    £1.10
    £0.66 loyalty card (£3.67/kg)
  • Co-op Cranberry Juice Drink 1L

    1L · £2.30/L
    £2.30
    £1.19 loyalty card (£1.19/L)
  • J2O Orange & Passionfruit Can 4X250Ml

    4pk · £3.50/L
    £1.15 off
    £3.50£4.65
  • Twinings English Breakfast 80 Tea Bags 200g

    200g · £19.50/kg
    £2.95 off
    £3.90£6.85
  • Co-op British Breaded Chicken Goujons 230g

    230g · £13.48/kg
    £3.10
    £1.86 loyalty card (£8.09/kg)
  • Pringles Salt & Vinegar 165g

    165g · £13.64/kg
    £0.50 off
    £2.25£2.75
  • Co-op Irresistible Hand Finished Chocolate Cake

    1pk · £4.30 each
    £4.30
    £2.62 loyalty card (£2.62 each)
  • Häagen-Dazs Strawberry Cheesecake Ice Cream 460ml

    460ml · £9.89/L
    £2.30 off
    £4.55£6.85
  • Sprite 2L

    2L · £1.45/L
    2 for £3.60
    £2.90
  • Haribo Starmix Sweets Sharing Bag 175g

    175g · £6.86/kg
    £0.25 off
    £1.20£1.45
  • Haribo Supermix Sharing Bag 175g

    175g · £6.86/kg
    £0.25 off
    £1.20£1.45
  • Haribo Tangfastics Sweets Sharing Bag 175g

    175g · £6.86/kg
    £0.25 off
    £1.20£1.45

Student Shop 🍜🎓🥫

View all (23)
  • Haribo Tangfastics Sweets Sharing Bag 175g

    175g · £6.86/kg
    £0.25 off
    £1.20£1.45
  • Co-op Pure Vegetable Oil 1 Litre

    1L · £2.35/L
    £2.35
    £1.49 loyalty card (£1.49/L)
  • Сo-ор Italian Chopped Tomatoes in Tomato Juice 400g

    400g · £1.63/kg
    £0.65
    £0.45 loyalty card (£1.13/kg)
  • Heinz Baked Beanz 200g

    200g · £6.50/kg
    2 for £1.65
    £1.30
  • Doritos Tangy Cheese 140G

    140g · £12.14/kg
    £0.70 off
    £1.70£2.40
  • Co-op Sweet & Salted Popcorn 100g

    100g · £12.50/kg
    £1.25
    £0.75 loyalty card (£7.50/kg)
  • Doritos Chilli Heatwave 140G

    140g · £12.14/kg
    £0.70 off
    £1.70£2.40
  • Pringles Sour Cream & Onion 165g

    165g · £13.64/kg
    £0.50 off
    £2.25£2.75
  • Co-op Lightly Salted Tortilla Chips 180g

    180g · £6.11/kg
    £1.10
    £0.66 loyalty card (£3.67/kg)
  • McCain Crispy French Fries 900g

    900g · £4.17/kg
    3 for £7
    £3.75
  • Co-op British Breaded Chicken Goujons 230g

    230g · £13.48/kg
    £3.10
    £1.86 loyalty card (£8.09/kg)
  • Dairylea Dunkers Jumbo Tubes Cheese Snacks 3 Pack Multipack 123g (3 x 41g)

    123g · £24.39/kg
    3 for £4.50
    £3.00
  • Dairylea Lunchers Ham 'N' Cheese Cheese Snack 65g

    65g · £28.46/kg
    3 for £4.50
    £1.85
  • Cathedral City Mature Cheddar Cheese 350g

    350g · £11.14/kg
    £0.90 off
    £3.90£4.80
  • Co-op British Free Range, 6 Large Eggs

    6pk · £0.38 each
    £2.30
    £1.69 loyalty card (£0.28 each)
  • Co-op Chilled Irresistible Wood Fired Pepperoni & Hot Honey Pizza 471g

    471g · £13.80/kg
    £6.50
    £4.00 loyalty card (£8.49/kg)
  • Co-op Sausage & Mash 400g

    400g · £11.13/kg
    2 for £7.10
    £4.45
  • Co-op Fusilli 500g

    500g · £1.80/kg
    £0.90
    £0.69 loyalty card (£1.38/kg)
  • Co-op Penne 500g

    500g · £1.70/kg
    £0.85
    £0.69 loyalty card (£1.38/kg)
  • Co-op Basmati Rice 1kg

    1kg · £2.00/kg
    £2.00
    £1.20 loyalty card (£1.20/kg)

Fairtrade Fortnight 🍫🍌🍷

View all (6)
  • Maltesers Whilte Chocolate & Honeycomb Pouch 74g

    74g · £26.35/kg
    £0.45 off
    £1.95£2.40
  • Co-op Irresistible Single Origin Peruvian Fairtrade Roast & Ground Coffee 200g

    200g · £23.25/kg
    £4.65
    £4.15 loyalty card (£20.75/kg)
  • Maltesers Milk Chocolate Bag 93g

    93g · £20.97/kg
    £0.45 off
    £1.95£2.40
  • Co-op Irresistible Colombian Fairtrade Roast & Ground Coffee 200g

    200g · £23.25/kg
    £4.65
    £4.15 loyalty card (£20.75/kg)
  • Co-op Irresistible Colombian Fairtrade Coffee Beans 200g

    200g · £23.25/kg
    £4.65
    £4.15 loyalty card (£20.75/kg)
  • Co-op Irresistible Single Origin Sumatran Fairtrade Roast & Ground Coffee 200g

    200g · £23.25/kg
    £4.65
    £4.15 loyalty card (£20.75/kg)

Store Price Match 🥦

View all (30)
  • Warburtons Toastie Thick Sliced Soft White Bread 800g

    800g · £1.94/kg
    £1.55
    £1.40 loyalty card (£1.75/kg)
  • Co-op Onions 3 Pack

    3pk · £0.37 each
    £1.10
    £0.95 loyalty card (£0.32 each)
  • Warburtons Wholemeal Bread 800g

    800g · £1.94/kg
    £1.55
    £1.35 loyalty card (£1.69/kg)
  • Kiddylicious Strawberry and Banana Smoothie Melts 6G

    6g · £166.67/kg
    2 for £1.20
    £1.00
  • Co-op British Fresh Whole Milk 1.13L (2 Pints)

    1.14L · £1.19/L
    £1.35
    £1.20 loyalty card (£1.06/L)
  • Co-op British Fresh Semi-Skimmed Milk 1.13L (2 Pints)

    1.14L · £1.19/L
    £1.35
    £1.20 loyalty card (£1.06/L)
  • Co-op Vivacity Extra 10 Individually Wrapped

    10pk · £0.17 each
    £1.70
    £1.09 loyalty card (£0.11 each)
  • Lil-lets Super Tampons 16S

    16pk · £0.14 each
    2 for £3.50
    £2.20
  • Co-op Filtered Fresh Semi-Skimmed Milk 2 Litre

    2L · £1.15/L
    £2.30
    £1.69 loyalty card (£0.85/L)
  • Cravendale Filtered Fresh Semi Skimmed Milk 2L Fresher for Longer

    2L · £1.63/L
    2 for £4
    £3.25
  • Cravendale Filtered Fresh Whole Milk 2L

    2L · £1.63/L
    2 for £4
    £3.25
  • Co-op British Fresh Skimmed Milk 1.13L (2 Pints)

    1.14L · £1.19/L
    £1.35
    £1.20 loyalty card (£1.06/L)
  • Alpro Almond No Sugars Chilled Drink 1L

    1L · £1.75/L
    £0.55 off
    £1.75£2.30
  • The Happy Egg Co. Free Range, 6 Large Eggs

    6pk · £0.53 each
    £3.15
    £1.95 loyalty card (£0.33 each)
  • Co-op British Free Range, 6 Large Eggs

    6pk · £0.38 each
    £2.30
    £1.69 loyalty card (£0.28 each)
  • Co-op 6 Medium Free Range Eggs

    6pk · £0.35 each
    £2.10
    £1.49 loyalty card (£0.25 each)
  • Co-op Sliced Tiger Bloomer 800g

    800g · £2.06/kg
    £1.65
    £1.49 loyalty card (£1.86/kg)
  • Co-op Closed Cup Mushroom 300g

    300g · £3.83/kg
    £1.15
    £0.97 loyalty card (£3.23/kg)
  • Oasis Summer Fruits Juice Drink 500ml

    500ml · £4.50/L
    2 for £3.60
    £2.25
  • Pepsi Max No Sugar Cola Bottle 500ml

    500ml · £5.10/L
    2 for £3.60
    £2.55

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Co-op - St Leonards - London Road

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo