Chips, Fries & Potatoes
Co-op Crinkle Cut Oven Chips 750g
750g · £3.20/kg£2.40Co-op Straight Cut Oven Chips 750g
750g · £3.20/kg£2.40Co-op American Fries 750g
750g · £3.20/kg£2.40Aunt Bessie's Crispy & Fluffy Roasties 600g
600g · £5.25/kg3 for £7£3.15McCain Gastro Triple Cooked Chips 600g
600g · £6.25/kg3 for £7£3.75McCain Smiles 454g
454g · £7.05/kg3 for £7£3.20McCain 4 Jacket Potatoes 800g
4pk · £1.08 each£4.30McCain Home Chips Crinkle 1kg
1kg · £3.75/kg3 for £7£3.75McCain Home Chips Straight 1kg
1kg · £3.75/kg3 for £7£3.75McCain Lightly Spiced Wedges 650g
650g · £4.92/kg3 for £7£3.20McCain Crispy French Fries 900g
900g · £4.17/kg3 for £7£3.75Scotty Brand Chippy Chips 1.5Kg
1.5kg · £2.80/kg£4.20Birds Eye 10 The Original Potato Waffles 567g
567g · £4.76/kg£2.70
Side Dishes
Co-op 12 Mozzarella Sticks 180g
180g · £11.94/kg£2.15Co-op Battered Onion Rings 454g
454g · £4.74/kg£2.15
Frozen Vegetables
Co-op British Garden Peas 750g
750g · £1.93/kg£1.45Co-op Frozen Mixed Vegetables 750g
750g · £1.80/kg£1.35£0.74 loyalty card (£0.99/kg)Birds Eye Garden Peas 375g
375g · £5.73/kg£2.15
Pizza
Co-op Frozen Stonebaked Double Pepperoni Pizza 330g
330g · £6.36/kg£2.10Co-op Frozen Stone Baked Meat Feast 335g
335g · £6.27/kg£2.10Co-op Frozen Stonebaked Four Cheese 330g
330g · £6.36/kg£2.10Crosta Mollica Garlic & Mozzarella Sourdough Flatbread 229g
229g · £14.41/kg3 for £7£3.30Goodfella's Pepperoni Stonebaked Thin 332g
332g · £10.99/kg3 for £7£3.65Goodfella's Margherita Stonebaked Thin 334g
334g · £10.93/kg3 for £7£3.65Chicago Town Deep Dish Pepperoni Mini Pizzas 2X155g
2pk · £6.13/kg£1.90
Ready Meals
Scottish Favourites Haggis Neeps & Tatties 325G
325g · £5.85/kg£1.90Scottish Favourites Macaroni Cheese 325G
325g · £5.85/kg£1.90
Garlic Bread
Co-op 2 Garlic Bread Baguettes 310g
310g · £4.52/kg£1.40
Meat & Poultry
Birds Eye 2 Crispy Chicken in Tempura Batter 170g
170g · £20.29/kg3 for £7£3.45Birds Eye 2 Chicken Quarter Pounders 227g
227g · £14.98/kg3 for £7£3.40Birds Eye Limited Edition Chicken Shop Honey Chipotle BBQ Chicken Wings 385g
375g · £8.67/kg£2 off£3.25£5.25Birds Eye Limited Edition Chicken Shop Buffalo Hot Chicken Wings 385g
375g · £8.67/kg£2 off£3.25£5.25Birds Eye 4 Chicken Burgers 200G
200g · £15.75/kg3 for £7£3.15Birds Eye 12 Chicken Dippers 220g
220g · £14.32/kg3 for £7£3.15
Seafood
Co-op 10 Omega 3 Fish Fingers 300G
300g · £5.17/kg£1.55Young's Chip Shop 4 Cod Fillets 400g
400g · £20.38/kg£8.15Young's Chip Shop 4 Omega 3 Fish Fillets 400g
400g · £10.00/kg£1.25 off£4.00£5.25Young's Scampi 220g
220g · £18.18/kg£1.25 off£4.00£5.25Birds Eye 2 Battered Fish Fillets 200g
200g · £14.50/kg3 for £7£2.90Birds Eye 8 Wonderful Cod Breaded Fish Fingers 240g
240g · £18.54/kg£4.45Birds Eye 8 100% Crispy Fish Fingers 224G
224g · £8.26/kg£0.50 off£1.85£2.35Downies of Whitehills Breaded Haddock 450g
450g · £10.44/kg£4.70
Meat Alternatives
Quorn Crispy Nuggets 300g
300g · £6.83/kg£1.25 off£2.05£3.30Co-op Gro Vegan Incredible Burgers 210g
210g · £11.67/kg£2.45Linda McCartney's 6 Vegetarian Sausages 270g
270g · £11.11/kg3 for £7£3.00Linda McCartney's 2 Vegetarian Mozzarella 1/4 lb Burgers 227g
227g · £13.22/kg3 for £7£3.00
Ice
The Ice Co Party Ice Cubes 1kg
1kg · £1.65/kg£1.65Co-op Ice Cubes 2kg
2kg · £0.83/kg£1.65528 Ice Cups
130g · £12.69/kg£1.65