- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with Co-op Membership
Save on your order. Link or sign up now.
Offers (617)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Beyond Burger Original Plant-Based Patties 2 x 113g (226g)
226g · £25.00/kg£5.65Co-op British Chicken Poppers 170g
170g · £17.65/kg£3.00Co-op Greek Feta Cheese 200g
200g · £13.75/kg£2.75Co-op Scottish Chicken Breast Fillets 580G
580g · £9.22/kg2 for £8.90£5.35Co-op Prawn Cocktail 170g
170g · £22.65/kg£3.85Co-op Seedless Green Grapes 500g
500g · £5.20/kg£2.60Cathedral City Mature Cheddar Cheese 350g
350g · £11.14/kg£0.90 off£3.90£4.80Co-op Irresistible Vintage Cheddar Mac & Cheese 350g
350g · £16.71/kg£5.85Co-op Chilled Stonebaked Double Pepperoni Pizza 327g
327g · £13.15/kg£4.30Co-op Classic House Chicken Burger 300g
300g · £15.67/kg£4.70Co-op Irresistible Best in Season Tomatoes
400g · £9.75/kg£3.90Co-op Seedless Mixed Grapes 500g
500g · £5.60/kg£2.80Co-op Strawberries
227g · £13.00/kg£2.95Co-op Flamegrilled Chicken Slices 130G
130g · £30.77/kg2 for £6.70£4.00Co-op Low Fat Cottage Cheese 300g
300g · £7.00/kg£2.10Co-op Thin Sliced Chicken 100g
100g · £12.50/kg£1.25Co-op Irresistible West Country Yogurt Strawberries & Cream 425g
425g · £5.88/kg£2.50Co-op Blueberries 150g
150g · £17.33/kg£2.60Co-op Irresistible Strawberries
227g · £17.84/kg2 for £6.55£4.05Co-op Stuffed Crust Cheese Pizza 445g
445pk · 0.865p each£3.85Co-op Irresistible Easy Peelers 600G
500g · £4.70/kg£2.35Co-op British 4 Beef Quarter Pounder Burgers 454g
454g · £10.24/kg2 for £6.50£4.65Co-op Nectarines
3pk · £0.63 each£1.90Co-op 4 Pink Lady Apples
4pk · £0.71 each£2.85BOURSIN Garlic & Herbs Soft French Cream Cheese 150g
150g · £25.00/kg£3.75Heck 10 Chicken Italia Chipolatas 340g
340g · £12.06/kg£4.10Co-op Raspberries 150g
150g · £18.00/kg£2.70Co-op Irresistible Beech & Oak Smoked Scottish Smoked Salmon 100g
100g · £63.50/kg£6.35Co-op Blackberries Punnet 150g
150g · £21.67/kg£3.25Lindahls Protein Pudding Chocolate 140g
140g · £12.14/kg£1.70Co-op Smoked Salmon 100g
100g · £47.00/kg£4.70Co-op Hot & Spicy Chicken Mini Fillets 305g
305g · £16.07/kg£4.90Co-op 18 Italian Milano Salami Slices 80g
80g · £38.75/kg2 for £4.50£3.10Co-op Kiwi Fruits
4pk · £0.54 each£2.15Co-op Cucumber
1pk · £1.10 each£1.10£0.99 loyalty card (£0.99 each)Co-op Irresistible 10 Pork Chipolata Sausages 340g
340g · £11.91/kg2 for £6.50£4.05Fage Total 0% Fat Natural Fat Free Greek Recipe Strained Yoghurt 950g
950g · £6.63/kg£6.30Co-op Space to Thrive British Piri Piri Chicken Wings 350g
350g · £11.71/kg£4.10Co-op Irresistible Raspberries
140g · £27.14/kg2 for £6.55£3.80Co-op Cocktail Sausages 250g
250g · £12.00/kg£3.00Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g
400g · £9.00/kg£1.50 off£3.60£5.10
Co-op Member Prices
Co-op Apple Juice 1L
1L · £2.30/L£2.30£1.69 loyalty card (£1.69/L)Co-op Diet Indian Tonic Water 1L
1L · £0.70/L£0.70£0.49 loyalty card (£0.49/L)Co-op Cranberry Juice Drink 1L
1L · £2.30/L£2.30£1.19 loyalty card (£1.19/L)Co-op Plain White Flour 1.5kg
1.5kg · £0.63/kg£0.95£0.70 loyalty card (£0.47/kg)Co-op Pure Vegetable Oil 1 Litre
1L · £2.35/L£2.35£1.49 loyalty card (£1.49/L)Сo-ор Italian Chopped Tomatoes in Tomato Juice 400g
400g · £1.63/kg£0.65£0.45 loyalty card (£1.13/kg)Co-op Chilled Irresistible Wood Fired Pepperoni & Hot Honey Pizza 471g
471g · £13.80/kg£6.50£4.00 loyalty card (£8.49/kg)Co-op Fusilli 500g
500g · £1.80/kg£0.90£0.69 loyalty card (£1.38/kg)Co-op Tomato Ketchup Top Down 550G
550g · £2.45/kg£1.35£0.89 loyalty card (£1.62/kg)Co-op Self Raising White Flour 1.5kg
1.5kg · £0.63/kg£0.95£0.70 loyalty card (£0.47/kg)Co-op Penne 500g
500g · £1.70/kg£0.85£0.69 loyalty card (£1.38/kg)Co-op Irresistible Chocolate for Change 45% Cocoa Dark Milk Chocolate 100g
100g · £30.50/kg£3.05£2.55 loyalty card (£25.50/kg)Co-op Irresistible Guatemalan Fairtrade Roast & Ground Coffee 200g
200g · £23.25/kg£4.65£4.15 loyalty card (£20.75/kg)Co-op Irresistible Single Origin Peruvian Fairtrade Coffee Beans 200g
200g · £23.25/kg£4.65£4.15 loyalty card (£20.75/kg)Warburtons Toastie Thick Sliced Soft White Bread 800g
800g · £1.94/kg£1.55£1.40 loyalty card (£1.75/kg)Co-op Broccoli
1pk · £0.90 each£0.90£0.80 loyalty card (£0.80 each)Co-op Onions 3 Pack
3pk · £0.37 each£1.10£0.95 loyalty card (£0.32 each)Warburtons Wholemeal Bread 800g
800g · £1.94/kg£1.55£1.35 loyalty card (£1.69/kg)Co-op Irresistible Single Origin Peruvian Fairtrade Roast & Ground Coffee 200g
200g · £23.25/kg£4.65£4.15 loyalty card (£20.75/kg)Co-op Irresistible Single Origin Gianduja Chocolate Bar 100g
100g · £30.50/kg£3.05£2.55 loyalty card (£25.50/kg)
Meal deals
Served - Indian: 1 Main + 2 Sides
£9.00Exclusive: Sandwich Filler + Bread Rolls
£1.80Fresh Pasta + Sauce + Flatbread
£5.00Sausages + Mash
£3.00Lunch Meal Deal
£5.00Premium Lunch Meal Deal
£6.50
Member Thursdays 🥦🍝🍅
Co-op Basmati Rice 1kg
1kg · £2.00/kg£2.00Co-op Pure Canadian Maple Syrup 250g
250g · £21.40/kg£5.35Co-op 6 White Finger Rolls
6pk · £0.21 each£1.25Co-op Tagliatelle Pasta 300g
300g · £6.33/kg£1.90Co-op Fairtrade Italian Style Ground Coffee 200g
200g · £19.25/kg£3.85Co-op 99 Blend Fairtrade Tea 80 Tea Bags 250g
250g · £7.00/kg£1.75Co-op Sweet & Salted Popcorn 100g
100g · £12.50/kg£1.25Co-op Cherry Tomatoes 300g
300g · £4.67/kg£1.40Co-op Egg Noodles 275g
275g · £4.73/kg£1.30Co-op Frozen Stonebaked Four Cheese 330g
330g · £6.36/kg£2.10Co-op Custard 400g
400g · £3.00/kg£1.20Co-op Lightly Salted Tortilla Chips 180g
180g · £6.11/kg£1.10Co-op Apple Juice 1L
1L · £2.30/L£2.30£1.69 loyalty card (£1.69/L)Heinz Tomato Ketchup 460g
460g · £8.48/kg£3.90Co-op Bacon Rasher Crisps 150g
150g · £8.67/kg£1.30Co-op Scottish Fresh Chicken Thighs 600G
600g · £6.00/kg£3.60The Happy Egg Co. Free Range, 6 Large Eggs
6pk · £0.53 each£3.15Co-op British Tenderstem Broccoli 180g
180g · £11.39/kg£2.05Co-op Carrot Broccoli & Cauliflower 250G
250g · £6.00/kg£1.50Doritos Chilli Heatwave 140G
140g · £17.14/kg£2.40
Top Picks 🌟
Cravendale Filtered Fresh Semi Skimmed Milk 2L Fresher for Longer
2L · £1.63/L2 for £4£3.25Curry in a hurry
£0.00Surf 3 in 1 Laundry Washing Detergent Capsules Tropical Lily 26 washes
26pk · £0.30 each£7.707UP Zero Sugar 2 Litres
2L · £1.35/L£2.70
Halloween: Trick or Treat 🎃🍬👻
Co-op Carving Pumpkin
1pk · £2.70 each£2.70Co-op Seasonal Mixed Squash
1pk · £1.25 each£1.25Co-op 4 Haunted House Brownies
4pk · £0.83 each£3.30Co-op 2 Trick or Treat Cupcakes
2pk · £0.68 each£1.35McVitie's 5 Jaffaween Spine - Chillin' Cherry Flavour Cake Bars
5pk · £0.22 each£1.10Mr Kipling 8 Fiendish Fancies
8pk · £0.38 each£3.00McVitie's Jaffa Original Cake Bar Multipack 5 x 26.2g, 131g
5pk · £0.22 each£1.10Twix Caramel & Chocolate Bars (13x Funsize Bars)
275g · £12.00/kg£3.30Celebrations Milk Chocolate Tub 500g
500g · £12.10/kg£6.05M&M's Minis Chocolate Funsize Bags 11 x 20g
220g · £15.00/kg£3.30Co-op Gruesome Gummies 130g
130g · £7.31/kg£0.95Co-op Frightfully Fizzy Worms 130g
130g · £7.31/kg£0.95Maltesers Multipack Chocolate Funsize 11x18g Bags
214.5g · £15.38/kg£3.30Swizzels Mummy Mix 340g
340g · £8.09/kg£2.75HARIBO Share the Happy Multipack Bag 352g
352g · £7.81/kg£2.75HARIBO Bone Shakers 160g
160g · £7.50/kg£1.20HARIBO Sour Skeletons 160g
160g · £7.50/kg£1.20MAOAM Limited Edition Broom Stixx Sour 350g
350g · £7.86/kg£2.75Scream 5 Cookies & Cream Flavour Mini Loaves 150g
150g · £9.00/kg£1.35Cadbury Treatsize Sharing Selection 223g
223g · £17.26/kg£3.85
Halloween Party Food & Drink 🕷️🍸🪩
Co-op Crinkle Cut Oven Chips 750g
750g · £3.20/kg£2.40Co-op Diet Indian Tonic Water 1L
1L · £0.70/L£0.70£0.49 loyalty card (£0.49/L)Co-op Carving Pumpkin
1pk · £2.70 each£2.70Co-op Seasonal Mixed Squash
1pk · £1.25 each£1.25Co-op 4 Haunted House Brownies
4pk · £0.83 each£3.30Mr Kipling 8 Fiendish Fancies
8pk · £0.38 each£3.00Co-op Garlic Bread Flavour Crunches 100g
100g · £14.50/kg£1.45Co-op Cheesy Monster Jaws 100g
100g · £14.00/kg£1.40Co-op Cranberry Juice Drink 1L
1L · £2.30/L£2.30£1.19 loyalty card (£1.19/L)Scream 5 Cookies & Cream Flavour Mini Loaves 150g
150g · £9.00/kg£1.35Pepsi 2 litres
2L · £1.55/L£3.10Co-op Bitesize Sausage Rolls 160G
160g · £19.38/kg£3.10J2O Orange & Passionfruit Can 4X250Ml
4pk · £4.65/L£4.65Co-op Houmous 200g
200g · £7.75/kg£1.55Co-op Sweet & Salted Popcorn 25g
25g · £28.00/kg£0.70Co-op Tex Mex Style Dip Selection 4 x 90g (360g)
360g · £10.14/kg£3.65Co-op Battered Onion Rings 454g
454g · £4.74/kg£2.15Doritos Chilli Heatwave 140G
140g · £17.14/kg£2.40Pringles Sour Cream & Onion 165g
165g · £16.67/kg£2.75Co-op British Breaded Chicken Goujons 230g
230g · £13.48/kg£3.10
Cosy Nights In 🍿🍕🍫
Co-op Irresistible Hand Cooked Lightly Sea Salted Crisps 150g
150g · £12.67/kg£1.90Co-op Plain White Flour 1.5kg
1.5kg · £0.63/kg£0.95£0.70 loyalty card (£0.47/kg)Cadbury Drinking Hot Chocolate Cocoa Powder Tin 250g
250g · £14.80/kg£3.70Co-op Chilled Stonebaked Double Pepperoni Pizza 327g
327g · £13.15/kg£4.30Co-op Self Raising White Flour 1.5kg
1.5kg · £0.63/kg£0.95£0.70 loyalty card (£0.47/kg)Co-op Fairtrade Demerara Sugar 500g
500g · £4.00/kg£2.00Co-op Chilled Irresistible Salami Calabrese Pizza 232G
232g · £18.53/kg£4.30Co-op Chilled Irresistible Margherita Pizza 250G
250g · £17.20/kg£4.30Häagen-Dazs Salted Caramel Ice Cream 460ml
460ml · £9.89/L£2.30 off£4.55£6.85Co-op Sweet & Salted Popcorn 100g
100g · £12.50/kg£1.25Co-op Irresistible Strawberries
227g · £17.84/kg2 for £6.55£4.05Co-op Strawberries
227g · £13.00/kg£2.95Co-op Limited Edition Stonebaked American Hot 354g
444g · £9.68/kg£4.30Co-op Salt & Pepper Chicken Spring Rolls 100g
100g · £24.00/kg£2.40Co-op Beef in Black Bean Sauce 350g
350g · £14.14/kg£4.95Co-op Takeaway Chicken Saag Masala 350g
350g · £14.14/kg£4.95Co-op Irresistible Chicken Tikka Biryani 380g
380g · £15.39/kg£5.85Co-op Irresistible Bronze Die Pasta Golden Tomato & Mozzarella Tonnarelli 400g
400g · £14.63/kg£5.85Co-op Irresistible Chicken Jalfrezi with Pilau Rice 380g
380g · £15.53/kg£5.90Co-op Irresistible Butter Chicken with Pilau Rice 380g
380g · £15.53/kg£5.90
Student Shop 🍜🎓🥫
Co-op White Toastie Bread Loaf 800G
800g · £1.13/kg£0.90Co-op Irresistible Belgian Milk Chocolate Cookies
1pk · £2.20 each£2.20Served - Indian: 1 Main + 2 Sides
£9.00Fresh Pasta + Sauce + Flatbread
£5.00Kellogg's Crunchy Nut 460g
460g · £9.57/kg£4.40Co-op Porridge Oats 500g
500g · £1.90/kg£0.95M&M's Peanut Large Milk Chocolate Bag 200g
200g · £19.25/kg£3.85Haribo Tangfastics Sweets Sharing Bag 175g
175g · £8.29/kg£1.45Rowntree's Fruit Pastilles Vegan Friendly Sweets Sharing Bag 143g
143g · £12.94/kg£1.85Schwartz Garlic Granules 50g
50g · £49.00/kg£2.45Schwartz Crushed Chilli Flakes 29g
29g · £84.48/kg£2.45Co-op Smoked Paprika 46g
46g · £29.35/kg£1.35Knorr Chicken Stock Cubes 8x 10 g
8pk · £31.88/kg£2.55Co-op Ground Black Pepper 25G
25g · £60.00/kg£1.50Co-op British Table Salt 750g
750g · £1.20/kg£0.90Co-op Pure Vegetable Oil 1 Litre
1L · £2.35/L£2.35£1.49 loyalty card (£1.49/L)Heinz Cream of Tomato Soup 4 x 400g
4pk · £3.09/kg£4.95Сo-ор Italian Chopped Tomatoes in Tomato Juice 400g
400g · £1.63/kg£0.65£0.45 loyalty card (£1.13/kg)Co-op Naturally Sweet Sweetcorn In Water 198G
198g · £3.28/kg£0.65John West No Drain Tuna Steak with a Little Spring Water MSC 3x100g
3pk · £14.67/kg£4.40
Fairtrade Fortnight 🍫🍌🍷
Co-op Fairtrade Small Bananas
6pk · £0.21 each£1.25Co-op Fairtrade Baby Plum Tomatoes 225g
225g · £7.11/kg£1.60Co-op Fairtrade 99 160 Tea Bags
500g · £6.00/kg£3.00Co-op Fairtrade Decaffeinated 99 Blend 80 Tea Bags 250g
250g · £9.60/kg£2.40Co-op Fairtrade Rich Roast Instant Coffee 100g
100g · £30.50/kg£3.05Co-op Fairtrade Bananas
5pk · £0.26 each£1.30Co-op Super Bright Mixed Vegetables 160g
160g · £15.31/kg£2.45Co-op Super Green Tender Vegetable Medley 160g
160g · £15.31/kg£2.45Co-op Irresistible 6 Macaron Selection 72g
72g · £58.33/kg£4.20Co-op Brownie Pudding 350G
350g · £13.43/kg£4.70Co-op Pistachio Tiramisu 160g (2 x 80g)
2pk · £15.00/kg£2.40Co-op Irresistible Chocolate for Change 45% Cocoa Dark Milk Chocolate 100g
100g · £30.50/kg£3.05£2.55 loyalty card (£25.50/kg)Maltesers Chocolate Treat Bag 68g
68g · £26.47/kg£1.80Maltesers Whilte Chocolate & Honeycomb Pouch 74g
74g · £32.43/kg£2.40Co-op Irresistible Guatemalan Fairtrade Roast & Ground Coffee 200g
200g · £23.25/kg£4.65£4.15 loyalty card (£20.75/kg)Co-op Fairtrade Intense Blend Ground Coffee 200g
200g · £19.25/kg£3.85Co-op Irresistible Single Origin Peruvian Fairtrade Coffee Beans 200g
200g · £23.25/kg£4.65£4.15 loyalty card (£20.75/kg)Co-op Irresistible Single Origin Peruvian Fairtrade Roast & Ground Coffee 200g
200g · £23.25/kg£4.65£4.15 loyalty card (£20.75/kg)Co-op Fairtrade Latte Sachets 7 x 17g (119g)
7pk · £13.03/kg£1.55Co-op Fairtrade Roses
1pk · £6.05 each£6.05
Store Price Match 🥦
Warburtons Toastie Thick Sliced Soft White Bread 800g
800g · £1.94/kg£1.55£1.40 loyalty card (£1.75/kg)Co-op All Butter Curved Croissants 194G
194g · £8.51/kg£1.65Co-op Broccoli
1pk · £0.90 each£0.90£0.80 loyalty card (£0.80 each)Co-op Natural Mineral Water Still 2 Litre
2L · £0.43/L£0.85Co-op Onions 3 Pack
3pk · £0.37 each£1.10£0.95 loyalty card (£0.32 each)Co-op Soft White Bathroom Tissue 4 Rolls 2-Ply
4pk · £0.56 each£2.25Warburtons Medium Sliced Soft White Bread 800g
800g · £1.94/kg£1.55Warburtons Batch Original Seeded Bread 800g
800g · £2.75/kg£2.20Co-op Strawberry Fizzy Laces 65G
65g · £10.00/kg£0.65Warburtons Wholemeal Medium Sliced Bread Loaf 400G
400g · £3.00/kg£1.20Warburtons Farmhouse Soft Bread 800g
800g · £2.50/kg£2.00Warburtons Danish Lighter White Bread 400g
400g · £3.63/kg£1.45Heinz Nature Creamed Porridge 120G
120g · £9.58/kg£1.15Heinz Nature Cheesy Tomato Pasta 120G
120g · £9.58/kg£1.15Warburtons Original Seeded Batch Bread 400g
400g · £3.50/kg£1.40Organix Melty Carrot Puffs Organic Baby Finger Food Snack 20g
20g · £37.50/kg£0.75Co-op Wholemeal Farmhouse Bread 400G
400g · £2.50/kg£1.00Aptamil Growing Up Milk Drink 200ML
200ml · £7.75/L£1.55Warburtons Soft Tiger Bloomer 600g
600g · £3.25/kg£1.95Cow & Gate 3 Toddler Milk from 1 Year 200ml
200ml · £5.75/L£1.15
Sandwiches, Wraps & Soups 🥪
Premium Lunch Meal Deal
£6.50Lunch Meal Deal
£5.00Yo! Veggie Selection 226g
226g · £21.02/kg£4.75Tuk In Curry in a Naan Potato Madras 180g
1pk · £3.45 each£3.45Co-op Mozzarella, Tomato & Pesto Pasta Salad 195g
195g · £18.97/kg£3.70Co-op Cheese & Red Onion Sandwich
1pk · £1.90 each£1.90Co-op Chicken & Bacon Caesar Wrap
1pk · £3.90 each£3.90Co-op All Day Breakfast Sandwich
1pk · £3.75 each£3.75Co-op Chicken Mayo Sandwich
1pk · £2.75 each£2.75Co-op BBQ Chicken Pasta Bowl 300g
270g · £13.70/kg£3.70Co-op Creamy Leek & Potato Soup 600g
600g · £4.00/kg£2.40Co-op Tomato & Basil Chicken Pasta Bowl 290g
270g · £13.70/kg£3.70Co-op Irresistible Petits Pois & Smoked Ham Soup 600G
600g · £6.33/kg£3.80Co-op Irresistible Cream of Tomato Soup 600G
600g · £6.08/kg£3.65Co-op Carrot & Coriander Soup 600G
600g · £4.00/kg£2.40Co-op Chunky Vegetable Soup 600G
600g · £4.00/kg£2.40Co-op Cheddar Cheese Sandwich
1pk · £1.95 each£1.95Co-op Chicken & Bacon Caesar Pasta Salad 255g
255g · £14.51/kg£3.70Co-op Mexican Chicken and Rice Chipotle Lime Salad 250G
250g · £14.80/kg£3.70