Tinned Tomatoes & Puree
Co-op Double Concentrated Italian Tomato Purée 200g
200g · £4.25/kg£0.85Napolina Chopped Tomatoes in a Rich Tomato Sauce 4 x 400g
4pk · £2.56/kg£4.10Napolina Chopped Tomatoes In A Rich Tomato Juice 400G
400g · £3.25/kg£1.30Napolina Peeled Plum Tomatoes In A Rich Tomato Juice 400G
400g · £3.25/kg£1.30Napolina Tomato Passata 500g
500g · £3.60/kg£1.80Napolina Tomato Puree 142g
142g · £11.62/kg£1.65Сo-ор Italian Chopped Tomatoes in Tomato Juice 400g
400g · £1.63/kg£0.65
Baked Beans
Heinz Beanz 4 x 415g
4pk · £2.98/kg£4.95£2.97 loyalty card (£1.79/kg)Heinz Baked Beanz 200g
200g · £6.50/kg2 for £1.65£1.30Heinz No Added Sugar Baked Beanz 415g
415g · £4.46/kg2 for £2.55£1.85Co-op Baked Beans in Tomato Sauce 400g
400g · £1.25/kg£0.50£0.38 loyalty card (£0.95/kg)Branston Baked Beans in a Rich and Tasty Tomato Sauce 4 x 410g
4pk · £2.35/kg£3.85Heinz Baked Beanz 415g
415g · £4.46/kg2 for £2.55£1.85
Tinned Vegetables, Beans & Pulses
Co-op Chick Peas in Water 400g
400g · £1.38/kg£0.55Co-op Butter Beans in Water 400g
400g · £1.75/kg£0.70Co-op Red Kidney Beans in Water 400g
400g · £1.38/kg£0.55Co-op Cannellini Beans in Water 400g
400g · £1.38/kg£0.55Tropical Sun Black Beans 400G
400g · £3.00/kg£1.20Green Giant Original Sweetcorn 198g
198g · £6.31/kg£1.25Co-op Garden Peas in Water 290g
290g · £1.90/kg£0.55Green Giant Original Sweetcorn 4 x 198g
4pk · £4.04/kg£1.10 off£3.20£4.30Co-op Marrowfat Processed Peas 300g
300g · £2.00/kg£0.60Co-op Mushy Processed Peas 300g
300g · £1.83/kg£0.55Baxters Baby Beetroot 340g
340g · £7.35/kg£2.50Co-op Sunsoaked Tomatoes 120g
120g · £28.75/kg£3.45Co-op Sundried Tomatoes in Oil 280g
280g · £16.07/kg£4.50Co-op Naturally Sweet Sweetcorn In Water 198G
198g · £3.28/kg£0.65
Tinned Soup
Heinz Big Soup Beef & Vegetable 400g
400g · £7.38/kg2 for £3.85£2.95Heinz Classic Cream of Tomato Cup Soup 4 x 22g (88g)
88g · £22.16/kg£1.95Heinz Cream of Tomato Soup 4 x 400g
4pk · £3.09/kg£4.95Heinz Cream of Chicken Soup 400g
400g · £5.50/kg3 for £4.95£2.20Heinz Cream of Mushroom Soup 400g
400g · £5.50/kg3 for £4.95£2.20Heinz Cream of Tomato Soup 400g
400g · £5.50/kg3 for £4.95£2.20Heinz Oxtail Soup 400G
400g · £5.50/kg3 for £4.95£2.20Heinz Vegetable Soup 400g
400g · £5.50/kg3 for £4.95£2.20Heinz Classic Lentil Soup 400g
400g · £5.50/kg3 for £4.95£2.20Batchelors Cup a Soup Chicken & Vegetable with Croutons 4 Sachets 110g
110g · £13.64/kg£0.40 off£1.50£1.90Batchelors Cup a Soup Minestrone with Croutons 4 Sachets 94g
94g · £15.96/kg£0.40 off£1.50£1.90Heinz Big Soup Chicken & Veg 400g
400g · £7.38/kg2 for £3.85£2.95Batchelors Cup A Soup Potato & Leek 107G
107g · £14.02/kg£0.40 off£1.50£1.90Crosse & Blackwell Ltd Cream of Chicken Condensed Soup 295g
295g · £5.08/kg£1.50Co-op Cream Of Chicken Soup 400G
400g · £2.00/kg£0.80Baxters Favourites Chicken Broth 400g
400g · £6.25/kg£2.50Baxters Favourites Minestrone 400g
400g · £6.25/kg£2.50Co-op Cream of Tomato Soup 400g
400g · £2.00/kg£0.80£0.59 loyalty card (£1.48/kg)
Tinned Fish & Seafood
Co-op Tuna Chunks 3 x 145g
3pk · £6.44/kg£2.80Princes Tuna Chunks in Spring Water 4 x 145g
4pk · £9.48/kg£5.50Co-op Mackerel Fillets in Brine 125G
125g · £14.40/kg£1.80Co-op Tuna Chunks in Spring Water 145g
145g · £6.21/kg£0.90Co-op Mackerel Fillets in Tomato Sauce 125g
125g · £14.40/kg£1.80John West Atlantic Salmon Fillet in Olive Oil 115g
115g · £33.48/kg£3.85Princes Tuna Chunks in Sunflower Oil 4 x 145g
4pk · £9.48/kg£5.50Princes Tuna Chunks in Spring Water 145g
145g · £13.45/kg£1.95John West No Drain Tuna Steak with a Little Sunflower Oil MSC 3x100g
3pk · £14.67/kg£4.40John West No Drain Tuna Steak with a Little Spring Water MSC 3x100g
3pk · £14.67/kg£4.40Princes Tuna Chunks in Brine 4 x 145g
4pk · £9.48/kg£5.50John West No Drain Fridge Pot Tuna Steak with a Little Sunflower Oil 110g
110g · £20.91/kg£2.30Co Op Sardines in Tomato Sauce 120g
120g · £5.83/kg£0.70Co-op Sardines in Sunflower Oil 120g
120g · £6.25/kg£0.75Co-op Skipjack Tuna and Sweetcorn in Mayonnaise 200g
200g · £8.75/kg£1.75John West Fridge Pot Tuna Steak with a Little Spring Water 110g
110g · £20.91/kg£2.30Co-op Pink Salmon 213G
213g · £12.91/kg£2.75Co-op Wild Pacific Red Salmon 213g
213g · £23.24/kg£4.95
Other Tinned & Pickled Food
Ye Olde Oak 8 Premium Hot Dogs in Brine 560g
560g · £3.66/kg£2.05Spam Chopped Pork And Ham 200G
200g · £20.50/kg£4.10Princes Pineapple Slices in Juice 432g
432g · £2.55/kg£0.40 off£1.10£1.50Nature's Finest Mandarin In Juice 390G
390g · £6.15/kg£2.40Nature's Finest Tropical Fruits in Juice 400g
400g · £6.25/kg£2.50Princes Prunes in Juice 410g
410g · £3.05/kg£1.25Princes Peach Slices with Juice 410g
400g · £2.75/kg£0.30 off£1.10£1.40Natures Finest Peach Slices in Juice 400G
400g · £6.25/kg£2.50Nature's Finest Pineapple In Juice 400G
400g · £6.25/kg£2.50Co-op Thai Coconut Milk 400ml
400ml · £2.38/L£0.95Co-op Thai Light Coconut Milk 400ml
400ml · £2.38/L£0.95Dunn's River Coconut Milk 400ml
400ml · £4.13/L£1.65Heinz Spaghetti Hoops 400g
400g · £4.13/kg2 for £2.55£1.65Heinz Beef Ravioli 400g
400g · £6.50/kg2 for £3.85£2.60Co-op Mexican Menu Sliced Green Jalapeños 225g
225g · £6.67/kg£1.50Co-op Pickled Silverskin Onions in Vinegar 440g
440g · £3.52/kg£1.55Co-op Pickled Sliced Beetroot 340g
340g · £3.97/kg£1.35Vadasz Kimchi 275g
275g · £15.64/kg£4.30Co-op Capers 100g
100g · £20.50/kg£2.05Vadasz Super Beet Kimchi 275G
275g · £15.64/kg£4.30Ajumma Republic Kimchi Korean Pickled Cabbage 160g
160g · £15.00/kg£2.40Stagg Chili Classic Chili Con Carne Medium 400g
400g · £7.25/kg£2.90Co-op Pickled Cornichons in Sweet Vinegar 340g
340g · £5.74/kg£1.95Mrs Elswood Burger Gherkins 670g
670g · £3.43/kg£1 off£2.30£3.30Moryń Pickled Gherkins 830g
830g · £3.31/kg£2.75Co-op Classic Corned Beef 340g
340g · £12.06/kg£4.10