Skip to:ContentFooter
Deliveroo

One Stop - Throne Road

Allergens and info

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping

Offers (300)

  • 0

    Lucozade Energy Orange 380ml 4 pack

    380ml · £7.89/L

    £1 off

    £3.00

    £4.00

  • 0

    Coca-Cola 330ml 12 pack

    12pk · £0.83 each

    £2 off

    £9.90

    £11.90

  • 0

    Tesco Millionaire Bites 22's

    22pk · £0.11 each

    £1.45 off

    £2.35

    £3.80

  • 0

    Skittles Fruits 136g

    136g · £10.29/kg

    £0.25 off

    £1.40

    £1.65

  • 0

    Volvic Touch of Summer Fruits 1.5 litre

    1L · £1.40/L

    £0.60 off

    £1.40

    £2.00

  • 0

    Walkers Wotsits Really Cheesy 6 pack

    6pk · £0.33 each

    £0.75 off

    £2.00

    £2.75

  • 0

    Walkers Monster Munch Giants Pickled Onion 85g

    85g · £21.76/kg

    £0.75 off

    £1.85

    £2.60

  • 0

    Cravendale Semi Skimmed Milk 2 litre

    2L · £1.58/L

    2 for £4.50

    £3.15

  • 0

    Cravendale Whole Milk 2 litre

    2L · £1.58/L

    2 for £4.50

    £3.15

  • 0

    Diet Coke 330ml 18 pack

    330ml · £30.76/L

    £3 off

    £10.15

    £13.15

  • 0

    Red Bull 473ml 4 pack

    473ml · £21.14/L

    £1.50 off

    £10.00

    £11.50

  • 0

    Rowntree's Randoms Juicers 140g

    140g · £10.36/kg

    £0.50 off

    £1.45

    £1.95

  • 0

    Fruit Shoot Orange 200ml 4 pack

    200ml · £10.25/L

    £1.35 off

    £2.05

    £3.40

  • 0

    Lucozade Sport Raspberry 500ml 4 pack

    500ml · £7.30/L

    £1.50 off

    £3.65

    £5.15

  • 0

    Cadbury Crunchie Rocks 100g

    100g · £19.50/kg

    £0.65 off

    £1.95

    £2.60

  • 0

    McCoy's Flame Grilled Steak 6 pack

    6pk · £0.36 each

    £0.85 off

    £2.15

    £3.00

  • 0

    Tesco Chocolate Brownie Bites 20's

    20pk · £0.12 each

    £1.45 off

    £2.35

    £3.80

  • 0

    McVitie's Jaffa Cakes 10's

    10pk · £0.16 each

    £0.60 off

    £1.60

    £2.20

  • 0

    Coca-Cola Zero Sugar 330ml 18 pack

    330ml · £30.76/L

    £3 off

    £10.15

    £13.15

  • 0

    Red Bull Summer Edition White Peach 250ml 4 pack

    250ml · £22.60/L

    £1.25 off

    £5.65

    £6.90

  • View all (300)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Cathedral City Mature Cheddar 350g

    350g · £10.86/kg
    £1 off
    £3.80£4.80
  • Tesco Bake At Home Baguettes 2's

    2pk · £0.88 each
    £1.75
  • BBQ Chicken Sub Lunch Meal Deal

    1pk · £4.50 each
    £4.50
  • Wall's Peppered Steak Slice 180g

    180g · £12.78/kg
    £2.30
  • Deli Kitchen Plain Tortilla Wraps 6's

    6pk · £0.26 each
    £1.55
  • Peppa Pig Strawberry Fromage Frais 45g 6 pack

    45g · £33.33/kg
    £1.50
  • Mini Babybel 6's

    6pk · £0.55 each
    £3.30
  • Tesco Cottage Pie 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30
  • DFE Chicken Bites 200g

    200g · £5.00/kg
    £1.00
  • Tesco Chicken Breast Fillets 650g

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Tesco Green Seedless Grapes 500g

    500g · £5.10/kg
    £2.55
  • Dairylea Dunkers Jumbo Tubes 3 pack

    41g · £51.22/kg
    £2.10
  • Utterly Butterly 500g

    500g · £3.70/kg
    £0.70 off
    £1.85£2.55
  • Tesco Red Seedless Grapes 500g

    500g · £5.10/kg
    £2.55
  • Warburtons Tiger Bloomer 600g

    600g · £3.75/kg
    £2.25
  • Tesco Chicken Korma with Pilau Rice 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30
  • Dairylea Snackers with Cadbury Dairy Milk Buttons

    57g · £35.09/kg
    £2.00
  • Tesco Lemons

    3pk · £0.65 each
    £1.95
  • Tesco Selection of Seedless Grapes 500g

    500g · £5.10/kg
    £2.55
  • Tesco Egg Custard Tarts 2's

    2pk · £0.65 each
    £1.30
  • Warburtons White Toastie 800g

    800g · £2.25/kg
    £1.80
  • Tesco Mixed Leaf Salad 120g

    120g · £13.33/kg
    £1.60
  • Warburtons White Toastie 400g

    400g · £3.25/kg
    £1.30
  • Tesco Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £3.00/kg
    £1.80
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 3 pack

    3pk · £0.77 each
    £2.30
  • Lurpak Spreadable 400g

    400g · £13.75/kg
    £5.50
  • Cathedral City Mature Cheddar Minis 20g 6 pack

    20g · £145.00/kg
    £2.90
  • Tesco 0% Fat Greek Style Yogurt 500g

    500g · £3.00/kg
    £1.50
  • Tesco Cucumber

    1pk · £1.10 each
    £1.10
  • Strings & Things Cheestrings 2 pack

    40g · £38.75/kg
    £1.55
  • Tesco Strawberry Jam & Cream Scones 2's

    130g · £17.69/kg
    £2.30
  • Les Brioches Brioche Rolls Chocolate Chips 6's

    6pk · £0.40 each
    £2.40
  • Rolo Dessert 2 pack

    65g · £20.00/kg
    £1 off
    £1.30£2.30
  • Wall's Pork Sausage Rolls 4 pack

    4pk · £0.66 each
    £2.65
  • Simply Doughnuts Mini Ring Bites 8's

    8pk · £0.17 each
    £0.30 off
    £1.35£1.65
  • Warburtons Half & Half Medium 800g

    800g · £2.31/kg
    £1.85

In-store Price Match 🪙✅

View all (20)
  • DFE Swedish Style Meatballs 200g

    200g · £5.00/kg
    £1.00
  • DFE Chicken Bites 200g

    200g · £5.00/kg
    £1.00
  • Daz All in 1 Pods 12 wash

    12pk · £0.21 each
    £0.79 off
    £2.50£3.29
  • Rockstar Blueberry Pomegranate 500ml

    500ml · £2.58/L
    £1.29
  • Rockstar Tropical Guava 500ml

    500ml · £2.58/L
    £1.29
  • DFE Frankfurters 12's

    12pk · £0.08 each
    £1.00
  • Mentos Mints 135g

    135g · £9.26/kg
    £1.25
  • Mentos Fruits 135g

    135g · £9.26/kg
    £1.25
  • DFE Tikka Bites 200g

    200g · £5.00/kg
    £1.00
  • Winalot Chicken in Jelly 400g

    400g · £3.13/kg
    £1.25
  • Mornflake Chocolatey Squares 375g

    375g · £6.64/kg
    £2.49
  • Haribo Twin Snakes 140g

    1pk · £1.25 each
    £1.25
  • Barr American Cream Soda 330ml

    330ml · £2.09/L
    £0.69
  • Barr Cherryade 330ml

    330ml · £2.09/L
    £0.69
  • Tropicana Orange Smooth 850ml

    850ml · £3.47/L
    £2.95
  • Takis Fuego 55g

    1pk · £1.25 each
    £1.25
  • Boost Energy Original 500ml

    500ml · £2.00/L
    £1.00
  • Regina Gentle Soft 9 roll

    9pk · £0.44 each
    £3.95
  • Bebeto Fruity Twists Fruit Mix 180g

    180g · £5.56/kg
    £1.00
  • Bebeto Wacky Sticks Fizzy Strawberry 180g

    180g · £5.56/kg
    £1.00

Back to Routine 🎒

View all (38)
  • Walkers Quavers Cheese 6 pack

    16g · £125.00/kg
    £0.75 off
    £2.00£2.75
  • Walkers Wotsits Really Cheesy 6 pack

    6pk · £0.33 each
    £0.75 off
    £2.00£2.75
  • Fruit Shoot Apple & Blackcurrant 200ml 4 pack

    200ml · £10.25/L
    £1.35 off
    £2.05£3.40
  • Jacob's Cheddars 150g

    150g · £10.67/kg
    £0.45 off
    £1.60£2.05
  • Fruit Shoot Orange 200ml 4 pack

    200ml · £10.25/L
    £1.35 off
    £2.05£3.40
  • Kellogg's Nutri-grain Strawberry 6 pack

    6pk · £0.36 each
    £0.90 off
    £2.15£3.05
  • Nature Valley Crunchy Oats & Honey 5's

    5pk · £0.47 each
    £1.35 off
    £2.35£3.70
  • Cadbury Dairy Milk Chocolate Fingers 114g

    114g · £17.54/kg
    £1 off
    £2.00£3.00
  • Nestle Shreddies The Frosted One 500g

    500g · £6.70/kg
    £1.25 off
    £3.35£4.60
  • Tesco Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £3.00/kg
    £1.80
  • Walkers Squares Variety 6 pack

    22g · £90.91/kg
    £0.75 off
    £2.00£2.75
  • Nutella B-ready 6 pack

    6pk · £0.57 each
    £0.40 off
    £3.40£3.80
  • Simply Doughnuts Mini Ring Bites 8's

    8pk · £0.17 each
    £0.30 off
    £1.35£1.65
  • McCoy's Classic Variety 6 pack

    6pk · £0.36 each
    £0.85 off
    £2.15£3.00
  • Hartley's 10 Cal Raspberry Jelly 175g

    175g · £4.86/kg
    £0.25 off
    £0.85£1.10
  • Cadbury Milk Chocolate Spread 400g

    400g · £9.25/kg
    £1.45 off
    £3.70£5.15
  • McCoy's Flame Grilled Steak 6 pack

    6pk · £0.36 each
    £0.85 off
    £2.15£3.00
  • Nestle Cheerios Multigrain 390g

    390g · £7.69/kg
    £1 off
    £3.00£4.00
  • Kellogg's Fruit Winders Strawberry 5 pack

    5pk · £0.38 each
    £0.95 off
    £1.90£2.85
  • Tesco Melon & Pineapple Fingers 300g

    300g · £9.83/kg
    £2.95

Essentials For Less 💙

View all (22)
  • Cravendale Whole Milk 2 litre

    2L · £1.58/L
    2 for £4.50
    £3.15
  • Cravendale Semi Skimmed Milk 2 litre

    2L · £1.58/L
    2 for £4.50
    £3.15
  • Leerdammer Original Cheese Slices 8's

    160g · £20.00/kg
    2 for £5.50
    £3.20
  • Tesco Prime Cuts 6 Crumbed Ham Slices120g

    120g · £24.17/kg
    2 for £5
    £2.90
  • Tesco Honey Roast Ham 120g

    120g · £24.17/kg
    2 for £5
    £2.90
  • Tesco Prime Cuts 6 Roast Chicken Slices 120g

    120g · £24.17/kg
    2 for £5
    £2.90
  • Tesco Prime Cuts 4 Roast Beef Slices 90g

    90g · £32.22/kg
    2 for £5
    £2.90
  • 12 Pork Chipolatas 400g

    400g · £10.63/kg
    2 for £7.50
    £4.25
  • 6 Pork Sausages 400g

    400g · £10.63/kg
    2 for £7.50
    £4.25
  • Tesco Grated Mozzarella 250g

    250g · £14.20/kg
    2 for £5.50
    £3.55
  • Tesco Red Leicester 220g

    220g · £15.91/kg
    2 for £5.50
    £3.50
  • Tesco Mature Cheddar Cheese 220g

    220g · £15.00/kg
    2 for £5.50
    £3.30
  • Tesco Grated Mature Cheddar Cheese 250g

    250g · £14.20/kg
    2 for £5.50
    £3.55
  • Tesco Mature Cheddar Cheese Slices 250g

    250g · £16.00/kg
    2 for £5.50
    £4.00
  • Tesco Buttermilk Chicken Tenders 305g

    305g · £18.03/kg
    2 for £10
    £5.50
  • Tesco Hot & Spicy Chicken Tenders 305g

    305g · £18.03/kg
    2 for £10
    £5.50
  • Tesco Grated Mild Cheddar 250g

    250g · £14.20/kg
    2 for £5.50
    £3.55
  • Tesco 6 Smoked Back Bacon Rashers Thick Cut 300g

    300g · £8.50/kg
    2 for £5
    £2.55
  • Tesco 6 Unsmoked Back Bacon Rashers Thick Cut 300g

    300g · £8.50/kg
    2 for £5
    £2.55
  • Tesco 10 Unsmoked Back Bacon Rashers 300g

    300g · £8.50/kg
    2 for £5
    £2.55

This Week's Star Buys ⭐

View all (40)
  • Fox's Party Rings 125g

    125g · £8.40/kg
    £0.65 off
    £1.05£1.70
  • Fruit Shoot Apple & Blackcurrant 200ml 4 pack

    200ml · £10.25/L
    £1.35 off
    £2.05£3.40
  • Fruit Shoot Orange 200ml 4 pack

    200ml · £10.25/L
    £1.35 off
    £2.05£3.40
  • Cadbury Dairy Milk Caramel 120g

    120g · £16.25/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Yorkshire Tea Bags 160's

    160pk · £0.04 each
    £1.75 off
    £5.70£7.45
  • Kenco Millicano 100g

    100g · £59.50/kg
    £3.25 off
    £5.95£9.20
  • Cadbury Dairy Milk Oreo 120g

    120g · £16.25/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Cadbury Dairy Milk Daim 120g

    120g · £16.25/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Cadbury Dairy Milk Chocolate Fingers 114g

    114g · £17.54/kg
    £1 off
    £2.00£3.00
  • Cadbury Dairy Milk 110g

    110g · £17.73/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Rowntree's Randoms 150g

    150g · £9.67/kg
    £0.50 off
    £1.45£1.95
  • Cadbury Dairy Milk Wholenut 120g

    120g · £16.25/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Cadbury Dairy Milk Fruit & Nut 110g

    110g · £17.73/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Rowntree's Jelly Tots 150g

    150g · £9.67/kg
    £0.50 off
    £1.45£1.95
  • Rowntree's Randoms Juicers 140g

    140g · £10.36/kg
    £0.50 off
    £1.45£1.95
  • Dettol Cleansing Surface Wipes 72's

    72pk · £0.05 each
    £1.25 off
    £3.40£4.65
  • Flipz Gingerbread 150g

    150g · £16.00/kg
    £2.40
  • Surf Liquid Tropical Lily 24 wash

    648ml · £7.56/L
    £1.45 off
    £4.90£6.35
  • Skittles Fruits 136g

    136g · £10.29/kg
    £0.25 off
    £1.40£1.65
  • Starburst Fruit Chews Original 138g

    138g · £10.14/kg
    £0.25 off
    £1.40£1.65

Quality You Know And Trust 🍓🥑

View all (33)
  • Tesco Carrots 500g

    500g · £1.00/kg
    £0.50
  • Tesco Iceberg Lettuce

    1pk · £1.10 each
    £1.10
  • Tesco Gala Apples 6 pack

    6pk · £0.40 each
    £2.40
  • Tesco 4 Beef Quarter Pounders 454g

    454g · £11.12/kg
    £5.05
  • Tesco 36 Wafer Thin Roast Chicken Slices 400g

    400g · £7.25/kg
    £2.90
  • Tesco 8 Cumberland Pork Sausages 454g

    454g · £4.74/kg
    £2.15
  • Tesco 10 Wafer Thin Roast Chicken Slices 125g

    125g · £13.60/kg
    £1.70
  • Tesco 36 Wafer Thin Honey Roast Ham Slices 400g

    400g · £6.63/kg
    £2.65
  • Tesco 8 Honey Roast Ham Slices 125g

    125g · £8.80/kg
    £1.10
  • Tesco Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £3.00/kg
    £1.80
  • Tesco Closed Cup Mushrooms 300g

    300g · £4.00/kg
    £1.20
  • Tesco Chicken Thighs 600g

    600g · £5.58/kg
    £3.35
  • Tesco 8 Pork Sausages 454g

    454g · £4.74/kg
    £2.15
  • Tesco Beef Rump Steak 255g

    255g · £20.78/kg
    £5.30
  • Tesco Honey Roast Ham 120g

    120g · £24.17/kg
    2 for £5
    £2.90
  • Tesco Stone Baked Classic Margherita Pizza 306g

    306g · £13.07/kg
    2 for £6
    £4.00
  • Tesco 5% Fat Lean Beef Steak Mince 500g

    500g · £12.20/kg
    £6.10
  • Tesco Broccoli 375g

    375g · £3.07/kg
    £1.15
  • Tesco Wholemeal Medium 800g

    800g · £1.13/kg
    £0.90
  • Tesco White Toastie Thick 800g

    800g · £1.13/kg
    £0.90

Ready Meals Multibuy 🍴

View all (26)
  • Ristorante Hawaii Pizza 355g

    355g · £11.69/kg
    2 for £6
    £4.15
  • Tesco Chicken Chow Mein 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30
  • One Stop Chicken Tikka Masala with Pilau Rice 400g

    400g · £8.25/kg
    2 for £6
    £3.30
  • One Stop Beef Dinner 400g

    400g · £8.88/kg
    2 for £6
    £3.55
  • One Stop Beef Lasagne 400g

    400g · £8.25/kg
    2 for £5
    £3.30
  • One Stop Cottage Pie 400g

    400g · £8.25/kg
    2 for £6
    £3.30
  • Tesco Stone Baked Classic Margherita Pizza 306g

    306g · £13.07/kg
    2 for £6
    £4.00
  • Young's Admiral's Pie 300g

    300g · £10.00/kg
    2 for £5
    £3.00
  • One Stop Sweet&Sour Chicken & EggFried Rice 400g

    400g · £8.25/kg
    £3.30
  • Tesco Spaghetti Bolognese 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30
  • Tesco Chicken & Bacon Pasta Bake 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30
  • Tesco Chicken Tikka Masala with Pilau Rice 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30
  • Tesco Chicken Korma with Pilau Rice 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30
  • Ristorante Pepperoni Salame Pizza 320g

    320g · £12.97/kg
    2 for £6
    £4.15
  • Ristorante Mozzarella Pizza 335g

    335g · £12.39/kg
    2 for £6
    £4.15
  • Tesco Spicy Beef Chilli & Rice 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30
  • Tesco Cottage Pie 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30
  • Tesco Spaghetti Carbonara 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30
  • Ristorante Funghi Pizza 365g

    365g · £11.37/kg
    2 for £6
    £4.15
  • Tesco Sweet & Sour Chicken & Egg Fried Rice 400g

    400g · £11.25/kg
    2 for £7
    £4.50

New & Exciting🎉

View all (10)
  • Walkers Monster Munch Giants Roast Beef 85g

    85g · £20.00/kg
    £1.70
  • Flipz Gingerbread 150g

    150g · £16.00/kg
    £2.40
  • Haribo Bone Shakers 140g

    1pk · £1.65 each
    £1.65
  • Takis Zombie 100g

    1pk · £0.50 each
    £0.50
  • The Traitors Jelly Beans 100g

    1pk · £3.25 each
    £3.25
  • The Traitors Chews 120g

    1pk · £1.65 each
    £1.65
  • Haribo Sour Skeletons 160g

    1pk · £1.65 each
    £1.65
  • Walkers Wotsits Bag of Bones 120g

    1pk · £2.00 each
    £2.00
  • Walkers Grilled Cheese & Chilli Jam 6 pack

    1pk · £2.15 each
    £2.15
  • Walkers Salt & Pepper Chicken 6 pack

    1pk · £2.15 each
    £2.15

Bundle Deals🔥

View all (11)
  • Treat Bundle (Drink + 2 Snacks + Ice Cream)

    1pk · £12.00 each
    £12.00
  • Tesco Cheese Multibuy

    1pk · £5.50 each
    £5.50
  • Monster Cans Multibuy

    1pk · £4.00 each
    £4.00
  • Tesco British Sliced Meat Multibuy

    1pk · £5.00 each
    £5.00
  • Pizza Night Bundle (2 Pizzas + Side + Drink)

    1pk · £10.00 each
    £10.00
  • Coca-Cola 2L Multibuy

    1pk · £5.00 each
    £5.00
  • Cravendale Milk Multibuy

    1pk · £4.50 each
    £4.50
  • Frozen Meal Bundle (1 Main + 2 Sides)

    1pk · £7.00 each
    £7.00
  • Tesco Bacon Multibuy

    1pk · £5.00 each
    £5.00
  • Sausage Multibuy

    1pk · £7.50 each
    £7.50
  • Tesco Wings & Tenders Multibuy

    1pk · £10.00 each
    £10.00

New

View all (4)
  • 2L Soft Drinks Multibuy

    1pk · £4.50 each
    £4.50
  • Tesco Pizza Multibuy

    1pk · £6.00 each
    £6.00
  • Tesco Microwave Meals Multibuy

    1pk · £7.00 each
    £7.00
  • Lunch Meal Deal

    1pk · £4.50 each
    £4.50

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • One Stop - Throne Road

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo