Chips, Fries & Potatoes
Birds Eye 10 The Original Potato Waffles 567g
567g · £4.76/kg£2.70McCain Hash Browns 625G
625g · £5.12/kg£3.20McCain Home Chips Straight 1kg
1kg · £3.75/kg3 for £7£3.75McCain Home Chips Crinkle 1kg
1kg · £3.75/kg3 for £7£3.75McCain 4 Jacket Potatoes 800g
4pk · £1.08 each£4.30McCain Smiles 454g
454g · £7.05/kg3 for £7£3.20McCain Crispy French Fries 900g
900g · £4.17/kg3 for £7£3.75Co-op Crinkle Cut Oven Chips 750g
750g · £3.20/kg£2.40Co-op American Fries 750g
750g · £3.20/kg£2.40Aunt Bessie's Crispy & Fluffy Roasties 600g
600g · £5.25/kg3 for £7£3.15Co-op Curly Fries 750g
750g · £3.60/kg£2.70Co-op Irresistible Thick Cut Chunky Chips 750G
750g · £4.67/kg£3.50McCain Lightly Spiced Wedges 650g
650g · £4.92/kg3 for £7£3.20
Side Dishes
itsu Chicken Soup' Dumplings 168g
168g · £22.92/kg£3.85itsu Chicken Gyoza 12 Dinner Dumplings 240g
12pk · £1.72/kg£4.95Co-op Battered Onion Rings 454g
454g · £4.74/kg£2.15
Frozen Vegetables
Co-op Frozen Mixed Vegetables 750g
750g · £1.80/kg£1.35£0.74 loyalty card (£0.99/kg)Birds Eye Garden Peas 800g
800g · £3.94/kg3 for £7£3.15Co-op British Garden Peas 750g
750g · £1.93/kg£1.45Birds Eye Petits Pois 545g
545g · £6.42/kg3 for £7£3.50
Pizza
Co-op Frozen Stonebaked Double Pepperoni Pizza 330g
330g · £6.36/kg£2.10Crosta & Mollica Margherita Sourdough Pizza Tomato, Mozzarella & Sicilian Oregano 436g (2x218g)
422g · £12.09/kg£1.50 off£5.10£6.60Chicago Town Deep Dish Pepperoni Mini Pizzas 2X155g
2pk · £6.13/kg£1.90Co-op Frozen New York Style Pepperoni & Sausage 377g
377g · £16.05/kg£6.05
Ready Meals
Young's Admiral's Fish Pie 300g
300g · £11.00/kg3 for £7£3.30Co-op Beef Stew and Dumplings 400g
400g · £11.13/kg£4.45Scottish Favourites Macaroni Cheese 325G
325g · £5.85/kg£1.90
Meat & Poultry
Birds Eye 22 Chicken Dippers 403g
403g · £9.43/kg£2 off£3.80£5.80Birds Eye 12 Chicken Dippers 220g
220g · £14.32/kg3 for £7£3.15Birds Eye 2 Crispy Chicken in Tempura Batter 170g
170g · £20.29/kg3 for £7£3.45itsu Korean Style Crispy Chicken 340g
340g · £16.03/kg£5.45Richmond 12 Thick Pork Sausages 516g
516g · £5.62/kg3 for £7£2.90
Seafood
Birds Eye 6 Chunky Fish Fingers 360G
360g · £12.36/kg3 for £7£4.45Young's Chip Shop 4 Cod Fillets 400g
400g · £20.38/kg£8.15Birds Eye 8 Delightful Haddock Breaded Fish Fingers 240g
240g · £18.54/kg£4.45Birds Eye 8 Wonderful Cod Breaded Fish Fingers 240g
240g · £18.54/kg£4.45Downies of Whitehills Breaded Haddock 450g
450g · £10.44/kg£4.70Whitby Seafoods Jumbo Wholetail Scampi 200g
200g · £22.25/kg£4.45Co-op Irresistible Jumbo King Prawns 200g
200g · £29.00/kg£5.80
Frozen Fruit
Co-op Raspberries 300g
300g · £12.17/kg£3.65
Meat Alternatives
Quorn Crispy Nuggets 300g
300g · £6.83/kg£1.25 off£2.05£3.30Co-op Gro Vegan Incredible Burgers 210g
210g · £11.67/kg£2.45Linda McCartney's 6 Vegetarian Sausages 270g
270g · £11.11/kg3 for £7£3.00Quorn Mince 300g
300g · £6.83/kg£1.25 off£2.05£3.30
Savoury Pastries
Birds Eye 4 Shortcrust Chicken Pies 620g
620g · £8.55/kg£5.30
Desserts & Sweet Pastries
Trü Frü Nature's Strawberries Milk Chocolate 200g
200g · £35.75/kg£7.15Co-op 6 All Butter Croissants 420g
6pk · £9.76/kg£4.10Magnum Bonbon Cherry & Milk Chocolate Ice Cream Frozen Snack 204ml 12MP
12pk · £25.49/L£5.20
Ice
Co-op Ice Cubes 2kg
2kg · £0.83/kg£1.65The Ice Co Party Ice Cubes 1kg
1kg · £1.65/kg£1.65