Skip to:ContentFooter
Deliveroo

One Stop - Dines Green Gresham Rd

Allergens and info

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping

Offers (181)

  • 0

    Fruit Shoot Orange 200ml 4 pack

    200ml · £10.25/L

    £1.35 off

    £2.05

    £3.40

  • 0

    Fox's Party Rings 125g

    125g · £8.40/kg

    £0.65 off

    £1.05

    £1.70

  • 0

    Tesco Chocolate Brownie Bites 20's

    20pk · £0.12 each

    £1.45 off

    £2.35

    £3.80

  • 0

    Oreo Double Creme 157g

    157g · £7.96/kg

    £0.75 off

    £1.25

    £2.00

  • 0

    Oreo Original 154g

    154g · £8.12/kg

    £0.75 off

    £1.25

    £2.00

  • 0

    Beechams Max Strength All In One Capsules 16's

    16pk · £0.29 each

    £2.75 off

    £4.70

    £7.45

    Restricted

  • 0

    Regina XXL Absorb Kitchen Roll 1 roll

    1pk · £3.00 each

    £1.75 off

    £3.00

    £4.75

  • 0

    Energizer Max Plus AA 4 pack

    4pk · £1.75 each

    2 for £9

    £7.00

  • 0

    Kenco Millicano 100g

    100g · £59.50/kg

    £3.25 off

    £5.95

    £9.20

  • 0

    Carex Hand Wash 250ml

    250ml · £5.80/L

    £0.75 off

    £1.45

    £2.20

  • 0

    Cadbury Dairy Milk Chocolate Fingers 114g

    114g · £17.54/kg

    £1 off

    £2.00

    £3.00

  • 0

    Kellogg's Fruit Winders Strawberry 5 pack

    5pk · £0.38 each

    £0.95 off

    £1.90

    £2.85

  • 0

    Oral-B Pro Expert Toothpaste Clean Mint 75ml

    75ml · £48.00/L

    £1.85 off

    £3.60

    £5.45

  • 0

    Kellogg's Coco Pops 420g

    1pk · £2.70 each

    £1.30 off

    £2.70

    £4.00

  • 0

    McVitie's Toasting Waffles 8's

    8pk · £0.21 each

    £0.80 off

    £1.65

    £2.45

  • 0

    Peperami Original 5 pack

    5pk · £0.50 each

    £1.20 off

    £2.50

    £3.70

  • 0

    Sharwood's Butter Chicken Sauce 420g

    420g · £5.12/kg

    £1.05 off

    £2.15

    £3.20

  • 0

    Sharwood's Korma Sauce 420g

    420g · £5.12/kg

    £1.05 off

    £2.15

    £3.20

  • 0

    Sharwood's Tikka Masala Sauce 420g

    420g · £5.12/kg

    £1.05 off

    £2.15

    £3.20

  • 0

    Gillette Sensor3 Men’s Razors 4's

    4pk · £1.18 each

    £2.14 off

    £4.71

    £6.85

  • View all (181)

This Week's Star Buys ⭐

View all (34)
  • Fox's Party Rings 125g

    125g · £8.40/kg
    £0.65 off
    £1.05£1.70
  • Oreo Original 154g

    154g · £8.12/kg
    £0.75 off
    £1.25£2.00
  • Fruit Shoot Orange 200ml 4 pack

    200ml · £10.25/L
    £1.35 off
    £2.05£3.40
  • Cadbury Dairy Milk Caramel 120g

    120g · £16.25/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Yorkshire Tea Bags 160's

    160pk · £0.04 each
    £1.75 off
    £5.70£7.45
  • Kenco Millicano 100g

    100g · £59.50/kg
    £3.25 off
    £5.95£9.20
  • Cadbury Dairy Milk Oreo 120g

    120g · £16.25/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Cadbury Dairy Milk Chocolate Fingers 114g

    114g · £17.54/kg
    £1 off
    £2.00£3.00
  • Cadbury Dairy Milk 110g

    110g · £17.73/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Rowntree's Randoms 150g

    150g · £9.67/kg
    £0.50 off
    £1.45£1.95
  • Cadbury Dairy Milk Wholenut 120g

    120g · £16.25/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Cadbury Dairy Milk Fruit & Nut 110g

    110g · £17.73/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Rowntree's Jelly Tots 150g

    150g · £9.67/kg
    £0.50 off
    £1.45£1.95
  • Rowntree's Randoms Juicers 140g

    140g · £10.36/kg
    £0.50 off
    £1.45£1.95
  • Dettol Cleansing Surface Wipes 72's

    72pk · £0.05 each
    £1.25 off
    £3.40£4.65
  • Oreo Double Creme 157g

    157g · £7.96/kg
    £0.75 off
    £1.25£2.00
  • Surf Liquid Tropical Lily 24 wash

    648ml · £7.56/L
    £1.45 off
    £4.90£6.35
  • Skittles Fruits 136g

    136g · £10.29/kg
    £0.25 off
    £1.40£1.65
  • Starburst Fruit Chews Original 138g

    138g · £10.14/kg
    £0.25 off
    £1.40£1.65
  • Kellogg's Crunchy Nut 460g

    460g · £7.39/kg
    £0.90 off
    £3.40£4.30

Halloween Party Food & Drink 🎃🥤

  • Tesco Stone Baked Classic Margherita Pizza 306g

    306g · £13.07/kg
    2 for £6
    £4.00
  • Tesco Stone Baked American Pepperoni Pizza 311g

    311g · £12.86/kg
    2 for £6
    £4.00

Dinner Sorted🍴

View all (11)
  • Tesco Chicken Chow Mein 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30
  • One Stop Chicken Tikka Masala with Pilau Rice 400g

    400g · £8.25/kg
    2 for £6
    £3.30
  • One Stop Chicken Dinner 400g

    400g · £8.88/kg
    2 for £6
    £3.55
  • One Stop Beef Lasagne 400g

    400g · £8.25/kg
    2 for £5
    £3.30
  • One Stop Cottage Pie 400g

    400g · £8.25/kg
    2 for £6
    £3.30
  • Tesco Stone Baked Classic Margherita Pizza 306g

    306g · £13.07/kg
    2 for £6
    £4.00
  • Young's Admiral's Pie 300g

    300g · £10.00/kg
    2 for £5
    £3.00
  • Tesco Stone Baked American Pepperoni Pizza 311g

    311g · £12.86/kg
    2 for £6
    £4.00
  • Tesco Chicken & Bacon Pasta Bake 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30
  • Tesco Chicken Tikka Masala with Pilau Rice 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30
  • Ristorante Pepperoni Salame Pizza 320g

    320g · £12.97/kg
    2 for £6
    £4.15

Essentials For Less 💙

View all (8)
  • Tesco Prime Cuts 6 Crumbed Ham Slices120g

    120g · £24.17/kg
    2 for £5
    £2.90
  • Tesco Honey Roast Ham 120g

    120g · £24.17/kg
    2 for £5
    £2.90
  • Tesco Mature Cheddar Cheese 220g

    220g · £15.00/kg
    2 for £5.50
    £3.30
  • Tesco Grated Mature Cheddar Cheese 250g

    250g · £14.20/kg
    2 for £5.50
    £3.55
  • Tesco Grated Mild Cheddar 250g

    250g · £14.20/kg
    2 for £5.50
    £3.55
  • Tesco 10 Unsmoked Back Bacon Rashers 300g

    300g · £8.50/kg
    2 for £5
    £2.55
  • Tesco 10 Smoked Back Bacon Rashers 300g

    300g · £8.50/kg
    2 for £5
    £2.55
  • Tesco Corned Beef 110g

    110g · £26.36/kg
    2 for £5
    £2.90

In-store Price Match 🪙✅

  • McVitie's Digestives Caramel Millionaire Slices 5s

    10pk · £0.13 each
    £0.24 off
    £1.25£1.49

Quality You Know And Trust 🍓🥑

View all (7)
  • Tesco Honey Roast Ham 120g

    120g · £24.17/kg
    2 for £5
    £2.90
  • Tesco Stone Baked Classic Margherita Pizza 306g

    306g · £13.07/kg
    2 for £6
    £4.00
  • Tesco Stone Baked American Pepperoni Pizza 311g

    311g · £12.86/kg
    2 for £6
    £4.00
  • Tesco Grated Mature Cheddar Cheese 250g

    250g · £14.20/kg
    2 for £5.50
    £3.55
  • Tesco Grated Mild Cheddar 250g

    250g · £14.20/kg
    2 for £5.50
    £3.55
  • Tesco 10 Unsmoked Back Bacon Rashers 300g

    300g · £8.50/kg
    2 for £5
    £2.55
  • Tesco 10 Smoked Back Bacon Rashers 300g

    300g · £8.50/kg
    2 for £5
    £2.55

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo