Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Asda Express - PFS Pinvin

Allergens and info

Delivery unavailable to your location

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping

Offers (243)

  • 0

    HARIBO Share the Happy Multipack Bag 352g

    352g · £7.10/kg

    £1.50 off

    £2.50

    £4.00

  • 0

    HARIBO Tangfastics Bag 175g

    175g · £5.71/kg

    £0.60 off

    £1.00

    £1.60

  • 0

    Homefire Kiln Dried Logs

    16.5L · £0.48/L

    2 for £10

    £8.00

  • 0

    Walkers Wotsits Giants Really Cheesy Sharing Snacks Crisps 130g

    130g · £15.38/kg

    £1.15 off

    £2.00

    £3.15

  • 0

    Walkers Wotsits Giants Sweet & Spicy Snacks Crisps 130g

    130g · £15.38/kg

    £1.15 off

    £2.00

    £3.15

  • 0

    MAOAM Joystixx 140g

    140g · £7.14/kg

    £0.55 off

    £1.00

    £1.55

  • 0

    MAOAM Stripes 140g

    140g · £7.14/kg

    £0.55 off

    £1.00

    £1.55

  • 0

    Askeys The Deluxe Waffle 6 Sprinkled Dipped Cones

    6pk · £0.51 each

    2 for £4

    £3.05

  • 0

    HARIBO Starmix Multipack Bag 352g

    352g · £7.10/kg

    £1.30 off

    £2.50

    £3.80

  • 0

    Swizzels An Assortment of Family Favourite Sweets 650g

    650g · £6.15/kg

    £1.65 off

    £4.00

    £5.65

  • 0

    Pepsi Max 2 Litres

    2L · £1.40/L

    2 for £4

    £2.80

  • 0

    Strongbow Dark Fruit Cider 440ml

    4pk · £3.98/L

    2 for £10

    £7.00

  • 0

    Butterkist Crunchy Toffee Popcorn 170g

    170g · £10.59/kg

    £0.65 off

    £1.80

    £2.45

  • 0

    Fanta Orange 500ml

    500ml · £5.10/L

    2 for £3.75

    £2.55

  • 0

    Absolut Wild Berri Berry Flavoured Vodka 700ml

    700ml · £31.50/L

    £7.50 off

    £22.05

    £29.55

  • 0

    Cadbury 10 Milk Chocolate Mini Rolls

    10pk · £0.37 each

    £1.23 off

    £3.67

    £4.90

  • 0

    Cadbury Raspberry Mini Rolls Cakes x10

    10pk · £0.37 each

    £1.23 off

    £3.67

    £4.90

  • 0

    Dreamies Cat Treat Biscuits Adult & Kitten with Chicken 60g

    60g · £22.50/kg

    £0.45 off

    £1.35

    £1.80

  • 0

    Dreamies Cat Treat Biscuits with Cheese 60g

    60g · £22.50/kg

    £0.45 off

    £1.35

    £1.80

  • 0

    I Heart Prosecco 75cl

    750ml · £12.75/L

    £3.19 off

    £9.56

    £12.75

  • View all (243)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Asda Meal for One Beef Stew & Dumplings 400g

    400g · £10.25/kg
    2 for £6.50
    £4.10
  • Asda Fresh Tastes Pineapple Fingers 200g

    200g · £10.25/kg
    £2.05
  • Asda Grated Mature British Cheddar 250g

    250g · £12.60/kg
    2 for £5.45
    £3.15
  • Warburtons Medium Sliced Wholemeal Bread 400g

    400g · £3.13/kg
    £1.25
  • Asda 5 Slices Honey Roast Dry Cured Ham 120g

    120g · £23.33/kg
    3 for £7
    £2.80
  • Warburtons Soft Thick White Toastie Bread 800g

    800g · £2.19/kg
    £1.75
  • Warburtons Thick Slice Soft Tiger Bloomer 600g

    600g · £3.42/kg
    £2.05
  • Warburtons 4 Soft & Sliced Brioche Seeded Burger Buns

    4pk · £0.65 each
    £2.60
  • Asda Grower's Selection British Maris Piper Potatoes 1.25kg

    1.25kg · £1.32/kg
    £1.65
  • Pukka The Big One Chicken & Mushroom Pie

    500g · £11.20/kg
    £5.60
  • Asda Main for Two Chicken Tikka Masala 400g

    400g · £11.75/kg
    £4.70
  • Asda Melton Mowbray Pork Pie 140g

    140g · £15.71/kg
    £2.20
  • The Collective Great Dairy Peach & Apricot Suckies 90g

    90g · £10.56/kg
    £0.30 off
    £0.95£1.25
  • Frubes Assorted Yogurt Tubes 9 x 37g (333g)

    333g · £7.96/kg
    £2.65
  • ASDA Hard Boiled Eggs 90g

    90g · £18.33/kg
    £1.65
  • Asda Italian Inspired Macaroni Cheese 400g

    450g · £9.11/kg
    £4.10
  • Asda Cream of Tomato Soup 600g

    600g · £3.75/kg
    £2.25
  • Hartley's Jelly Strawberry Flavour 115g

    115g · £9.13/kg
    £1.05
  • ASDA 10 Unsmoked Back Bacon Rashers 310g

    310g · £8.06/kg
    £2.50
  • Quorn Picnic Eggs 140g

    140g · £13.07/kg
    £0.57 off
    £1.83£2.40
  • Warburtons 6 Sliced Wholemeal Rolls

    6pk · £0.26 each
    £1.55
  • Arla Protein Vanilla Yogurt 200g

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Cathedral City Cottage Pie 400g

    400g · £14.75/kg
    2 for £6.50
    £5.90
  • Lurpak Butter Slightly Salted 200g

    200g · £16.25/kg
    £3.25
  • Asda 3 Crunchy & Fragrant Brown Onions

    3pk · £0.40 each
    £1.20
  • Warburtons 6 Crumpets

    6pk · £0.18 each
    £1.05
  • Ginsters Peppered Steak Slice 170g

    170g · £16.47/kg
    £2.80
  • Asda Cook Ground Ginger 28g

    28g · £44.64/kg
    £1.25
  • Myprotein Panang Chicken with Rice 325g

    300g · £16.50/kg
    £4.95
  • Asda 2 Garlic & Herb Baguettes 420g

    420g · £5.71/kg
    £2.40
  • Warburtons Seeds & Grains Our Dough 400g

    400g · £5.75/kg
    £2.30
  • ASDA Pineapple 150g

    150g · £11.33/kg
    £1.70
  • Asda Chicken & Bacon Caesar Triple on a Wheat Wrap

    1pk · £5.50 each
    £5.50
  • Asda Cucumber

    1pk · £1.25 each
    2 for £1.90
    £1.25
  • Asda Royal Gala Apples

    6pk · £0.33 each
    £1.95
  • Asda Italian Inspired Spaghetti Carbonara 400g

    450g · £9.11/kg
    £4.10
  • Asda Classic BLT on Malted Bread

    1pk · £3.50 each
    £3.50
  • Asda Tangy & Zesty Lemons

    4pk · £0.41 each
    £1.65
  • Part-Baked Bread 2 Baguettes 300g

    2pk · £0.80 each
    £1.60
  • The Collective Great Dairy Strawberry Suckies 90g

    90g · £13.89/kg
    £1.25

Best Sellers 📈

View all (33)
  • Calpol Infant Sugar-Free Oral Suspension Paracetamol 2+ Months 100ml

    100ml · £44.00/L
    £4.40
    Restricted
  • Calpol SixPlus Sugar-Free Suspension Paracetamol 6+ Years 80ml

    80ml · £56.88/L
    £4.55
    Restricted
  • Asda Ibuprofen 200mg Caplets 16 Caplets

    16pk · £0.04 each
    £0.60
    Restricted
  • Asda Shades So Soft 6 White Long-Lasting Rolls

    6pk · £0.88 each
    £5.25
  • Asda Shades Everyday Kitchen Towels 2 Rolls

    2pk · £1.28 each
    £0.55 off
    £2.55£3.10
  • Catsan Hygiene Non-Clumping Odour Control Cat Litter 5L

    5L · £1.01/L
    £1.01 off
    £5.04£6.05
  • Asda Zesty Lemon Washing Up Liquid 500ml

    500ml · £1.90/L
    £0.95
  • Fairy Max Power Washing Up Liquid 660ML

    660ml · £6.59/L
    £0.55 off
    £4.35£4.90
  • Domestos Extended Germ-Kill Original Bleach 750ml

    750ml · £2.13/L
    £1.60
  • Asda Cucumber

    1pk · £1.25 each
    2 for £1.90
    £1.25
  • Asda Grower's Selection Sweet Peppers 500g

    3pk · £0.85 each
    £2.55
  • Asda Banana Each (Single)

    1pk · £0.35 each
    £0.35
  • Asda 6 Sweet & Creamy Bananas

    6pk · £0.20 each
    2 for £1.90
    £1.20
  • Asda Grower's Selection British Strawberries 227g

    227g · £11.45/kg
    £2.60
  • Asda Crisp & Juicy Seedless Green Grapes 500g

    500g · £5.00/kg
    £2.50
  • Simple Kind to Skin Cleansing Wipes Bio-degradable 25 wipes

    25pk · £0.12 each
    £2.95
  • ASDA Flavourful Reduced Fat Beef Steak Mince 500g

    500g · £13.20/kg
    £6.60
  • The Happy Egg Co. Free Range 6 Large

    6pk · £0.52 each
    £3.10
  • Cadbury Crunchie Rocks Chocolate 100g

    100g · £26.50/kg
    £2.65
  • Cadbury Buttons Chocolate 100g

    100g · £29.00/kg
    £2.90

Cosy Nights In🍂

View all (7)
  • Walkers Sensations Lime & Coriander Chutney Sharing Poppadoms Crisps 82.5g

    82.5g · £38.18/kg
    £3.15
  • Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Coated Sharing Peanuts 150g

    150g · £23.00/kg
    £3.45
  • That’s Nuts Walkers Smoky Bacon Coated Peanuts Grab Bag 40g

    40g · £31.25/kg
    £1.25
  • Thats Nuts Walkers Salt & Vinegar Coated Peanuts Grab Bag 40g

    40g · £31.25/kg
    £1.25
  • Butterkist Sweet & Salty Popcorn 100g

    100g · £23.50/kg
    £2.35
  • Walkers BBQ Sauce Grab Bag Crisps 45g

    45g · £30.00/kg
    £1.35
  • Walkers Bugles Southern Style BBQ Sharing Snacks Crisps 110g

    110g · £16.82/kg
    £1.85

Life in the Express Lane 💚🚀

View all (11)
  • Beer, Ale, Cider

    1pk · £5.50 each
    £5.50
  • Feelin' Fresh

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Fill Your Freezer

    1pk · £7.50 each
    £7.50
  • Heinz Mix & Match

    1pk · £4.65 each
    £4.65
  • Meals in Minutes

    1pk · £6.50 each
    £6.50
  • Meal Deal

    1pk · £5.00 each
    £5.00
  • Picnic Picky Bits

    1pk · £7.00 each
    £7.00
  • Premium Meal Deal

    1pk · £6.00 each
    £6.00
  • Spritz Me! 🍊

    1pk · £20.00 each
    £20.00
  • The Big Brekkie

    1pk · £10.00 each
    £10.00
  • Yogurt Bowl

    1pk · £6.00 each
    £6.00

In-Store Price Match

View all (25)
  • Asda Onion Rings 150g

    150g · £9.00/kg
    £1.35
  • Nurofen for Children Strawberry Oral Suspension 3mths to 9yrs Ibuprofen 100ml

    100ml · £50.00/L
    £5.00
    Restricted
  • Asda Ibuprofen 200mg Caplets 16 Caplets

    16pk · £0.04 each
    £0.60
    Restricted
  • Asda Shades So Soft 6 White Long-Lasting Rolls

    6pk · £0.88 each
    £5.25
  • Harringtons Dry Adult Dog Food, Rich in Lamb & Rice 1.7kg

    1.7kg · £3.97/kg
    £6.75
  • Asda Hero Adult Dog Gravy Selection Meaty & Poultry 6 x 400g (2.4kg)

    2.4kg · £1.92/kg
    £4.60
  • Homefire Kiln Dried Logs

    16.5L · £0.48/L
    2 for £10
    £8.00
  • Fairy Original Washing Up Liquid Green with LiftAction 320ML

    320ml · £3.91/L
    £1.25
  • Asda Original Thick Bleach 750ml

    750ml · £1.40/L
    £1.05
  • Aptamil 3 Toddler Milk 1-3 Years 200ml

    200ml · £6.00/L
    £1.20
  • Cow & Gate 3 Growing Up Milk Formula 200ml

    200ml · £6.00/L
    £1.20
  • Asda Grower's Selection British Strawberries 227g

    227g · £11.45/kg
    £2.60
  • Asda Sweet & Bursting Blueberries 150g

    150g · £15.67/kg
    £2.35
  • Asda Fresh Tastes Mango Fingers 140g

    140g · £14.29/kg
    £2.00
  • Asda Fresh Tastes Pineapple Fingers 200g

    200g · £10.25/kg
    £2.05
  • Simple Kind to Skin Cleansing Wipes Bio-degradable 25 wipes

    25pk · £0.12 each
    £2.95
  • Kinder Surprise 20g

    20g · £77.50/kg
    £1.55
  • Barratt Flumps 20g

    20g · £25.00/kg
    £0.50
  • Asda Free From Chow Mein Rice Noodle Pot 75g

    75g · £21.33/kg
    £1.60
  • Asda Sizzlin' Fajita Seasoning 30g

    30g · £41.67/kg
    £1.25

Deals You'll Love 💚

View all (96)
  • Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Sharing Bag Crisps 150grams

    150g · £21.00/kg
    £3.15
  • Walkers Sensations Roasted Chicken & Thyme Sharing Crisps 150g

    150g · £21.00/kg
    £3.15
  • KP Original Salted Peanuts 250g

    250g · £15.40/kg
    £3.85
  • KP Dry Roasted Peanuts 250g

    250g · £15.40/kg
    £3.85
  • McCoy's Classic Variety Multipack Crisps 6 Pack

    150g · £19.67/kg
    £2.95
  • McCoy's Flame Grilled Steak Flavour Potato Crisps 6 x 25g

    150g · £19.67/kg
    £2.95
  • Voltarol Joint & Back Pain Relief Gel 2.32% 50g

    50g · £293.00/kg
    £14.65
    Restricted
  • Benylin Chesty Coughs (Non-Drowsy)

    150ml · £49.33/L
    £7.40
    Restricted
  • Sudafed Blocked Nose Spray

    15ml · £433.33/L
    £6.50
    Restricted
  • Grenade Caramel Chaos Caramel Flavour Protein Bar 60g

    60g · £54.17/kg
    £3.25
  • Grenade White Chocolate Salted Peanut Flavour Protein Bar 60g

    60g · £54.17/kg
    £3.25
  • Grenade Chocolate Chip Salted Caramel Flavour Protein Bar 60g

    60g · £54.17/kg
    £3.25
  • Grenade Chocolate Chip Cookie Dough Flavour 60g

    60g · £65.83/kg
    £3.95
  • Grenade Oreo 60g

    60g · £54.17/kg
    £3.25
  • K-Y Water-Based Jelly Personal Lubricant 57g

    57g · £131.58/kg
    £7.50
  • Asda Shades Everyday Kitchen Towels 2 Rolls

    2pk · £1.28 each
    £0.55 off
    £2.55£3.10
  • Regina Blitz Household Towel

    1pk · £3.15 each
    £1.05 off
    £3.15£4.20
  • Dreamies Cat Treat Biscuits Adult & Kitten with Chicken 60g

    60g · £22.50/kg
    £0.45 off
    £1.35£1.80
  • Dreamies Cat Treat Biscuits with Cheese 60g

    60g · £22.50/kg
    £0.45 off
    £1.35£1.80
  • Dreamies Cat Treat Biscuits with Tasty Chicken 6x200g

    200g · £17.00/kg
    £0.80 off
    £3.40£4.20

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo