- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Offers (2116)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
ASDA British Chicken Breast Fillets
1kg · £8.55/kg£8.55Asda Succulent Extra Tasty Small Chicken 1.250kg
1.25kg · £5.24/kg3 for £14.75£6.55Asda Chicken & Bacon Pasta Bake Ready Meal 400g
400g · £11.00/kg£4.40Asda Custard Style Donuts 5pk
5pk · £0.31 each£1.55Wildlife Choobs Strawberry Flavour Yogurt Tubes 6x37g
222g · £6.08/kg£1.35Just Essentials by Asda Chunky Chicken Breast 240g
240g · £10.21/kg£2.45Asda Wafer Thin Cooked Ham 400g
400g · £6.75/kg£2.70Jason's Sourdough White 580g
580g · £4.57/kg£2.65Strings & Things Yollies Yogurt Lollies Strawberry Flavour 100g (4 x 25g)
100g · £21.50/kg£2.15ASDA Mango
1pk · £1.15 each£1.15ASDA Strawberries 400g
400g · £7.00/kg£2.80Munch Bunch Double Up Fromage Frais Strawberry Banana 4 x 85g (340g)
340g · £6.47/kg£2.20ASDA Tender Turkey Breast Steaks 480g
480g · £17.60/kg£8.45ASDA Sweet & Crunchy Tenderstem Broccoli 160g
160g · £9.69/kg£1.55Asda Tender Chicken Breast Fillets 600g
600g · £9.25/kg3 for £14.75£5.55
Indulge In Something Exceptional
Exceptional by ASDA Pinot Grigio Trentino 75cl
750ml · £12.33/L3 for £26.20£9.25Exceptional by Asda 6 Bramley Apple Pork Sausages 400g
400g · £9.75/kg2 for £6.15£3.90Exceptional by Asda 6 Triple Chilli Pork Sausages 400g
400g · £9.75/kg2 for £6.15£3.90Asda Exceptional White Sourdough Loaf 500g
500g · £6.00/kg£3.00Exceptional by ASDA Spanish Chorizo 225g
225g · £14.44/kg£3.25Exceptional by ASDA 4 All-Butter Pains Au Chocolat
4pk · £0.70 each5% off£2.80£2.95Exceptional by Asda 4 All-Butter Croissants
4pk · £0.70 each5% off£2.78£2.93Asda Extra Special Frozen Raw & Peeled Jumbo King Prawns 200g
200g · £23.10/kg21% off£4.62£5.85Exceptional by ASDA Sweet Pointed Peppers
2pk · £0.93 each10% off£1.85£2.05ASDA Exceptional Best in Season Easy Peelers 600g
600g · £3.10/kg27% off£1.86£2.55Exceptional by ASDA Mild & Delicate Scottish Smoked Salmon 100g
100g · £58.50/kg3 for £14.75£5.85Exceptional by ASDA Aberdeen Angus 8oz Sirloin Steak 227g
227g · £32.82/kg24% off£7.45£9.80Exceptional by ASDA British Aberdeen Angus Lean Beef Mince
500g · £15.90/kg£7.95Exceptional by Asda Classic Coleslaw 300g
300g · £6.97/kg5% off£2.09£2.20Exceptional by ASDA Italian Orzo 500g
500g · £3.14/kg33% off£1.57£2.35Exceptional by Asda Chocolate Fudge Cake
1pk · £2.45 each50% off£2.45£4.90Exceptional by ASDA British Potatoes 2kg
2kg · £1.40/kg£2.80Exceptional by Asda 6 Bacon & Maple Syrup Pork Sausages 400g
400g · £9.75/kg2 for £6.15£3.90Exceptional by ASDA Malbec 75cl
750ml · £12.33/L3 for £26.20£9.25ASDA Extra Special Prosecco Brut 75cl
750ml · £13.13/L3 for £26.20£9.85
Baby Event
Ella's Kitchen Raspberry + Mango Puff Pops From 10 Months 4 x 9g (36g)
36g · £68.89/kg10% off£2.48£2.75Dew Disinfect Baby Bottle Sterilising Water 65ml
65ml · £30.46/L34% off£1.98£3.00Kiddylicious Fruity Bakes, Apple, Infant Snack, 12 Months+, Multipack, 6 x 22g (132g)
132g · £22.65/kg8% off£2.99£3.25Kiddylicious Veggie Straws 4 x 12g (48g)
48g · £52.08/kg23% off£2.50£3.25Pampers Premium Protection New Baby Size 1, 80 Nappies, 2kg-5kg
80pk · £0.20 each2 for £23.40£15.95Kiddylicious Cheesy Flavour Veggie Straws 4 x 12 (48g)
48g · £52.08/kg23% off£2.50£3.25Kiddylicious Strawberry Fruity Bakes 12+ Months
132g · £22.65/kg8% off£2.99£3.25Organix Melty Carrot Puffs Organic Baby Finger Food Snack 20g
20g · £36.50/kg23% off£0.73£0.95Kiddylicious Fruit Wriggles, Strawberry, Infant Snack, 12months+, 12g
12g · £83.33/kg5 for £3.70£1.00Organix Finger Foods Organic Sweetcorn Rings 7+ Months 20g
20g · £36.50/kg23% off£0.73£0.95Kiddylicious Crispy Tiddlers, Raspberry, Infant Snack, 12 Months+, 12g
12g · £80.00/kg5 for £3.70£0.96Organix Strawberry Weaning Wands Organic Baby Snacks Puffs 25g 6 months+
25g · £49.20/kg15% off£1.23£1.45Kiddylicious Veggie Straws 12G
12g · £79.17/kg5 for £3.70£0.95Childs Farm Bluey-Berry Hair & Body Wash 250ml
250ml · £14.72/L25% off£3.68£4.90Pampers Baby-Dry Nappy Pants Size 4, 72 Nappies
72pk · £0.22 each2 for £23.40£15.95Kiddylicious Pear Soft Biscotti 7+ Months 6 x 20g (120g)
120g · £24.92/kg8% off£2.99£3.25Pampers Baby-Dry Nappy Pants Size 6+, 52 Nappies
52pk · £0.31 each2 for £23.40£15.95Kiddylicious Smoothie Melts, Strawberry & Banana, Infant Snack, 12months+ 6g
6g · £160.00/kg5 for £3.70£0.96Huggies DryNites Bed Mats - 12
12pk · £0.99 each22% off£11.82£15.15Milton Sterilising Fluid 500mL
500ml · £6.12/L3% off£3.06£3.15
Too Early for Christmas? Never!
Ferrero Rocher Chocolate Pralines Gift Box of Chocolate 16 Pieces (200g)
200g · £43.00/kg£8.60Quality Street 550g
550g · £12.82/kg£7.05Cadbury Roses Pralines Chocolate Pieces-assorted 270g
270g · £15.93/kg£4.30Terry's Chocolate Orange Milk 157g
145g · £20.34/kg£2.95Celebrations Milk Chocolate Sharing Tub 500g
500g · £12.30/kg£6.15
Off to Uni
Chicago Town Meat Supreme Pizza Subs 2 x 125g (250g)
250g · £9.40/kg4 for £6.15£2.35Pot Noodle Beef & Tomato 90 g
90g · £10.00/kg£0.90Asda All Purpose Cleaning Cloths 10pk
10pk · £0.11 each£1.05Madrí Excepcional 10 x 440ml
4.4L · £2.98/L£13.10Birds Eye 12 Chicken Dippers 220g
220g · £16.59/kg4 for £6.15£3.65Asda Everyday White Shades 4 Rolls
4pk · £0.61 each£2.45Batchelors Pasta 'n' Sauce Cheese, Leek & Ham Flavour Pasta Sachet 99g
99g · £15.15/kg4 for £4.30£1.50Batchelors Pasta 'n' Sauce Mac 'n' Cheese Pasta Sachet 99g
99g · £15.15/kg4 for £4.30£1.50Birds Eye Southern Fried Breaded Chicken Popstars 150g
150g · £24.67/kg4 for £6.15£3.70Starbucks Multiserve Caramel Macchiato Iced Coffee 750ml
750ml · £4.13/L28% off£3.10£4.30Shades by Asda Everyday Kitchen Towels 2 Rolls
2pk · £1.50 each£3.00Frozen Chicago Town Fully Loaded Deep Dish Pepperoni Pizzas 2x155g
310g · £7.90/kg4 for £6.15£2.45Bens Original Chinese Style Microwave Rice 220g
220g · £6.82/kg3 for £3.70£1.50George Home York Stainless Steel Teaspoons 4pk
4pk · £0.77 each£3.08Ariel Washing Liquid, 72 Washes, Original
2.42L · £5.60/L£13.55Ben's Original Spicy Mexican Style 220g
220g · £6.82/kg3 for £3.70£1.50Asda Zesty Lemon Washing Up Liquid 500ml
500ml · £1.70/L£0.85Batchelors Pasta 'n' Sauce Tomato, Onion & Herb 99g
99g · £15.15/kg4 for £4.30£1.50Napolina Penne Pasta 500g
500g · £3.70/kg£1.85Ben's Original Pilau 220g
220g · £6.82/kg3 for £3.70£1.50
Autumn Comforts
Asda Tomato & Mascarpone Soup 600G
600g · £3.08/kg18% off£1.85£2.25Asda Bake at Home 4 Cinnamon Swirls 318g
318g · £14.47/kg£4.60Asda Chunky Minestrone Soup 600g
600g · £3.08/kg18% off£1.85£2.25Asda Mexican Chilli Bean Soup 600g
600g · £3.08/kg18% off£1.85£2.25Aunt Bessie's 18 Golden Yorkshire Puddings 342g
342g · £10.94/kg11% off£3.74£4.20Mug Shot Macaroni Cheese Flavour Pasta 62g
68g · £8.82/kg£0.60Mug Shot Pasta Snack Creamy Cheese 68g
68g · £8.82/kg£0.60ASDA Cottage Pie 800g
800g · £6.18/kg11% off£4.94£5.55Options Belgian Choc 220g
220g · £16.00/kg47% off£3.52£6.65Twinings Strong English Breakfast 80 Tea Bags 250g
250g · £28.40/kg£7.10Twinings Superblends Moment of Calm Spiced Camomile & Vanilla 20 Tea Bags 30g
30g · £141.67/kg£4.25The Bakery at ASDA Delicious Apple Crumble 500g
500g · £9.80/kg£4.90Cadbury Drinking Hot Chocolate 500g
500g · £9.14/kg17% off£4.57£5.50Kenco Smooth Instant Coffee 190g
190g · £38.84/kg28% off£7.38£10.25Taylors of Harrogate Yorkshire Gold 80 Tea Bags 250g
250g · £19.60/kg£4.90Asda Oatie Crumbles 300g
300g · £2.83/kg£0.85Asda Carrot & Coriander Soup 600g
600g · £3.08/kg18% off£1.85£2.25Ovaltine Original 300g
300g · £17.67/kg£5.30Asda Chicken & Mushroom Soup 600G
600g · £3.08/kg18% off£1.85£2.25ASDA The Bakery Sticky Toffee Puddings 2 x 105g (210g)
2pk · £1.63 each£3.25
Easy Midweek Meals
Asda 3 Crunchy & Fragrant Brown Onions
3pk · £0.39 each£1.16Heinz Chicken Noodle Tinned Soup 400g
400g · £5.00/kg5 for £6.15£2.00ASDA Beef Stir-Fry Strips 300g
300g · £21.67/kg£6.50ASDA Firm & Flavoursome Baby Potatoes 1kg
1kg · £1.20/kg£1.20Dolmio Stir In Pasta Sauce Smoked Bacon & Tomato 150G
150g · £12.00/kg£1.80Asda Seasoned Sweet Potato Fries 500g
500g · £5.40/kg£2.70Birds Eye 10 Omega 3 Fish Fingers 280g
280g · £13.11/kg£3.67John West Tuna Chunks in Brine 4 x 132g
372g · £11.75/kg3% off£4.37£4.50Branston Baked Beans in Tomato Sauce 4 x 410g
1.64kg · £2.26/kg£3.70Birds Eye Garden Peas 375g
375g · £5.60/kg4 for £6.15£2.10ASDA Breaded Chicken Goujons 600g
600g · £9.83/kg£5.90Heinz Beef & Vegetable Chunky Big Soup 400g
400g · £6.63/kg3 for £5.55£2.65Asda Fusilli Pasta 500g
500g · £1.80/kg£0.90Dolmio Stir in Pasta Sauce Carbonara 150g
150g · £12.33/kg14% off£1.85£2.15ASDA Carbonara Pasta Bake 1.4kg
1.4kg · £6.64/kg£9.30Dolmio Bolognese Original Pasta Sauce 450g
450g · £6.78/kg2 for £4.30£3.05ASDA White Mushrooms 400g
400g · £3.98/kg£1.59Asda Steam Bags Carrot, Peas & Sweetcorn 4 x 160g (640g)
640g · £4.22/kg£2.70ASDA Penne 500g
500g · £1.70/kg£0.85ASDA British Fluffy & Golden Large Baking Potatoes 4pk
4pk · £0.23 each£0.92
Tickled Pink
Whitby Seafoods Scampi 360g
370g · £11.68/kg9% off£4.32£4.75Young's Chip Shop 4 Omega 3 Fish Fillets 400g
400g · £7.68/kg1% off£3.07£3.10Pukka Chicken & Mushroom Pie
212g · £9.81/kg33% off£2.08£3.10Napolina Rigatoni Pasta 500g
500g · £3.70/kg£1.85Kellogg's Corn Flakes 670g
670g · £6.42/kg2 for £6.15£4.30Nairn's Fruit & Seed Oatcakes 225g
200g · £9.75/kg£1.95Rowntree's Fruit Pastilles Ice Lollies 8x65ml
520ml · £5.94/L37% off£3.09£4.90itsu hoisin duck 8 bao buns 256g
256g · £18.95/kg£4.85Little Moons Very Berry Mochi Sorbet Refreshos 192g (6 x 32g)
192g · £22.76/kg29% off£4.37£6.15Kopparberg Alcohol-Free Variety Pack 10 x 330ml
3.3L · £2.80/L12% off£9.24£10.50Young's 4 Fish Fillets in Golden Breadcrumb 600g
600g · £9.50/kg£5.70Pizza Express Dough Boobs with Garlic Butter 200g
200g · £11.05/kg52% off£2.21£4.60Walkers Classic Pack 20 x 25g
500g · £10.02/kg23% off£5.01£6.51