Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Iceland - St Helens

Allergens and info

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Exclusive Brands
  • Soft Drinks
  • Ice Cream & Lollies
  • Crisps Snacks & Biscuits
  • Frozen Chicken & Meat Products
  • Sweets & Chocolate
  • Dairy
  • Best Ever Pizza Range!
  • Party Food
  • Fresh Fruit, Veg & Salad
  • Frozen Chips & Potato Products
  • Frozen Ready Meals
  • Bakery
  • Vape & Accessories
  • Tea, Coffee & Beverages
  • Food Cupboard
  • Fresh Meat & Poultry
  • Chilled Snacks & Cooked Meats
  • Yoghurts & Desserts
  • The Meat Free Range
  • Frozen Pies & Pasties
  • Frozen Fruit & Veg
  • Frozen Fish & Seafood
  • Toiletries
  • Baby & Infant
  • Household
  • Pet

Offers (724)

  • 0

    Walkers Baked Snacks Cheese & Onion Multipack Crisps 6x22g

    6pk · £20.91/kg

    3 for £6

    £2.76

  • 0

    Walkers Baked Snacks Sea Salt Multipack Crisps 6x22g

    6pk · £20.91/kg

    3 for £6

    £2.76

  • 0

    Pepsi Max 2 Litres

    2L · £1.29/L

    3 for £6

    £2.58

  • 0

    Fanta Orange 8 x 330ml Cans

    8pk · £1.82/L

    2 for £8.40

    £4.80

  • 0

    Fanta Orange Zero 8 x 330ml Cans

    8pk · £1.82/L

    2 for £8.40

    £4.80

  • 0

    Dr Pepper 8 x 330ml Cans

    8pk · £2.05/L

    2 for £8.40

    £5.40

  • 0

    Iceland 500g Cajun Crunchy Coated Chicken Strips

    500g · £9.60/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Iceland 450g Ultimate Chinese Pepper Crispy Chicken Tenders

    450g · £10.67/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Iceland 450g Citrus Pepper Chicken Tenders

    450g · £10.67/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Walkers Lea & Perrins Worcester Sauce Multipack Crisps 6x25g

    6pk · £18.40/kg

    3 for £6

    £2.76

  • 0

    Pepsi Max Cherry 2 Litres

    2L · £1.29/L

    3 for £6

    £2.58

  • 0

    Walkers BBQ Sauce Multipack Crisps 6x25g

    6pk · £18.40/kg

    3 for £6

    £2.76

  • 0

    John West Tuna Chunks in Spring Water 4 x 132g

    4pk · £8.75/kg

    2 for £8.40

    £4.62

  • 0

    John West Tuna Chunks with a Little Brine 3 x 100g

    3pk · £15.40/kg

    2 for £8.40

    £4.62

  • 0

    John West Tuna Chunks in Brine 4 x 132g

    4pk · £8.75/kg

    2 for £8.40

    £4.62

  • 0

    Iceland 400g XL Hot Honey Chicken Burgers

    400g · £12.00/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Iceland 400g Teriyaki Sticky Chicken Bites

    400g · £12.00/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Iceland 500g Shawarma Crunchy Coated Chicken Strips

    500g · £9.60/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Walkers Roast Chicken Multipack Crisps 6x25g

    6pk · £18.40/kg

    3 for £6

    £2.76

  • 0

    Walkers Smoky Bacon Multipack Crisps 6x25g

    6pk · £18.40/kg

    3 for £6

    £2.76

  • View all (724)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Delimore Roast Whole Chicken

    700g · £7.71/kg
    £5.40
  • Iceland 227g Rump Steak

    227g · £26.43/kg
    £6.00
  • Iceland 250g Grated Red Leicester

    250g · £13.68/kg
    2 for £5.40
    £3.42
  • Iceland 200g Melon Medley

    200g · £10.15/kg
    2 for £3.60
    £2.03
  • Müller Rice Strawberry 170g

    170g · £6.71/kg
    8 for £4.80
    £1.14
  • 10 Pack Mini Chicken Satay Skewers

    100g · £28.20/kg
    3 for £6
    £2.82
  • 10 Pack Mini Chicken Tikka Skewers

    100g · £28.20/kg
    3 for £6
    £2.82
  • Iceland . 137 British Medium Whole Chicke

    1.3kg · £4.57/kg
    £5.94
  • Dairylea 65g Ham & Cheese Lunchers

    65g · £30.46/kg
    5 for £6
    £1.98
  • Nomadic Clusters Yogurt & Oats & Double Choc 169g

    169g · £11.72/kg
    5 for £6
    £1.98
  • Iceland 500g Chicken Thigh Fillet

    500g · £10.80/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Munch Bunch Squashums Yogurt Strawberry 5 x 60g (300g)

    5pk · £6.00/kg
    £0.96 off
    £1.80£2.76
  • St Michel 6 White Chocolate Choco Crêpe 180g

    180g · £10.00/kg
    £1.80
  • Strings & Things Cheestrings 80g (4x20g)

    4pk · £27.75/kg
    £2.22
  • Warburtons Original Toastie Soft & Sliced White Loaf 800g

    800g · £2.10/kg
    £1.68
  • Warburtons 6 Choc Chip Pancakes

    6pk · £0.35 each
    £2.10
  • Ginsters Cornish Pasty Original 227g

    227g · £11.89/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 400g Brussels Sprouts

    400g · £3.00/kg
    £1.20
  • Dairylea Dunkers Jumbo Tubes 3 x 41g (123g)

    3pk · £21.95/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Yoplait Netflix Chocolate Dairy Dessert Kpop Demon Hunters 100g

    100g · £18.00/kg
    £1.80
  • Iceland 2 Pack Scotch Eggs

    226g · £9.29/kg
    3 for £6
    £2.10
  • Clover 500g

    500g · £4.56/kg
    £2.28
  • Lurpak Slightly Salted Spreadable 400g

    400g · £12.75/kg
    £5.10
  • Iceland 300g Carrot Batons

    300g · £4.00/kg
    £1.20
  • Ginsters Sausage Roll 130g

    130g · £13.85/kg
    £1.80
  • Iceland 210g Wafer Thin Roast Chicken

    210g · £11.43/kg
    £2.40
  • Pukka Steak Slice 117g

    117g · £15.38/kg
    5 for £6
    £1.80
  • Iceland 3 Pack Onions

    £1.20
  • Iceland 400g Mature Cheddar

    400g · £9.45/kg
    2 for £6
    £3.78
  • Cathedral City Our Mature Cheddar 350g

    350g · £10.29/kg
    £3.60
  • Iceland 250g Grated Mild Cheddar

    250g · £13.68/kg
    2 for £5.40
    £3.42
  • Iceland 250g Grated Mature Cheddar

    250g · £13.68/kg
    2 for £5.40
    £3.42
  • Warburtons Medium Toastie Soft & Sliced White Loaf 800g

    800g · £2.10/kg
    £1.68
  • Warburtons The True Taste of Wholemeal 800g

    800g · £2.40/kg
    £1.92
  • Warburtons Medium Sliced Wholemeal 400g

    400g · £3.00/kg
    £1.20
  • Müller Corner Deliciously Creamy Yogurt 496g (4 x 124g)

    4pk · £6.41/kg
    £3.18
  • Onken Cherry 450g

    450g · £5.20/kg
    £2.34
  • Iceland 120g Wafer Thin Roast Chicken

    120g · £10.00/kg
    £1.20
  • Lurpak Slightly Salted Spreadable 250g

    250g · £11.52/kg
    £0.96 off
    £2.88£3.84
  • Iceland 120g Wafer Thin Cooked Ham

    120g · £10.00/kg
    £1.20
  • Iceland 250g Grated Mozzarella

    250g · £13.68/kg
    2 for £5.40
    £3.42
  • Reeva 40g Cream Mashed Potato

    40g · £15.00/kg
    £0.60
  • Cathedral City Our Lighter Mature Cheddar 350g

    350g · £10.29/kg
    £3.60
  • Strings & Things Twisted Cheestrings 80g (4 x 20g)

    4pk · £27.75/kg
    3 for £6
    £2.22
  • Iceland 10 Smoked Back Bacon 300g

    300g · £8.00/kg
    3 for £6
    £2.40
  • Just Like Butter Spread 450g

    450g · £2.67/kg
    £1.20
  • Cathedral City 5 Cheddar Sticks with Branston Pickle Dip 60g

    60g · £28.00/kg
    5 for £6
    £1.68
  • Iceland 420g Fun Sized Apples

    420g · £3.69/kg
    £1.55

Month End Madness!

View all (36)
  • Clover 1kg

    1kg · £5.10/kg
    2 for £6
    £5.10
  • Dairylea 6pk Jumbo Dunkers

    246g · £16.10/kg
    2 for £6
    £3.96
  • Dairylea Dunkers Ritz Cheese Snacks 6 x 43g

    6pk · £15.35/kg
    2 for £6
    £3.96
  • Activia Peach Fat Free No Added Sugar Gut Health Fruit Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £3.72/kg
    £1.71 off
    £1.71£3.42
  • Activia Strawberry Gut Health Fruit Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £3.72/kg
    £1.71 off
    £1.71£3.42
  • Activia Rhubarb Gut Health Fruit Yoghurt Multipack 4x115g

    4pk · £3.72/kg
    £1.71 off
    £1.71£3.42
  • Activia Cherry Fat Free No Added Sugar Gut Health Fruit Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £3.72/kg
    £1.71 off
    £1.71£3.42
  • Heinz Baked Beans 4 x 415g

    415g · £7.23/kg
    £0.60 off
    £3.00£3.60
  • HP Brown Sauce 600g

    600g · £5.00/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Heinz Seriously Good Mayonnaise 775g

    775g · £3.87/kg
    £1.80 off
    £3.00£4.80
  • Heinz Salad Cream Original 605g

    605g · £4.96/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Heinz Barbecue Sauce 570ml

    570ml · £5.26/L
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Heinz 700g Tomato Ketchup

    700g · £4.29/kg
    £1.38 off
    £3.00£4.38
  • Heinz Light Mayonnaise 815g

    815g · £3.68/kg
    £1.80 off
    £3.00£4.80
  • Heinz Salad Cream Light 30% Less Fat 605g

    605g · £4.96/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Heinz 50% Less Sugar & Salt Tomato Ketchup 665g

    605ml · £4.96/L
    £1.38 off
    £3.00£4.38
  • Kellogg's Frosties 470g

    470g · £6.38/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Kellogg's Corn Flakes 670g

    670g · £4.48/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Walkers Wotsits Really Cheesy Snacks Multipack Cheese Crisps 20x16.5g

    20pk · £13.64/kg
    £0.60 off
    £4.50£5.10
  • Walkers Quavers Cheese Flavour Potato Snacks Cheesy Variety Pack 20 x 16g

    20pk · £14.06/kg
    £0.60 off
    £4.50£5.10

Deal Of The Week!

  • Vita Coco 1ltr Natural Coconut Watr

    1L · £3.60/L
    £3.60

Back To School!

View all (162)
  • Mr Kipling 6 Country Slices

    6pk · £0.28 each
    £1.65 off
    £1.65£3.30
  • Mr Kipling 5 Mini Battenbergs

    5pk · £0.30 each
    £1.50 off
    £1.50£3.00
  • Mr Kipling 6 Cherry Bakewells

    6pk · £0.30 each
    £1.80 off
    £1.80£3.60
  • Mr Kipling 6 Bramley Apple Pies

    6pk · £0.30 each
    £1.80 off
    £1.80£3.60
  • Mr Kipling 6 Bakewell Slices

    6pk · £0.28 each
    £1.65 off
    £1.65£3.30
  • Mr Kipling 6 Bramley Apple & Blackcurrant Pies

    6pk · £0.30 each
    £1.80 off
    £1.80£3.60
  • Mr Kipling 6 Lemon Layered Slices

    6pk · £0.28 each
    £1.65 off
    £1.65£3.30
  • Mr Kipling 6 Angel Slices

    6pk · £0.28 each
    £1.65 off
    £1.65£3.30
  • 7 Days Double Croissant Cocoa Flavoured & Vanilla Flavour Fillings 5 x 37g (185g)

    5pk · £6.49/kg
    £0.60 off
    £1.20£1.80
  • ROBINSONS Summer Fruits 1 Litre

    1L · £2.40/L
    2 for £3.60
    £2.40
  • ROBINSONS Peach 1 Litre

    1L · £2.40/L
    2 for £3.60
    £2.40
  • Yazoo Strawberry Milk Drink 1L

    1L · £2.52/L
    2 for £3.60
    £2.52
  • Yazoo Chocolate Milk Drink 1L

    1L · £2.52/L
    2 for £3.60
    £2.52
  • Happy Monkey Orange & Mango Smoothies 4 x 180ml

    4pk · £4.17/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Happy Monkey Strawberry & Banana Smoothies 4 x 180ml

    4pk · £4.17/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Yazoo Banana Milk Drink 1L

    1L · £2.52/L
    2 for £3.60
    £2.52
  • Happy Monkey Apple & Blackcurrant Smoothies 4 x 180ml

    4pk · £4.17/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland 2 Pack Scotch Eggs

    226g · £9.29/kg
    3 for £6
    £2.10
  • Peperami The Original 5 x 20g (100g)

    5pk · £24.00/kg
    £1.20 off
    £2.40£3.60
  • Bernard Matthews 4 Roast Turkey Slices 80g

    80g · £18.00/kg
    5 for £6
    £1.44

Viral Picks & Customer Favourites!

  • TGI Fridays 450g Nashville Style Dipped Chicken Tenders

    450g · £12.00/kg
    £5.40
  • The Fish Market 900g Cooked & Peeled King Prawns

    900g · £13.33/kg
    £12.00
  • Magnum Double Chocolate Ice Cream Sticks 3 x 85 ml

    255ml · £20.00/L
    £5.10

Traitors - Who Can You Trust?

View all (80)
  • The Traitors Milk Chocolate Coins 72g

    72g · £25.00/kg
    £1.80
  • The Traitors Chews 120g

    120g · £10.00/kg
    £1.20
  • The Traitors Milk Chocolate 26g

    26g · £69.23/kg
    £1.80
  • The Traitors Assorted Flavour Jelly Beans 100g

    100g · £30.00/kg
    £3.00
  • The Traitors 12 Pack The Round Table Jalapeno Wheel

    288g · £20.83/kg
    £6.00
  • The Traitors 45.5g Chocolate Biscuit

    45.5g · £26.37/kg
    £1.20
  • The Traitors 2 Pack Death By Chocolate Brownies

    166g · £18.07/kg
    £3.00
  • The Traitors 4 Pack Chocolate Muffins

    380g · £14.21/kg
    £5.40
  • 800g Medium Tiger Bloomer

    800g · £2.63/kg
    £2.10
  • Iceland 200g Red Pepper Houmous

    200g · £11.10/kg
    3 for £6
    £2.22
  • Iceland 2 Pack Scotch Eggs

    226g · £9.29/kg
    3 for £6
    £2.10
  • Iceland 7 Slices Extra Free Honey Roast Ham

    117g · £23.08/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 7 Slice Extra Free Peppered Ham

    117g · £23.08/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 100g Cooked Ham

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 4 Pack Sliced Thick Gammon Ham

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 100g Finely Sliced Honey Roast Ham

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 100g Finely Sliced Roast Chicken

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland Tuna & Sweetcorn Deli Filler 250g

    250g · £9.60/kg
    3 for £6
    £2.40
  • Chicken Tikka 250g

    250g · £9.60/kg
    3 for £6
    £2.40
  • Iceland 130g Tikka Chicken Breast Chunks

    130g · £22.15/kg
    3 for £6
    £2.88

New For September!

View all (37)
  • Fang-Tastic 1u Scary Bear Mask

    £3.00
  • Fang-Tastic 1u Halloween Crazy Eyes & Smile Mask

    £3.00
  • Fangtastic Halloween Paint Your Own Skull

    £3.00
  • Fangtastic Halloween Plush Gonk

    £3.00
  • Fangtastic Halloween Paint Your Own Pumpkin

    £3.00
  • Fang-Tastic 1u Halloween Kids Bowl

    £1.20
  • Fang-Tastic 1u Halloween Mini Spinner

    £3.00
  • Fangtastic Halloween Crafts Colour Activity Book Halloween

    £3.00
  • Fang-Tastic 1u Halloween Plush Pumpkin

    £4.80
  • Fang-Tastic 1u Halloween Kids Cup

    £1.20
  • Fang-Tastic 1u Halloween Kids Plate

    £1.20
  • Fang-Tastic 1u Halloween Plush Bat

    £4.80
  • Fang-Tastic 1u Candy Plate

    £1.20
  • Fang-Tastic 1u Scary Door Cover

    £1.20
  • Fangtastic Halloween 6 Greepy Crawly Spiders Web Decoration

    6pk · £0.20 each
    £1.20
  • Fangtastic Halloween 15 Spooky Glow Sticks

    15pk · £0.08 each
    £1.20
  • Fangtastic Halloween Light Up Pumpkin Lantern 20cm

    £1.80
  • Fang-Tastic 20u STRING Lights

    £1.80
  • Fang-Tastic 4 Pack Cobweb LED Tea Lights

    £1.80
  • Fangtastic Halloween Felt Treat Bucket

    £3.00

Protein Picks!

View all (59)
  • Fridge Raiders Southern Style Chicken Bites 70g

    70g · £22.29/kg
    £1.56
  • Iceland 270g Chinese Chicken Wings

    270g · £11.56/kg
    3 for £6
    £3.12
  • Iceland 5sl Roast Turkey

    80g · £33.75/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland Roast Chicken Breast Fillets 385g

    385g · £14.03/kg
    £5.40
  • Chicken Tikka 250g

    250g · £9.60/kg
    3 for £6
    £2.40
  • Iceland 80g BBQ Chicken Slices

    80g · £15.00/kg
    £1.20
  • Iceland 370g Barbecue Chicken Drumsticks

    370g · £8.43/kg
    3 for £6
    £3.12
  • Iceland 160g Tikka Chicken Slc

    160g · £18.00/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland 160g Sweet Chilli Chicken Slc

    160g · £18.00/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland 80g Cooked Chicken Tikka Slices

    80g · £15.00/kg
    £1.20
  • Iceland 370g Roasted Chkn Drumstk

    370g · £8.43/kg
    3 for £6
    £3.12
  • Iceland Roast Chicken Breast Fillets 190g

    190g · £17.05/kg
    £3.24
  • Iceland Cooked Chicken Breast Slices 190g

    190g · £15.16/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland 80g Cooked Chicken Breast Slices

    80g · £15.00/kg
    £1.20
  • Müller Myprotein Yogurt Strawberry Flavour 210g

    210g · £8.57/kg
    £1.80
  • Müller Myprotein Chocolate Flavor Mousse 200g

    200g · £15.00/kg
    5 for £6
    £3.00
  • Lindahls Kvarg Raspberry Flavoured 150g

    150g · £11.20/kg
    £1.68
  • Lindahls Kvarg White Chocolate Flavour 150g

    150g · £11.20/kg
    £1.68
  • Arla Protein Passionfruit & Papaya 200g

    200g · £7.25/kg
    £1.45
  • Müller Myprotein Vanilla Flavour Pudding 200g

    200g · £11.70/kg
    5 for £6
    £2.34

Trending Now!

View all (56)
  • Fridge Raiders Southern Style Chicken Bites 70g

    70g · £22.29/kg
    £1.56
  • Iceland 120g Fully Loaded Hunters Chicken

    120g · £25.00/kg
    £3.00
  • Ginsters Limited Edition Haunted Hog Roast Pasty 180g

    180g · £16.67/kg
    £3.00
  • Pukka Lamb Pea & Mint

    205g · £13.17/kg
    £2.70
  • Pastry Pantry 2 Pack Butter Chicken Slices

    216g · £13.33/kg
    £2.88
  • Iceland 120g Fully Loaded Ploughman's Mix

    120g · £25.00/kg
    £3.00
  • Deli Speciale Stuffed Cherry Peppers 120g

    120g · £20.00/kg
    £2.40
  • Ginsters BBQ Hunters Chicken Slice 170g

    170g · £17.65/kg
    £3.00
  • Pastry Pantry 2 Pack Butter Enriched Ultimate Sausage Rolls

    240g · £12.00/kg
    £2.88
  • Smoky Sub Melt 100g

    100g · £28.80/kg
    £2.88
  • Pastry Pantry 2 Pack Hog Roast Sausage Rolls

    140g · £21.43/kg
    £3.00
  • McVitie's 5 Vanilla Cheesecake Flavour Dessert Cake Bars

    5pk · £0.48 each
    £2.40
  • McVitie's 5 Dessert Cake Bars Raspberry Ripple Flavour

    5pk · £0.48 each
    £2.40
  • Brompton House Halloween Brownies 6 x 20g (120g)

    6pk · £10.00/kg
    £1.20
  • TGI Fridays 2 Pack Rocky Road Slices

    136g · £22.06/kg
    £3.00
  • TGI Fridays 2 Pack S'Mores Brownies

    146g · £20.55/kg
    £3.00
  • TGI Fridays 2 Pack Cookies & Cream Muffins

    204g · £14.71/kg
    £3.00
  • TGI Fridays 2 Pack Indulgent Chocolate Muffins

    214g · £14.02/kg
    £3.00
  • Iceland 300g Ginger & Toffee Pudding

    300g · £11.00/kg
    £3.30
  • Mr Kipling 6 Christmas Slices

    6pk · £0.50 each
    £3.00

Food Hall Chicken Shack

View all (9)
  • Branston Baked Beans in a Rich, Thick, Tomatoey Sauce 410g

    410g · £2.93/kg
    £1.20
  • Coca-Cola Original Taste 1.25L Bottle

    1.25L · £2.26/L
    £2.82
  • Diet Coke Cola 1.25L Bottle

    1.25L · £1.92/L
    £2.40
  • Coca-Cola Zero Sugar 1.25L Bottle

    1.25L · £1.92/L
    £2.40
  • Pepsi Max Cherry 1.25 Litres

    1.25L · £1.58/L
    2 for £3
    £1.98
  • Pepsi Max 1.25 Litres

    1.25L · £1.58/L
    2 for £3
    £1.98
  • Coca-Cola Original Taste 1.75L Bottle

    1.75L · £1.85/L
    £3.24
  • Pepsi 1.25 Litres

    1.25L · £1.58/L
    £1.98
  • Iceland Luxury 330g Coleslaw

    330g · £8.18/kg
    3 for £6
    £2.70

Food Hall Steak Night

View all (7)
  • Iceland Luxury 400g Cheddar Cheese Mash

    400g · £6.75/kg
    £2.70
  • Iceland Luxury 170g Green Vegetable Medley

    170g · £21.18/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • Iceland Luxury 400g Carrot & Swede Mash

    400g · £6.75/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland Luxury 400g Mashed Potato

    400g · £6.75/kg
    £2.70
  • Iceland 400g Beef Rump Steaks

    400g · £18.00/kg
    £2.40 off
    £7.20£9.60
  • Iceland 1 Thick Cut Sirloin Steak

    340g · £35.29/kg
    £12.00
  • Iceland 1 Thick Cut Rump Steak

    454g · £26.43/kg
    £12.00

Food Hall Burger Night

View all (9)
  • Warburtons 6 Soft & Sliced White Rolls

    6pk · £0.24 each
    £0.24 off
    £1.44£1.68
  • Warburtons 4 Large Rolls

    4pk · £0.50 each
    £0.24 off
    £1.98£2.22
  • Iceland Luxury 4 Sliced Brioche Rolls

    4pk · £0.45 each
    £1.80
  • Iceland 4 Pack Lamb Doner Double Cheese Burgers

    442g · £12.22/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland 4 Pack British Beef Quarter Pounders

    454g · £9.25/kg
    £4.20
  • Iceland 10 Pack Mature Cheddar 10 Slices

    250g · £13.68/kg
    2 for £5.40
    £3.42
  • Iceland 10 Pack Mild Cheddar Slices

    250g · £13.68/kg
    2 for £5.40
    £3.42
  • Iceland 4 Quarterpounder Burgers

    454g · £11.89/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland 440g Creamy Coleslaw

    440g · £6.14/kg
    £2.70

Food Hall The Big Slice

  • Ben & Jerry's Phish Food Ice Cream Tub 465 ml

    465ml · £9.68/L
    £2.10 off
    £4.50£6.60

Food Hall China Town

View all (8)
  • Iceland Chinese Style Chicken Curry 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Sweet & Sour Chicken 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Takeaway 375g Sweet Chilli Chicken Noodles

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Take Away Salt & Pepper Chicken 219g

    219g · £13.70/kg
    £3.00
  • Sharwood's Prawn Crackers 60g

    60g · £40.00/kg
    £2.40
  • Mayflower Chinese Style Extra Hot Curry Sauce Mix 255g

    255g · £7.06/kg
    £1.80
  • Mayflower Chinese Style Medium Curry Sauce Mix 255g

    255g · £7.06/kg
    £1.80
  • Sharwood's Chinese Curry Sauce 425g

    425g · £7.62/kg
    £3.24

Food Hall Curry Classics

View all (9)
  • Sharwood's 8 Plain Poppadoms

    8pk · £0.35 each
    £2.76
  • Sharwood's Mango Chutney 227g

    227g · £11.89/kg
    £2.70
  • Iceland Takeaway 300g Paneer Makhani

    300g · £10.00/kg
    £3.00
  • Iceland Takeaway 200g Punjabi Samosas

    200g · £15.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Chicken Madras 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Takeaway 375g Chicken Vindaloo

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland 2 Garlic & Coriander Naan Breads 220g

    220g · £6.55/kg
    £1.44
  • Iceland 2 Naan Breads 220g

    220g · £6.55/kg
    £1.44
  • Leicester Bakery Limited 2 Hand Made Garlic & Coriander Naan Breads

    2pk · £4.50/kg
    £1.80

Food Hall Chippy Tea

View all (6)
  • Harry Ramsden's 2 Pack Salt & Vinegar Battered Cod Fillets

    300g · £22.00/kg
    £6.60
  • Harry Ramsden's 350g Cod Goujons

    350g · £18.86/kg
    £6.60
  • Harry Ramsden's 6 Jambo Battered Cod Fillet Fish Fingers 500g

    500g · £13.20/kg
    £6.60
  • Harry Ramsden's Jumbo Crispy Battered Wholetail Scampi 300g

    300g · £22.00/kg
    £6.60
  • Harry Ramsden's Chip Shop Chips 1kg

    1kg · £4.20/kg
    £4.20
  • Harry Ramsdens 14 Pack Mini Battered Sausages With Curry Sauce

    364g · £13.19/kg
    £4.80

Chilled 2 For £4.80

View all (44)
  • Happy Monkey Orange & Mango Smoothies 4 x 180ml

    4pk · £4.17/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland 100% Pressed Apple Juice 1 Litre

    1L · £2.70/L
    2 for £4.80
    £2.70
  • Don Simon Mango Passionfruit Smoothie 1L

    1L · £2.70/L
    2 for £4.80
    £2.70
  • Happy Monkey Strawberry & Banana Smoothies 4 x 180ml

    4pk · £4.17/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Don Simon Orange Smooth 1L

    1L · £2.64/L
    2 for £4.80
    £2.64
  • Happy Monkey Apple & Blackcurrant Smoothies 4 x 180ml

    4pk · £4.17/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Don Simon Mixed Berries Smoothie 1L

    1L · £2.70/L
    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland 100% Pure Squeezed Orange Juice 1 Litre

    1L · £2.70/L
    2 for £4.80
    £2.70
  • Rustlers The Ultimate Chicken Sandwich 150g

    150g · £20.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Elmlea Double 500ml

    500ml · £6.00/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland 10 Pack Mixed Weight Eggs

    2 for £4.80
    £2.52
  • Cravendale Skimmed 2L

    2L · £1.50/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Cravendale Whole 2L

    2L · £1.50/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Cravendale Semi Skimmed 2L

    2L · £1.50/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Arla BOB Skimmed 2L

    2L · £1.50/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Alpro Almond No Sugar Chilled Dairy Free Drink 1L

    1L · £2.64/L
    2 for £4.80
    £2.64
  • Actimel Multifruit Immune Support Yoghurt Drink Multipack, 8x100g

    800g · £5.63/kg
    2 for £4.80
    £4.50
  • Alpro Oat No Sugar Chilled Dairy Free Drink 1L

    1L · £2.52/L
    2 for £4.80
    £2.52
  • Alpro Soya Plant-Based Chilled Drink 1L

    1L · £2.52/L
    2 for £4.80
    £2.52
  • Florette Crunchy 220g

    220g · £12.27/kg
    2 for £4.80
    £2.70

Grocery 2 For £4.80

View all (21)
  • Tetley Pure Green 50 Tea Bags 100g

    100g · £33.00/kg
    2 for £4.80
    £3.30
  • Furocity 60g Chocolate Orange Protein Bar

    60g · £45.00/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Furocity 60g Caramel Protein Bar

    60g · £45.00/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Furocity 60g Brownie Protein Bar

    60g · £45.00/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Heinz Tomato Ketchup Zero Added Sugar & Salt 400ml

    400ml · £9.00/L
    2 for £4.80
    £3.60
  • HP Brown Sauce 450g

    450g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • Nando's Perinaise Peri-Peri Mayo Churrasco 265g

    265g · £10.87/kg
    2 for £4.80
    £2.88
  • Heinz Salad Cream Original 425g

    425g · £8.47/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • Blue Dragon Original Sweet Chilli Sauce 315g

    315g · £11.43/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • HP Fruity 470g

    470g · £7.66/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • Thai Dragon Thai Hot Chilli Sauce 455ml

    455ml · £6.59/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Heinz 460g Top Down Tom Ketchup

    460g · £8.61/kg
    2 for £4.80
    £3.96
  • HP Honey BBQ Sauce 465g

    465g · £7.74/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • Nando's Sweet Chilli Jam Medium 285g

    285g · £10.53/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Nando's Peri-Ketchup 280g

    280g · £10.71/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Thai Dragon Siracha Chilli Mayo Sauce 455ml

    455ml · £5.49/L
    2 for £4.80
    £2.50
  • Blue Dragon Reduced Sugar Sweet Chilli Sauce 295g

    295g · £12.20/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • Hellmann's Light Mayonnaise 430ml

    430ml · £7.53/L
    2 for £4.80
    £3.24
  • Hellmann's Real Mayonnaise 430ml

    430ml · £7.53/L
    2 for £4.80
    £3.24
  • Fanta Orange 3L Bottle

    3L · £1.30/L
    2 for £4.80
    £3.90

Frozen 3 For £12

View all (20)
  • Iceland 4 Breaded Jumbo Cod & Parsley Fishcakes 480g

    480g · £10.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Breaded Jumbo Salmon & Dill Fishcakes 480g

    480g · £10.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Birds Eye 8 Delightful Haddock Breaded Fish Fingers 240g

    240g · £20.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 280g Breaded Wholetail Scampi

    280g · £17.14/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 450g Garlic & Herb Chicken Sizzle Steaks

    450g · £10.67/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 500g Chicken Mini Breast Fillets

    500g · £9.60/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 1.2k Chicken Wings

    1.2kg · £4.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 600g Boneless Chicken Thigh Fillets

    600g · £8.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 24 Pack Thick Cumberland Sausages

    1.2kg · £4.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 24 Pack Thick Pork Sausages

    1.2kg · £4.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 8 Pack Jumbo Pork Sausages

    800g · £6.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Chinese Pork Ribsteaks 472g

    472g · £8.90/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Grill House 275g Saucy Tandoori Doner Kebab

    275g · £17.45/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Grill House 350g Spicy Doner Kebab Meat

    350g · £13.71/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Luxury 10 Cumberland Pork Sausages 600g

    600g · £8.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Grill House 5 Pack Tandoori Chicken Kofta Kebab

    250g · £19.20/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Oumph! Beef Style Strips 360g

    360g · £11.67/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Oumph! Garlic & Herb Pieces 360g

    360g · £11.67/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Oumph! Crispy Ch*cken 360g

    360g · £11.67/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Oumph! Smash Burgers 4 x 80g (320g)

    4pk · £13.13/kg
    3 for £12
    £4.20

Frozen 5 For £6

  • Whitby Seafoods Battered Scampi Poppers 140g

    140g · £19.29/kg
    5 for £6
    £2.70

Shop by category

  • Exclusive Brands
  • Soft Drinks
  • Ice Cream & Lollies
  • Crisps Snacks & Biscuits
  • Frozen Chicken & Meat Products
  • Sweets & Chocolate
  • Dairy
  • Best Ever Pizza Range!
  • Party Food
  • Fresh Fruit, Veg & Salad
  • Frozen Chips & Potato Products
  • Frozen Ready Meals
  • Bakery
  • Vape & Accessories
  • Tea, Coffee & Beverages
  • Food Cupboard
  • Fresh Meat & Poultry
  • Chilled Snacks & Cooked Meats
  • Yoghurts & Desserts
  • The Meat Free Range
  • Frozen Pies & Pasties
  • Frozen Fruit & Veg
  • Frozen Fish & Seafood
  • Toiletries
  • Baby & Infant
  • Household
  • Pet
  • Iceland - St Helens

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo