Chips, Fries & Potatoes
Birds Eye 10 The Original Potato Waffles 567g
567g ¡ £5.11/kg3 for £7.50£2.90McCain Hash Browns 625g
625g ¡ £5.36/kg£3.35McCain 4 Jackets 800g
800g ¡ £7.13/kg£5.70McCain Crispy French Fries 900g
900g ¡ £4.39/kg£3.95McCain Home Chips Crinkle 1kg
1kg ¡ £3.95/kg£3.95McCain Smiles 454g
454g ¡ £6.83/kg£3.10
Side Dishes
Asda 12 Golden Yorkshire Puddings 220g
220g ¡ £6.36/kg£1.40
Frozen Vegetables
Birds Eye Garden Peas 375g
375g ¡ £5.87/kg£2.20Birds Eye Steamfresh 4 Family Favourite Mix Steam Bags 540g
540g ¡ £6.30/kg£3.40Taj Diced Garlic 200g
200g ¡ £8.25/kg£1.65
Pizza
Chicago Town 2 Original Deep Dish Four Cheese Pizza 2 x 148g
300g ¡ £7.33/kg£2.20Chicago Town 2 Pepperoni Original Deep Dish Pizza 2 x 155g (310g)
310g ¡ £7.10/kg£2.20Dr. Oetker Ristorante Mozzarella Pizza 335g
335g ¡ £11.49/kg£3.85Dr. Oetker Ristorante Pepperoni-Salame Pizza 320g
320g ¡ £12.03/kg£3.85Dr. Oetker Ristorante Pizza Hawaii 355g
355g ¡ £10.85/kg£3.85
Ready Meals
Cathedral City Lasagne 400g
400g ¡ £14.75/kg2 for £6.50£5.90Annabel Karmel Tasty Spaghetti Bolognese with Hidden Veggies 1+ Years 200g
200g ¡ £13.75/kg£2.75Bisto Classic Beef Hotpot 375g
375g ¡ £5.87/kg£2.20
Garlic Bread
Asda 10 Garlic Baguette Slices 260g
260g ¡ £7.31/kg£1.90
Burgers & Hot Dogs
Asda 4 Beef Quarter Pounders 454g
454g ¡ £10.68/kg£4.85
Meat & Poultry
Birds Eye 12 Chicken Dippers 220g
220g ¡ £16.82/kg3 for £7.50£3.70Birds Eye 2 Crunchy Southern Fried Chicken 180g
180g ¡ £20.56/kg3 for £7.50£3.70Birds Eye 4 Chicken Burgers with Golden Wholegrain 200g
200g ¡ £16.50/kg3 for £7.50£3.30
Seafood
Fill Your Freezer
1pk ¡ £7.50 each£7.50Asda 12 Party Tempura King Prawns 156g
156g ¡ £19.23/kg£3.00Young's 4 Chip Shop Omega 3 Fish Fillets 400g
400g ¡ £12.88/kg£5.15Young's Chip Shop 2 Extra Large Fish Cakes 210g
210g ¡ £13.33/kg£2.80Young's Golden Scampi in Our Crispy Breadcrumb 220g
220g ¡ £24.77/kg£5.45
Frozen Fruit
Chill Berry Frozen Strawberries in Double Chocolate White + Milk 220g
220g ¡ £24.09/kg£5.30Asda Summer Fruits 500g
500g ¡ £8.50/kg£4.25
Meat Alternatives
Quorn Crispy Nuggets 300g
300g ¡ £11.00/kg£3.30Linda McCartney 2 Mozzarella 1/4lb Burgers Vegetarian 227g
227g ¡ £13.66/kg£3.10Linda McCartney 6 Vegan Sausages 270g
270g ¡ £11.48/kg£3.10Quorn Mince 300g
300g ¡ £11.00/kg£3.30
Desserts & Sweet Pastries
ASDA Bake at Home 6 All-Butter Croissants 330g
330g ¡ £11.36/kg£3.75Aunt Bessie's Bramley Apple Pie 550g
550g ¡ £5.64/kg£3.10