- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with Clubcard
Link or sign up now to save on your order
Going the extra mile
This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.Free delivery
New users only. Min spend £10. Fees apply.
Save with Clubcard
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
£6.00£5.50 Clubcard£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
£4.25£3.85 ClubcardWASABI DINE Meal Deal for £10 Clubcard Price
£10.00ClubcardSTIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price
£3.50ClubcardITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price
£7.00ClubcardTesco Lemons 4 Pack
4pk · £0.49 each£1.95£1.70 Clubcard (£0.43 each)Tesco Orange Minimum 5 Pack
5pk · £0.40 each£2.00£1.50 Clubcard (£0.30 each)Tesco Finest Sweet Easy Peelers 600g
600g · £4.50/kg£2.70£1.75 Clubcard (£2.92/kg)Tesco Finest Pink Lady Apple 4 Pack
4pk · £0.95 each£3.80£3.20 Clubcard (£0.80 each)Tesco Seasonal Apples Minimum 5 Pack
5pk · £0.53 each£2.65£2.35 Clubcard (£0.47 each)Tesco Jazz Apple 6 Pack
6pk · £0.48 each£2.90£2.50 Clubcard (£0.42 each)Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G
500g · £4.80/kg£2.40£2.15 Clubcard (£4.30/kg)Tesco Finest Mango Each
1pk · £3.35 each£3.35£3.00 Clubcard (£3.00 each)Tesco Pomegranates Each
1pk · £1.95 each£1.95£1.75 Clubcard (£1.75 each)Tesco Honeydew Melon
1pk · £1.95 each£1.95£1.75 Clubcard (£1.75 each)Zespri SunGold Kiwi 4pk
4pk · £0.89 each£3.55£3.05 Clubcard (£0.76 each)Suntrail Farms Plums 1Kg
1kg · £2.50/kg£2.50£2.20 Clubcard (£2.20/kg)Tesco Shallots Onions 400G
400g · £4.38/kg£1.75£1.50 Clubcard (£3.75/kg)Tesco Brown Onions 1Kg
1kg · £1.10/kg£1.10£0.95 Clubcard (£0.95/kg)Tesco Miniature Potatoes 750G
£1.65£1.45 Clubcard
Meal deals
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£6.00£5.50 Clubcard£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£4.25£3.85 ClubcardWASABI DINE Meal Deal for £10 Clubcard Price
Buy 1 Main, 1 Sauce & 1 Side£10.00Unlock with ClubcardSTIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price
Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable£3.50Unlock with ClubcardITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price
Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza£7.00Unlock with Clubcard