Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Valley Park Soton

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • Warburtons Thin Sliced Seeded Protein Bagels 4 Pack

    4pk · £0.59 each
    £2.35
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Tesco 20 Mini Pork Sausage Rolls 220g

    220g · £11.14/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Finest Pink Lady Apple 4 Pack

    4pk · £0.95 each
    £3.80
    £3.20 Clubcard (£0.80 each)
  • Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g

    400g · £13.50/kg
    £5.40
    £4.25 Clubcard (£10.63/kg)
  • Tesco British Extra Mature Grated Cheddar Cheese 250 G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Mini Babybel Original Cheese Snacks 6 x 20g

    6pk · £160.00/kg
    £3.20
    £2.25 Clubcard (£112.50/kg)
  • Tesco Soft Cheese Stuffed Peppers 145g

    145g · £26.55/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Dove Men+Care Clean Comfort 72h Antiperspirant Deodorant 150ml

    £4.90
    £2.90 Clubcard
  • Patak's Indian Garlic & Coriander Naan Breads 2 Pack

    2pk · £1.28 each
    £2.55
    £2.05 Clubcard (£1.03 each)
  • Tesco Finest All Butter Croissants 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
    £2.75 Clubcard (£0.69 each)
  • Deliciously Ella Chocolate Dipped Fruit And Nuts 90g

    90g · £42.22/kg
    £3.80
    £3.00 Clubcard (£33.33/kg)
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Tesco Roast Chicken Slices 180g

    180g · £25.56/kg
    £4.60
    £4.20 Clubcard (£23.33/kg)
  • Cadburys Dairy Milk Buttons XL Share Bag 290g

    290g · £19.66/kg
    £5.70
    £4.65 Clubcard (£16.03/kg)
  • Pizza Express Hawaiian Ham & Pineapple Pizza 267g

    267g · £22.47/kg
    £6.00
    £3.50 Clubcard (£13.11/kg)
  • Tesco 10 Halloumi-Style Fries 170G

    170g · £16.18/kg
    £2.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco 12 Pigs in Blankets 240g

    240g · £12.50/kg
    £3.00
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco 8 Crispy Tempura King Prawns 140g

    140g · £18.93/kg
    £2.65
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Finest Salted Caramelised Nut Selection 150g

    150g · £20.00/kg
    £3.00
    £2.50 Clubcard (£16.67/kg)
  • McVitie's Jaffaween Cake Bars Orange 5pk

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.35 Clubcard (£0.27 each)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Happy Birthday Chocolate Cake

    1pk · £16.00 each
    £16.00
  • Old El Paso Crunchy 12 Taco Shells 135g

    135g · £20.74/kg
    £2.80
  • Tesco Finest Steak Ragu 400G

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Tesco Chicken Tikka Masala With Pilau Rice 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
  • Tesco Finest White Sourdough Loaf 400G

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Cucumber Whole Each (C)

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Tesco Finest All Butter Croissants 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
    £2.75 Clubcard (£0.69 each)
  • Tesco Soft Cheese Stuffed Peppers 145g

    145g · £26.55/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Tesco Finest Pink Lady Apple 4 Pack

    4pk · £0.95 each
    £3.80
    £3.20 Clubcard (£0.80 each)
  • Tesco Large Free Range Eggs 6 Pack

    6pk · £0.41 each
    £2.45
  • Tesco Express Baby Plum Tomatoes 300G

    300g · £3.83/kg
    £1.15
  • Tesco Chestnut Mushroom 250G

    250g · £5.20/kg
    £1.30
  • Warburtons Soft White Bread with Sourdough 400g

    400g · £5.88/kg
    £2.35
  • Patak's Indian Garlic & Coriander Naan Breads 2 Pack

    2pk · £1.28 each
    £2.55
    £2.05 Clubcard (£1.03 each)
  • Tesco Blueberries 150G

    150g · £14.67/kg
    £2.20
  • The Tofoo Co Naked Tofu 280G

    280g · £11.07/kg
    £3.10
  • Warburtons Toastie Thick and Small Sliced White Bread 400g

    400g · £2.50/kg
    £1.00
  • Pizza Express Hawaiian Ham & Pineapple Pizza 267g

    267g · £22.47/kg
    £6.00
    £3.50 Clubcard (£13.11/kg)
  • Auntys Golden Syrup Steamed Puddings 2 X 95G

    95g · £20.53/kg
    £1.95
  • Tesco Wild Rocket 60G

    60g · £20.00/kg
    £1.20
  • Mini Babybel Original Cheese Snacks 6 x 20g

    6pk · £160.00/kg
    £3.20
    £2.25 Clubcard (£112.50/kg)
  • Warburtons Toastie Thick Sliced White Bread 800g

    800g · £1.81/kg
    £1.45
  • Tesco British Extra Mature Grated Cheddar Cheese 250 G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Wafer Thin Honey Roast Ham Slices 125g

    125g · £12.80/kg
    £1.60
  • Tesco Closed Cup Mushrooms 300G (C)

    300g · £3.33/kg
    £1.00
  • Tesco Greek Style Yogurt 500G

    500g · £2.60/kg
    £1.30
  • Tesco Red Chillies 60G

    60g · £10.83/kg
    £0.65
  • Tesco Chicken & Bacon Sandwich (C)

    1pk · £2.35 each
    £2.35
  • Tesco Roast Chicken Slices 180g

    180g · £25.56/kg
    £4.60
    £4.20 Clubcard (£23.33/kg)
  • Tesco Small Melton Mowbray Pork Pie 145G

    145g · £16.90/kg
    £2.45
  • Tesco Smoky Bacon Sarnie - Tangy Ketchup

    1pk · £3.10 each
    £3.10
  • Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack

    6pk · £0.33 each
    £2.00
  • Tesco Cheese & Tomato Pasta 300G (C)

    300g · £6.00/kg
    £1.80
  • TESCO Mexican Style Chicken Chopped Rice Salad 235g

    235g · £13.62/kg
    £3.20
  • Tesco Unsmoked Back Bacon Rashers 10 Pack 300g

    300g · £5.50/kg
    £1.65
  • Tesco Mango Chunks 120G (FOS)

    120g · £15.83/kg
    £1.90
  • Tesco Chicken & Gravy Shortcrust Pie 200G

    200g · £14.75/kg
    £2.95
  • Warburtons Thin Sliced Seeded Protein Bagels 4 Pack

    4pk · £0.59 each
    £2.35
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Herta Classic Frankfurter Hot Dogs 10 Pack 350G

    350g · £10.14/kg
    £3.55
  • Tesco Celery Sticks 250G

    250g · £4.80/kg
    £1.20
  • Tesco Finest Sticky Toffee Pudding Meal Deal 230g

    230g · £20.00/kg
    £4.60
  • Tesco Spreadable Brussels Pate 175g

    175g · £4.86/kg
    £0.85
  • Tesco 20 Mini Pork Sausage Rolls 220g

    220g · £11.14/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g

    400g · £13.50/kg
    £5.40
    £4.25 Clubcard (£10.63/kg)
  • Tesco 0% Fat Greek Style Yogurt 500G

    500g · £2.60/kg
    £1.30
  • Tesco Free From BLT Sandwich

    1pk · £3.40 each
    £3.40

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Valley Park Soton

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo