Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Offers
    Offers
  • Save with Nectar Prices
    Save with Nectar Prices
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • Grab and Go Snacks
    Grab and Go Snacks
  • Autumn is here
    Autumn is here
  • Why Wait For Christmas?
    Why Wait For Christmas?
  • Autumn Flavours
    Autumn Flavours
  • Save 25% on Selected Taste The Difference
    Save 25% on Selected Taste The Difference
  • Dine In Like You're Dining Out
    Dine In Like You're Dining Out
  • Spooky Season
    Spooky Season
  • Meal Deals & Bundles
    Meal Deals & Bundles
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Custard, Cream & Jelly Desserts

  • Sainsbury's Belgian Chocolate Éclairs 136g (4 x 34g)

    4pk · £21.32/kg
    £2.90
  • Sainsbury's Belgian Chocolate Choux Buns 2x68g

    136g · £12.50/kg
    £0.50 off
    £1.70£2.20
  • Sainsbury's Strawberry Jam & Cream Horns 98g (2 x 49g)

    2pk · £26.53/kg
    £2.60
  • Sainsbury's Belgian Chocolate Éclairs 110g (2 x 55g)

    2pk · £15.45/kg
    £0.50 off
    £1.70£2.20
  • Sainsbury's Cinnamon & Caramel Sticky Buns 190g

    190g · £26.05/kg
    £4.95
  • The Delicious Dessert Company 2 Seriously Sticky Toffee Éclairs

    2pk · £21.65/kg
    £3.55
  • Sainsbury's Chocolate Profiteroles 90g

    90g · £36.11/kg
    £3.25
  • Stamford Street Co. Profiterole Desserts 2x80g

    160g · £11.25/kg
    £1.80
  • The Delicious Dessert Company 2 Triple Trouble Chocolate Éclairs

    2pk · £22.76/kg
    £3.55
  • Sainsbury's Raspberry Trifle 600g

    600g · £7.83/kg
    £4.70
  • Hartley's Jelly Orange Flavour 125g

    125g · £8.80/kg
    £1.10
  • Sainsbury's Chocolate Trifle 500g

    500g · £9.40/kg
    £4.70
  • Sainsbury's Strawberry Trifle 600g

    600g · £5.17/kg
    £0.64 off
    £3.10£3.74
  • Hartley's Jelly Strawberry Flavour 115g

    115g · £9.57/kg
    £1.10
  • Hartley's Jelly Raspberry Flavour 115g

    115g · £9.57/kg
    £1.10
  • Cadbury Dairy Milk Creamy Milk Chocolate Dessert Pot 350g

    350g · £7.43/kg
    £2.60
  • Sainsbury's Caramel Panna Cotta 2x120g

    240g · £13.33/kg
    £3.20
  • Sainsbury's Taste the Difference Amaretto Tiramisu 400g

    400g · £15.75/kg
    £6.30
  • Dole Peach In Strawberry Jelly Fruit Snacks 4x123g

    492g · £6.20/kg
    £3.05
  • Hartley's 10 Cal Cherry Bakewell Tart Flavour Jelly 175g

    175g · £6.86/kg
    £1.20
  • Reese's Peanut Butter Chip Mix-Ins 330g

    330g · £13.48/kg
    £4.45
  • Bonne Maman Crème Caramel 400g (4 x 100g)

    4pk · £10.88/kg
    £4.35
  • Sainsbury's Taste the Difference Caramelised Biscuit Tiramisù 200g (2 x 100g)

    2pk · £21.50/kg
    £4.30
  • Cadbury Dairy Milk Milk Chocolate Buttons & Chunks Chocolate Desserts 4 x 75g (300g)

    4pk · £15.50/kg
    £4.65
  • Cadbury Caramilk Golden Caramel Chocolate Dessert Pot 350g

    350g · £10.71/kg
    £3.75
  • Bonne Maman Chocolate Pot 2 x 115g (230g)

    2pk · £12.17/kg
    £2.80
  • Bonne Maman Salted Caramel Crème 2 x 90g

    2pk · £15.56/kg
    £2.80
  • Sainsbury's Vanilla Crème Brûlée 2x90g

    180g · £16.67/kg
    £3.00
  • Hartley's 10 Cal Raspberry Flavour Jelly 175g

    175g · £6.86/kg
    £1.20
  • Stamford Street Co. Jelly & Custard Pots 3x125g

    375g · £4.93/kg
    £1.85
  • Crème Caramel Milk Desserts with Caramel Sauce 4 x 100g (400g)

    4pk · £4.88/kg
    £1.95
  • Quality Street Smooth & Creamy Toffee Dessert 2 x 65g 130g)

    2pk · £16.92/kg
    £2.20
  • Hartley's 10 Cal Mango & Passion Fruit Flavour Jelly 175g

    175g · £6.86/kg
    £1.20
  • Sainsbury's Taste the Difference Pistachio Tiramisu 400g

    400g · £15.38/kg
    £6.15
  • Sainsbury's Raspberry Trifle 135g

    135g · £21.48/kg
    £2.90
  • Cadbury Dairy Milk Trifle Caramel 2 x 90g (180g)

    2pk · £14.72/kg
    £2.65
  • Hartley's Raspberry Flavour Jelly 750g (6 x 125g)

    6pk · £4.80/kg
    £3.60
  • Hartley's Strawberry Flavour Jelly 750g (6 x 125g)

    6pk · £4.80/kg
    £3.60
  • Cocon Assorted Fruit Flavour Jelly Pudding with Coconut Gel Pieces 6 x 80g

    6pk · £5.63/kg
    £2.70
  • Zott Monte 4 Maxi Milk Dessert & Chocolate + Hazelnut 4 x 100g (400g)

    4pk · £8.38/kg
    £3.35
  • Hartley's Strawberry Flavour Jelly 690g (6 x 115g)

    6pk · £4.57/kg
    £3.15
  • Hartley's Raspberry Flavour Jelly 690g (6 x 115g)

    6pk · £4.57/kg
    £3.15
  • Bonne Maman Crème Brûlée (200g) 2 x (96g + 4g)

    2pk · £10.38/kg
    £4.15
  • Milkybar Smooth and Creamy White Chocolate Dessert 2 x 65g (130g)

    2pk · £18.46/kg
    £2.40
  • Hartley's Jelly Strawberry Flavour 125g

    125g · £8.80/kg
    £1.10
  • Ambrosia Light Devon Custard 4 x 120g (480g)

    120g · £33.33/kg
    £4.00
  • Ambrosia My Mini Custard 330g (6 x 55g)

    6pk · £10.30/kg
    £3.40
  • Ambrosia Chocolate Flavour Devon Custard 400g

    400g · £5.63/kg
    £2.25
  • Ambrosia Devon Custard 500g

    500g · £5.40/kg
    £2.70
  • Ambrosia Devon Custard 4 x 120g (480g)

    4pk · £8.33/kg
    £4.00
  • View all (78)

Sponge Puddings

  • Sainsbury's Taste the Difference Limited Edition Banana Blonde Sponge Pudding 400g

    400g · £16.63/kg
    £6.65
  • Sainsbury's Chocolate Sponge Pudding, Taste the Difference 400g

    400g · £16.63/kg
    £6.65
  • Sainsbury's Banana Blonde Choc Doughnut Pudding 370g

    370g · £17.57/kg
    £6.50
  • Sainsbury's Syrup Sponge Puddings 2 x 105g

    210g · £16.90/kg
    £3.55
  • Sainsbury's Hot Chocolate Fudge Cake Dessert 730g

    730g · £10.27/kg
    £7.50
  • Sainsbury's Sticky Toffee Pudding Dessert 400g

    400g · £15.75/kg
    £6.30
  • Gü Hot Puds Cinnamon Bun 162g (2 x 81g)

    2pk · £27.78/kg
    £4.50
  • Sainsbury's Raspberry Jam Pudding 2x110g

    220g · £15.23/kg
    £3.35
  • Sainsbury's Sticky Toffee Pudding, Taste the Difference 400g

    400g · £12.85/kg
    25% off
    £5.14£6.85
  • McVitie's Jamaica Ginger Pineapple & Coconut Flavour Sticky Pudding Cake

    245g · £8.16/kg
    £2.00
  • Sainsbury's Taste the Difference Chocolate Sponge 100g

    100g · £14.50/kg
    £1.45
  • Sainsbury's Taste the Difference Limited Edition Lemon Drizzle Sponge Pudding 400g

    400g · £13.75/kg
    £5.50
  • Sainsbury's Taste the Difference Limited Edition Tiramisu Sponge Pudding 400g

    400g · £14.38/kg
    £5.75
  • Gü Hot Puds Toffee Apple 144g (2 x 72g)

    2pk · £31.25/kg
    £4.50
  • The Toffee Apple Co. Dark Chocolate with Salted Caramel

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Gü Hot Puds Chocolate Melting Middle 180g (2 x 90g)

    2pk · £23.06/kg
    £4.15
  • Sainsbury's Sticky Toffee Sponge Pudding 2x110g

    220g · £15.45/kg
    £3.40
  • Sainsbury's Taste the Difference Chocolate Melting Puddings 2 x 155g (310g)

    2pk · £14.84/kg
    £4.60
  • Sainsbury's Taste the Difference Chocolate Bombe 227g

    227g · £16.74/kg
    £3.80
  • Sainsbury's Taste the Difference Syrup Sponge 100g

    100g · £14.50/kg
    £1.45
  • Sainsbury's Melt in the Middle Belgian Chocolate Puddings 2 x 135g (270g)

    2pk · £13.70/kg
    £3.70
  • Mr Kipling Sponge Puddings Golden Syrup 2 x 95g

    2pk · £13.42/kg
    £2.55
  • Sainsbury's 8 Trifle Sponges 160g

    160g · £13.44/kg
    £2.15
  • Sainsbury's Bread & Butter Pudding 500g

    500g · £12.20/kg
    £6.10
  • Sainsbury's Chocolate Sponge Pudding 2x110g

    220g · £15.45/kg
    £3.40
  • Sainsbury's Bread & Butter Puddings 240g (2 x 120g)

    2pk · £15.42/kg
    £3.70
  • Gü Double Chocolate Brownie Hot Puds 2 x 79g (158g)

    2pk · £32.28/kg
    £5.10
  • Sainsbury's Sticky Toffee Pudding, Taste the Difference 200g

    200g · £23.00/kg
    £4.60
  • Sainsbury's Jam & Custard Doughnut Pudding 370g

    370g · £17.57/kg
    £6.50
  • Sainsbury's Taste the Difference Discovery Chocolate & Hazelnut Melting Puddings 220g (2 x 110g)

    2pk · £25.00/kg
    £5.50
  • Sainsbury's Taste the Difference Chocolate & Pistachio Melting Puddings 220g (2 x 110g)

    2pk · £25.00/kg
    £5.50
  • Sainsbury's Sticky Toffee Cookie Pudding 350g

    350g · £15.00/kg
    £5.25
  • Aunt Bessie's Jam Roly Poly 300g

    300g · £8.00/kg
    £2.40

Cheesecakes

  • Sainsbury's Lemon Cheesecake 500g

    500g · £12.00/kg
    £6.00
  • Sainsbury's Taste the Difference Belgian Chocolate & Salted Caramel Cheesecake 500g

    500g · £9.46/kg
    25% off
    £4.73£6.30
  • Sainsbury's New York Cheesecake 450g

    450g · £4.89/kg
    £2.20
  • Sainsbury's Taste the Difference Caramelised Biscuit Cheesecake Slices 190g (2 x 95g)

    2pk · £21.05/kg
    £4.00
  • English Cheesecake Company 2 Banoffee Pie Cheesecake Slices 180g

    180g · £27.50/kg
    £4.95
  • Daim Cheesecakes 2 x 85g (170g)

    2pk · £25.59/kg
    £4.35
  • Gü White Chocolate & Raspberry Cheesecake 161g (2 x 80.5g)

    2pk · £26.40/kg
    £4.25
  • Toblerone Cheesecakes 2 x 85g (170g)

    2pk · £25.59/kg
    £4.35
  • Sainsbury's Raspberry Cheesecake Slices 180g (2 x 90g)

    2pk · £20.83/kg
    £3.75
  • Sainsbury's Taste the Difference Mixed Berry Cheesecake 500g

    500g · £12.00/kg
    £6.00
  • English Cheesecake Company Cookie Dough Cheesecake Bites 210g (6 x 35g)

    6pk · £22.62/kg
    £4.75
  • Sainsbury's Taste the Difference Discovery Roasted Pistachio Cheesecake Slices 190g (2 x 95g)

    2pk · £28.95/kg
    £5.50
  • Sainsbury's Taste the Difference Chocolate & Hazelnut Cheesecake Slices 190g (2 x 95g)

    2pk · £28.95/kg
    £5.50
  • Sainsbury's Taste the Difference New York Vanilla Cheesecake 500g

    500g · £9.30/kg
    25% off
    £4.65£6.20
  • Sainsbury's Triple Choc Brownie Cheesecake 550g

    550g · £11.82/kg
    £6.50
  • Sainsbury's Mandarin Cheesecake 500g

    500g · £7.40/kg
    £3.70
  • Sainsbury's New York Vanilla Cheesecake 500g

    500g · £12.60/kg
    £6.30
  • Oreo Cheesecakes 2 x 80g

    160g · £27.19/kg
    £4.35
  • Gü Jaffa Chocolate Cheesecake 2 x 86g (172g)

    2pk · £29.36/kg
    £5.05
  • Gü Wild Strawberry & Clotted Cream Cheesecake 2 x 82g (164g)

    2pk · £31.71/kg
    £5.20
  • Gü New York Cheesecake 2 x 70g (140g)

    2pk · £37.14/kg
    £5.20
  • Gü Spanish Lemon Cheesecake 2 x 85g (170g)

    2pk · £29.71/kg
    £5.05
  • Gü Salted Caramel Cheesecake 2 x 82g (164g)

    2pk · £31.71/kg
    £5.20
  • Gü Zillionaire Cheesecake 2 x 84.5g (169g)

    2pk · £25.15/kg
    £4.25
  • Gü Key Lime Pie Cheesecake 2 x 70g (140g)

    2pk · £35.00/kg
    £4.90
  • Sainsbury's 2 Belgian Chocolate Cheesecake Slices 2 x 90g (180g)

    2pk · £20.83/kg
    £3.75
  • Gü Banoffee Cheesecake 2 x 86g (172g)

    2pk · £30.23/kg
    £5.20
  • Gü Speculoos Cheesecake 2 x 82g (164g)

    2pk · £30.79/kg
    £5.05
  • Gü Spanish Lemon Cheesecake 184 g (2 x 92g)

    2pk · £28.53/kg
    £5.25
  • Sainsbury's Raspberry Cheesecake 500g

    500g · £12.60/kg
    £6.30
  • English Cheesecake Company 2 Milk Chocolate Cheesecake Slices 180g

    180g · £25.00/kg
    £4.50
  • Gü Mint Chocolate Cheesecake 168g (2 x 84g)

    2pk · £26.79/kg
    £4.50
  • Sainsbury's Taste the Difference Lemon & Raspberry Cheesecake Slices 2 x 90g (180g)

    2pk · £19.44/kg
    £3.50
  • Sainsbury's Taste The Difference Passion Fruit Cheesecake Slices 190g (2 x 95g)

    2pk · £19.74/kg
    £3.75
  • Sainsbury's Taste the Difference New York Vanilla Cheesecake Slices 184g (2 x 92g)

    2pk · £25.00/kg
    £4.60
  • Sainsbury's St Clement's Cheesecake Slices, Taste the Difference 2 x 96g

    192g · £23.96/kg
    £4.60
  • Sainsbury's Taste the Difference Salted Caramel & Peanut Cheesecake Slices 2 x 95g (190g)

    2pk · £25.53/kg
    £4.85
  • Sainsbury's Belgian Chocolate Cheesecake Dessert 500g

    500g · £12.00/kg
    £6.00
  • Gü Black Forest Cheesecake 2 x 88g (176g)

    2pk · £28.69/kg
    £5.05
  • Gü Ultimate Chocolate Cheesecake 2 x 85g (170g)

    2pk · £30.00/kg
    £5.10
  • Sainsbury's New York Vanilla Cheesecake Slices 180g (2 x 90g)

    2pk · £20.83/kg
    £3.75
  • Sainsbury's Raspberry Blondie Cheesecake 550g

    550g · £11.82/kg
    £6.50

Chilled Desserts

  • Aero Pistachio & Chocolate Bubbly Mousse 232g (4 x 58g)

    4pk · £9.48/kg
    £2.20
  • Magija Quark Bar with Chocolate 40g

    40g · £28.75/kg
    £1.15
  • Rolo Delicious Milk Chocolate & Toffee Dessert 2 x 65g (130g)

    2pk · £18.46/kg
    £2.40
  • Sainsbury's Brioche Bread & Butter Pudding Dessert, Taste the Difference 500g

    500g · £13.70/kg
    £6.85
  • Sainsbury's Cream Slices 116g (2 x 58g)

    2pk · £20.69/kg
    £2.40
  • Sainsbury's Jam Roly Poly Pudding 465g

    465g · £13.33/kg
    £6.20
  • Sainsbury's Tiramisu Italian Dessert 500g

    500g · £6.80/kg
    £0.50 off
    £3.40£3.90
  • Sainsbury's Taste the Difference Madagascan Vanilla Custard 500g

    500g · £8.00/kg
    £4.00
  • Cadbury Dairy Milk with Flake 75g

    75g · £18.00/kg
    £1.35
  • Sainsbury's Ready to Eat Custard 500g

    500g · £1.70/kg
    £0.85
  • Sainsbury's Sponge Fingers 175g

    175g · £10.00/kg
    £1.75
  • Sainsbury's Custard 500g

    500g · £6.50/kg
    £3.25
  • Müller Rice Vanilla Custard 170g

    170g · £6.76/kg
    £1.15
  • Sainsbury's Limoncello Desserts x2 85g

    184g · £15.22/kg
    £2.80
  • Müller Rice Strawberry 170g

    170g · £6.76/kg
    £1.15
  • Nesquik Milk Slice Choco Cacao 4 x 26g (104g)

    4pk · £15.87/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Taste the Difference Colombian Coffee Mousse 100g

    100g · £14.50/kg
    £1.45
  • Cadbury Dairy Milk with Chunks 75g

    75g · £18.00/kg
    £1.35
  • Milkybar Milk Slice 4 x 26g (104g)

    4pk · £17.31/kg
    £1.80
  • Sainsbury's Lighter Ready to Eat Custard 500g

    500g · £1.70/kg
    £0.85
  • Gü Chocolate & Honeycomb Cheesecake 2 x 86.5g (173g)

    2pk · £29.48/kg
    £5.10
  • Cadbury Dairy Milk with Freddo 75g

    75g · £18.00/kg
    £1.35
  • Müller Rice Original 170g

    170g · £7.35/kg
    £1.25
  • Cadbury Dairy Milk Creamy Milk Chocolate Dessert Pots 4 x 60g (240g)

    4pk · £16.04/kg
    £3.85
  • Cadbury Dairy Milk Caramel Creamy Milk Chocolate Dessert Pots 4 x 60g (240g)

    4pk · £16.04/kg
    £3.85
  • Müller Rice 6 x 170g (1020g)

    6pk · £4.75/kg
    £4.85
  • Kinder Pingui Milk and Chocolate Chilled Treat Multipack 4 x 30g (120g)

    4pk · £19.17/kg
    £2.30
  • Kinder Milk Slice Chilled Treat Multipack 3 x 28g (84g)

    3pk · £16.67/kg
    £1.40
  • Gü Dark Chocolate & Ganache Mousse 2 x 70g (140g)

    2pk · £27.50/kg
    £3.85
  • Sainsbury's Ready to Eat Custard 1kg

    1kg · £1.60/kg
    £1.60
  • Sainsbury's Taste the Difference Sicilian Lemon Mousse 100g

    100g · £14.50/kg
    £1.45
  • Milkybar Mousse 4 x 55g (220g)

    4pk · £11.82/kg
    £2.60
  • Ski Mousse Strawberry Mousse & Strawberry Sauce 4 x 60g (240g)

    4pk · £11.25/kg
    £2.70
  • Gü Milk Chocolate Mousse 2 x 52g (104g)

    2pk · £37.02/kg
    £3.85
  • Aero Creations Delicious Chocolate Mousse with Layers of Chocolate Pieces 4 x 57g (228g)

    4pk · £14.69/kg
    £3.35
  • After Eight Mint Mousse Layered with Chocolate Flavour Pieces 4 x 57g (228g)

    4pk · £14.69/kg
    £3.35
  • Bonne Maman Blackcurrant Yoghurt Mousse 2 x 70g

    2pk · £20.36/kg
    £2.85
  • Bonne Maman Clementine & Lemon Yoghurt Mousse 2 x 70g

    2pk · £20.36/kg
    £2.85
  • Bonne Maman Chocolate Mousse 2 x 70g

    2pk · £17.50/kg
    £2.45
  • Bonne Maman Strawberry Mousse 2 x 70g

    2pk · £17.50/kg
    £2.45
  • Aero Milk Chocolate Bubbly Mousse 4 x 59g (236g)

    4pk · £10.81/kg
    £2.55
  • Cadbury Dairy Milk Mousse 4 x 45g (180g)

    4pk · £13.89/kg
    £2.50
  • Ambrosia Rice Pudding 4 x 120g (480g)

    4pk · £8.33/kg
    £4.00
  • Müller Limited Edition Rice Raspberry & White Chocolate 170g

    170g · £5.88/kg
    £1.00
  • Royal Pista Kheer 350g

    350g · £10.71/kg
    £3.75
  • Ambrosia Deluxe Rice Madagascan Vanilla 2 x 110g (220g)

    2pk · £10.91/kg
    £2.40
  • Sainsbury's Cream Rice Pudding 2x125g

    250g · £16.40/kg
    £4.10
  • Ambrosia Rice Pudding 150g

    150g · £9.00/kg
    £1.35
  • Ambrosia Light Rice Pudding 150g

    150g · £9.00/kg
    £1.35
  • Sainsbury's Taste the Difference Morello Cherry Compote 400g

    400g · £15.13/kg
    £6.05
  • View all (54)

Cakes

  • Sainsbury's Princess Cake 930g

    930g · £19.68/kg
    £18.30
  • Sainsbury's Birthday & Celebration Wiggles the Caterpillar 613g

    613g · £13.13/kg
    £8.05
  • Thorntons Triple Layer Chocolate Celebration Cake

    1kg · £19.60/kg
    £19.60
  • Stamford Street Co. Birthday Celebration Madeira Cake 895g (Serves 14)

    895g · £8.16/kg
    £7.30
  • Sainsbury's Taste the Difference Mini Chocolate Gift Cake 255g

    255g · £30.00/kg
    £7.65
  • Sainsbury's Chocolate Tray Bake 705g

    705g · £16.45/kg
    £11.60
  • Sainsbury's Madeira Tray Bake 640g

    640g · £16.17/kg
    £10.35
  • Sainsbury's Chocolate Cake Layered with Chocolate Frosting 945g

    945g · £13.17/kg
    £12.45
  • Sainsbury's Madeira Cake 550g

    550g · £24.36/kg
    £13.40
  • Sainsbury's Madeira Cake 895g

    895g · £13.30/kg
    £11.90
  • Sainsbury's Seriously Chocolatey Chocolate Cake 550g

    550g · £25.55/kg
    £14.05
  • Sainsbury's Stamford Street Co. Chocolate Cake Layered with Chocolate Frosting 897g

    897g · £8.14/kg
    £7.30
  • Marvel Spider-Man Shaped Party Cake

    800g · £24.50/kg
    £19.60
  • Sainsbury's Unicorn Madeira Cake Layered with Raspberry Jam 948g

    948g · £20.57/kg
    £19.50
  • Sainsbury's Triple Layer Chocolate Cake 1.843kg

    1.84kg · £13.56/kg
    £25.00
  • Sainsbury's Happy Birthday Madeira Cake 1.2kg

    1.2kg · £15.25/kg
    £18.30
  • Sainsbury's Seriously Chocolatey White Chocolate Madeira Cake 820g

    820g · £26.77/kg
    £21.95
  • Cadbury Flake Celebration Cake

    984g · £17.07/kg
    £16.80
  • Sainsbury's Seriously Chocolatey Chocolate Cake 1.282kg

    1.28kg · £17.36/kg
    £22.25
  • Sainsbury's Taste the Difference Rose Bouquet Madeira Cake 940g

    940g · £25.32/kg
    £23.80
  • Sainsbury's Strawberry & Clotted Cream Cake, Taste the Difference 490g

    490g · £15.10/kg
    £7.40
  • Sainsbury's Taste the Difference Coffee & Walnut Cake 400g

    400g · £12.50/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Genoa Cake 320g

    320g · £10.31/kg
    £3.30
  • McVitie's Jamaica Ginger Sticky Pudding Cake

    245g · £8.98/kg
    £2.20
  • Sainsbury's Lemon Drizzle Loaf Cake 235g

    235g · £10.64/kg
    £2.50
  • Sainsbury's Angel Cake 250g

    250g · £10.00/kg
    £2.50
  • Sainsbury's Coconut & Raspberry Loaf Cake 240g

    240g · £10.42/kg
    £2.50
  • Sainsbury's Iced Madeira Cake 298g

    298g · £8.39/kg
    £2.50
  • Sainsbury's Taste The Difference Carrot Cake 395g

    395g · £12.66/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Taste the Difference Lemon Drizzle Cake 405g

    405g · £12.35/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Taste the Difference Red Velvet Cake 390g

    390g · £12.82/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Raspberry Swiss Roll Cake, Taste the Difference 268g

    268g · £9.14/kg
    £2.45
  • Sainsbury's Lemon Drizzle Loaf Cake Mix 320g

    320g · £9.38/kg
    £3.00
  • Sainsbury's Taste the Difference Belgian Chocolate Cake 395g

    395g · £12.66/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Taste the Difference Victoria Sponge Cake 345g

    345g · £14.49/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Free From Chocolate Cake, Taste the Difference 396g

    396g · £12.60/kg
    25% off
    £4.99£6.65
  • Sainsbury's Taste the Difference Iced Fruit Cake 400g

    400g · £16.25/kg
    £6.50
  • Sainsbury's Iced Rich Fruit Cake 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Sainsbury's Cappuccino Coffee Sponge Swiss Roll Cake, Taste the Difference 235g

    235g · £10.43/kg
    £2.45
  • Oggs Rich, Velvety Chocolate Fudge Cake

    1.15kg · £15.71/kg
    £18.00
  • Sainsbury's Taste the Difference Zesty Lime Curd Cake 400g

    400g · £12.50/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Football Cake 837g

    837g · £17.50/kg
    £14.65
  • Sainsbury's Madeira Cake 275g

    275g · £9.09/kg
    £2.50
  • Sainsbury's Cherry Madeira Cake 268g

    268g · £9.33/kg
    £2.50
  • Sainsbury's Iced Coffee Cake 293g

    293g · £8.53/kg
    £2.50
  • Sainsbury's Iced Lemon Madeira Cake 302g

    302g · £8.28/kg
    £2.50
  • Sainsbury's Stamford Street Co. Strawberry & Vanilla Jumbo Swiss Rolls 365g

    365g · £7.26/kg
    £2.65
  • Sainsbury's Taste the Difference Chocolate Cake 905g

    905g · £26.30/kg
    £23.80
  • Sainsbury's Mega Chocolate Tray Bake 1.6kg

    1.6kg · £12.19/kg
    £19.50
  • Sainsbury's Free From Lemon Loaf Cake 250g

    250g · £14.80/kg
    £3.70
  • View all (69)

Crumbles, Pies & Tarts

  • Mr Kipling Jam Tarts

    6pk · £0.73 each
    £4.35
  • Sainsbury's Bramley Apple Crumble 2x120g

    240g · £13.75/kg
    £3.30
  • Sainsbury's Bramley Apple Crumble 500g

    500g · £11.20/kg
    £5.60
  • Mr Kipling Pies

    6pk · £0.58 each
    £3.50
    £1.75 Nectar Price (£0.29 each)
  • Sainsbury's 6 Bramley Apple & Blackcurrant Pies 315g

    6pk · £6.83/kg
    £2.15
  • Sainsbury's 6 Bramley Apple Pies 315g

    6pk · £6.19/kg
    £1.95
  • Mr Kipling 6 Bramley Apple Pies

    6pk · £0.58 each
    £3.50
    £1.75 Nectar Price (£0.29 each)
  • Sainsbury's Oat & Apple Crumble, Taste the Difference 500g

    500g · £13.00/kg
    £6.50
  • Sainsbury's Bramley Apple Pie 550g

    550g · £9.18/kg
    £5.05
  • Sainsbury's Taste the Difference Bramley Apple Pie 660g

    660g · £10.61/kg
    £7.00
  • Sainsbury's Taste the Difference Winter Berry Crumble 250g

    250g · £17.80/kg
    £4.45
  • Sainsbury's Rhubarb Crumbles 2 x 120g (240g)

    2pk · £14.79/kg
    £3.55
  • Mr Kipling 6 Bramley Apple & Blackcurrant Pies

    6pk · £0.58 each
    £3.50
  • Mr Kipling 6 Cherry Bakewells

    6pk · £0.73 each
    £4.35
  • Mr Kipling 4 Latte Tarts

    4pk · £0.50 each
    £2.00
  • Mr Kipling 4 Birthday Cake Tarts

    4pk · £0.63 each
    £2.50
  • Mr Kipling 4 Strawberries & Cream Tarts

    4pk · £0.63 each
    £2.50
  • Sainsbury's Treacle Tart 300g

    300g · £14.17/kg
    £4.25
  • Sainsbury's Bakewell Tart 300g

    300g · £14.17/kg
    £4.25
  • Sainsbury's Lemon Tart 300g

    300g · £14.17/kg
    £4.25
  • Sainsbury's Taste the Difference Sicilian Lemon Tarts 155g (2 x 78g)

    2pk · £24.04/kg
    £3.75
  • Sainsbury's Taste the Difference 6 All Butter Sweet Pastry Tartlets 138g

    138g · £24.28/kg
    £3.35
  • Sainsbury's Ecclefechan Tarts, Taste the Difference x4 185g

    4pk · £0.98 each
    £3.90
  • Sainsbury's Taste the Difference 2 Salted Caramel Chocolate Tarts 170g

    170g · £24.71/kg
    £4.20
  • Sainsbury's Free From Cherry Bakewell Tarts x4

    4pk · £0.79 each
    £3.15
  • Sainsbury's Free From Assorted Jam Tarts x6

    6pk · £0.53 each
    £3.15
  • Bonne Maman 9 Tartelettes 135g

    135g · £21.11/kg
    £2.85
  • Bonne Maman 9 Tartelettes Citron 125g

    125g · £25.20/kg
    £3.15
  • Sainsbury's Morello Cherry Pie 550g

    550g · £9.18/kg
    £5.05
  • Sainsbury's Stamford Street Co. Apple Pie 550g

    550g · £5.09/kg
    £2.80
  • Sainsbury's 500g Winter Berry Crumble, Taste the Difference, Limited Edition

    500g · £11.80/kg
    £5.90
  • Sainsbury's Taste the Difference Vanilla Custard Tarts 120g

    120g · £31.67/kg
    £3.80
  • Mr Kipling 4 Caramel Tarts

    4pk · £0.63 each
    £2.50
    £1.00 Nectar Price (£0.25 each)
  • Sainsbury's Taste the Difference Lemon Tart 460g

    460g · £16.63/kg
    £7.65
  • Sainsbury's Taste the Difference 18 All Butter Sweet Pastry Tartlets 117g

    117g · £37.61/kg
    £4.40

Canned Desserts

  • Sainsbury's Cream Rice Pudding 500g

    500g · £12.50/kg
    £6.25
  • Royal Rassogulla 500g

    500g · £8.80/kg
    £4.40
  • Ambrosia Deluxe Rice 400g

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Ambrosia Rice Pudding 400g

    400g · £5.25/kg
    £2.10
  • Sainsbury's Rice Pudding, Creamed 400g

    400g · £3.25/kg
    £1.30
  • Sainsbury's Stamford Street Co. Rice Pudding 400g

    400g · £1.13/kg
    £0.45
  • Ambrosia Salted Caramel Deluxe Rice 400g

    400g · £7.38/kg
    £2.95
  • Ambrosia My Mini Rice 330g (6 x 55g)

    6pk · £10.30/kg
    £3.40
  • Mr Kipling Raspberry Sponge Puddings 2 x 95g

    2pk · £13.42/kg
    £2.55
  • Rachel's Organic Traditional Divine Rice 2 x 150g (300g)

    2pk · £9.17/kg
    £2.75
  • Ambrosia Light Rice Pudding 4 x 120g (480g)

    4pk · £8.33/kg
    £4.00
  • Foresight Pease Pudding 220g

    220g · £2.73/kg
    £0.60
  • Ambrosia Semolina 400g

    400g · £6.88/kg
    £2.75
  • Sainsbury's Low Fat Rice Pudding 400g

    400g · £3.25/kg
    £1.30
  • Ambrosia Light Rice Pudding 400g

    400g · £5.25/kg
    £2.10

Offers

  • Sainsbury's Belgian Chocolate Choux Buns 2x68g

    136g · £12.50/kg
    £0.50 off
    £1.70£2.20
  • Sainsbury's Belgian Chocolate Éclairs 110g (2 x 55g)

    2pk · £15.45/kg
    £0.50 off
    £1.70£2.20
  • Sainsbury's Strawberry Trifle 600g

    600g · £5.17/kg
    £0.64 off
    £3.10£3.74
  • Sainsbury's Sticky Toffee Pudding, Taste the Difference 400g

    400g · £12.85/kg
    25% off
    £5.14£6.85
  • Sainsbury's Taste the Difference Belgian Chocolate & Salted Caramel Cheesecake 500g

    500g · £9.46/kg
    25% off
    £4.73£6.30
  • Sainsbury's Taste the Difference New York Vanilla Cheesecake 500g

    500g · £9.30/kg
    25% off
    £4.65£6.20
  • Sainsbury's Tiramisu Italian Dessert 500g

    500g · £6.80/kg
    £0.50 off
    £3.40£3.90
  • Sainsbury's Free From Chocolate Cake, Taste the Difference 396g

    396g · £12.60/kg
    25% off
    £4.99£6.65
  • View Ice Cream

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo