Skip to:ContentFooter
Deliveroo

One Stop Stores - Bitterne

Allergens and info

1.50 mi

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Offers (180)

  • 0

    Monster Energy 500ml 4 pack

    500ml · £13.60/L

    £1.25 off

    £6.80

    £8.05

  • 0

    Coca-Cola Zero Sugar 330ml 8 pack

    330ml · £15.61/L

    £1.75 off

    £5.15

    £6.90

  • 0

    Rowntree's Randoms Juicers 140g

    140g · £10.36/kg

    £0.50 off

    £1.45

    £1.95

  • 0

    Tesco Chocolate Brownie Bites 20's

    20pk · £0.12 each

    £1.45 off

    £2.35

    £3.80

  • 0

    Cadbury Dairy Milk Caramel 120g

    120g · £16.25/kg

    £0.65 off

    £1.95

    £2.60

  • 0

    Oreo Double Creme 157g

    157g · £7.96/kg

    £0.75 off

    £1.25

    £2.00

  • 0

    Walkers Wotsits Really Cheesy 6 pack

    6pk · £0.33 each

    £0.75 off

    £2.00

    £2.75

  • 0

    Walkers Monster Munch Giants Pickled Onion 85g

    85g · £21.76/kg

    £0.75 off

    £1.85

    £2.60

  • 0

    Peperami Original 5 pack

    5pk · £0.50 each

    £1.20 off

    £2.50

    £3.70

  • 0

    Diet Coke 330ml 18 pack

    330ml · £30.76/L

    £3 off

    £10.15

    £13.15

  • 0

    Red Bull 473ml 4 pack

    473ml · £21.14/L

    £1.50 off

    £10.00

    £11.50

  • 0

    Cheez-It Snap'd Cheese & Chilli 150g

    150g · £12.00/kg

    £0.50 off

    £1.80

    £2.30

  • 0

    Cadbury Twirl Bites 100g

    100g · £19.50/kg

    £0.65 off

    £1.95

    £2.60

  • 0

    Cravendale Semi Skimmed Milk 2 litre

    2L · £1.58/L

    2 for £4.50

    £3.15

  • 0

    Cravendale Whole Milk 2 litre

    2L · £1.58/L

    2 for £4.50

    £3.15

  • 0

    Fruit Shoot Orange 200ml 4 pack

    200ml · £10.25/L

    £1.35 off

    £2.05

    £3.40

  • 0

    Skittles Fruits 136g

    136g · £10.29/kg

    £0.25 off

    £1.40

    £1.65

  • 0

    McCoy's Classic Variety 6 pack

    6pk · £0.36 each

    £0.85 off

    £2.15

    £3.00

  • 0

    Coca-Cola Zero Sugar 330ml 18 pack

    330ml · £30.76/L

    £3 off

    £10.15

    £13.15

  • 0

    Red Bull Summer Edition White Peach 250ml 4 pack

    250ml · £22.60/L

    £1.25 off

    £5.65

    £6.90

  • View all (180)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Free Range Eggs Large 6's

    6pk · £0.43 each
    £2.55
  • Tesco Chicken Breast Fillets 650g

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Tesco Mature Cheddar Cheese 220g

    220g · £15.45/kg
    2 for £5.50
    £3.40
  • Onken Mango Papaya Passion Fruit 450g

    450g · £5.78/kg
    £2.60
  • Ripe Bananas 5 pack

    5pk · £0.28 each
    £1.40
  • Tesco Melon & Pineapple Fingers 300g

    300g · £10.17/kg
    £3.05
  • Wall's Jumbo Pork Sausage Roll 130g

    130g · £12.31/kg
    £1.60
  • Tesco Selection of Seedless Grapes 500g

    500g · £5.10/kg
    £2.55
  • Tesco 8 Cumberland Pork Sausages 454g

    454g · £4.74/kg
    £2.15
  • Warburtons Sliced Wholemeal Rolls 6's

    6pk · £0.31 each
    £1.85
  • Pork Farms Mini Pork Pies 4's

    4pk · £0.66 each
    £2.65
  • Dairylea Dunkers Jumbo Tubes 3 pack

    41g · £51.22/kg
    £2.10
  • Tesco Free Range Eggs Medium 6's

    6pk · £0.37 each
    £2.20
  • Tesco Strawberries 227g

    227g · £12.78/kg
    £2.90
  • Warburtons Sliced Hotdog Rolls 6's

    6pk · £0.32 each
    £1.90
  • Tesco All-Rounder Potatoes 2kg

    2kg · £0.85/kg
    £1.70
  • Wall's Cheddar & Onion Slice 180g

    180g · £12.78/kg
    £2.30
  • Warburtons Sliced Soft White Rolls 6's

    6pk · £0.28 each
    £1.70
  • Cathedral City Mature Cheddar 350g

    350g · £10.86/kg
    £1 off
    £3.80£4.80
  • Lurpak Spreadable 400g

    400g · £13.75/kg
    £5.50
  • Strings & Things Cheestrings 4 pack

    4pk · £0.60 each
    £2.40
  • Wall's Chicken & Bacon Slice 180g

    180g · £12.78/kg
    £2.30
  • Tesco Cucumber

    1pk · £1.10 each
    £1.10
  • Tesco Millionaire's Shortbread 50g

    50g · £30.00/kg
    £1.50
  • Wall's Peppered Steak Slice 180g

    180g · £12.78/kg
    £2.30
  • Simply Doughnuts Mini Ring Bites 8's

    8pk · £0.17 each
    £0.30 off
    £1.35£1.65
  • Wall's Cheese & Onion Roll 130g

    130g · £12.31/kg
    £1.60
  • Ginsters Beanz & Cheese Slice 170g

    170g · £15.88/kg
    £2.70
  • Warburtons White Toastie 800g

    800g · £2.25/kg
    £1.80
  • Tesco Blueberries 150g

    150g · £16.00/kg
    £2.40
  • Tesco Chicken & Bacon Pasta Bake 400g

    400g · £11.00/kg
    2 for £7
    £4.40
  • Wall's Mini Pork Sausage Rolls 14 pack

    14pk · £0.16 each
    £2.30
  • Tesco Honey Roast Ham 120g

    120g · £22.92/kg
    2 for £5
    £2.75
  • Tesco Gala Apples 6 pack

    6pk · £0.38 each
    £2.30
  • Warburtons Brioche Burger Buns 4's

    1pk · £2.90 each
    £2.90
  • Utterly Butterly 500g

    500g · £3.70/kg
    £0.70 off
    £1.85£2.55
  • DFE Swedish Style Meatballs 200g

    200g · £5.00/kg
    £1.00
  • Warburtons Crumpet Thins 8's

    8pk · £0.20 each
    £1.60
  • Dairylea Lunchers Ham 'n' Cheese

    65g · £33.85/kg
    £2.20
  • Ginsters Smoked Ham & Cheddar Pastry Toastie 130g

    1pk · £2.90 each
    £2.90
  • Deli Kitchen Plain Tortilla Wraps 6's

    6pk · £0.26 each
    £1.55

Meal deals

View all (8)
  • Lunch Meal Deal

    £4.50
  • Tesco Cheese Multibuy

    Selected Lines Only.
    £5.50
  • Monster Cans Multibuy

    £4.00
  • Tesco British Sliced Meat Multibuy

    Tesco brand
    £5.00
  • Coca-Cola 2L Multibuy

    £5.00
  • Cravendale Milk Multibuy

    £4.50
  • Tesco Bacon Multibuy

    £5.00
  • Tesco Wings & Tenders Multibuy

    £10.00

This Week's Star Buys ⭐

View all (32)
  • Fox's Party Rings 125g

    125g · £8.40/kg
    £0.65 off
    £1.05£1.70
  • Fruit Shoot Apple & Blackcurrant 200ml 4 pack

    200ml · £10.25/L
    £1.35 off
    £2.05£3.40
  • Oreo Original 154g

    154g · £8.12/kg
    £0.75 off
    £1.25£2.00
  • Fruit Shoot Orange 200ml 4 pack

    200ml · £10.25/L
    £1.35 off
    £2.05£3.40
  • Cadbury Dairy Milk Caramel 120g

    120g · £16.25/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Yorkshire Tea Bags 160's

    160pk · £0.04 each
    £1.75 off
    £5.70£7.45
  • Cadbury Dairy Milk Chocolate Fingers 114g

    114g · £17.54/kg
    £1 off
    £2.00£3.00
  • Cadbury Dairy Milk 110g

    110g · £17.73/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Rowntree's Randoms 150g

    150g · £9.67/kg
    £0.50 off
    £1.45£1.95
  • Cadbury Dairy Milk Wholenut 120g

    120g · £16.25/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Cadbury Dairy Milk Fruit & Nut 110g

    110g · £17.73/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Rowntree's Jelly Tots 150g

    150g · £9.67/kg
    £0.50 off
    £1.45£1.95
  • Rowntree's Randoms Juicers 140g

    140g · £10.36/kg
    £0.50 off
    £1.45£1.95
  • Oreo Double Creme 157g

    157g · £7.96/kg
    £0.75 off
    £1.25£2.00
  • Flipz Gingerbread 150g

    150g · £16.00/kg
    £2.40
  • Surf Liquid Tropical Lily 24 wash

    648ml · £7.56/L
    £1.45 off
    £4.90£6.35
  • Skittles Fruits 136g

    136g · £10.29/kg
    £0.25 off
    £1.40£1.65
  • Starburst Fruit Chews Original 138g

    138g · £10.14/kg
    £0.25 off
    £1.40£1.65
  • Kellogg's Crunchy Nut 460g

    460g · £7.39/kg
    £0.90 off
    £3.40£4.30
  • Cadbury Dairy Milk Caramel Nibbles 100g

    100g · £19.50/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60

Trick or Treats 🎃🍬

View all (9)
  • Swizzels Sweet Shop Favourites Tub 650g

    650g · £9.23/kg
    £6.00
  • Haribo Bone Shakers 140g

    1pk · £1.30 each
    £1.30
  • Kellogg's Squares Marshmallow 4 pack

    1pk · £2.60 each
    £2.60
  • Kellogg's Squares Totally Chocolately 4 pack

    1pk · £2.90 each
    £2.90
  • The Traitors Chews 120g

    1pk · £1.65 each
    £1.65
  • Haribo Sour Skeletons 160g

    1pk · £1.65 each
    £1.65
  • Cadbury Roses Tub 475g

    1pk · £7.20 each
    £7.20
  • Cadbury Heroes Tub 475g

    1pk · £7.20 each
    £7.20
  • Haribo Tub 600g

    1pk · £6.00 each
    £6.00

Halloween Party Food & Drink 🕷️🪩🍸

View all (19)
  • Fruit Shoot Apple & Blackcurrant 200ml 4 pack

    200ml · £10.25/L
    £1.35 off
    £2.05£3.40
  • Birds Eye Chicken Burgers 4's 200g

    200g · £17.25/kg
    £3.45
  • Doritos Mild Salsa Dip 300g

    300g · £10.50/kg
    £3.15
  • Pepsi Max Cherry 2 litre

    2L · £1.18/L
    £2.35
  • Old El Paso Fajita Seasoning Mix 35g

    35g · £48.57/kg
    £1.70
  • Old El Paso Fajita Kit 500g

    500g · £8.80/kg
    £4.40
  • Strings & Things Cheestrings 4 pack

    4pk · £0.60 each
    £2.40
  • Old El Paso Chunky Salsa 238g

    238g · £13.03/kg
    £3.10
  • Pepsi Max 330ml 8 pack

    330ml · £19.85/L
    £6.55
  • Pringles Paprika 165g

    165g · £17.58/kg
    £2.90
  • Pringles Prawn Cocktail 165g

    165g · £17.58/kg
    £2.90
  • Pepsi 2 litre

    2L · £1.45/L
    £2.90
  • Warburtons Brioche Burger Buns 4's

    1pk · £2.90 each
    £2.90
  • Pringles Texas BBQ Sauce 165g

    165g · £17.58/kg
    £2.90
  • Pringles Sour Cream & Onion 165g

    165g · £17.58/kg
    £2.90
  • Pringles Salt & Vinegar 165g

    165g · £17.58/kg
    £2.90
  • Pepsi Max Tropical 2 litre

    1pk · £2.90 each
    £2.90
  • Maryland S'wich Terry's Chocolate Orange 150g

    1pk · £1.20 each
    £1.20
  • Pepsi Max 2 litre

    2L · £1.18/L
    £2.35

Dinner Sorted🍴

View all (4)
  • One Stop Beef Dinner 400g

    400g · £9.25/kg
    2 for £6
    £3.70
  • Tesco Macaroni Cheese 400g

    400g · £11.00/kg
    2 for £7
    £4.40
  • Tesco Chicken & Bacon Pasta Bake 400g

    400g · £11.00/kg
    2 for £7
    £4.40
  • Tesco Chicken Tikka Masala with Pilau Rice 400g

    400g · £11.00/kg
    2 for £7
    £4.40

Essentials For Less 💙

View all (14)
  • Cravendale Whole Milk 2 litre

    2L · £1.58/L
    2 for £4.50
    £3.15
  • Cravendale Semi Skimmed Milk 2 litre

    2L · £1.58/L
    2 for £4.50
    £3.15
  • Tesco Prime Cuts 6 Crumbed Ham Slices120g

    120g · £22.92/kg
    2 for £5
    £2.75
  • Tesco Honey Roast Ham 120g

    120g · £22.92/kg
    2 for £5
    £2.75
  • Tesco Prime Cuts 4 Roast Beef Slices 90g

    90g · £30.56/kg
    2 for £5
    £2.75
  • Tesco Grated Mozzarella 250g

    250g · £13.60/kg
    2 for £5.50
    £3.40
  • Tesco Mature Cheddar Cheese 220g

    220g · £15.45/kg
    2 for £5.50
    £3.40
  • Tesco Grated Mature Cheddar Cheese 250g

    250g · £13.60/kg
    2 for £5.50
    £3.40
  • Tesco Mature Cheddar Cheese Slices 250g

    250g · £16.60/kg
    2 for £5.50
    £4.15
  • Tesco Buttermilk Chicken Tenders 305g

    305g · £17.70/kg
    2 for £10
    £5.40
  • Tesco Grated Mild Cheddar 250g

    250g · £14.20/kg
    2 for £5.50
    £3.55
  • Tesco 10 Unsmoked Back Bacon Rashers 300g

    300g · £8.50/kg
    2 for £5
    £2.55
  • Tesco 10 Smoked Back Bacon Rashers 300g

    300g · £8.50/kg
    2 for £5
    £2.55
  • Tesco Mild Cheddar Slices 250g

    250g · £16.60/kg
    2 for £5.50
    £4.15

In-store Price Match 🪙✅

View all (20)
  • DFE Swedish Style Meatballs 200g

    200g · £5.00/kg
    £1.00
  • DFE Chicken Bites 200g

    200g · £5.00/kg
    £1.00
  • DFE Frankfurters 12's

    12pk · £0.08 each
    £1.00
  • Mentos Mints 135g

    135g · £9.26/kg
    £1.25
  • Mentos Fruits 135g

    135g · £9.26/kg
    £1.25
  • UFIT Strawberry 310ml

    310ml · £7.42/L
    £2.30
  • UFIT White Chocolate 310ml

    310ml · £7.42/L
    £2.30
  • Winalot Chicken in Jelly 400g

    400g · £3.13/kg
    £1.25
  • Tropicana Orange Smooth 850ml

    850ml · £3.47/L
    £2.95
  • Space Raiders Beef 30g

    30g · £16.67/kg
    £0.50
  • Takis Fuego 55g

    1pk · £1.25 each
    £1.25
  • Bebeto Fruity Twists Fruit Mix 180g

    180g · £5.56/kg
    £1.00
  • Bebeto Wacky Sticks Fizzy Strawberry 180g

    180g · £5.56/kg
    £1.00
  • Bebeto Wacky Sticks Strawberry 180g

    180g · £5.56/kg
    £1.00
  • Doritos Tangy Cheese 70g

    70g · £19.29/kg
    £1.35
  • Nik Naks Rib 'N' Saucy 75g

    75g · £18.00/kg
    £1.35
  • Wheat Crunchies Spicy Tomato 70g

    70g · £19.29/kg
    £1.35
  • Wheat Crunchies Crispy Bacon 70g

    70g · £19.29/kg
    £1.35
  • Skips Prawn Cocktail 45g

    45g · £30.00/kg
    £1.35
  • Nik Naks Nice 'N' Spicy 75g

    75g · £18.00/kg
    £1.35

Quality You Know And Trust 🍓🥑

View all (29)
  • Tesco Carrots 500g

    500g · £1.00/kg
    £0.50
  • Tesco Iceberg Lettuce

    1pk · £1.10 each
    £1.10
  • Tesco Gala Apples 6 pack

    6pk · £0.38 each
    £2.30
  • Tesco 8 Cumberland Pork Sausages 454g

    454g · £4.74/kg
    £2.15
  • Tesco 10 Wafer Thin Roast Chicken Slices 125g

    125g · £13.60/kg
    £1.70
  • Tesco 36 Wafer Thin Honey Roast Ham Slices 400g

    400g · £6.63/kg
    £2.65
  • Tesco 8 Honey Roast Ham Slices 125g

    125g · £8.80/kg
    £1.10
  • Tesco Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £3.00/kg
    £1.80
  • Tesco Closed Cup Mushrooms 300g

    300g · £4.00/kg
    £1.20
  • Tesco Honey Roast Ham 120g

    120g · £22.92/kg
    2 for £5
    £2.75
  • Tesco 5% Fat Lean Beef Steak Mince 500g

    500g · £12.20/kg
    £6.10
  • Tesco Broccoli 375g

    375g · £3.07/kg
    £1.15
  • Tesco Wholemeal Medium 800g

    800g · £1.13/kg
    £0.90
  • Tesco White Toastie Thick 800g

    800g · £1.13/kg
    £0.90
  • Tesco Blueberries 150g

    150g · £16.00/kg
    £2.40
  • Tesco Brown Onions 3 pack

    3pk · £0.37 each
    £1.10
  • Tesco Apple & Strawberries 90g

    90g · £21.11/kg
    £1.90
  • Tesco Grated Mozzarella 250g

    250g · £13.60/kg
    2 for £5.50
    £3.40
  • Tesco Greek Style Yogurt 500g

    500g · £3.00/kg
    £1.50
  • Tesco Strawberries 227g

    227g · £12.78/kg
    £2.90

New & Exciting🎉

View all (8)
  • Walkers Monster Munch Giants Roast Beef 85g

    85g · £20.00/kg
    £1.70
  • Flipz Gingerbread 150g

    150g · £16.00/kg
    £2.40
  • Haribo Bone Shakers 140g

    1pk · £1.30 each
    £1.30
  • The Traitors Chews 120g

    1pk · £1.65 each
    £1.65
  • Haribo Sour Skeletons 160g

    1pk · £1.65 each
    £1.65
  • Walkers Wotsits Bag of Bones 120g

    1pk · £2.00 each
    £2.00
  • Walkers Grilled Cheese & Chilli Jam 6 pack

    1pk · £2.15 each
    £2.15
  • Walkers Salt & Pepper Chicken 6 pack

    1pk · £2.15 each
    £2.15

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • One Stop Stores - Bitterne

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo