Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Save with Clubcard
    Save with Clubcard
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Chilled Meat Alternatives

  • Linda McCartney's 6 Vegan Lincolnshire Sausages 270g

    270g · £12.04/kg
    £3.25
  • Beyond Meat Beyond Burger Plant Based Burger

    2pk · £47.35/kg
    £5.35
  • Linda Mccartneys Vegetarian Tomato & Basil Meatballs 292G

    292g · £10.62/kg
    £3.10
    £2.85 Clubcard (£9.76/kg)
  • Quorn 7 Picnic Eggs 140g

    140g · £21.07/kg
    £2.95
    £2.10 Clubcard (£15.00/kg)
  • Beyond Burger Plant Based Patties 226G

    2pk · £45.58/kg
    £5.15
  • Quorn 24 Cocktail Sausages 240g

    240g · £14.17/kg
    £3.40
  • Quorn 14 Cocktail Sausages 140g

    140g · £21.07/kg
    £2.95
    £2.10 Clubcard (£15.00/kg)
  • THIS Isn't Pork Plant Based Sausages 270g

    270g · £15.74/kg
    £4.25
  • Quorn Vegan Chicken Free Slices 100G

    100g · £34.00/kg
    £3.40
    £3.00 Clubcard (£30.00/kg)
  • Quorn Vegan Smoky Ham Free Slice 100G

    100g · £34.00/kg
    £3.40
    £3.00 Clubcard (£30.00/kg)
  • Quorn Sausages 336G

    £2.60
  • Vivera Plant-Based Shawarma Kebab 175g

    175g · £16.29/kg
    £2.85
  • Richmond Meat-Free Streaky Bacon Rashers 120g

    120g · £22.08/kg
    £2.65
  • Richmond Meat-Free Sausages 8 Pack 304g

    304g · £9.21/kg
    £2.80
  • Quorn Sweet Chilli Bites 180G

    180g · £18.61/kg
    £3.35
  • The Vegetarian Butcher What the Cluck 160g

    160g · £24.38/kg
    £3.90
  • This Isn't Pork Plant Based Sausages 270G

    270g · £19.44/kg
    £5.25
  • Quorn Meat Free Peppered Steaks 2 Pack, 196G

    196g · £24.23/kg
    £4.75
  • Quorn Chicken Style Pieces 300G

    £3.40
  • The Vegetarian Butcher Impeckable Vegan Chicken Breast 180g

    180g · £21.39/kg
    £3.85
  • Vivera Veggie Mince 220G

    220g · £12.95/kg
    £2.85
  • Squeaky Bean Ready To Eat Chicken Style Pieces - Sweet Smokey BBQ 130g

    130g · £30.00/kg
    £3.90
  • Tesco Plant Chef Meat-Free Burgers 8 Pack 454g

    454g · £7.05/kg
    £3.20
  • Gosh Moroccan Spiced Falafel 171G

    171g · £16.67/kg
    £2.85
  • Beyond Smash Plant Based Patties 2 x 76g

    2pk · £52.63/kg
    £4.00
  • Quorn Mozzarella & Pesto Escalope 240G

    240g · £17.92/kg
    £4.30
  • THIS Pastrami Slices 70g

    70g · £48.57/kg
    £3.40
  • THIS Cocktail Sausages 140g

    140g · £24.29/kg
    £3.40
  • Whitworths Nutty Kitchen Italian 200g

    200g · £18.50/kg
    £3.70
  • Whitworths Nutty Kitchen Original 200g

    200g · £18.50/kg
    £3.70
  • THIS Isn't Chicken Plant Based Thighs 220g

    220g · £22.27/kg
    £4.90
  • Frood Swedish Meatball Blend 90g

    90g · £41.11/kg
    £3.70
    £2.70 Clubcard (£30.00/kg)
  • Tesco 10 No-Prawn Bubble Tempuras 150g

    150g · £16.67/kg
    £2.50
  • The Vegetarian Butcher Happy Go Clucky 180g

    180g · £22.50/kg
    £4.05
  • The Vegetarian Butcher Grilliant Burger 200g

    200g · £20.25/kg
    £4.05
  • Quorn Garlic & Herb Bites 180G

    180g · £18.61/kg
    £3.35
  • Vivera Veggie Greek Kebab 175G

    175g · £16.29/kg
    £2.85

Tofu

  • The Tofoo Co. Straight To Wok Soy & Ginger Tofu 350g

    350g · £13.14/kg
    £4.60
  • The Tofoo Co. Extra Firm Organic Tofu Naked XL 450g

    450g · £9.67/kg
    £4.35
  • Better Nature Organic Tempeh 200G

    200g · £19.50/kg
    £3.90
  • The Tofoo Co. Smoked Organic Tofu 225G

    225g · £16.67/kg
    £3.75
  • The Tofoo Co Naked Tofu 280G

    280g · £11.07/kg
    £3.10
  • Tesco Plant Chef Organic Firm Tofu 399g

    300g · £8.83/kg
    £2.65
  • Yutaka Silken Tofu 308g

    308g · £9.09/kg
    £2.80
  • Cauldron Extra Firm Tofu Block 200g

    200g · £12.25/kg
    £2.45

Frozen Meat Alternatives

  • Quorn Swedish Style Balls 300G

    £3.50
  • Richmond Vegan No Chicken Pieces Roast Flavoured 220G

    220g · £16.82/kg
    £3.70
  • Linda McCartney 6 Vegan Red Onion & Rosemary Sausages 270g

    270g · £12.04/kg
    £3.25
  • Linda McCartney 6 Vegan Sausages 270g

    270g · £12.04/kg
    £3.25
  • RICHMOND MEAT FREE FROZEN 12 VEGGIE TASTY SAUSAGES 456G

    456g · £7.24/kg
    £3.30
    £2.55 Clubcard (£5.59/kg)
  • Tesco Vegetarian 2 Pesto, Vegetable & Mozzarella Melts 280G

    280g · £9.64/kg
    £2.70
  • Tesco Plant Chef 6 Herby Bangers 300G

    300g · £8.67/kg
    £2.60
  • Like Hot Dogs 360g

    360g · £9.44/kg
    £3.40
  • Richmond 8 Meat Free Vegan Sausages 304G

    304g · £9.21/kg
    £2.80
  • Tesco Plant Chef No-Beef Meatballs 380g

    380g · £4.87/kg
    £1.85
  • Quorn Chicken & Bacon Lattice 2 Pack 300G

    300g · £12.50/kg
    £3.75
  • THIS Isn't Beef Plant-Based Mince 280g

    280g · £15.54/kg
    £4.35
  • Quorn Mince 300G

    300g · £11.33/kg
    £3.40
  • Linda Mccartneys Vegemince 500G

    500g · £8.20/kg
    £4.10
  • Quorn Takeaway Quarter Pounder Burgers 227g

    227g · £15.86/kg
    £3.60
  • Tesco Plant Chef Meat Free Mince 454G

    454g · £4.30/kg
    £1.95
  • Linda McCartney's 2 Vegetarian 1/4 lb Burgers 227g

    227g · £14.10/kg
    £3.20
    £2.70 Clubcard (£11.89/kg)
  • Linda Mccartney 2 Mozzarella Burgers 227G

    £3.20
    £2.70 Clubcard
  • Strong Roots The Pumpkin & Spinach Burger 300G

    300g · £14.17/kg
    £4.25
  • Linda McCartney Shredded Hoisin Duck Vegan 260g'

    260g · £13.65/kg
    £3.55
  • Richmond 12 Meat Free Vegan Sausages 456g

    456g · £7.24/kg
    £3.30
  • Quorn Fillets 312G

    £2.40
  • The Tofoo Co. Tempura Crispy Tofu 300g

    300g · £14.33/kg
    £4.30
  • Tesco 2 Vegetarian Cheese & Onion Crisp Bakes 240G

    240g · £11.25/kg
    £2.70
  • Tesco Plant Chef 16 Vegetable Fingers 448g

    448g · £3.68/kg
    £1.65
  • Tesco 4 Vegetarian Cauliflower Cheese Grills 397G

    £2.60
  • Quorn Cheese & Broccoli Escalopes 2 Pack 240g

    £3.45
  • Birds Eye 10 Green Cuisine Vegan Veggie Fingers 284g

    284g · £8.63/kg
    £2.45
  • Quorn Southern Fried Bites 300G

    300g · £11.67/kg
    £3.50
  • This Isn't Chicken Lightly Seasoned Pieces 250G

    250g · £15.40/kg
    £3.85
  • Quorn Crispy Fillets 2 200g

    £3.75
  • Quorn Takeaway Salt & Pepper Tenders 240g

    240g · £15.42/kg
    £3.70
  • Tesco Plant Chef 4 Vegetable Burgers 454G

    454g · £3.63/kg
    £1.65
  • Quorn Meat Free Crispy Nuggets 300G

    300g · £11.33/kg
    £3.40
  • Birds Eye 12 Green Cuisine Vegan Fishless Fingers 336g

    336g · £12.05/kg
    £4.05
  • Tesco Plant Chef 2 Meat-Free No-Ckn Garlic Kievs 280G

    280g · £9.11/kg
    £2.55
  • Tesco Plant Chef 4 Spicy Bean Burgers 454G

    454g · £3.63/kg
    £1.65
  • Quorn 4 Southern Fried Burgers 252g

    252g · £14.88/kg
    £3.75
  • THIS Crispy Chicken Goujons 216G

    216g · £17.36/kg
    £3.75
  • Quorn Takeaway Hot & Spicy Bites 245g

    245g · £16.94/kg
    £4.15
  • Quorn 15 Sausages 630g

    630g · £8.33/kg
    £5.25
  • Quorn 30 Crispy Nuggets 594g

    594g · £7.15/kg
    £4.25
  • Quorn Pieces 630g

    630g · £6.75/kg
    £4.25
  • Quorn Mince 630g

    630g · £6.75/kg
    £4.25
  • Quorn Takeaway 2 Crunchy Fillet Burgers 190g

    190g · £21.84/kg
    £4.15
  • Quorn Vegetarian Roast 400g

    400g · £11.38/kg
    £4.55
  • Quorn 2 Lemon & Pepper Schnitzels 220g

    220g · £16.36/kg
    £3.60
  • Quorn Vegan Pieces 280G

    280g · £8.57/kg
    £2.40
  • Linda McCartney 2 Vegetable Burger Vegan 200g

    200g · £15.75/kg
    £3.15
    £2.40 Clubcard (£12.00/kg)
  • Linda McCartney 2 Feta, pea & Mint Crispbakes 200g

    200g · £15.75/kg
    £3.15
    £2.40 Clubcard (£12.00/kg)
  • View all (54)

  • View Deli, Dips, Food To Go

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo