Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Twyford Rd

Allergens and info

Delivery unavailable to your location

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • Pukka All Steak Pie

    1pk · £2.75 each
    £2.75
    £2.45 Clubcard (£2.45 each)
  • Tesco Roast Chicken Slices 180g

    180g · £25.56/kg
    £4.60
    £4.20 Clubcard (£23.33/kg)
  • Warburtons Original Farmhouse 800g

    800g · £2.38/kg
    £1.90
    £1.65 Clubcard (£2.06/kg)
  • Tesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)

    6pk · £0.35 each
    £2.10
    £1.85 Clubcard (£0.31 each)
  • Tesco Finest Shiitake Mushrooms 125g

    125g · £18.80/kg
    £2.35
    £2.10 Clubcard (£16.80/kg)
  • Tesco Chopped Soy & Miso Salad Kit 295g

    295g · £10.85/kg
    £3.20
    £2.80 Clubcard (£9.49/kg)
  • Alpro Almond Original Chilled Dairy Free Drink 1L

    £2.50
    £2.20 Clubcard
  • Alpro Strawberry Banana Peach Pear Soya Dairy Free Yoghurt Alternative 4x125g

    4pk · £27.20/kg
    £3.40
    £2.80 Clubcard (£22.40/kg)
  • Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£19.23/kg)
  • Tesco Finest Pink Lady Apple 4 Pack

    4pk · £0.95 each
    £3.80
    £3.20 Clubcard (£0.80 each)
  • Alpro Barista Coconut Chilled Dairy Free Drink 750ml

    £2.00
    £1.75 Clubcard
  • Yeo Valley Organic Natural Yogurt 450G

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £1.75 Clubcard (£3.89/kg)
  • Petits Filous Kids Strawberry & Raspberry Yoghurt Big Pots 4 x 85g

    4pk · £28.82/kg
    £2.45
    £1.90 Clubcard (£22.35/kg)
  • Activia Kefir Strawberry Gut Health Yoghurt Drink 280ml

    £2.15
    £1.40 Clubcard
  • Tesco 20 Chicken Poppers 200g

    200g · £12.25/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Quorn 14 Cocktail Sausages 140g

    140g · £21.07/kg
    £2.95
    £2.10 Clubcard (£15.00/kg)
  • Tesco Simply Smashed Avocado 100G

    100g · £17.50/kg
    £1.75
    £1.50 Clubcard (£15.00/kg)
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Oatly Whole Oat Drink Chilled 1L

    £3.10
    £2.40 Clubcard
  • Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g

    450g · £6.89/kg
    £3.10
    £2.00 Clubcard (£4.44/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Finest Scottish Smoked Salmon 50g

    50g · £79.00/kg
    £3.95
  • Herta Classic Frankfurter Hot Dogs 10 Pack 350G

    350g · £10.14/kg
    £3.55
  • Tesco Large Free Range Eggs 6 Pack

    6pk · £0.41 each
    £2.45
  • Tesco Soft White Hot Dog Rolls 6 Pack

    6pk · £0.18 each
    £1.10
  • Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£19.23/kg)
  • Tesco Smoked Back Bacon Rashers 300G

    300g · £5.50/kg
    £1.65
  • Warburtons Original Farmhouse 800g

    800g · £2.38/kg
    £1.90
    £1.65 Clubcard (£2.06/kg)
  • Tesco Finest Brioche Burger Buns 4 pack

    4pk · £0.53 each
    £2.10
    £1.70 Clubcard (£0.43 each)
  • Tesco Gouda & Chorizo Rollitos 88g

    88g · £43.75/kg
    £3.85
  • Dairylea Cheese Slices x8 150g

    150g · £15.33/kg
    £2.30
  • Tesco Mozzarella 200g

    200g · £8.75/kg
    £1.75
  • Warburtons Soft Wholemeal Pitta Breads 4 Pack

    4pk · £0.41 each
    £1.65
  • Quorn 14 Cocktail Sausages 140g

    140g · £21.07/kg
    £2.95
    £2.10 Clubcard (£15.00/kg)
  • Pukka All Steak Pie

    1pk · £2.75 each
    £2.75
    £2.45 Clubcard (£2.45 each)
  • Tesco Grated Mozzarella 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
  • Patak's Indian Garlic & Coriander Mini Naan Breads 4 Pack

    4pk · £0.83 each
    £3.30
  • Real Lancashire Eccles Cakes 4 pack

    4pk · £0.81 each
    £3.25
  • Tesco 20 Chicken Poppers 200g

    200g · £12.25/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Petits Filous Kids Strawberry & Raspberry Yoghurt Small Pots 6 x 47g

    47g · £53.19/kg
    £2.50
  • Tesco Finest 14 Month Parma Ham 50G

    50g · £57.00/kg
    £2.85
  • Tesco Maris Piper Potatoes 1.25Kg (c)

    1kg · £1.60/kg
    £1.60
  • Rustlers Quarter Pounder Cheese Burger 190 G

    190g · £15.53/kg
    £2.95
  • Warburtons Tiger Bread Bloomer 600g

    600g · £3.67/kg
    £2.20
  • Tesco Small Melton Mowbray Pork Pie 145G

    145g · £16.90/kg
    £2.45
  • Tesco Ripe & Ready Avocados Twin Pack

    2pk · £0.88 each
    £1.75
  • Tesco Tender Vegetable Medley 160G

    160g · £14.38/kg
    £2.30
  • Activia Vanilla Yoghurt & Honey Granola Breakfast Topper with Spoon 165g

    165g · £13.33/kg
    £2.20
  • Tesco Basil 15G

    15g · £60.00/kg
    £0.90
  • Limes Each

    1pk · £0.30 each
    £0.30
  • Tesco Watermelon & Mango 230G

    230g · £13.48/kg
    £3.10
  • Tesco Bacon Lettuce & Tom Sandwich

    1pk · £3.10 each
    £3.10
  • Tesco Butter Brioche Rolls 8 Pack

    8pk · £0.24 each
    £1.95
  • Tesco Smoked Ham And Cheddar Cheese Sandwich

    1pk · £2.85 each
    £2.85
  • Cheestrings Original Cheese Snacks 4 Pack 80G

    4pk · £112.50/kg
    £2.25
  • Pizza Express Garlic Dough Balls 95 G

    95g · £31.58/kg
    £3.00
    £1.25 Clubcard (£13.16/kg)
  • Tesco Free Range Egg Mayonnaise Sandwich

    1pk · £2.35 each
    £2.35
  • Tesco Chocolate Filled Crepes 6 pack

    192g · £14.58/kg
    £2.80
  • Warburtons Sliced White Sandwich Rolls 4 Pack

    4pk · £0.55 each
    £2.20
  • Bens Original Street Food Singapore Microwave Instant Noodles Ready Meal 250g

    250g · £16.20/kg
    £4.05
    £3.55 Clubcard (£14.20/kg)
  • Pizza Express American Pizza 250G

    250g · £24.00/kg
    £6.00
    £3.50 Clubcard (£14.00/kg)
  • Tesco Spaghetti & Meatballs 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Calorie Controlled Chicken Roast Dinner 380G

    380g · £11.58/kg
    £4.40
  • Tesco White Toastie Bread Thick Sliced 800g

    800g · £1.00/kg
    £0.80
  • Warburtons Soft White Bread with Sourdough 400g

    400g · £5.88/kg
    £2.35
  • Tesco Cheese & Tomato Pasta 300G

    300g · £6.00/kg
    £1.80
  • Ginsters Original Cornish Pasty 227G

    227g · £13.00/kg
    £2.95
  • Biotiful Gut Health Kefir Milk Drink Cherry 500ml

    £2.90
  • Tesco Chicken & Bacon Pasta Bake 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Falafel and Houmous Wrap

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • Tesco Aubergine Each 250G (C)

    250g · £4.40/kg
    £1.10

Meal deals

  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Twyford Rd

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo