Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Co-op

Allergens and info

4.20 mi

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Co-op Membership

    Save on your order. Link or sign up now.

  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Co-op Classic Menu Cottage Pie 400g

    400g · £11.13/kg
    £4.45
  • FAGE Total 0% Greek Recipe Yoghurt 450G

    450g · £9.33/kg
    £4.20
  • Co-op Chilled Stonebaked Margherita Pizza 320g

    320g · £13.44/kg
    £4.30
  • Co-op Blue Stilton Cheese 200g

    200g · £16.50/kg
    £3.30
  • Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g

    400g · £12.75/kg
    £5.10
  • Co-op Flamegrilled Chicken Slices 130G

    130g · £30.77/kg
    £4.00
  • Co-op Irresistible Chicken Caesar with Hot Honey Ranch Dip

    1pk · £4.70 each
    £4.70
  • Co-op British Chicken Breast Fillets 300g

    300g · £10.00/kg
    £3.00
  • Served - Indian: 1 Main + 2 Sides

    £9.00
  • Co-op British Free Range, 6 Large Eggs

    6pk · £0.38 each
    £2.30
  • Co-op Apple & Grape 100g

    100g · £15.00/kg
    £1.50
  • Co-op Seedless Mixed Grapes 500g

    500g · £5.60/kg
    £2.80
  • Co-op Snack Cheese & Tomato Pizza 101g

    101g · £5.94/kg
    £0.60
  • Fresh Pasta + Sauce + Flatbread

    £5.00
  • Warburtons 4 White Soft Pittas

    1pk · £1.45 each
    £1.45
  • Fridge Raiders Southern Style Chicken Bites 45g

    45g · £32.22/kg
    £1.45
  • Strings & Things Cheestrings 4 x 20g (80g)

    80g · £27.50/kg
    £2.20
  • Co-op Greek Feta Cheese 200g

    200g · £13.75/kg
    £2.75
  • Co-op Outdoor Bred British Unsmoked Rindless Back Bacon 300g

    300g · £8.50/kg
    £2.55
  • Co-op British Mature White Cheddar 400g

    400g · £9.63/kg
    £3.85
  • Co-op Chicken & Bacon Sandwich

    1pk · £3.75 each
    £3.75
  • Co-op 8 Plain Tortilla Wraps

    8pk · £0.21 each
    £1.65
  • Co-op Irresistible Luxury Lasagne Al Forno 400g

    400g · £14.75/kg
    £5.90
  • New York Bakery Co. 5 Original Bagels Fresher for Longer 425g

    5pk · £0.45 each
    £2.25
  • Co-op Tuna Mayo Sandwich

    1pk · £1.95 each
    £1.95
  • Co-op Cheese & Red Onion Sandwich

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 45g

    45g · £33.33/kg
    £1.50
  • Dairylea Lunchers Ham 'N' Cheese Cheese Snack 65g

    65g · £28.46/kg
    £1.85
  • Co-op 18 Italian Milano Salami Slices 80g

    80g · £38.75/kg
    £3.10
  • Warburtons Toastie Thick Sliced Soft White Bread 400g

    400g · £3.00/kg
    £1.20
  • Yo! Chicken Katsu Dragon Rolls 209g

    209g · £26.32/kg
    £5.50
  • Warburtons Half White Half Wholemeal Medium Bread 800g

    800g · £1.94/kg
    £1.55
  • Co-op Chicken & Bacon Caesar Pasta Salad 255g

    255g · £14.51/kg
    £3.70
  • Co-op Fairtrade Banana EACH

    1pk · £0.30 each
    £0.30
  • Co-op British Chicken Poppers 170g

    170g · £17.65/kg
    £3.00
  • Ginsters Cornish Pasty 227g

    227g · £12.78/kg
    £2.90
  • Cathedral City Mature Cheddar Cheese 350g

    350g · £13.71/kg
    £4.80
  • Co-op British Grated Mature Cheddar Cheese 250g

    250g · £14.20/kg
    £3.55
  • Peppa Pig Strawberry Fromage Frais 6 x 45g (270g)

    6pk · £5.00/kg
    £1.35
  • Co-op Irresistible Wiltshire Cured Breaded Ham 120g

    120g · £35.00/kg
    £4.20
  • Co-op Pink Lady Apple 156g

    1pk · £0.70 each
    £0.70
  • Ginsters Large Sausage Roll 130g

    130g · £13.85/kg
    £1.80
  • Co-op Soft Cheese 200g

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Flora Original 450g

    450g · £6.00/kg
    £2.70
  • Warburtons Batch Original Seeded Bread 800g

    800g · £2.75/kg
    £2.20

Meal deals

  • Lunch Meal Deal

    £5.00
    Popular
  • Premium Lunch Meal Deal

    £6.50

Member Thursdays 🥦🍝🍅

View all (18)
  • Co-op Basmati Rice 1kg

    1kg · £2.00/kg
    £2.00
  • Co-op 6 White Finger Rolls

    6pk · £0.21 each
    £1.25
  • Co-op Fairtrade Italian Style Ground Coffee 200g

    200g · £19.25/kg
    £3.85
  • Co-op 99 Blend Fairtrade Tea 80 Tea Bags 250g

    250g · £7.00/kg
    £1.75
  • Co-op Sweet & Salted Popcorn 100g

    100g · £12.50/kg
    £1.25
  • Co-op Pineapple & Mango

    110g · £14.55/kg
    £1.60
  • Co-op Lightly Salted Tortilla Chips 180g

    180g · £6.11/kg
    £1.10
  • Co-op Apple Juice 1L

    1L · £2.30/L
    £2.30
  • Heinz Tomato Ketchup 460g

    460g · £8.48/kg
    £3.90
  • Co-op Bacon Rasher Crisps 150g

    150g · £8.67/kg
    £1.30
  • Co-op British 5% Fat Beef Mince 500g

    500g · £11.40/kg
    £5.70
  • Doritos Chilli Heatwave 140G

    140g · £17.14/kg
    £2.40
  • Co-op British Breaded Chicken Goujons 230g

    230g · £13.48/kg
    £3.10
  • Co-op Microwave Rice Long Grain 250g

    250g · £3.40/kg
    £0.85
  • Co-op Irresistible Hand Finished Chocolate Cake

    1pk · £4.30 each
    £4.30
  • Co-op Irresistible Hand Finished Lemon Cake

    1pk · £4.30 each
    £4.30
  • Co-op Shortbread Finger Biscuits 380g

    380g · £4.47/kg
    £1.70
  • Heinz Beanz 4 x 415g

    4pk · £2.98/kg
    £4.95

Top Picks 🌟

  • Cravendale Filtered Fresh Semi Skimmed Milk 2L Fresher for Longer

    2L · £1.63/L
    £3.25

Halloween: Trick or Treat 🎃🍬👻

View all (4)
  • Twix Caramel & Chocolate Bars (13x Funsize Bars)

    275g · £12.00/kg
    £3.30
  • Celebrations Milk Chocolate Tub 500g

    500g · £12.10/kg
    £6.05
  • M&M's Minis Chocolate Funsize Bags 11 x 20g

    220g · £15.00/kg
    £3.30
  • Maoam Stripes Sweets Sharing Bag 140g

    140g · £8.57/kg
    £1.20

Halloween Party Food & Drink 🕷️🍸🪩

View all (21)
  • Co-op Diet Indian Tonic Water 1L

    1L · £0.70/L
    £0.70
  • Co-op Cranberry Juice Drink 1L

    1L · £2.30/L
    £2.30
  • BuzzBallz Berry Cherry Limeade 200ml

    200ml · £26.50/L
    £5.30
  • Pepsi 2 litres

    2L · £1.55/L
    £3.10
  • San Miguel Especial Premium Lager 4 x 568ml

    4pk · £4.40/L
    £10.00
  • 19 Crimes Red Wine 750ml

    750ml · £18.93/L
    £14.20
  • Co-op Bitesize Sausage Rolls 160G

    160g · £19.38/kg
    £3.10
  • Co-op Houmous 200g

    200g · £7.75/kg
    £1.55
  • Co-op Sweet & Salted Popcorn 25g

    25g · £28.00/kg
    £0.70
  • Budweiser Lager Beer Bottles 4 x 300ml

    4pk · £6.50/L
    £7.80
  • Co-op Imperial Vodka 70CL

    70cl · £28.57/L
    £20.00
  • Smirnoff Red Label Vodka 70CL

    70cl · £41.00/L
    £28.70
  • Gordons Special Dry London Gin 70CL

    70cl · £38.14/L
    £26.70
  • Doritos Chilli Heatwave 140G

    140g · £17.14/kg
    £2.40
  • Pringles Sour Cream & Onion 165g

    165g · £16.67/kg
    £2.75
  • Co-op British Breaded Chicken Goujons 230g

    230g · £13.48/kg
    £3.10
  • Corona Extra Bottles 4 x 330ml

    4pk · £6.70/L
    £8.85
  • Stella Artois Belgium Premium Lager Cans 4 x 568ml

    4pk · £3.96/L
    £9.00
  • Pepsi Max No Sugar Cola Multipack Cans 8x330ml

    8pk · £2.61/L
    £6.90
  • Captain Morgan Spiced Golden Rum 70CL

    70cl · £41.00/L
    £28.70

Cosy Nights In 🍿🍕🍫

View all (24)
  • Co-op Irresistible Hand Cooked Lightly Sea Salted Crisps 150g

    150g · £12.67/kg
    £1.90
  • Co-op Plain White Flour 1.5kg

    1.5kg · £0.63/kg
    £0.95
  • Cadbury Drinking Hot Chocolate Cocoa Powder Tin 250g

    250g · £14.80/kg
    £3.70
  • Co-op Self Raising White Flour 1.5kg

    1.5kg · £0.63/kg
    £0.95
  • Co-op Chilled Irresistible Margherita Pizza 250G

    250g · £17.20/kg
    £4.30
  • Co-op Sweet & Salted Popcorn 100g

    100g · £12.50/kg
    £1.25
  • Häagen-Dazs Limited Edition Caramel Waffle Ice Cream 351g

    420ml · £10.24/L
    £4.30
  • Co-op Treat Chocolate & Caramel Crispy Bites

    1pk · £4.10 each
    £4.10
  • Co-op 6 Merry Mince Pies

    6pk · £0.28 each
    £1.65
  • Co-op Irresistible 6 All Butter Pastry Luxury Mince Pies

    6pk · £0.59 each
    £3.55
  • Co-op Lightly Salted Tortilla Chips 180g

    180g · £6.11/kg
    £1.10
  • Galaxy Smooth Milk Chocolate Bar 180g

    180g · £20.83/kg
    £3.75
  • Co-op Cranberry Juice Drink 1L

    1L · £2.30/L
    £2.30
  • Pepsi 2 litres

    2L · £1.55/L
    £3.10
  • Ben & Jerry's Minter Wonderland Ice Cream Tub 465 ML

    465ml · £14.19/L
    £6.60
  • Ben & Jerry's Ice Cream Tub Chocolatey Orange Chunk 465ml

    465ml · £14.19/L
    £6.60
  • Co-op Houmous 200g

    200g · £7.75/kg
    £1.55
  • Co-op Chilled Stonebaked Meat Feast Pizza 356G

    356g · £12.08/kg
    £4.30
  • Co-op Soured Cream & Chive Dip 200g

    200g · £7.75/kg
    £1.55
  • Co-op Milk Chocolate Chips 100g

    100g · £18.00/kg
    £1.80

Student Shop 🍜🎓🥫

View all (36)
  • Co-op White Toastie Bread Loaf 800G

    800g · £1.13/kg
    £0.90
  • Kronenbourg 1664 Biere Beer Lager 4x440ml Cans

    4pk · £4.35/L
    £7.65
  • Peroni Nastro Azzurro Lager Beer Bottles 4 x 330ml

    4pk · £7.80/L
    £10.30
  • Strongbow Dark Fruit Cider Cans 4 x 440ml

    4pk · £4.80/L
    £8.45
  • Corona Extra 4 x 440ml

    4pk · £5.11/L
    £9.00
  • Guinness Draught In Can 4x440ml

    4pk · £4.94/L
    £8.70
  • Inch's Medium Apple Cider 440ml

    4pk · £3.78/L
    £6.65
  • Kellogg's Crunchy Nut 460g

    460g · £9.57/kg
    £4.40
  • Co-op Porridge Oats 500g

    500g · £1.90/kg
    £0.95
  • Haribo Tangfastics Sweets Sharing Bag 175g

    175g · £8.29/kg
    £1.45
  • Rowntree's Fruit Pastilles Vegan Friendly Sweets Sharing Bag 143g

    143g · £12.94/kg
    £1.85
  • Schwartz Garlic Granules 50g

    50g · £49.00/kg
    £2.45
  • Schwartz Crushed Chilli Flakes 29g

    29g · £84.48/kg
    £2.45
  • Co-op Smoked Paprika 46g

    46g · £29.35/kg
    £1.35
  • Co-op Pure Vegetable Oil 1 Litre

    1L · £2.35/L
    £2.35
  • Сo-ор Italian Chopped Tomatoes in Tomato Juice 400g

    400g · £1.63/kg
    £0.65
  • Co-op Naturally Sweet Sweetcorn In Water 198G

    198g · £3.28/kg
    £0.65
  • Heinz Baked Beanz 200g

    200g · £6.50/kg
    £1.30
  • Co-op Sweet & Salted Popcorn 100g

    100g · £12.50/kg
    £1.25
  • Doritos Chilli Heatwave 140G

    140g · £17.14/kg
    £2.40

Fairtrade Fortnight 🍫🍌🍷

View all (20)
  • Co-op Irresistible Pinot Noir Wine 75cl

    75cl · £15.33/L
    £11.50
  • Co-op Fairtrade Decaffeinated 99 Blend 80 Tea Bags 250g

    250g · £9.60/kg
    £2.40
  • Maltesers Chocolate Treat Bag 68g

    68g · £26.47/kg
    £1.80
  • Maltesers Whilte Chocolate & Honeycomb Pouch 74g

    74g · £32.43/kg
    £2.40
  • Co-op Fairtrade Chardonnay Wine 75cl

    75cl · £11.73/L
    £8.80
  • Co-op Fairtrade Elegance Bouquet

    1pk · £11.00 each
    £11.00
  • Co-op Fairtrade Shiraz 75cl

    75cl · £11.73/L
    £8.80
  • Maltesers Milk Chocolate Bag 93g

    93g · £25.81/kg
    £2.40
  • Co-op Irresistible Fairtrade Sauvignon Blanc Wine 75cl

    75cl · £11.73/L
    £8.80
  • Co-op South African Rose Fairtrade 75CL

    75cl · £8.53/L
    £6.40
  • Co-op Fairtrade Shiraz Rosé 75cl

    75cl · £13.27/L
    £9.95
  • Co-op Bakery Chocolate Caramel Shortcake Bites

    18pk · £0.19 each
    £3.40
  • Co-op Bakery Fairtrade Cornflake Cluster Bites

    18pk · £0.19 each
    £3.40
  • Co-op Irresistible Colombian Fairtrade Coffee Beans 200g

    200g · £23.25/kg
    £4.65
  • Co-op Fairtrade Italian Style Coffee Beans 200g

    200g · £19.25/kg
    £3.85
  • Co-op Fairtrade Bonarda Blend 75CL

    75cl · £11.73/L
    £8.80
  • Co-op Millionaire's Shortbread Bar

    1pk · £1.40 each
    £1.40
  • Co-op Irresistible Fairtrade Organic Malbec 75cl

    75cl · £17.60/L
    £13.20
  • Co-op Fairtrade French Style Ground Coffee 200g

    200g · £19.25/kg
    £3.85
  • Co-op Fairtrade Torrontes Chardonnay 75cl

    75cl · £11.73/L
    £8.80

Store Price Match 🥦

View all (27)
  • Warburtons Toastie Thick Sliced Soft White Bread 800g

    800g · £1.94/kg
    £1.55
  • Co-op Soave Wine 75cl

    75cl · £7.13/L
    £5.35
  • Co-op Natural Mineral Water Still 2 Litre

    2L · £0.43/L
    £0.85
  • Co-op Soft White Bathroom Tissue 4 Rolls 2-Ply

    4pk · £0.56 each
    £2.25
  • Warburtons Medium Sliced Soft White Bread 800g

    800g · £1.94/kg
    £1.55
  • Warburtons Batch Original Seeded Bread 800g

    800g · £2.75/kg
    £2.20
  • Co-op Strawberry Fizzy Laces 65G

    65g · £10.00/kg
    £0.65
  • Warburtons Wholemeal Medium Sliced Bread Loaf 400G

    400g · £3.00/kg
    £1.20
  • Aptamil 1 First Infant Milk from Birth 800g

    800g · £18.75/kg
    £15.00
  • Co-op Bakery 4 Large White Baps

    4pk · £0.28 each
    £1.10
  • Cow & Gate 1 First Baby Milk Formula From Birth 800g

    800g · £14.06/kg
    £11.25
  • Cow & Gate 2 Follow-On Milk from 6-12 Months 800g

    800g · £14.06/kg
    £11.25
  • Warburtons Toastie Thick Sliced Soft White Bread 400g

    400g · £3.00/kg
    £1.20
  • The Co-operative Ibuprofen 200mg 16 Tablets

    16pk · £0.04 each
    £0.60
    Restricted
  • Lemsip Max Cold & Flu Lemon 10 Sachets

    10pk · £0.74 each
    £7.35
    Restricted
  • Co-op 40 Clear Washproof Plasters

    40pk · £0.04 each
    £1.60
  • Sudafed Blocked Nose Spray 15ml

    15ml · £410.00/L
    £6.15
  • Lemsip Max Cold & Flu 16 Capsules

    16pk · £0.37 each
    £5.85
    Restricted
  • Nurofen Express 200mg Liquid Capsules, 16

    16pk · £0.29 each
    £4.60
    Restricted
  • Co-op Bakery Farmhouse White Bread 800G

    800g · £1.63/kg
    £1.30

Sandwiches, Wraps & Soups 🥪

View all (22)
  • Premium Lunch Meal Deal

    £6.50
  • Lunch Meal Deal

    £5.00
  • Co-op Mexican Style Bean & Cheese Wrap

    1pk · £3.45 each
    £3.45
  • Co-op Roast Chicken Salad Sandwich

    1pk · £3.75 each
    £3.75
  • Co-op Ham & Cheese Sandwich

    1pk · £3.45 each
    £3.45
  • Co-op Tuna Crunch Sub Roll with Lettuce & Mayo

    1pk · £3.45 each
    £3.45
  • Co-op Ham & Cheese Sub Roll with Mustard Mayo

    1pk · £3.45 each
    £3.45
  • Co-op Cajun Chicken Wrap

    1pk · £3.90 each
    £3.90
  • Yo! Chicken Katsu Dragon Rolls 209g

    209g · £26.32/kg
    £5.50
  • Holy Moly Guacamole & Chips 77G

    76g · £25.66/kg
    £1.95
  • Co-op Mozzarella, Tomato & Pesto Pasta Salad 195g

    195g · £18.97/kg
    £3.70
  • Co-op Prawn Mayo Sandwich

    1pk · £3.45 each
    £3.45
  • Co-op Cheese & Red Onion Sandwich

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Co-op Chicken & Bacon Caesar Wrap

    1pk · £3.90 each
    £3.90
  • Co-op Chicken & Bacon Sandwich

    1pk · £3.75 each
    £3.75
  • Co-op Irresistible Aberdeen Angus Steak Grab Bag EACH

    1pk · £4.95 each
    £4.95
  • Co-op All Day Breakfast Sandwich

    1pk · £3.75 each
    £3.75
  • Co-op Chicken Mayo Sandwich

    1pk · £2.75 each
    £2.75
  • Co-op BBQ Chicken Pasta Bowl 300g

    270g · £13.70/kg
    £3.70
  • Co-op Tuna & Sweetcorn Sandwich

    1pk · £3.60 each
    £3.60

Shop by category

  • Fruit
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Co-op

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo