Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Offers
    Offers
  • Save with Nectar Prices
    Save with Nectar Prices
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • Grab and Go Snacks
    Grab and Go Snacks
  • Autumn is here
    Autumn is here
  • Why Wait For Christmas?
    Why Wait For Christmas?
  • Autumn Flavours
    Autumn Flavours
  • Save 25% on Selected Taste The Difference
    Save 25% on Selected Taste The Difference
  • Dine In Like You're Dining Out
    Dine In Like You're Dining Out
  • Spooky Season
    Spooky Season
  • Meal Deals & Bundles
    Meal Deals & Bundles
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Chips, Fries & Potatoes

  • Sainsbury's Hash Browns 700g

    700g · £4.21/kg
    £2.95
  • Albert Bartlett Classic Fries 300g

    300g · £9.00/kg
    £2.70
  • Sainsbury's Sweet Potato Fries 500g

    500g · £7.90/kg
    £3.95
  • Sainsbury's Taste the Difference Triple Cook Chips 400g

    400g · £9.38/kg
    £3.75
  • McCain 4 Slow Baked Jackets 800g

    800g · £6.13/kg
    £4.90
  • Sainsbury's Lightly Spiced Wedges 900g

    900g · £3.67/kg
    £3.30
  • McCain Straight Home Chips 1.6kg

    1.6kg · £3.69/kg
    £5.90
  • Aunt Bessie's Crispy & Fluffy Roasties 600g

    600g · £5.58/kg
    £3.35
  • McCain Crispy French Fries 900g

    900g · £2.22/kg
    £1.50 off
    £2.00£3.50
  • Birds Eye 10 The Original Potato Waffles 567g

    567g · £5.47/kg
    £3.10

Side Dishes

  • Aunt Bessie's Honey Glazed Parsnips 500g

    500g · £8.20/kg
    £4.10
  • itsu 12 Chicken Gyoza Dinner Dumplings 240g

    240g · £24.17/kg
    £5.80
  • itsu Chicken Soup' Dumplings 168g

    168g · £21.13/kg
    £3.55
  • itsu Vegetable Fusion Gyoza 20 Dinner Dumplings 270g

    270g · £21.48/kg
    £5.80
  • Sainsbury's Free From Mozzarella Sticks 180g

    180g · £22.22/kg
    £4.00
  • itsu 12 Sizzling Pork Gyoza Dinner Dumplings 240g

    240g · £22.08/kg
    £5.30

Frozen Vegetables

  • Sainsbury's Edamame Beans 500g

    500g · £7.40/kg
    £3.70
  • Sainsbury's Inspired to Cook Chopped Ginger 75g

    75g · £26.67/kg
    £2.00
  • Sainsbury's Mixed Vegetables 1kg

    1kg · £2.25/kg
    £2.25
  • Sainsbury's Garden Peas 910g

    910g · £2.25/kg
    £2.05
  • Sainsbury's Inspired to Cook Chopped Garlic 75g

    75g · £26.67/kg
    £2.00
  • Sainsbury's Supersweet Sweetcorn 1kg

    1kg · £2.60/kg
    £2.60
  • Sainsbury's Supersweet Mini Corn Cobs 875g

    875g · £2.80/kg
    £2.45
  • Birds Eye Garden Peas 800g

    800g · £4.94/kg
    £3.95
  • Sainsbury's Vegetable Medley 1kg

    1kg · £2.35/kg
    £2.35
  • Sainsbury's Inspired to Cook Chopped Spinach 900g

    900g · £2.39/kg
    £2.15
  • Sainsbury's Chopped Onions 500g

    500g · £3.30/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Whole Green Beans 900g

    900g · £1.83/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Petits Pois 910g

    910g · £2.80/kg
    £2.55
  • Sainsbury's Button Sprouts 1kg

    1kg · £1.90/kg
    £1.90
  • Sainsbury's Cauliflower Florets 900g

    900g · £2.28/kg
    £2.05
  • Birds Eye Petits Pois 960g

    960g · £5.47/kg
    £5.25
  • Birds Eye Garden Peas 1.2kg

    1.2kg · £4.46/kg
    £5.35

Pizza

  • Chicago Town Original Deep Dish Pepperoni Pizza 2 x 155g (310g)

    2pk · £10.48/kg
    £3.25
  • Goodfella's Stonebaked Thin Pepperoni 332g

    332g · £11.60/kg
    £3.85
  • Sainsbury's Takeaway Fully Loaded Meat Feast Pizza 567g

    567g · £8.29/kg
    £4.70
  • Sainsbury's Thin & Crispy Four Cheese Pizza 354g

    354g · £7.34/kg
    £2.60
  • Sainsbury's Double Pepperoni Thin Pizza 339g

    339g · £7.67/kg
    £2.60
  • Crosta Mollica Margherita Sourdough Pizza 403g

    403g · £18.98/kg
    £7.65
  • Chicago Town Stuffed Crust Loaded Pepperoni Pizza 645g

    645g · £10.70/kg
    £6.90
  • Goodfella's Stonebaked Thin Margherita 334g

    334g · £11.53/kg
    £3.85
  • Chicago Town Original Deep Dish Four Cheese Pizza 2 x 148g (296g)

    2pk · £10.98/kg
    £3.25
  • Sainsbury's Free From Margherita Pizza 301g

    301g · £11.46/kg
    £3.45
  • Sainsbury's Vegetable Pizza 390g

    390g · £6.67/kg
    £2.60
  • Goodfella's Gluten Free Pepperoni 317g

    317g · £16.72/kg
    £5.30

Ready Meals

  • Birds Eye Captain's Cod, Chips & Peas 395g

    395g · £13.04/kg
    £5.15
  • Cathedral City Macaroni Cheese 400g

    400g · £13.13/kg
    £5.25
  • Sainsbury's Beef Bourguignon, Taste the Difference Ready Meal For 1 400g

    400g · £8.08/kg
    25% off
    £3.23£4.30
  • Sainsbury's Chicken Tikka Masala & Pilau Rice Ready Meal For 1 400g

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Stamford Street Co. Beef Lasagne Ready Meal For 1 400g

    400g · £3.13/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Beef Lasagne, Taste the Difference Ready Meal For 1 400g

    400g · £8.08/kg
    25% off
    £3.23£4.30
  • Stamford Street Co. Spaghetti Bolognese Ready Meal For 1 400g

    400g · £3.13/kg
    £1.25
  • Stamford Street Co. Chicken Curry with Rice Ready Meal For 1 400g

    400g · £2.88/kg
    £1.15
  • Stamford Street Co. Cottage Pie Ready Meal For 1 400g

    400g · £3.13/kg
    £1.25
  • Stamford Street Co. Chicken Hotpot Ready Meal For 1 400g

    400g · £3.13/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Free From Macaroni Cheese 300g

    300g · £12.83/kg
    £3.85
  • Young's Fisherman's Pie 300g

    300g · £12.17/kg
    £3.65
  • Stamford Street Co. Minced Beef Hotpot Ready Meal For 1 400g

    400g · £3.13/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Lamb Dinner 400g

    400g · £8.75/kg
    £3.50
  • Young's Admiral's Pie 300g

    300g · £12.17/kg
    £3.65
  • Sainsbury's Chicken Dinner 400g

    400g · £8.75/kg
    £3.50
  • Aunt Bessie's Toad in the Hole 190g

    190g · £11.58/kg
    £2.20
  • Sainsbury's Sweet & Sour Chicken & Rice Ready Meal For 1 400g

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Cooks Pie & Mash with Herb Liquor 450g

    450g · £7.56/kg
    £3.40
  • Young's Salmon Fillet Dinner 380g

    380g · £12.11/kg
    £4.60
  • Sainsbury's Roast Beef Dinner Ready Meal For 1 400g

    400g · £8.75/kg
    £3.50
  • Birds Eye 4 Shortcrust Chicken Pies 620g

    620g · £9.27/kg
    £5.75

Garlic Bread

  • Sainsbury's Garlic Baguette x2 338g

    338g · £3.70/kg
    £1.25

Meat & Poultry

  • Birds Eye 2 Gluten Free Southern Fried Chicken in Breadcrumbs 180g

    180g · £22.22/kg
    £4.00
  • Birds Eye 24 Chicken Nuggets 379g

    379g · £17.94/kg
    £6.80
  • Birds Eye 38 Chicken Dippers 697g

    697g · £11.55/kg
    £8.05
  • Birds Eye 2 Crunchy Southern Fried Chicken 180g

    180g · £13.89/kg
    £0.80 off
    £2.50£3.30
  • Birds Eye 2 Chicken Quarter Pounders 227g

    227g · £19.82/kg
    £4.50
  • Birds Eye 2 Crispy Tempura Battered Chicken 170g

    170g · £14.71/kg
    £0.80 off
    £2.50£3.30
  • Sainsbury's Takeaway 2 Breaded Chicken Breast Burgers 210g

    210g · £17.62/kg
    £3.70
  • Birds Eye 4 Chicken Burgers 200g

    200g · £22.00/kg
    £4.40
  • Sainsbury's Free From Chicken Dippers 400g

    400g · £12.13/kg
    £4.85
  • Sainsbury's 8 Beef Burgers 454g

    454g · £8.81/kg
    £4.00
  • Sainsbury's 5% Fat Beef Mince 500g

    500g · £17.50/kg
    £8.75
  • Sainsbury's 20 Thick Pork Sausages 900g

    900g · £4.28/kg
    £3.85
  • Taste Inc. Cooked Chicken Breast Strips 350g

    350g · £6.57/kg
    £2.30
  • Taste Inc. Skinless Chicken Mini Fillets 1kg

    1kg · £4.80/kg
    £4.80
  • Sainsbury's Stamford Street Co. British Frozen Chicken Portions 2kg

    2kg · £3.10/kg
    £6.20

Seafood

  • Sainsbury's Cooked & Peeled Large King Prawns 180g

    180g · £22.22/kg
    £4.00
  • Sainsbury's Taste the Difference Raw Peeled Jumbo King Prawns 225g

    225g · £28.22/kg
    £6.35
  • Sainsbury's Skinless & Boneless Cod Fillets 360g

    360g · £13.06/kg
    £4.70
  • Sainsbury's Raw Large King Prawns 180g

    180g · £22.22/kg
    £4.00
  • Sainsbury's Stamford Street Co. Prawns 250g

    250g · £14.80/kg
    £3.70
  • Sainsbury's Taste the Difference Peeled & Cooked Jumbo King Prawns 225g

    225g · £28.22/kg
    £6.35
  • Sainsbury's Stamford Street Co White Fish Fillets 520g

    520g · £6.63/kg
    £3.45
  • Sainsbury's Skinless and Boneless Wild Salmon Fillets 360g

    360g · £13.89/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Skinless and Boneless Haddock Fillets 360g

    360g · £21.94/kg
    £7.90
  • Sainsbury's Fish Pie Mix 350g

    350g · £17.71/kg
    £6.20
  • Sainsbury's Skin On & Boneless Smoked Haddock Fillets 360g

    360g · £14.44/kg
    £5.20
  • Birds Eye 2 Gluten Free Alaska Pollock Fish Fillets 250g

    250g · £20.40/kg
    £5.10
  • Birds Eye 8 Wonderful Cod Breaded Fish Fingers 240g

    240g · £18.75/kg
    £4.50
  • Sainsbury's Battered MSC Cod Fillets x2 300g

    300g · £19.50/kg
    £5.85
  • Sainsbury's 10 Breaded Cod Fillet Fish Fingers 300g

    300g · £8.17/kg
    £2.45
  • Young's Gastro Tempura Battered 2 Light & Crispy Fish Fillets 270g

    270g · £27.41/kg
    £7.40
  • Birds Eye 10 Omega 3 Breaded Alaska Pollock Fish Fingers 280g

    280g · £6.25/kg
    £1.75 off
    £1.75£3.50
  • Birds Eye 10 Cod Fish Fingers 280g

    280g · £22.14/kg
    £6.20
  • Sainsbury's Stamford Street Co. 10 Breaded Cod Fish Fingers 250g

    250g · £4.80/kg
    £1.20
  • Birds Eye 4 Breaded Cod Fish Cakes 198g

    198g · £12.12/kg
    £2.40
  • Young's Gastro Jumbo Wholetail Scampi 230g

    230g · £33.70/kg
    £7.75
  • Birds Eye 4 Wonderful Cod Breaded Fish Fillets 400g

    400g · £22.13/kg
    £8.85
  • Birds Eye 4 Wonderful Cod Battered Fish Fillets 400g

    400g · £22.13/kg
    £8.85
  • Birds Eye 4 Delightful Haddock Breaded Fish Fillets 400g

    400g · £22.13/kg
    £8.85
  • Birds Eye 12 Gluten Free Alaska Pollock Fish Fingers 360g

    360g · £14.17/kg
    £5.10
  • Young's Gastro 2 Sea Salt & Cracked Black Pepper Basa Fillets 310g

    2pk · £11.94/kg
    £7.40
  • Young's Golden Scampi in Our Crispy Breadcrumb 220g

    220g · £25.91/kg
    £5.70
  • Whitby Seafoods Wholetail Scampi 200g

    200g · £29.25/kg
    £5.85

Frozen Fruit

  • Sainsbury's Frozen Whole Strawberries 350g

    350g · £11.71/kg
    £4.10
  • Sainsbury's Frozen Blueberries 400g

    360g · £11.39/kg
    £4.10
  • Sainsbury's 315g Frozen Raspberries

    315g · £13.02/kg
    £4.10
  • Sainsbury's Frozen Strawberries & Blueberries 400g

    360g · £11.39/kg
    £4.10
  • Sainsbury's Four Berry Medley Frozen Fruit 1kg

    1kg · £6.50/kg
    £6.50
  • Sainsbury's Frozen Mango Chunks 450g

    450g · £9.11/kg
    £4.10
  • Stamford Street Co. Berry Mix 1kg

    1kg · £4.30/kg
    £4.30
  • Stamford Street Co. Berry Mix 400g

    400g · £11.25/kg
    £4.50
  • Sainsbury's Frozen Summer Fruits 450g

    450g · £9.11/kg
    £4.10

Meat Alternatives

  • Quorn Crispy Nuggets 300g

    300g · £7.50/kg
    £0.80 off
    £2.25£3.05
  • Linda McCartney 2 Mozzarella 1/4lb Burgers Vegetarian 227g

    227g · £14.10/kg
    £3.20
  • Quorn 2 Cheese & Broccoli Escalopes 240g

    240g · £14.38/kg
    £3.45
  • Quorn Pieces 300g

    300g · £9.83/kg
    £2.95
  • Quorn Mince 500g

    500g · £6.80/kg
    £3.40
  • Sainsbury's Spicy Bean Burgers x4 454g

    454g · £5.51/kg
    £2.50
  • Richmond Meat-Free 8 Tasty Sausages 304g

    304g · £9.21/kg
    £2.80
  • Linda McCartney 2 1/4lb Burgers 227g

    227g · £13.44/kg
    £3.05
  • Linda McCartney 6 Vegan Sausages 270g

    270g · £11.85/kg
    £3.20
  • Quorn Mince 300g

    300g · £10.33/kg
    £3.10
  • Linda McCartney 6 Vegan Red Onion & Rosemary Sausages 270g

    270g · £11.85/kg
    £3.20
  • Quorn Vegan Pieces 280g

    280g · £11.79/kg
    £3.30

Desserts & Sweet Pastries

  • Trü Frü Nature's Strawberries Milk Chocolate 200g

    200g · £38.00/kg
    £7.60
  • Sainsbury's Blackforest Gateau 375g

    375g · £6.67/kg
    £2.50
  • Sainsbury's All Butter Croissants 6 x 50g (300g)

    6pk · £14.67/kg
    £4.40

Bread & Pastry Sheets

  • Wholecreations Dairy and Gluten Free Garlic Bread Baguette 190g

    190g · £17.63/kg
    £3.35

Ice

  • The Ice Co Party Ice Cubes 2kg

    2kg · £0.80/kg
    £1.60

Offers

  • McCain Crispy French Fries 900g

    900g · £2.22/kg
    £1.50 off
    £2.00£3.50
  • Sainsbury's Beef Bourguignon, Taste the Difference Ready Meal For 1 400g

    400g · £8.08/kg
    25% off
    £3.23£4.30
  • Sainsbury's Beef Lasagne, Taste the Difference Ready Meal For 1 400g

    400g · £8.08/kg
    25% off
    £3.23£4.30
  • Birds Eye 2 Crunchy Southern Fried Chicken 180g

    180g · £13.89/kg
    £0.80 off
    £2.50£3.30
  • Birds Eye 2 Crispy Tempura Battered Chicken 170g

    170g · £14.71/kg
    £0.80 off
    £2.50£3.30
  • Birds Eye 10 Omega 3 Breaded Alaska Pollock Fish Fingers 280g

    280g · £6.25/kg
    £1.75 off
    £1.75£3.50
  • Quorn Crispy Nuggets 300g

    300g · £7.50/kg
    £0.80 off
    £2.25£3.05
  • View Crisps, Snacks, Biscuits

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo