Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Offers
    Offers
  • Save with Nectar Prices
    Save with Nectar Prices
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • Grab and Go Snacks
    Grab and Go Snacks
  • Autumn is here
    Autumn is here
  • Why Wait For Christmas?
    Why Wait For Christmas?
  • Autumn Flavours
    Autumn Flavours
  • Save 25% on Selected Taste The Difference
    Save 25% on Selected Taste The Difference
  • Dine In Like You're Dining Out
    Dine In Like You're Dining Out
  • Spooky Season
    Spooky Season
  • Meal Deals & Bundles
    Meal Deals & Bundles
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Cheddar

  • Pilgrims Choice Extra Mature Cheddar 350g

    350g · £16.14/kg
    £5.65
  • Cathedral City Our Mature Cheddar 350g

    350g · £11.71/kg
    £4.10
  • Sainsbury's Stamford Street Co. Mature Cheddar 600g

    600g · £9.17/kg
    £5.50
  • Sainsbury's Extra Mature British Cheddar 400g

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Sainsbury's British Mature Cheddar Cheese 400g

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Sainsbury's Mild British Cheddar 400g

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Cathedral City Our Extra Mature Cheddar 350g

    350g · £12.43/kg
    £4.35
  • Applewood Original Smoky Cheddar 185g

    185g · £18.38/kg
    £3.40
  • Sainsbury's Lighter Mature British Cheese 400g

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Sainsbury's Mature British Cheddar 220g

    220g · £13.18/kg
    £2.90
  • Sainsbury's West Country Farmhouse Mature Cheddar Cheese 400g

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Sainsbury's Taste the Difference Extra Mature Cumbrian Cheddar 350g

    350g · £14.29/kg
    £5.00
  • Sainsbury's Taste the Difference Barber's Extra Mature West Country Farmhouse Cheddar 350g

    350g · £15.14/kg
    £5.30
  • Cathedral City Our Mature Cheddar 550g

    550g · £13.00/kg
    £7.15
  • Sainsbury's Medium British Cheddar 220g

    220g · £13.18/kg
    £2.90
  • Cathedral City Our Extra Mature Cheddar 550g

    550g · £13.00/kg
    £7.15
  • Pilgrims Choice Extra Mature Cheddar 550g

    550g · £13.00/kg
    £7.15

Grated & Sliced Cheese

  • Sainsbury's Grated Four Cheese Mix 250g

    250g · £13.80/kg
    £3.45
  • Sainsbury's Grated Mozzarella 250g

    250g · £15.00/kg
    £3.75
  • Sainsbury's British Extra Mature Grated Cheddar Cheese 250g

    250g · £13.80/kg
    £3.45
  • Sainsbury's Stamford Street Co. Grated Cheddar 500g

    500g · £7.80/kg
    £3.90
  • Sainsbury's British Mature Grated Cheddar Cheese 250g

    250g · £15.00/kg
    £3.75
  • Sainsbury's Fresh Grated Parmigiano Cheese 60g

    60g · £51.67/kg
    £3.10
  • Sainsbury's Grated Parmigiano Reggiano DOP 120g

    120g · £35.42/kg
    £4.25
  • Sainsbury's Stamford Street Co. Grated Mozzarella 500g

    500g · £7.60/kg
    £3.80
  • Sainsbury's Grated Cheddar & Mozzarella Mix 250g

    250g · £13.80/kg
    £3.45
  • Sainsbury's Grated Mozzarella 500g

    500g · £12.40/kg
    £6.20
  • Pilgrims Choice The Crumbly & Creamy One Extra Mature Grated Cheddar 180g

    180g · £16.39/kg
    £2.95
  • Sainsbury's Grated Mature British Cheddar 500g

    500g · £12.40/kg
    £6.20
  • Leerdammer 8 Original Mild-Nutty 160g

    160g · £19.38/kg
    £3.10
  • Sainsbury's 10 Gouda Slices 250g

    250g · £13.00/kg
    £3.25
  • Mlekovita Gouda Cheese Slices 150g

    150g · £15.67/kg
    £2.35
  • Mlekpol Salami Cheese in Slices 150g

    150g · £13.33/kg
    £2.00
  • Dairylea Cheese Slices 8 x 18.75g (150g)

    8pk · £14.33/kg
    £2.15
  • Mlekovita Edamski Cheese Slices 150g

    150g · £14.67/kg
    £2.20
  • Mlekpol Cheese in Slices 150g

    150g · £13.33/kg
    £2.00
  • Sainsbury's 10 Cheesy Slices 200g

    200g · £7.75/kg
    £1.55
  • Sainsbury's Edam Cheese Slices 250g

    250g · £13.00/kg
    £3.25
  • Sainsbury's British Mature Cheddar Cheese Slices 240g

    240g · £17.50/kg
    £4.20
  • Cathedral City Large Slices for Sandwiches 150g

    150g · £22.67/kg
    £3.40
  • Leerdammer 8 Light Mild-Nutty 160g

    160g · £19.38/kg
    £3.10
  • Pilgrims Choice The Crumbly & Creamy One Extra Mature Sliced Cheddar 150g

    150g · £19.67/kg
    £2.95

Cheese Snacks

  • Babybel Mini Original Cheese 6 x 20g (120g)

    6pk · £27.08/kg
    £3.25
  • Babybel Mini Original Cheese 12 x 20g (240g)

    12pk · £20.21/kg
    £4.85
  • Strings & Things Cheestrings 160g (8 x 20g)

    8pk · £23.75/kg
    £3.80
  • Strings & Things Twisted Cheestrings 80g (4 x 20g)

    4pk · £28.75/kg
    £2.30
  • Babybel Mini Light 12 x 20g (240g)

    12pk · £1.65/kg
    £4.75
  • Strings & Things Cheestrings 80g (4x20g)

    4pk · £28.75/kg
    £2.30
  • Strings & Things Twisted Cheestrings 160g (8 x 20g)

    8pk · £23.75/kg
    £3.80
  • Cathedral City Our Mature Cheddar 6 x 20g

    6pk · £24.17/kg
    £2.90
  • Dairylea Dunkers Jumbo Tubes 3 x 41g (123g)

    3pk · £25.20/kg
    £3.10
  • Dairylea 8 x Soft Cheese Triangles 125g

    125g · £18.80/kg
    £2.35
  • Dairylea Lunchers Ham N Cheese 65g

    65g · £31.54/kg
    £2.05
  • Dairylea Snackers Buttons Dairy Snack 57.5g

    58g · £35.65/kg
    £2.05
  • Serious Pig Crunchy Snacking Cheese 24g

    24g · £95.83/kg
    £2.30

Spreadable Cheese

  • Sainsbury's Full Fat Soft Cheese 300g

    300g · £9.00/kg
    £2.70
  • Philadelphia Original Soft Cream Cheese 165g

    165g · £17.27/kg
    £2.85
  • Boursin Garlic & Herbs 150g

    150g · £27.67/kg
    £4.15
  • Sainsbury's Lighter Soft Cheese 250g

    250g · £9.20/kg
    £2.30
  • Stamford Street Co. Soft Cheese 200g

    200g · £6.00/kg
    £1.20
  • Philadelphia 280g Original Family

    280g · £9.82/kg
    £0.85 off
    £2.75£3.60
  • Philadelphia Light 165g

    165g · £17.27/kg
    £2.85
  • Puck Spread 240g

    240g · £9.58/kg
    £2.30
  • Seriously Vintage 125g

    125g · £20.40/kg
    £2.55
  • Philadelphia Light 280g

    280g · £14.11/kg
    £3.95

Brie, Camembert & Soft Cheese

  • Sainsbury's British Somerset Brie 160g

    160g · £21.25/kg
    £3.40
  • Le Rustique Jean Verrier Fromager Camembert 250g

    250g · £17.40/kg
    £4.35
  • Président Le Brie 200g

    200g · £19.75/kg
    £3.95
  • Sainsbury's French Brie 200g

    200g · £11.50/kg
    £2.30
  • Sainsbury's British Somerset Brie 230g

    230g · £18.04/kg
    £4.15
  • Łowicz Soft Cheese Vanilla Flavour 250g

    250g · £7.40/kg
    £1.85

Mozzarella & Burrata

  • Sainsbury's Mozzarella 260g

    260g · £7.31/kg
    £1.90
  • Galbani Maxi Mozzarella 250g

    385g · £9.74/kg
    £3.75
  • Sainsbury's Lighter Mozzarella 240g

    240g · £7.71/kg
    £1.85
  • Galbani Burrata 150g

    150g · £29.00/kg
    £4.35

Parmesan

  • Sainsbury's Parmigiano Reggiano Cheese 200g

    200g · £27.75/kg
    £5.55
  • Sainsbury's Shaved Parmigiano Reggiano D.O.P. 80g

    80g · £50.00/kg
    £4.00

Feta & Goats Cheese

  • Sainsbury's Greek Feta 200g

    200g · £13.75/kg
    £2.75
  • Odysea Feta 200g

    200g · £18.75/kg
    £3.75
  • Odysea Organic Feta 200g

    200g · £18.75/kg
    £3.75
  • Attis Greek Feta Cheese 200g

    200g · £19.00/kg
    £3.80
  • Sainsbury's Stamford Street Co. Greek Style Salad Cheese 200g

    200g · £5.50/kg
    £1.10
  • Chavroux La Bûche Pure Goat's Cheese 150g

    150g · £24.33/kg
    £3.65
  • Sainsbury's British Soft Goats' Cheese 125g

    125g · £27.60/kg
    £3.45

Speciality & Other Cheese

  • Sainsbury's Mascarpone Cheese 250g

    250g · £12.60/kg
    £3.15
  • Sainsbury's Ricotta Cheese 250g

    250g · £8.20/kg
    £2.05
  • Midas Grilling Cheese 200g

    200g · £13.50/kg
    £2.70
  • Sainsbury's Halloumi 225g

    225g · £11.11/kg
    £2.50
  • Lancashire Farm Spiced Paneer 0.258kg

    258g · £10.85/kg
    £2.80
  • Piątnica High Protein Cottage Cheese 200g

    200g · £6.50/kg
    £1.30
  • Mlekpol Semi-Fat Curd Cheese 275g

    275g · £7.82/kg
    £2.15
  • Mlekpol Full-Fat Curd Cheese 275g

    275g · £7.82/kg
    £2.15
  • Piątnica Cottage Cheese 200g

    200g · £8.25/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Swiss Mature Reserve Gruyere Cheese, Taste the Difference 200g

    200g · £31.00/kg
    £6.20
  • Sainsbury's Taste the Difference Manchego 170g

    170g · £36.47/kg
    £6.20
  • Sainsbury's Mild & Buttery Edam 300g

    310g · £14.03/kg
    £4.35
  • Port Salut® Traditional French Cheese 185g

    185g · £21.89/kg
    £4.05
  • Sainsbury's France Made with Unpasteurised Milk Comté, Taste the Difference 180g

    180g · £30.83/kg
    £5.55
  • Jarlsberg Original 190g

    190g · £21.32/kg
    £4.05
  • Łowicz Semi-Hard Cheese 300g

    300g · £12.83/kg
    £3.85
  • Saint Agur Blue Cheese 150g

    150g · £30.00/kg
    £4.50
  • Sainsbury's Taste the Difference Mature Blue Stilton 210g

    210g · £22.14/kg
    £4.65
  • Sainsbury's Blue Stilton 220g

    220g · £18.86/kg
    £4.15
  • Castello Creamy Blue 150g

    150g · £25.00/kg
    £3.75
  • Sainsbury's Red Leicester 250g

    250g · £13.40/kg
    £3.35
  • Sainsbury's Austrian Smoky Cheese 125g

    125g · £19.60/kg
    £2.45
  • Sainsbury's Wensleydale & Cranberry 200g

    200g · £17.50/kg
    £3.50
  • Sainsbury's Barber's Mature Cruncher Cheese, Taste the Difference 350g

    350g · £15.14/kg
    £5.30
  • Sainsbury's Barber's Red Cruncher Cheese, Taste the Difference 350g

    350g · £15.71/kg
    £5.50
  • Sainsbury's Double Gloucester 250g

    250g · £13.40/kg
    £3.35
  • Violife Original Grated 175g

    175g · £20.86/kg
    £3.65
  • Violife 10 Original Slices 175g

    175g · £20.86/kg
    £3.65
  • Violife Original Supreme Creamy 150g

    150g · £22.33/kg
    £3.35
  • Violife Epic Cheddar Flavour Block 200g

    200g · £20.00/kg
    £4.00
  • Sainsbury's Selection Salami & Mozzarella Slices x18 100g

    100g · £34.00/kg
    £3.40

Offers

  • Philadelphia 280g Original Family

    280g · £9.82/kg
    £0.85 off
    £2.75£3.60
  • View Yoghurt

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo