Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Newark New Ollerton

Allergens and info

Delivery unavailable to your location

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Tesco Butter Chicken with Pilau Rice 400g

    400g · £7.00/kg
    £2.80
    £2.50 Clubcard (£6.25/kg)
  • Heinz Mac & Cheese with Veggies Baby Food Tray 200g

    200g · £13.25/kg
    £2.65
    £2.20 Clubcard (£11.00/kg)
  • Namdong Creamy Cheese Flavour Instant K-Noodles 84g

    84g · £24.40/kg
    £2.05
    £1.45 Clubcard (£17.26/kg)
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • I Can't Believe It's Not Butter Original Spread 450g

    450g · £4.33/kg
    £1.95
    £1.75 Clubcard (£3.89/kg)
  • Yeo Valley Organic Natural Yogurt 450G

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £1.75 Clubcard (£3.89/kg)
  • Tesco Milled Flax Seed Mix 175G

    175g · £13.71/kg
    £2.40
    £1.90 Clubcard (£10.86/kg)
  • Tesco Sausage Rolls 50 Pack 750g

    750g · £2.33/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Namdong Chicken Jjigae Instant Noodle Pot 84g

    84g · £24.40/kg
    £2.05
    £1.45 Clubcard (£17.26/kg)
  • Tesco 12 Frozen Hot & Spicy Prawns 132G

    132g · £18.94/kg
    £2.50
    3 for 2 Clubcard
  • Bearfields Carved Honey Ham 100g

    100g · £42.50/kg
    £4.25
    £3.50 Clubcard (£35.00/kg)
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 5X22.5G

    5pk · £140.91/kg
    £3.10
    £1.95 Clubcard (£88.64/kg)
  • Patak's 4 Flame Baked Mini Naan Breads

    4pk · £0.83 each
    £3.30
    £2.30 Clubcard (£0.58 each)
  • Patak's Indian Saag Aloo Ready Meal 270g

    270g · £13.70/kg
    £3.70
    £3.15 Clubcard (£11.67/kg)
  • Tesco Chocolate Choux Buns 2 Pack

    2pk · £1.10 each
    £2.20
    £1.80 Clubcard (£0.90 each)
  • Tesco 10 Halloumi-Style Fries 170G

    170g · £16.18/kg
    £2.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Duck Spring Rolls 14 Pack 252g

    £3.00
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Sweet Chilli Roast Chicken Slices 160g

    160g · £24.69/kg
    £3.95
    £3.55 Clubcard (£22.19/kg)
  • Tesco Frozen Mini Vegetable Spring Rolls 12 Pack 216g

    £1.75
    3 for 2 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Beef Casserole & Dumplings 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • MULLER CORNER ORIGINALS RHUBARB CRUMBLE 4X124g

    4pk · £29.44/kg
    £3.65
  • Tesco Mature Cheddar 700G

    700g · £7.36/kg
    £5.15
  • Tesco Lamb Leg Steaks 300G

    300g · £25.00/kg
    £7.50
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 5x45g

    5pk · £107.78/kg
    £4.85
  • Tesco Beef & Pork Mince 23% Fat 500g

    500g · £10.00/kg
    £5.00
  • Patak's Indian Saag Aloo Ready Meal 270g

    270g · £13.70/kg
    £3.70
    £3.15 Clubcard (£11.67/kg)
  • Tesco Finest Topside of Beef - Charred 90g

    90g · £58.89/kg
    £5.30
  • Tesco Finest Finely Sliced Wiltshire Cured Ham 120g

    120g · £37.50/kg
    £4.50
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 650G

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Tesco Beef Lasagne 1.5Kg

    1kg · £9.95/kg
    £9.95
  • Tranos Greek Feta 200G

    200g · £12.00/kg
    £2.40
  • Tesco Large Vegetable Stir Fry 570g

    570g · £4.82/kg
    £2.75
  • Tesco Finest 12 Pork British Chipolatas 375G

    375g · £10.00/kg
    £3.75
  • Tesco British Unsalted Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 500g

    500g · £10.60/kg
    £5.30
  • Tesco Soft Cheese Plain Full Fat 200G

    200g · £9.00/kg
    £1.80
  • Creamfields Grated Cheddar 500G

    500g · £6.70/kg
    £3.35
  • Tesco Sweet Chilli Roast Chicken Slices 160g

    160g · £24.69/kg
    £3.95
    £3.55 Clubcard (£22.19/kg)
  • Tesco British Wafer Thin Honey Roast Ham Slices 120g

    120g · £20.00/kg
    £2.40
  • Tesco Finest 0% Fat Greek Yoghurt 1KG

    1kg · £5.05/kg
    £5.05
  • Tesco Cream Of Tomato Soup 600g

    600g · £3.83/kg
    £2.30
  • Tesco British Chicken Drumsticks 1Kg

    1kg · £2.80/kg
    £2.80
  • Tesco Sweet Peppers 500G

    500g · £4.60/kg
    £2.30
  • Tesco Chocolate Chip Brioche Rolls 8 Pack

    8pk · £0.24 each
    £1.95
  • Tesco Apple Lattice Pie 500G

    500g · £9.10/kg
    £4.55
  • Tesco 6 Cheese & Onion Rolls 360g

    360g · £5.28/kg
    £1.90
  • Tesco Fresh Tagliatelle Nests 500G

    500g · £5.50/kg
    £2.75
  • Yeo Valley Organic Natural Yogurt 450G

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £1.75 Clubcard (£3.89/kg)
  • Tesco Brunswick Ham Slices 130G.

    130g · £14.23/kg
    £1.85
  • Tesco Mixed Leaf Salad 120G

    120g · £12.92/kg
    £1.55
  • Patak's 4 Flame Baked Mini Naan Breads

    4pk · £0.83 each
    £3.30
    £2.30 Clubcard (£0.58 each)
  • Tesco Romaine Hearts Twin Pack

    2pk · £0.73 each
    £1.45
  • Tesco British Baby Chestnut Mushrooms 150g

    150g · £8.67/kg
    £1.30
  • Tesco Chicken Mince 5% Fat 500G

    500g · £6.10/kg
    £3.05
  • Tesco Whole Roast Chicken 1kg

    1kg · £7.50/kg
    £7.50
  • Tesco Piri Piri Roast Chicken Slices 160g

    160g · £24.69/kg
    £3.95
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • Yo! Spicy Prawn Dragon Roll 203G

    203g · £24.14/kg
    £4.90
  • Fridge Raiders Variety Chicken Bites Mini Packs 7 X 22.5G

    7pk · £161.36/kg
    £3.55
  • Wildlife Choobs Strawberry Kids Yoghurt Tubes 6x37g

    6pk · £39.19/kg
    £1.45
  • Tesco Double Chocolate Sundae Dessert 200G

    200g · £12.75/kg
    £2.55
  • Tesco Mashed Potato 450G

    450g · £3.00/kg
    £1.35
  • Tesco BBQ Roast Chicken Slices 160g

    160g · £24.69/kg
    £3.95
  • Tesco Ripe Bananas 5 Pack

    5pk · £0.18 each
    £0.90
  • Dairylea Cheese Spread Triangles 16 pack 16x15.6G

    250g · £15.20/kg
    £3.80
  • Tesco Medium Sliced White Bread 800g

    800g · £1.00/kg
    £0.80
  • Warburtons Soft White Sandwich Rolls 12 Pack

    12pk · £0.19 each
    £2.30
  • Bearfields Carved Honey Ham 100g

    100g · £42.50/kg
    £4.25
    £3.50 Clubcard (£35.00/kg)
  • Tesco Baby Cucumbers 200G

    200g · £6.50/kg
    £1.30
  • Tesco German Style Salami Slices 12 Pack 125g

    125g · £8.80/kg
    £1.10
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 5X22.5G

    5pk · £140.91/kg
    £3.10
    £1.95 Clubcard (£88.64/kg)
  • Hearty Food Co Cheese & Ham Pizza 124G

    124g · £6.85/kg
    £0.85
  • Tesco Finest Italian Meats Wood Fired Pizza 405g

    405g · £13.83/kg
    £5.60
  • Tesco Chocolate Choux Buns 2 Pack

    2pk · £1.10 each
    £2.20
    £1.80 Clubcard (£0.90 each)
  • Tesco Mature Cheddar 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Tesco Finest Madagascan Vanilla Yogurt 150G

    150g · £8.67/kg
    £1.30
  • Tesco Wholemeal Tortilla Wraps 8 pack

    8pk · £0.20 each
    £1.60

Meal deals

View all (5)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • WASABI DINE Meal Deal for £10 Clubcard Price

    Buy 1 Main, 1 Sauce & 1 Side
    £10.00
    Unlock with Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Newark New Ollerton

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo