Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Newark New Ollerton

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • Tesco Garlic Baguette 205g

    205g · £6.59/kg
    £1.35
    £1.15 Clubcard (£5.61/kg)
  • Quaker Oat So Simple Apple & Blueberry Porridge Sachets 10x36g

    10pk · £131.94/kg
    £4.75
    £3.25 Clubcard (£90.28/kg)
  • Tesco Watermelon Wedges 550G

    550g · £7.82/kg
    £4.30
    £3.50 Clubcard (£6.36/kg)
  • Tesco Pomegranates Each

    1pk · £1.95 each
    £1.95
    £1.75 Clubcard (£1.75 each)
  • Tesco Chopped Caesar Salad Kit 260g

    260g · £12.31/kg
    £3.20
    £2.80 Clubcard (£10.77/kg)
  • St.Ewe Rich Yolk Free Range Eggs 6 Pack

    6pk · £0.68 each
    £4.05
    £3.60 Clubcard (£0.60 each)
  • Tesco Grated Four Cheese 250g

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Smarties Split Pot Vanilla Flavour Yogurt 4X107g

    4pk · £35.51/kg
    £3.80
    £3.25 Clubcard (£30.37/kg)
  • Light & Free Cherry Greek Style Fat Free Yoghurt 4x115g

    460g · £7.07/kg
    £3.25
    £2.60 Clubcard (£5.65/kg)
  • Muller Corner Vanilla & Banana Yogurts with Chocolate Balls & Flakes 6 x 124g

    6pk · £44.35/kg
    £5.50
    £4.05 Clubcard (£32.66/kg)
  • Benecol Yogurt Drink - Blueberry 6x67.5g

    6pk · £86.57/kg
    £5.80
    2 for £7.50 Clubcard
  • Tesco Medium Whole Chicken 1.3-1.7kg

    1kg · £4.50/kg
    £4.50
    £4.45 Clubcard (£4.45/kg)
  • Tesco Southern Fried Chicken Steaks 4 Pack 505g

    505g · £10.40/kg
    £5.25
    £4.65 Clubcard (£9.21/kg)
  • Bearfields Carved Honey Ham 100g

    100g · £42.50/kg
    £4.25
    £3.50 Clubcard (£35.00/kg)
  • Properoni Classic Crumble 80g

    80g · £53.13/kg
    £4.25
    £3.75 Clubcard (£46.88/kg)
  • Kinder Bueno Milk & Hazelnut Chocolate Ice Cream Cone 4 X 90Ml

    4pk · £1.50 each
    £6.00
    £5.40 Clubcard (£1.35 each)
  • Garnier SkinActive Vitamin C Sheet Mask 28g

    28g · £160.71/kg
    £4.50
    £3.35 Clubcard (£119.64/kg)
  • Tesco Sweet Chilli Roast Chicken Slices 160g

    160g · £24.69/kg
    £3.95
    £3.55 Clubcard (£22.19/kg)
  • Properoni Spicy Hot Paprika Large Sliced Pepperoni 80g

    80g · £53.13/kg
    £4.25
    £3.75 Clubcard (£46.88/kg)
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 5X22.5G

    5pk · £140.91/kg
    £3.10
    £1.95 Clubcard (£88.64/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Finest Topside of Beef - Charred 90g

    90g · £58.89/kg
    £5.30
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 5x45g

    5pk · £107.78/kg
    £4.85
  • Tesco Whole Roast Chicken 1kg

    1kg · £7.50/kg
    £7.50
  • Tesco Beef Lasagne 1.5Kg

    1kg · £9.95/kg
    £9.95
  • Tesco Piri Piri Roast Chicken Slices 160g

    160g · £24.69/kg
    £3.95
  • Tesco Mature Cheddar 700G

    700g · £7.36/kg
    £5.15
  • Tesco Beef & Pork Mince 23% Fat 500g

    500g · £10.00/kg
    £5.00
  • Tesco BBQ Roast Chicken Slices 160g

    160g · £24.69/kg
    £3.95
  • Dairylea Cheese Spread Triangles 16 pack 16x15.6G

    250g · £15.20/kg
    £3.80
  • Tesco Grated Four Cheese 250g

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Sweet Chilli Roast Chicken Slices 160g

    160g · £24.69/kg
    £3.95
    £3.55 Clubcard (£22.19/kg)
  • Tesco Finest Chicken Parmigiana Wood Fired Pizza 450g

    450g · £12.44/kg
    £5.60
  • Tesco Ripen At Home Bananas 5 Pack

    5pk · £0.18 each
    £0.90
  • Tesco Finest Finely Sliced Wiltshire Cured Ham 120g

    120g · £37.50/kg
    £4.50
  • Rosedene Farms Strawberries 227G

    227g · £8.81/kg
    £2.00
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 650G

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Tesco Finest 12 Pork British Chipolatas 375G

    375g · £10.00/kg
    £3.75
  • Tesco 30 Pork Cocktail Sausages 240g

    240g · £10.21/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Yo! Spicy Prawn Dragon Roll 203G

    203g · £24.14/kg
    £4.90
  • Tesco Southern Fried Chicken Steaks 4 Pack 505g

    505g · £10.40/kg
    £5.25
    £4.65 Clubcard (£9.21/kg)
  • Bearfields Carved Honey Ham 100g

    100g · £42.50/kg
    £4.25
    £3.50 Clubcard (£35.00/kg)
  • Tesco Wholemeal Tortilla Wraps 8 pack

    8pk · £0.20 each
    £1.60
  • Tesco Finest Coleslaw 300g

    300g · £8.17/kg
    £2.45
  • Fridge Raiders Variety Chicken Bites Mini Packs 7 X 22.5G

    7pk · £161.36/kg
    £3.55
  • Tesco Double Chocolate Sundae Dessert 200G

    200g · £12.75/kg
    £2.55
  • Tesco Soft Cheese Plain Full Fat 200G

    200g · £9.00/kg
    £1.80
  • Tesco Southern Fried Chicken Pasta 300G

    300g · £10.67/kg
    £3.20
  • Nightingale Farms Peppers 375G

    375g · £6.40/kg
    £2.40
  • Tesco British Wafer Thin Honey Roast Ham Slices 120g

    120g · £20.00/kg
    £2.40
  • Creamfields Grated Cheddar 500G

    500g · £6.70/kg
    £3.35
  • Tesco Cream Of Tomato Soup 600g

    600g · £3.83/kg
    £2.30
  • Tesco Finest 0% Fat Greek Yoghurt 1KG

    1kg · £5.05/kg
    £5.05
  • Tesco British Chicken Drumsticks 1Kg

    1kg · £2.80/kg
    £2.80
  • Tesco Mixed Leaf Salad 120G

    120g · £12.92/kg
    £1.55
  • Muller Corner Vanilla & Banana Yogurts with Chocolate Balls & Flakes 6 x 124g

    6pk · £44.35/kg
    £5.50
    £4.05 Clubcard (£32.66/kg)
  • Tesco Chocolate Chip Brioche Rolls 8 Pack

    8pk · £0.24 each
    £1.95
  • Dairylea Dunkers Jumbo Tubes Cheese Snacks 3x41g

    123g · £22.36/kg
    £2.75
  • Tesco Romaine Hearts Twin Pack

    2pk · £0.73 each
    £1.45
  • Tesco Finest Italian Meats Wood Fired Pizza 405g

    405g · £13.83/kg
    £5.60
  • Tesco 6 Cheese & Onion Rolls 360g

    360g · £5.28/kg
    £1.90
  • Eastman's Sliced Cooked Chicken Tikka 240G

    240g · £9.17/kg
    £2.20
  • Tesco Finest Madagascan Vanilla Yogurt 150G

    150g · £8.67/kg
    £1.30
  • Tesco Brunswick Ham Slices 130G.

    130g · £14.23/kg
    £1.85
  • Tesco British Baby Chestnut Mushrooms 150g

    150g · £8.67/kg
    £1.30
  • Fridge Raiders Frank's Red Hot Chicken Breast Bites 45g

    45g · £30.00/kg
    £1.35
  • Tesco 18 Mini Savoury Eggs 216g

    216g · £11.34/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Finest Spinach Pinenut Pasta 215G

    215g · £18.60/kg
    £4.00
    2 for £6.50 Clubcard
  • YO! Crispy Salmon Dragon Rolls 202g

    202g · £24.26/kg
    £4.90
  • Tesco German Style Salami Slices 12 Pack 125g

    125g · £8.80/kg
    £1.10
  • Tesco Ripe Bananas 5 Pack

    5pk · £0.18 each
    £0.90
  • Benecol Yogurt Drink - Blueberry 6x67.5g

    6pk · £86.57/kg
    £5.80
    2 for £7.50 Clubcard
  • Tesco Mature Cheddar 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Tesco Medium Sliced White Bread 800g

    800g · £1.00/kg
    £0.80
  • Tesco Baby Cucumbers 200G

    200g · £6.50/kg
    £1.30
  • Tesco Finest Sun Soaked Tomato & Mozzarella Focaccia Limited Edition 325g

    325g · £13.23/kg
    £4.30
  • Arla Protein Yogurt - Passionfruit & Papaya 200g

    200g · £7.50/kg
    £1.50
  • Hearty Food Co Cheese & Ham Pizza 124G

    124g · £6.85/kg
    £0.85
  • Tesco Medium Whole Chicken 1.3-1.7kg

    1kg · £4.50/kg
    £4.50
    £4.45 Clubcard (£4.45/kg)
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 5X22.5G

    5pk · £140.91/kg
    £3.10
    £1.95 Clubcard (£88.64/kg)
  • Tesco Finest Moroccan Inspired Couscous 200g

    200g · £20.00/kg
    £4.00

Meal deals

View all (5)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • WASABI DINE Meal Deal for £10 Clubcard Price

    Buy 1 Main, 1 Sauce & 1 Side
    £10.00
    Unlock with Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Newark New Ollerton

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo