Tomatoes & Peppers
Red Pepper
1pk · £0.75 each£0.75Sainsbury's Sweet Peppers
3pk · £0.77 each£2.30Sainsbury's Jubilee Large Vine Tomatoes, Taste the Difference 450g
450g · £5.67/kg£2.55Sainsbury's Flavouripe Tomatoes
6pk · £0.18 each£1.10Sainsbury's Cherry Tomatoes
330g · £3.03/kg£1.00Sainsbury's Taste the Difference Pomodorino Baby Plum Tomatoes
250g · £8.40/kg£2.10Sainsbury's Taste the Difference Best of British Vine Tomatoes
250g · £11.20/kg£2.80
Cucumbers
Sainsbury's Whole Cucumber
1pk · £1.05 each£1.05
Avocados
Sainsbury's Avocado
2pk · £1.03 each£2.05Large Avocado
1pk · £1.35 each£1.35
Onions & Leeks
Sainsbury's Brown Onions x3
3pk · £0.40 each£1.20JS Red Onions x3
3pk · £0.47 each£1.40Sainsbury's Spring Onions
1pk · £0.85 each£0.85
Garlic, Ginger, Herbs, Spices
Sainsbury's Large Garlic
1pk · £0.60 each£0.60Sainsbury's Garlic x4
4pk · £0.28 each£1.10Sainsbury's Mixed Chillies 80g
80g · £8.75/kg£0.70Sainsbury's Ginger 100g
100g · £15.00/kg£1.50
Prepared Vegetables
Sainsbury's Carrot, Broccoli & Cauliflower 240g
240g · £5.00/kg£0.30 off£1.20£1.50Sainsbury's Beansprouts 300g
300g · £3.33/kg£1.00Sainsbury's Taste the Difference Baby Vegetable Stir Fry 220g
220g · £15.23/kg£3.35
Mushrooms
Sainsbury's Closed Cup White Mushrooms 300g
300g · £3.33/kg£1.00
Carrots & Root Vegetables
Sainsbury's Cooked Beetroot in Natural Juices 250g
250g · £4.20/kg£1.05
Other Vegetables
Sainsbury's Courgettes 500g
500g · £4.00/kg£2.00Sainsbury's Edamame Beans 175g
175g · £14.86/kg£2.60Sainsbury's Sweetheart Cabbage
1pk · £0.95 each£0.95Sainsbury's Mixed Squash Single
1pk · £1.75 each£1.75Sainsbury's Sweetcorn Cobettes x4
4pk · £0.36 each£1.45Sainsbury's Curly Leaf Kale
200g · £6.25/kg£1.25Sainsbury's British Munchkin Pumpkin
100g · £14.50/kg£1.45Sainsbury's Baby Ghost Munchkin Pumpkin
350g · £4.14/kg£1.45