Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Extra - Mansfield Chesterfield

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • J2O Apple, Kiwi & Lime Seasonal Edition 4 x 275ml

    4pk · £1.71 each
    £6.85
    £4.25 Clubcard (£1.06 each)
  • Huel Ready-to-Drink Complete Meal - Banana 500ml

    £4.55
    £3.80 Clubcard
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • Tesco Sweet Gem Lettuce

    2pk · £0.63 each
    £1.25
    £1.00 Clubcard (£0.50 each)
  • Happy Egg Co. Free Range Eggs 10 Mixed Weight

    10pk · £0.48 each
    £4.80
    £3.25 Clubcard (£0.33 each)
  • Bertolli Original Spread 450G

    450g · £9.00/kg
    £4.05
    £3.60 Clubcard (£8.00/kg)
  • Tesco Finest West Country Butter & Sea Salt 250G

    250g · £15.40/kg
    £3.85
    £3.20 Clubcard (£12.80/kg)
  • Cathedral City Mature Cheddar Cheese 550 G

    550g · £12.91/kg
    £7.10
    £5.40 Clubcard (£9.82/kg)
  • Yeo Valley Organic 5% Greek Recipe Yogurt 450g

    450g · £10.67/kg
    £4.80
    £3.80 Clubcard (£8.44/kg)
  • Cathedral City Extra Mature Cheddar Cheese 550 G

    550g · £12.91/kg
    £7.10
    £5.40 Clubcard (£9.82/kg)
  • Tesco Chicken Thighs 2Kg

    2kg · £3.73/kg
    £7.45
    £6.70 Clubcard (£3.35/kg)
  • Tesco Medium Whole Chicken 1.3-1.7kg

    1kg · £4.50/kg
    £4.50
    £4.45 Clubcard (£4.45/kg)
  • Tesco Finest British 10 Cumberland Sausages 667G

    667g · £8.85/kg
    £5.90
    £4.90 Clubcard (£7.35/kg)
  • Tesco Finest Quarter Pounders 454g

    454g · £15.20/kg
    £6.90
    £6.15 Clubcard (£13.55/kg)
  • Tesco Finest Scottish Smoked Salmon Mild and Delicate 100g

    100g · £70.00/kg
    £7.00
    £5.50 Clubcard (£55.00/kg)
  • Hovis Farmhouse Batch 800g

    800g · £2.50/kg
    £2.00
    £1.65 Clubcard (£2.06/kg)
  • We Love Cake 2 Breakfast Muffins

    2pk · £1.88 each
    £3.75
    £3.05 Clubcard (£1.53 each)
  • Mr Kipling Vanilla Birthday Cake Tarts 4 Pack

    4pk · £0.68 each
    £2.70
    £1.45 Clubcard (£0.36 each)
  • Mr Kipling Angel Cake Slices 6 Pack

    6pk · £0.60 each
    £3.60
    £2.20 Clubcard (£0.37 each)
  • Soreen Apple Lunchbox Loaves 5 Pack 150g

    150g · £15.33/kg
    £2.30
    £1.55 Clubcard (£10.33/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Beef Lasagne 750G

    750g · £7.20/kg
    £5.40
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 500g

    500g · £10.60/kg
    £5.30
  • Little Dish Lasagnette Kids Meal 200g

    200g · £20.00/kg
    £4.00
    £3.65 Clubcard (£18.25/kg)
  • Yeo Valley Organic 5% Greek Recipe Yogurt 450g

    450g · £10.67/kg
    £4.80
    £3.80 Clubcard (£8.44/kg)
  • Tesco Beetroot & Feta Grain Bowl 380g

    380g · £12.50/kg
    £4.75
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 650G

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 750g

    750g · £10.60/kg
    £7.95
  • Cathedral City Extra Mature Cheddar Cheese 550 G

    550g · £12.91/kg
    £7.10
    £5.40 Clubcard (£9.82/kg)
  • Tesco Chicken Thighs 2Kg

    2kg · £3.73/kg
    £7.45
    £6.70 Clubcard (£3.35/kg)
  • Tesco Finest British 10 Cumberland Sausages 667G

    667g · £8.85/kg
    £5.90
    £4.90 Clubcard (£7.35/kg)
  • Morliny Chicken Breast Sausages 400G

    400g · £10.63/kg
    £4.25
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 250G

    250g · £11.80/kg
    £2.95
  • Tesco Finest Bloomer Ancient Grains 700g

    700g · £4.00/kg
    £2.80
  • Cathedral City Mature Cheddar Cheese 550 G

    550g · £12.91/kg
    £7.10
    £5.40 Clubcard (£9.82/kg)
  • Tesco 4 Quarter Pounder Beef Burger 454g

    454g · £11.12/kg
    £5.05
  • Tesco Finest Quarter Pounders 454g

    454g · £15.20/kg
    £6.90
    £6.15 Clubcard (£13.55/kg)
  • Applewood Slices 160G

    160g · £22.50/kg
    £3.60
  • Tesco Tenderstem Broccoli 200G

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Tesco Red Leicester Cheese 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • We Love Cake 2 Breakfast Muffins

    2pk · £1.88 each
    £3.75
    £3.05 Clubcard (£1.53 each)
  • Tesco Smoked Back Bacon Rashers 2 x 10 600g

    2pk · £12.00/kg
    £3.60
  • Tesco Bolognese Pasta Bake 750g

    750g · £7.20/kg
    £5.40
    £4.15 Clubcard (£5.53/kg)
  • Tesco Wafer Thin Honey Roast Ham Slices 400g

    400g · £5.25/kg
    £2.10
  • Tesco 2 Garlic Baguette 410g

    410g · £5.12/kg
    £2.10
  • Tesco British Medium Cheddar 10 Slices, 250 G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
  • Tesco Finest Green Grapes Seedless 500G

    500g · £7.10/kg
    £3.55
  • Tesco British Roast Beef Slices 90g

    90g · £27.22/kg
    £2.45
  • Tesco Finest 6 British Pork & Caramelised Onion Sausages 400G

    400g · £10.50/kg
    £4.20
  • Tesco British Mature Grated Cheddar Cheese 250 G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
  • Creamfields Mature Grated Cheddar 250g

    250g · £10.80/kg
    £2.70
  • Tesco Family Pack Mushrooms 625G

    625g · £3.36/kg
    £2.10
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • Cathedral City Mature Cheddar Cheese 350 G

    350g · £13.43/kg
    £4.70
  • Tesco British Wafer Thin Honey Roast Ham Slices 120g

    120g · £20.00/kg
    £2.40
  • Tesco Medium Whole Chicken 1.3-1.7kg

    1kg · £4.50/kg
    £4.50
    £4.45 Clubcard (£4.45/kg)
  • Cheestrings Original 8Pk Cheese Snacks 160G

    8pk · £180.00/kg
    £3.60
  • Tesco Finest Scottish Smoked Salmon Mild and Delicate 100g

    100g · £70.00/kg
    £7.00
    £5.50 Clubcard (£55.00/kg)
  • Tesco Family Pack Chestnut Vitamin D Mushrooms 485G

    485g · £5.15/kg
    £2.50
  • Annabel Karmel Tasty Chicken Pasta in a Tomato & Veggie Sauce 200g

    200g · £18.00/kg
    £3.60
  • Tesco Finest West Country Butter & Sea Salt 250G

    250g · £15.40/kg
    £3.85
    £3.20 Clubcard (£12.80/kg)
  • Tesco Double Chocolate Sundae Dessert 200G

    200g · £12.75/kg
    £2.55
  • Tesco Tuna & Sweetcorn 235g

    235g · £9.36/kg
    £2.20
  • Tesco Sweet Peppers 500G

    500g · £4.60/kg
    £2.30
  • Tesco Finest Jacket Potatoes 4 Pack

    4pk · £0.60 each
    £2.40
  • Happy Egg Co. Free Range Eggs 10 Mixed Weight

    10pk · £0.48 each
    £4.80
    £3.25 Clubcard (£0.33 each)
  • Tesco Iceberg Lettuce 200G

    200g · £4.00/kg
    £0.80
  • Tesco Wild Rocket 60G

    60g · £20.83/kg
    £1.25
  • Hovis Farmhouse Batch 800g

    800g · £2.50/kg
    £2.00
    £1.65 Clubcard (£2.06/kg)
  • Tesco 2 Skinless Smoked Basa Fillets 240G

    240g · £9.17/kg
    £2.20
  • Tesco Greek Style Yogurt 500G

    500g · £2.60/kg
    £1.30

Meal deals

  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard

New

View all (18)
  • Tesco Finest FF Honeycomb Bauble 605g

    605g · £20.91/kg
    £12.65
  • Rock Face Refined Antiperspirant Deodorant Refill 40G

    40g · £172.50/kg
    £6.90
  • Rock Face Power Antiperspirant Deodorant Refill 40G

    40g · £172.50/kg
    £6.90
  • Rock Face Original Antiperspirant Deodorant Refill 40G

    40g · £172.50/kg
    £6.90
  • Rock Face Refined Fresh Zesty Cedar 72 hour ANTI-PERSPIRANT DEODORANT 250ml

    £5.20
  • Rock Face Power Fresh Spicy Woody 72 hour ANTI-PERSPIRANT DEODORANT 250ml

    £5.20
  • Kinder Bueno Mini Bites 75.6g

    75g · £48.00/kg
    £3.60
  • Tesco Finest Free From 4 Sticky Toffee Tarts 180g

    180g · £28.33/kg
    £5.10
  • Acre Lane Kitchen Beef Meatballs 500g

    500g · £9.80/kg
    £4.90
  • L'Oreal Kids Berry Strawberry Shampoo 310Ml

    £5.30
  • L'Oreal Kids Berry Strawberry Conditioner 310Ml

    £4.05
  • Tesco Sweet & Crunchy Salad Bowl 165g

    165g · £9.39/kg
    £1.55
  • Ombar Clementine & Almond chocolate bar 70g

    70g · £51.43/kg
    £3.60
  • Tesco Free From 4 Frangipane Mince Pies 200g

    200g · £17.00/kg
    £3.40
  • Studio Bakery 7 INCH Chocolate Cake

    1pk · £23.50 each
    £23.50
  • Studio Bakery 7 INCH Vanilla Cake

    1pk · £20.70 each
    £20.70
  • Studio Bakery - The Cookie Pie

    1pk · £21.00 each
    £21.00
  • Wawel Tiki Taki Chocolates 330G

    330g · £19.24/kg
    £6.35

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Extra - Mansfield Chesterfield

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo