Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Save with Clubcard
    Save with Clubcard
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • New
    New
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Lettuce & Salad Bags

  • Tesco Baby Spinach 220G

    220g · £9.09/kg
    £2.00
    £1.50 Clubcard (£6.82/kg)
  • Tesco Baby Spinach 250G

    250g · £6.80/kg
    £1.70
  • Fresh & Naked Fibre Mix 90g

    90g · £16.67/kg
    £1.50
  • Tesco Chopped Soy & Miso Salad Kit 295g

    295g · £10.85/kg
    £3.20
    £2.80 Clubcard (£9.49/kg)
  • Tesco Butterhead Salad 80G

    80g · £15.63/kg
    £1.25
    £1.10 Clubcard (£13.75/kg)
  • Tesco Wild Rocket 60G

    60g · £20.00/kg
    £1.20
  • Tesco Shredded Iceberg 130G

    130g · £5.00/kg
    £0.65
  • Tesco Sweet & Crunchy Salad 250G

    250g · £3.80/kg
    £0.95
  • Tesco Organic Sweet Gem

    1pk · £2.60 each
    £2.60
  • Tesco Little Gem Lettuce Twin Pack

    2pk · £0.45 each
    £0.90
  • Tesco Organic Little Gem Twin Pack

    2pk · £1.05 each
    £2.10
  • Tesco Rocket & Babyleaf Salad 90g

    90g · £17.78/kg
    £1.60
  • Tesco Iceberg Lettuce 200G

    200g · £4.00/kg
    £0.80
  • Tesco Romaine Hearts Twin Pack

    2pk · £0.73 each
    £1.45
  • Tesco Chopped Sweet Kale Salad Kit 230g

    230g · £17.17/kg
    £3.95
  • Fresh & Naked Mixed Little Leaves 90G

    90g · £18.89/kg
    £1.70
  • Fresh & Naked Just Lambs Lettuce 60G

    60g · £28.33/kg
    £1.70
    £1.45 Clubcard (£24.17/kg)
  • Fresh & Naked Just Wild Rocket 60G

    60g · £28.33/kg
    £1.70
    £1.45 Clubcard (£24.17/kg)
  • Tesco Babyleaf Salad 90G

    90g · £12.22/kg
    £1.10
  • Tesco Iceberg Lettuce Each

    1pk · £0.95 each
    £0.95
  • Tesco Butterhead Lettuce

    1pk · £1.20 each
    £1.20
  • Tesco Beetroot Salad 160G

    160g · £11.25/kg
    £1.80
  • Tesco Chopped Caesar Salad Kit 260g

    260g · £12.31/kg
    £3.20
    £2.80 Clubcard (£10.77/kg)
  • Tesco Mixed Leaf Salad 120G

    120g · £12.92/kg
    £1.55
  • Tesco Growing Salad Cress Each

    1pk · £0.50 each
    £0.50
  • Tesco Watercress 80G

    80g · £21.25/kg
    £1.70
  • Tesco Crispy Salad 220g

    220g · £10.00/kg
    £2.20

Fresh Herbs

  • Tesco Growing Mint Medium Pot

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Tesco Curled Parsley Medium Pot

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Tesco Thyme Medium Pot

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Tesco Fresh Cut Dill 20G

    20g · £30.00/kg
    £0.60
  • Tesco Basil Medium Pot

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Tesco British Rosemary Medium Pot Each

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Tesco Fresh Cut Basil 30G

    30g · £20.00/kg
    £0.60
  • Tesco Curled Leaf Parsley 30g

    30g · £20.00/kg
    £0.60
  • Tesco Fresh Cut Flat Leaf Parsley 30G

    30g · £20.00/kg
    £0.60
  • Tesco Fresh Cut Coriander 30G

    30g · £20.00/kg
    £0.60
  • Tesco Fresh Cut Mint 30G

    30g · £20.00/kg
    £0.60
  • Tesco Fresh Cut Thyme 20G

    20g · £30.00/kg
    £0.60
  • Tesco Fresh Cut Rosemary 20G

    20g · £30.00/kg
    £0.60
  • Tesco Fresh Cut Chives 20G

    20g · £30.00/kg
    £0.60
  • Tesco Flat Leaf Parsley 100G

    100g · £17.50/kg
    £1.75

Dressings & Croutons

  • Newmans Own Italian Dressing 250Ml

    £2.90
  • Tesco Italian style Dressing 250ml

    £1.40
  • Pizza Express Caesar Salad Dressing 235Ml

    £3.90
  • Pizza Express House Light Salad Dressing 235Ml

    £3.90
  • Pizza Express House Salad Dressing 235Ml

    £3.90
  • Hellmann's Real Thousand Island Salad Dressing & Dip Sauce 250ml

    £2.65
  • Mary Berrys Salad Dressing 235Ml

    £4.55
  • Tesco Finest French Style Dressing 235ml

    £2.95
  • Heinz 30% Less Fat Salad Cream 415g

    415g · £10.12/kg
    £4.20
  • Heinz Salad Cream 425G

    425g · £9.88/kg
    £4.20
  • Tesco Finest Salsa Verde Pasta Dressing 235ml

    £3.60
  • Tesco Finest Sicilian Lemon & Basil Pasta Dressing 235ml

    £3.10
  • Tesco Honey & Mustard Dressing 250Ml

    £1.40
  • Tesco Thousand Island Dressing 250Ml

    £1.40
  • Tesco Caesar Dressing 250Ml

    £1.40
  • Tesco Garlic & Herb Dressing 250Ml

    £1.40
  • Cardini's Original Caesar Salad Dressing 350ml

    £3.90
  • Heinz Salad Cream Light 605G

    605g · £8.51/kg
    £5.15
    2 for £7.20 Clubcard
  • Heinz Salad Cream 605G

    605g · £8.51/kg
    £5.15
    2 for £7.20 Clubcard
  • Tesco Finest Roasted Red Pepper and Garlic Pasta Dressing 235ml

    £3.10
  • Crouton Company Pepper & Salt Croutons 40G

    40g · £20.00/kg
    £0.80
  • Crouton Company Garlic & Herb Croutons 40G

    40g · £20.00/kg
    £0.80
  • Tesco Reduced Fat Caesar Dressing 175ml

    £2.00
  • Mary Berrys Light Salad Dressing 235Ml

    £4.55
  • Tesco Honey & Mustard Dressing 175ml

    £1.95
  • Tesco French Style Dressing 175Ml

    £2.00
  • Tesco Caesar Dressing 175Ml

    £1.95
  • Tesco Finest Balsamic Dressing 235ml

    £2.95
  • Tesco Finest Caesar Dressing 235ml

    £2.95
  • Hellmann's Fat Free Vinaigrette Salad Dressing 250ml

    £2.65
  • Tesco Finest Aged Balsamic Dressing 150ml

    £2.40
  • Good4U Super Seeds Salad Topper 150g

    150g · £16.00/kg
    £2.40
  • Tesco Finest Buttermilk Ranch Dressing 235ml

    £2.95

Tomatoes

  • Tesco Finest Piccobella Tomatoes 220G

    220g · £11.59/kg
    £2.55
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Baby Plum Tomatoes 300G

    300g · £3.83/kg
    £1.15
  • Nightingale Farms Cherry Tomatoes 250G

    250g · £3.40/kg
    £0.85
  • Tesco Classic Round Tomatoes 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
  • Tesco Finest Mixed Baby Tomatoes 250G

    250g · £10.20/kg
    £2.55
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Finest Tomatoes On The Vine 450G

    450g · £5.67/kg
    £2.55
  • Tesco Organic Cherry Tomatoes On The Vine 200g

    200g · £12.00/kg
    £2.40
  • Tesco Salad Tomatoes 650G

    650g · £2.77/kg
    £1.80
  • Tesco Tomatoes On The Vine 500G

    500g · £3.60/kg
    £1.80
  • Tesco Finest Mini San Marzano Tomatoes 220G

    220g · £13.64/kg
    £3.00
    2 for £4 Clubcard
  • Azura Sun Joy Baby Plum Tomatoes 250g

    250g · £7.60/kg
    £1.90
  • Tesco Finest Rossafina Tomatoes 300g

    300g · £8.50/kg
    £2.55
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Beef Tomatoes Each

    1pk · £1.10 each
    £1.10
  • Tesco Sweet Vine Ripened Tomatoes 255G

    255g · £6.47/kg
    £1.65
  • Tesco Finest Sugarbelle Tomatoes 220G

    220g · £11.59/kg
    £2.55
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Organic Tomatoes On The Vine 400g

    400g · £7.75/kg
    £3.10

Cucumbers

  • Tesco Whole Large Cucumber

    1pk · £1.35 each
    £1.35
  • Tesco Whole Cucumber Each

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Tesco Baby Cucumbers 200G

    200g · £6.50/kg
    £1.30

Avocados

  • Tesco Finest GEM Avocado Twin Pack

    2pk · £1.98 each
    £3.95
  • Tesco Perfectly Ripe Avocados Twin Pack

    2pk · £0.90 each
    £1.80
  • Tesco Ready To Eat Large Avocados Each

    1pk · £1.35 each
    £1.35

Peppers

  • Nightingale Peppers 600G

    600g · £3.08/kg
    £1.85
  • Nightingale Farms Peppers 375G

    375g · £6.40/kg
    £2.40
  • Tesco Finest Sweet Mini Peppers 220G

    220g · £10.23/kg
    £2.25
  • Tesco Sweet Peppers 500G

    500g · £4.60/kg
    £2.30
  • Tesco Finest Sweet Pointed Peppers 180g

    180g · £12.50/kg
    £2.25
  • Tesco Green Peppers Each

    1pk · £0.75 each
    £0.75

Spring Onions & Celery

  • Tesco Celery Sticks 250G

    250g · £4.40/kg
    £1.10
    £0.95 Clubcard (£3.80/kg)
  • Tesco Celery

    1pk · £1.10 each
    £1.10
  • Tesco Organic Spring Onions 100G

    100g · £15.00/kg
    £1.50
  • Tesco Bunched Spring Onions 100G

    100g · £7.00/kg
    £0.70
    £0.60 Clubcard (£6.00/kg)
  • Tesco Bunched Spring Onions 100G (C)

    100g · £7.00/kg
    £0.70

Chilli, Ginger & Garlic

  • Tesco Ginger 100g

    100g · £15.00/kg
    £1.50
  • Tesco Scotch Bonnet Chillies 50G

    50g · £20.00/kg
    £1.00
  • Tesco Bird Eye Chillies 25G

    25g · £40.00/kg
    £1.00
  • Tesco Mixed Chillies 65G

    65g · £8.46/kg
    £0.55
  • Tesco Finger Chillies 80G

    80g · £16.25/kg
    £1.30
  • Tesco Red Chillies 60G

    60g · £9.17/kg
    £0.55
  • TESCO Finest One Clove Garlic

    1pk · £2.60 each
    £2.60
  • Tesco Large Garlic

    1pk · £0.60 each
    £0.60
  • Tesco Garlic 4 Pack

    4pk · £0.24 each
    £0.95
  • Tesco Rocket Chillies 250G

    250g · £9.60/kg
    £2.40
  • View Milk, Eggs, Dairy

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo