Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Iceland - Hucknall

Allergens and info

7.10 mi

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Exclusive Brands
  • Soft Drinks
  • Ice Cream & Lollies
  • Crisps Snacks & Biscuits
  • Frozen Chicken & Meat Products
  • Sweets & Chocolate
  • Dairy
  • Best Ever Pizza Range!
  • Party Food
  • Fresh Fruit, Veg & Salad
  • Frozen Chips & Potato Products
  • Frozen Ready Meals
  • Bakery
  • Vape & Accessories
  • Tea, Coffee & Beverages
  • Food Cupboard
  • Fresh Meat & Poultry
  • Chilled Snacks & Cooked Meats
  • Yoghurts & Desserts
  • The Meat Free Range
  • Frozen Pies & Pasties
  • Frozen Fruit & Veg
  • Frozen Fish & Seafood
  • Frozen Desserts
  • Toiletries
  • Baby & Infant
  • Household
  • Pet
  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Offers (829)

  • 0

    Coca Cola 8pk Zero

    2.64L · £2.05/L

    2 for £8.40

    £5.40

  • 0

    Pepsi Strawberries 'N' Cream Flavour 8 x 330ml

    8pk · £2.05/L

    2 for £8.40

    £5.40

  • 0

    Pepsi Max Tropical 8 x 330ml

    8pk · £2.05/L

    2 for £8.40

    £5.40

  • 0

    Birds Eye 4 Chicken Quarter Pounders 454g

    454g · £7.27/kg

    £3.30 off

    £3.30

    £6.60

  • 0

    Walkers Prawn Cocktail Multipack Crisps 6 x 25g

    6pk · £18.40/kg

    3 for £6

    £2.76

  • 0

    Bernard Matthews 6 Cheesy Hamwich 345g

    345g · £7.83/kg

    3 for £6

    £2.70

  • 0

    Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Multipack Crisps 5x25g

    5pk · £22.08/kg

    3 for £6

    £2.76

  • 0

    Whitby Seafoods Mini Fish Goujons 140g

    140g · £19.29/kg

    5 for £6

    £2.70

  • 0

    Birds Eye 8 Battered Fish Fingers 224g

    224g · £12.05/kg

    5 for £6

    £2.70

  • 0

    Richmond 8 Thick Pork Sausages 344g

    344g · £6.98/kg

    5 for £6

    £2.40

  • 0

    Pepsi Max Cherry 8 x 330ml

    8pk · £2.05/L

    2 for £8.40

    £5.40

  • 0

    Pepsi Max 8 x 330ml

    8pk · £2.05/L

    2 for £8.40

    £5.40

  • 0

    Pepsi Cream Soda Flavour 8 x 330ml

    8pk · £2.05/L

    2 for £8.40

    £5.40

  • 0

    Birds Eye 8 Chicken Burgers 400g

    400g · £7.88/kg

    £3.15 off

    £3.15

    £6.30

  • 0

    Walkers Salt & Vinegar Multipack Crisps 6x25g

    6pk · £18.40/kg

    3 for £6

    £2.76

  • 0

    Walkers Salt & Shake Multipack Crisps 6x24g

    6pk · £19.17/kg

    3 for £6

    £2.76

  • 0

    Doritos Cool Original Tortilla Chips Multipack Crisps 5x30g

    150g · £18.40/kg

    3 for £6

    £2.76

  • 0

    Whitby Seafoods Scampi Poppers 140g

    140g · £19.29/kg

    5 for £6

    £2.70

  • 0

    Irn Bru 24pk Original

    7.92L · £1.14/L

    £4.62 off

    £9.00

    £13.62

  • 0

    Diet Coke Cola 8 x 330ml Cans

    8pk · £2.05/L

    2 for £8.40

    £5.40

  • View all (829)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Attack a Snak Chicken 'n Cheese Wrap Kit with Tomato Ketchup 86g

    86g · £23.02/kg
    5 for £6
    £1.98
  • Warburtons Medium Toastie 400g

    400g · £3.00/kg
    £1.20
  • Munch Bunch Squashums Yogurt Strawberry 5 x 60g (300g)

    5pk · £6.00/kg
    £0.96 off
    £1.80£2.76
  • Iceland . 137 British Medium Whole Chicke

    1.3kg · £4.57/kg
    £5.94
  • Iceland 400g Chicken Fillets

    400g · £13.50/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland 250g Grated Mild Cheddar

    250g · £13.68/kg
    2 for £5.40
    £3.42
  • TGI Fridays 330g Sesame Chicken Popcorn With Tennessee Style Glaze

    330g · £16.36/kg
    £5.40
  • Iceland 250g Grated Mature Cheddar

    250g · £13.68/kg
    2 for £5.40
    £3.42
  • Iceland 240g Thin Cut Beef Sizzle Steaks

    240g · £22.50/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland 7 Slices Extra Free Honey Roast Ham

    117g · £23.08/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Delimore Roast Whole Chicken

    700g · £7.71/kg
    £5.40
  • Iceland 1kg Fat Free Greek Yogurt

    1kg · £2.40/kg
    £2.40
  • Iceland 125g Raspberries

    125g · £24.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Munch Bunch Double Up Fromage Frais Strawberry Vanilla 4 x 85g (340g)

    4pk · £7.06/kg
    5 for £6
    £2.40
  • Iceland 10 Pack Mixed Weight Eggs

    2 for £4.80
    £2.52
  • Iceland 1 Thick Cut Rump Steak

    454g · £26.43/kg
    £12.00
  • Iceland 325g 5% Lean Beef Mince

    325g · £16.62/kg
    £5.40
  • The Daily Bakery 4pk Cheese Topped Rolls

    £1.80
  • Iceland 5 Smoked Back Bacon Rashers 150g

    150g · £8.00/kg
    £0.30 off
    £1.20£1.50
  • Mr Kipling 6 Cherry Bakewells

    6pk · £0.30 each
    £1.80 off
    £1.80£3.60
  • Sharwood's 4 Garlic & Coriander Mini Naans

    4pk · £0.63 each
    £2.52
  • Iceland 10 Pack Mature Cheddar 10 Slices

    250g · £13.68/kg
    2 for £5.40
    £3.42
  • Warburtons Medium Half & Half 800g

    800g · £2.10/kg
    £1.68
  • Iceland 1u Broccoli

    £1.20
  • Müller Corner Strawberry, Peach & Apricot Family Pack 4 x 136g (544g)

    4pk · £5.85/kg
    2 for £4.80
    £3.18
  • Yoplait Peppa Pig Strawberry Fromage Frais 85g

    85g · £21.18/kg
    5 for £6
    £1.80
  • Cathedral City Our Extra Mature Cheddar 350g

    350g · £10.29/kg
    £3.60
  • Cathedral City Our Mature Cheddar 6 x 20g

    6pk · £23.00/kg
    3 for £6
    £2.76
  • Dairylea Dunkers Jumbo Tubes 3 x 41g (123g)

    3pk · £21.95/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 1u Spring Onions

    £1.20
  • Wildlife Variety Choobs Strawberry, Raspberry and Apricot Flavour 6 x 37g

    6pk · £6.49/kg
    5 for £6
    £1.44
  • Iceland 120g Wafer Thin Cooked Ham

    120g · £10.00/kg
    £1.20
  • Dairylea 6pk Jumbo Dunkers

    246g · £16.10/kg
    2 for £6
    £3.96
  • Cadbury Dairy Milk Mousse 4 x 45g (180g

    4pk · £15.33/kg
    5 for £6
    £2.76
  • Iceland 12pk Large F/range Eggs

    £3.72
  • Iceland 250g Grated Mozzarella

    250g · £13.68/kg
    2 for £5.40
    £3.42
  • Clover 500g

    500g · £4.56/kg
    £2.28
  • Philadelphia Garlic & Herbs 165g

    165g · £16.36/kg
    £2.70
  • Dairylea 60g Chicken & Cheese Lunchers

    60g · £33.00/kg
    5 for £6
    £1.98
  • Peppa Pig Strawberry Fromage Frais 45g

    45g · £32.00/kg
    £1.44
  • Iceland 4 Pack Sliced Thick Gammon Ham

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Philadelphia 3pk Philidelphia Cheese Dippe

    126g · £19.05/kg
    3 for £6
    £2.40
  • Pastry Pantry 20 Pack Cocktail Sausages Rolls

    288g · £10.00/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland 6pk Free Range Lrge Eggs

    £2.40
  • Iceland 1kg Onions

    1kg · £1.50/kg
    £1.50

Month End Madness!

View all (38)
  • Clover 1kg

    1kg · £5.10/kg
    2 for £6
    £5.10
  • Dairylea 6pk Jumbo Dunkers

    246g · £16.10/kg
    2 for £6
    £3.96
  • Dairylea Dunkers Ritz Cheese Snacks 6 x 43g

    6pk · £15.35/kg
    2 for £6
    £3.96
  • Activia Peach Fat Free No Added Sugar Gut Health Fruit Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £3.72/kg
    £1.71 off
    £1.71£3.42
  • Activia Strawberry Gut Health Fruit Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £3.72/kg
    £1.71 off
    £1.71£3.42
  • Activia Rhubarb Gut Health Fruit Yoghurt Multipack 4x115g

    4pk · £3.72/kg
    £1.71 off
    £1.71£3.42
  • Heinz Baked Beans 4 x 415g

    415g · £7.23/kg
    £0.60 off
    £3.00£3.60
  • Heinz No Added Sugar Baked Beans in a Rich Tomato Sauce 4 x 415g

    415g · £7.23/kg
    £0.60 off
    £3.00£3.60
  • HP Brown Sauce 600g

    600g · £5.00/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Heinz Seriously Good Mayonnaise 775g

    775g · £3.87/kg
    £1.80 off
    £3.00£4.80
  • Heinz Salad Cream Original 605g

    605g · £4.96/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Heinz Barbecue Sauce 570ml

    570ml · £5.26/L
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Heinz 700g Tomato Ketchup

    700g · £4.29/kg
    £1.38 off
    £3.00£4.38
  • Heinz Salad Cream Light 30% Less Fat 605g

    605g · £4.96/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Heinz 50% Less Sugar & Salt Tomato Ketchup 665g

    605ml · £4.96/L
    £1.38 off
    £3.00£4.38
  • Kellogg's Frosties 470g

    470g · £6.38/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Kellogg's Corn Flakes 670g

    670g · £4.48/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Walkers Wotsits Really Cheesy Snacks Multipack Cheese Crisps 20x16.5g

    20pk · £13.64/kg
    £0.60 off
    £4.50£5.10
  • Walkers Quavers Cheese Flavour Potato Snacks Cheesy Variety Pack 20 x 16g

    20pk · £14.06/kg
    £0.60 off
    £4.50£5.10
  • Walkers 20 Pack Variety Crisps

    500g · £9.00/kg
    £1.32 off
    £4.50£5.82

Deal Of The Week!

  • Vita Coco 1ltr Natural Coconut Watr

    1L · £3.60/L
    £3.60

Back To School!

View all (131)
  • Mr Kipling 6 Country Slices

    6pk · £0.28 each
    £1.65 off
    £1.65£3.30
  • Mr Kipling 5 Mini Battenbergs

    5pk · £0.30 each
    £1.50 off
    £1.50£3.00
  • Mr Kipling 6 Cherry Bakewells

    6pk · £0.30 each
    £1.80 off
    £1.80£3.60
  • Mr Kipling 6 Bramley Apple Pies

    6pk · £0.30 each
    £1.80 off
    £1.80£3.60
  • Mr Kipling 6 Bakewell Slices

    6pk · £0.28 each
    £1.65 off
    £1.65£3.30
  • Mr Kipling 6 Lemon Layered Slices

    6pk · £0.28 each
    £1.65 off
    £1.65£3.30
  • 7days Cocoa Croissant 185g

    185g · £6.49/kg
    £0.60 off
    £1.20£1.80
  • Mr Kipling 6 Angel Slices

    6pk · £0.28 each
    £1.65 off
    £1.65£3.30
  • Yazoo Strawberry Milk Drink 1L

    1L · £2.52/L
    2 for £3.60
    £2.52
  • Yazoo Chocolate Milk Drink 1L

    1L · £2.52/L
    2 for £3.60
    £2.52
  • Happy Monkey Strawberry & Banana Smoothies 4 x 180ml

    4pk · £4.17/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Robinsons 66ml Apple & Blackcurrant Mini

    66ml · £50.00/L
    2 for £5.40
    £3.30
  • Iceland 2 Pack Scotch Eggs

    226g · £9.29/kg
    3 for £6
    £2.10
  • Peperami The Original 5 x 20g (100g)

    5pk · £24.00/kg
    £1.20 off
    £2.40£3.60
  • Iceland 7 Slices Extra Free Honey Roast Ham

    117g · £23.08/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 7 Slice Extra Free Peppered Ham

    117g · £23.08/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 100g Cooked Ham

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 6 Roast Chicken

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 2 Pack All Day Breakfast Scotch Eggs

    226g · £13.27/kg
    3 for £6
    £3.00
  • Chicken Tikka 250g

    250g · £9.60/kg
    3 for £6
    £2.40

Viral Picks & Customer Favourites!

View all (11)
  • Iceland 490g Battered Katsu Curry Chicken Balls

    490g · £9.80/kg
    £4.80
  • Myprotein 2 Pack Chargrilled Butterfly BBQ Chicken Burgers

    300g · £17.00/kg
    £5.10
  • Myprotein 375g Chicken Korma

    375g · £15.20/kg
    2 for £10.80
    £5.70
  • Myprotein 375g Takeaway Hot Chicken Tikka Masala

    375g · £15.20/kg
    2 for £10.80
    £5.70
  • Myprotein 375g Char Siu Honey Chicken

    375g · £15.20/kg
    2 for £10.80
    £5.70
  • Greggs Limited Edition 2 Katsu Chicken Bakes 316g

    316g · £13.29/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Iceland 20 Pack Breaded Chicken Goujons (Non Flashed)

    320g · £9.38/kg
    3 for £6
    £3.00
  • Goodfella's New York Style Deli Slice Pepperoni 140g

    140g · £17.14/kg
    £2.40
  • Iceland 1.2kg Chunky Chips

    1.2kg · £2.00/kg
    £2.40
  • Whitby Seafoods Mini Fish Goujons 140g

    140g · £19.29/kg
    5 for £6
    £2.70
  • The Fish Market 900g Cooked & Peeled King Prawns

    900g · £13.33/kg
    £12.00

Traitors - Who Can You Trust?

View all (85)
  • The Traitors Milk Chocolate Coins 72g

    72g · £25.00/kg
    £1.80
  • The Traitors Chews 120g

    120g · £10.00/kg
    £1.20
  • The Traitors Milk Chocolate 26g

    26g · £69.23/kg
    £1.80
  • The Traitors Assorted Flavour Jelly Beans 100g

    100g · £30.00/kg
    £3.00
  • The Traitors 12 Pack The Round Table Jalapeno Wheel

    288g · £20.83/kg
    £6.00
  • Bernard Matthews 6 Cheesy Hamwich 345g

    345g · £7.83/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Bernard Matthews 7 Chicken Dinosaurs 350g

    350g · £7.71/kg
    3 for £6
    £2.70
  • The Traitors 45.5g Chocolate Biscuit

    45.5g · £26.37/kg
    £1.20
  • The Traitors 2 Pack Death By Chocolate Brownies

    166g · £18.07/kg
    £3.00
  • The Traitors 4 Pack Chocolate Muffins

    380g · £14.21/kg
    £5.40
  • 800g Medium Tiger Bloomer

    800g · £2.63/kg
    £2.10
  • Iceland 200g Red Pepper Houmous

    200g · £11.10/kg
    3 for £6
    £2.22
  • Iceland 2 Pack Scotch Eggs

    226g · £9.29/kg
    3 for £6
    £2.10
  • Iceland 7 Slices Extra Free Honey Roast Ham

    117g · £23.08/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 7 Slice Extra Free Peppered Ham

    117g · £23.08/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 100g Cooked Ham

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 6 Roast Chicken

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 4 Pack Sliced Thick Gammon Ham

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 2 Pack All Day Breakfast Scotch Eggs

    226g · £13.27/kg
    3 for £6
    £3.00
  • Chicken Tikka 250g

    250g · £9.60/kg
    3 for £6
    £2.40

New For September!

View all (38)
  • Fang-Tastic 1u Scary Bear Mask

    £3.00
  • Fang-Tastic 1u Halloween Crazy Eyes & Smile Mask

    £3.00
  • Fangtastic Halloween Paint Your Own Skull

    £3.00
  • Fangtastic Halloween Plush Gonk

    £3.00
  • Fangtastic Halloween Paint Your Own Pumpkin

    £3.00
  • Fang-Tastic 1u Halloween Kids Bowl

    £1.20
  • Fang-Tastic 1u Halloween Mini Spinner

    £3.00
  • Fangtastic Halloween Crafts Colour Activity Book Halloween

    £3.00
  • Fang-Tastic 1u Halloween Plush Pumpkin

    £4.80
  • Fang-Tastic 1u Halloween Kids Cup

    £1.20
  • Fang-Tastic 1u Halloween Kids Plate

    £1.20
  • Fang-Tastic 1u Candy Plate

    £1.20
  • Fang-Tastic 1u Scary Door Cover

    £1.20
  • Fangtastic Halloween 6 Greepy Crawly Spiders Web Decoration

    6pk · £0.20 each
    £1.20
  • Fangtastic Halloween 15 Spooky Glow Sticks

    15pk · £0.08 each
    £1.20
  • Fangtastic Halloween Light Up Pumpkin Lantern 20cm

    £1.80
  • Fang-Tastic 20u STRING Lights

    £1.80
  • Fang-Tastic 4 Pack Cobweb LED Tea Lights

    £1.80
  • Fangtastic Halloween Felt Treat Bucket

    £3.00
  • Fangtastic Halloween Character Drinking Bottle 500ml

    £3.00

Protein Picks!

View all (71)
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites with Peri Mayo 68g

    68g · £22.06/kg
    £1.50
  • Iceland 130g Cooked Chicken Breast Chunks

    130g · £22.15/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland 5sl Roast Turkey

    80g · £33.75/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland Roast Chicken Breast Fillets 385g

    385g · £14.03/kg
    £5.40
  • Chicken Tikka 250g

    250g · £9.60/kg
    3 for £6
    £2.40
  • Iceland 80g BBQ Chicken Slices

    80g · £15.00/kg
    £1.20
  • Iceland 370g Barbecue Chicken Drumsticks

    370g · £8.43/kg
    3 for £6
    £3.12
  • Iceland 160g Sweet Chilli Chicken Slc

    160g · £18.00/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland 80g Cooked Chicken Tikka Slices

    80g · £15.00/kg
    £1.20
  • Iceland 370g Roasted Chkn Drumstk

    370g · £8.43/kg
    3 for £6
    £3.12
  • Iceland 160g Cooked Chicken Slc

    160g · £18.00/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland 80g Cooked Chicken Breast Slices

    80g · £15.00/kg
    £1.20
  • Müller Myprotein Yogurt Strawberry Flavour 210g

    210g · £8.57/kg
    £1.80
  • Müller Myprotein Chocolate Flavor Mousse 200g

    200g · £15.00/kg
    5 for £6
    £3.00
  • Müller Myprotein Vanilla Flavour Pudding 200g

    200g · £11.70/kg
    5 for £6
    £2.34
  • Arla Protein Blueberry 200g

    200g · £8.70/kg
    5 for £6
    £1.74
  • Arla Protein Strawberry 200g

    200g · £8.70/kg
    5 for £6
    £1.74
  • Müller Myprotein Salted Caramel Flavor Mousse 200g

    200g · £15.00/kg
    5 for £6
    £3.00
  • Müller Myprotein Cookies & Cream Flavour Mixers 140g

    140g · £12.86/kg
    5 for £6
    £1.80
  • Müller Myprotein Strawberries & Cream Flavour Mixers 140g

    140g · £12.86/kg
    5 for £6
    £1.80

Trending Now!

View all (53)
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites with Peri Mayo 68g

    68g · £22.06/kg
    £1.50
  • Smoky Sub Melt 100g

    100g · £28.80/kg
    £2.88
  • Iceland 100g Roast Pork Loin

    100g · £27.00/kg
    £2.70
  • Pastry Pantry 2 Pack Hog Roast Sausage Rolls

    140g · £21.43/kg
    £3.00
  • McVitie's 5 Vanilla Cheesecake Flavour Dessert Cake Bars

    5pk · £0.48 each
    £2.40
  • McVitie's 5 Dessert Cake Bars Raspberry Ripple Flavour

    5pk · £0.48 each
    £2.40
  • Brompton House Halloween Brownies 6 x 20g (120g)

    6pk · £10.00/kg
    £1.20
  • TGI Fridays 2 Pack Rocky Road Slices

    136g · £22.06/kg
    £3.00
  • TGI Fridays 2 Pack S'Mores Brownies

    146g · £20.55/kg
    £3.00
  • TGI Fridays 2 Pack Cookies & Cream Muffins

    204g · £14.71/kg
    £3.00
  • TGI Fridays 2 Pack Indulgent Chocolate Muffins

    214g · £14.02/kg
    £3.00
  • Mr Kipling 6 Christmas Slices

    6pk · £0.50 each
    £3.00
  • Dan Cake Winter Edition Mini Mint Truffle Cakes 140g

    140g · £8.57/kg
    £1.20
  • Dan Cake Winter Edition Mini Chocolate & Orange Truffle Cakes 140g

    140g · £8.57/kg
    £1.20
  • Iceland Luxury 400g Xmas Pudding

    400g · £12.00/kg
    £4.80
  • Warburtons 6 Pizza Flavour Crumpets

    6pk · £0.30 each
    £1.80
  • Iceland Luxury 900g Christmas Cake

    900g · £13.33/kg
    £12.00
  • Roberts 608g Build Your Own Haunted Chocolate House

    608g · £10.86/kg
    £6.60
  • Scream 5 Toffee Apple Mini Loaves 150g

    150g · £10.00/kg
    £1.50
  • Scream 5 Cookies & Cream Flavour Mini Loaves 150g

    150g · £10.00/kg
    £1.50

Food Hall Chicken Shack

View all (13)
  • Iceland 450g Southern Fried Crsp Shrd Ch

    450g · £10.67/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 475g Southern Fried Chicken Chunks

    475g · £10.11/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Southern Fried Chicken Wings 600g

    600g · £7.50/kg
    3 for £12
    £4.50
  • Branston Baked Beans in a Rich, Thick, Tomatoey Sauce 410g

    410g · £2.93/kg
    £1.20
  • Mayflower 255g Southern Style Gravy Mix

    255g · £7.06/kg
    £1.80
  • Coca-Cola Original Taste 1.25L Bottle

    1.25L · £2.26/L
    £2.82
  • Diet Coke Cola 1.25L Bottle

    1.25L · £1.92/L
    £2.40
  • Coca-Cola Zero Sugar 1.25L Bottle

    1.25L · £1.92/L
    £2.40
  • Pepsi Max Cherry 1.25 Litres

    1.25L · £1.58/L
    2 for £3
    £1.98
  • Pepsi Max 1.25 Litres

    1.25L · £1.58/L
    2 for £3
    £1.98
  • Coca-Cola Original Taste 1.75L Bottle

    1.75L · £1.85/L
    £3.24
  • Pepsi 1.25 Litres

    1.25L · £1.58/L
    £1.98
  • Iceland Luxury 330g Coleslaw

    330g · £8.18/kg
    3 for £6
    £2.70

Food Hall Steak Night

View all (7)
  • Carte D'or Madagascan Vanilla Ice Cream Tub 900 ml

    900ml · £5.00/L
    £4.50
  • Iceland Luxury 400g Cheddar Cheese Mash

    400g · £6.75/kg
    £2.70
  • Iceland Luxury 400g Carrot & Swede Mash

    400g · £6.75/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland Luxury 400g Mashed Potato

    400g · £6.75/kg
    £2.70
  • Iceland 400g Beef Rump Steaks

    400g · £18.00/kg
    £2.40 off
    £7.20£9.60
  • Iceland 1 Thick Cut Sirloin Steak

    340g · £35.29/kg
    £12.00
  • Iceland 1 Thick Cut Rump Steak

    454g · £26.43/kg
    £12.00

Food Hall Burger Night

View all (10)
  • Iceland Luxury 4 Sliced Brioche Rolls

    4pk · £0.45 each
    £1.80
  • Iceland 4 Pack Caramelised Onion Beef Quarter Pounders

    454g · £11.89/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland 4 Pack Spicy Chicken Burgers

    400g · £10.50/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Iceland 40 Pack Crispy Chicken Nuggets

    840g · £5.71/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack Lamb Doner Double Cheese Burgers

    442g · £12.22/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland 4 Pack British Beef Quarter Pounders

    454g · £9.25/kg
    £4.20
  • Iceland 4 Minted Lamb Quarter Pounder 454g

    454g · £11.89/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland 10 Pack Mature Cheddar 10 Slices

    250g · £13.68/kg
    2 for £5.40
    £3.42
  • Iceland 10 Pack Mild Cheddar Slices

    250g · £13.68/kg
    2 for £5.40
    £3.42
  • Iceland 440g Creamy Coleslaw

    440g · £6.14/kg
    £2.70

Food Hall China Town

View all (12)
  • Iceland Takeaway 300g Sweet & Sour Sauce

    300g · £10.00/kg
    £3.00
  • Iceland Takeaway 4 Pack Large Sweet Chilli Chicken Spring Rolls

    200g · £15.00/kg
    £3.00
  • Iceland Takeaway 12 Pack Chinese Starter Selection

    270g · £11.11/kg
    £3.00
  • Iceland Takeaway 8 Pack Prawn Toast

    200g · £15.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Takeaway 230g Battered Lemon Chicken

    230g · £13.04/kg
    £3.00
  • Iceland Takeaway 375g Chicken Curry Noodles

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Sweet & Sour Chicken 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Takeaway 229g Sweet & Sour Battered Chicken

    229g · £13.10/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Takeaway 375g Sweet Chilli Chicken Noodles

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Take Away Salt & Pepper Chicken 219g

    219g · £13.70/kg
    £3.00
  • Mayflower Chinese Style Extra Hot Curry Sauce Mix 255g

    255g · £7.06/kg
    £1.80
  • Sharwood's Chinese Curry Sauce 425g

    425g · £7.62/kg
    £3.24

Food Hall Curry Classics

View all (12)
  • Sharwood's 8 Plain Poppadoms

    8pk · £0.35 each
    £2.76
  • Sharwood's Mango Chutney 227g

    227g · £11.89/kg
    £2.70
  • Iceland Takeaway 300g Keema Rice

    300g · £10.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Takeaway 300g Masala Chips

    300g · £10.00/kg
    £3.00
  • Iceland Takeaway 300g Paneer Makhani

    300g · £10.00/kg
    £3.00
  • Iceland Takeaway 200g Punjabi Samosas

    200g · £15.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Chicken Madras 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Takeaway 375g Chicken Rogan Josh

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Takeaway 375g Chicken Vindaloo

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland 2 Garlic & Coriander Naan Breads 220g

    220g · £6.55/kg
    £1.44
  • Iceland 2 Naan Breads 220g

    220g · £6.55/kg
    £1.44
  • Leicester Bakery Limited 2 Hand Made Garlic & Coriander Naan Breads

    2pk · £4.50/kg
    £1.80

Food Hall Chippy Tea

View all (10)
  • Harry Ramsden's 2 Pack Salt & Vinegar Battered Cod Fillets

    300g · £22.00/kg
    £6.60
  • Harry Ramsden's 350g Cod Goujons

    350g · £18.86/kg
    £6.60
  • Harry Ramsdens 2 Chip Shop Style Jumbo Haddock Fishcakes 300g

    300g · £14.00/kg
    £4.20
  • Harry Ramsden's 2 Jumbo Battered Atlantic Haddock Fillets 500g

    500g · £20.40/kg
    £10.20
  • Harry Ramsden's 2 Jumbo Battered Atlantic Cod Fillets 500g

    500g · £20.40/kg
    £10.20
  • Harry Ramsden's Jumbo Crispy Battered Wholetail Scampi 300g

    300g · £22.00/kg
    £6.60
  • Harry Ramsden's Chip Shop Chips 1kg

    1kg · £4.20/kg
    £4.20
  • Harry Ramsden's Chip Shop Curry Sauce Pots 2 x 150g (300g)

    2pk · £7.00/kg
    £2.10
  • Harry Ramsden's Battered Potato Slices 500g

    500g · £8.40/kg
    £4.20
  • Harry Ramsdens 14 Pack Mini Battered Sausages With Curry Sauce

    364g · £13.19/kg
    £4.80

Chilled 2 For £4.80

View all (30)
  • Iceland 100% Pressed Apple Juice 1 Litre

    1L · £2.70/L
    2 for £4.80
    £2.70
  • Don Simon Mango Passionfruit Smoothie 1L

    1L · £2.70/L
    2 for £4.80
    £2.70
  • Happy Monkey Strawberry & Banana Smoothies 4 x 180ml

    4pk · £4.17/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Don Simon Mixed Berries Smoothie 1L

    1L · £2.70/L
    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland 100% Pure Squeezed Orange Juice 1 Litre

    1L · £2.70/L
    2 for £4.80
    £2.70
  • Elmlea Double 500ml

    500ml · £6.00/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland 10 Pack Mixed Weight Eggs

    2 for £4.80
    £2.52
  • Cravendale Skimmed 2L

    2L · £1.50/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Cravendale Semi Skimmed 2L

    2L · £1.50/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Arla BOB Skimmed 2L

    2L · £1.50/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Big Milk Whole Milk for Big Kids Aged 1+ 2L

    2L · £1.59/L
    2 for £4.80
    £3.18
  • Actimel Strawberry Immune Support Yoghurt Drink Multipack, 8x100g

    8pk · £5.63/kg
    2 for £4.80
    £4.50
  • Alpro Soya Plant-Based Chilled Drink 1L

    1L · £2.52/L
    2 for £4.80
    £2.52
  • Iceland Luxury 400g Carrot & Swede Mash

    400g · £6.75/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland 4 Pack Oranges

    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland 400g Seedless Red Grapes

    400g · £6.75/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland Luxury 4 Pack Easy Peelers

    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland 400g Seedless White Grapes

    400g · £6.75/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland 227g Strawberries

    227g · £14.54/kg
    2 for £4.80
    £3.30
  • Iceland 125g Raspberries

    125g · £24.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00

Grocery 2 For £4.80

View all (31)
  • Tetley 50 Earl Grey Tea Bags 125g

    125g · £26.40/kg
    2 for £4.80
    £3.30
  • Tetley Pure Green 50 Tea Bags 100g

    100g · £33.00/kg
    2 for £4.80
    £3.30
  • Tetley Green Tea Lemon Tea Bags x50

    100g · £33.00/kg
    2 for £4.80
    £3.30
  • Tetley Camomile Tea Bags x40

    40pk · £55.00/kg
    2 for £4.80
    £3.30
  • Tetley Peppermint Tea Bags x40

    40pk · £51.56/kg
    2 for £4.80
    £3.30
  • Furocity 60g Chocolate Orange Protein Bar

    60g · £45.00/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Furocity 60g Caramel Protein Bar

    60g · £45.00/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Furocity 60g Brownie Protein Bar

    60g · £45.00/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Heinz Tomato Ketchup Zero Added Sugar & Salt 400ml

    400ml · £9.00/L
    2 for £4.80
    £3.60
  • HP Brown Sauce 450g

    450g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • Nando's Perinaise Peri-Peri Mayo Churrasco 265g

    265g · £10.87/kg
    2 for £4.80
    £2.88
  • Heinz Salad Cream Original 425g

    425g · £8.47/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • HP Original Woodsmoke Barbecue Sauce 465g

    465g · £7.74/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • Heinz 480g Top Down Bbq Sauce

    480g · £8.25/kg
    2 for £4.80
    £3.96
  • Nando's Mild Peri-Peri Mayo 265g

    265g · £10.87/kg
    2 for £4.80
    £2.88
  • Blue Dragon Original Sweet Chilli Sauce 315g

    315g · £11.43/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • Hellmann's Rich & Smoky BBQ Sauce 430ml

    490g · £6.37/kg
    2 for £4.80
    £3.12
  • HP Fruity 470g

    470g · £7.66/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • Thai Dragon Thai Hot Chilli Sauce 455ml

    455ml · £6.59/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Heinz 460g Top Down Tom Ketchup

    460g · £8.61/kg
    2 for £4.80
    £3.96

Frozen 3 For £12

View all (42)
  • Young's 2 Breaded Extra Large Fish Fillets 300g

    300g · £18.00/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Birds Eye 8 Wonderful Cod Breaded Fish Fingers 240g

    240g · £20.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 400g Chip Shop Curry Fish Fillet Strips

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Breaded Jumbo Cod & Parsley Fishcakes 480g

    480g · £10.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Breaded Jumbo Salmon & Dill Fishcakes 480g

    480g · £10.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Birds Eye 2 Wonderful Cod Breaded Fish Fillets 200g

    200g · £27.00/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Iceland 400g Breaded Fish Goujons

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Birds Eye 8 Delightful Haddock Breaded Fish Fingers 240g

    240g · £20.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 280g Breaded Wholetail Scampi

    280g · £17.14/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Made with 100% Fish Fillet Strips Salt & Vinegar 400g

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Birds Eye 14 Fish Fingers 350g

    350g · £13.71/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 260g Peeled, Raw King Prawns

    260g · £20.77/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Stateside Diner Chinese Pork Ribs 570g

    570g · £8.42/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 450g Garlic & Herb Chicken Sizzle Steaks

    450g · £10.67/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 500g Chicken Mini Breast Fillets

    500g · £9.60/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Sweet Chilli Chicken Thighs 800g

    800g · £6.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Stateside Diner BBQ Pork Ribs 570g

    570g · £8.42/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 1.2kg Chicken Thighs

    1.2kg · £4.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 1.2k Chicken Wings

    1.2kg · £4.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 600g Boneless Chicken Thigh Fillets

    600g · £8.00/kg
    3 for £12
    £4.80

Frozen 5 For £6

View all (4)
  • Birds Eye 8 Battered Fish Fingers 224g

    224g · £12.05/kg
    5 for £6
    £2.70
  • Whitby Seafoods Mini Fish Goujons 140g

    140g · £19.29/kg
    5 for £6
    £2.70
  • Whitby Seafoods Scampi Poppers 140g

    140g · £19.29/kg
    5 for £6
    £2.70
  • Richmond 8 Thick Pork Sausages 344g

    344g · £6.98/kg
    5 for £6
    £2.40

Slimming World 3 For £12

  • Slimming World 2 Pack Rhubarb Strawberry Apple Crumbles

    230g · £20.87/kg
    3 for £12
    £4.80

Summer BBQ Skewers!

  • Iceland 4 Pack BBQ Chicken Skewer With Pepper & Onions

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack Hot & Spicy Chicken Skewers

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 340g Flamegrilled Salt & Chilli Chicken skewers

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80

Shop by category

  • Exclusive Brands
  • Soft Drinks
  • Ice Cream & Lollies
  • Crisps Snacks & Biscuits
  • Frozen Chicken & Meat Products
  • Sweets & Chocolate
  • Dairy
  • Best Ever Pizza Range!
  • Party Food
  • Fresh Fruit, Veg & Salad
  • Frozen Chips & Potato Products
  • Frozen Ready Meals
  • Bakery
  • Vape & Accessories
  • Tea, Coffee & Beverages
  • Food Cupboard
  • Fresh Meat & Poultry
  • Chilled Snacks & Cooked Meats
  • Yoghurts & Desserts
  • The Meat Free Range
  • Frozen Pies & Pasties
  • Frozen Fruit & Veg
  • Frozen Fish & Seafood
  • Frozen Desserts
  • Toiletries
  • Baby & Infant
  • Household
  • Pet
  • Iceland - Hucknall

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo