Skip to:ContentFooter
Deliveroo

FoodCoop - Gedling - Westdale Lane

Allergens and info

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Offers (19)

  • 0

    Co-op 6 Free Range British Medium Eggs

    6pk · £0.25 each

    30% off

    £1.47

    £2.10

  • 0

    Warburtons Thick Toastie Soft & Sliced White Loaf 800g

    800g · £1.49/kg

    30% off

    £1.19

    £1.70

  • 0

    Co-op Seedless Green Grapes 500g

    500g · £3.58/kg

    30% off

    £1.79

    £2.55

  • 0

    Co-op Royal Gala Apples

    6pk · £0.31 each

    30% off

    £1.86

    £2.65

  • 0

    Babybel Mini Original Cheese 6 X 20g (120g)

    120g · £16.92/kg

    30% off

    £2.03

    £2.90

  • 0

    Wildlife Choobs Kids Strawberry Raspberry & Apricot Yoghurt Tubes 6 X 37g

    222g · £4.41/kg

    30% off

    £0.98

    £1.40

  • 0

    Birds Eye 10 Potato Waffles 567g

    567g · £3.28/kg

    30% off

    £1.86

    £2.65

  • 0

    Warburtons 6 Soft & Sliced White Rolls

    6pk · £0.19 each

    30% off

    £1.16

    £1.65

  • 0

    Fruit Shoot Orange Kids Juice Drink 4 X 200ml

    800ml · £2.28/L

    30% off

    £1.82

    £2.60

  • 0

    Dairylea Dunkers Jumbo Tubes Cheese Snacks 3 X 41g (123g)

    123g · £15.69/kg

    30% off

    £1.93

    £2.75

  • 0

    Douwe Egberts Pure Gold Instant Coffee Refill 150g

    150g · £37.33/kg

    30% off

    £5.60

    £8.00

  • 0

    Birds Eye 12 Crispy Chicken Dippers 220g

    220g · £10.05/kg

    30% off

    £2.21

    £3.15

  • 0

    Quaker Oat So Simple Golden Syrup Porridge Sachets 10x36g

    360g · £9.14/kg

    30% off

    £3.29

    £4.70

  • 0

    Co-op British Beef Cottage Pie 400g

    400g · £7.63/kg

    30% off

    £3.05

    £4.35

  • 0

    Birds Eye Petits Pois 545g

    545g · £4.44/kg

    30% off

    £2.42

    £3.45

  • 0

    Nutella Hazelnut Chocolate Spread Jar 630g

    630g · £6.73/kg

    30% off

    £4.24

    £6.05

  • 0

    Co-op Irresistible Butter Basted Turkey Breast 120g

    120g · £24.50/kg

    30% off

    £2.94

    £4.20

  • 0

    Old El Paso Smoky Bbq Fajita Kit 500g

    500g · £6.38/kg

    30% off

    £3.19

    £4.55

  • 0

    Co Op Pure Apple Juice 3 X 200ml

    600ml · £2.28/L

    30% off

    £1.37

    £1.95

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Co-op Greek Feta Cheese 200g

    200g · £13.25/kg
    £2.65
  • Co-op Space To Thrive British Breaded Chicken Goujons 230g

    230g · £13.70/kg
    £3.15
  • Co-op Irresistible Kalamata Olive Sourdough Bloomer 364g

    1pk · £2.55 each
    £2.55
  • Co-op 18 Italian Milano Salami Slices 80g

    80g · £36.25/kg
    £2.90
  • Co-op Irresistible All Butter Pastry 4 Sausage Rolls 188g

    188g · £19.95/kg
    £3.75
  • Co-op Mild & Creamy Mozzarella 225g

    125g · £11.20/kg
    £1.40
  • Co-op Chicken & Gravy Pie 180g

    180g · £15.00/kg
    £2.70
  • Co-op Chicken & Pancetta Tortelloni 300g

    300g · £8.17/kg
    £2.45
  • Co-op 6 Free Range British Medium Eggs

    6pk · £0.25 each
    30% off
    £1.47£2.10
  • Co-op Cook's Kitchen Outdoor Bred Smoked Bacon 65g

    65g · £63.08/kg
    £4.10
  • Leerdammer 8 Original Mild-Nutty 160g

    160g · £18.44/kg
    £2.95
  • Co-op Spinach & Ricotta Tortelloni 300g

    300g · £8.17/kg
    £2.45
  • Co-op Beef Lasagne 400g

    400g · £6.63/kg
    £2.65
  • Co-op High Protein Cottage Cheese 300g

    300g · £6.83/kg
    £2.05
  • Co-op Italian Grated Parmigiano Reggiano 50g

    50g · £37.00/kg
    £1.85
  • Warburtons Original Farmhouse 800g

    800g · £2.63/kg
    £2.10
  • Co-op Irresistible Posh Ploughman's Wrap

    1pk · £4.75 each
    £4.75
  • Co-op Royal Gala Apples

    6pk · £0.31 each
    30% off
    £1.86£2.65
  • Co-op Italian Menu Tagliatelle 300g

    300g · £6.17/kg
    £1.85
  • Co-op British Smoked Back Bacon 300g

    300g · £9.67/kg
    £2.90
  • Co-op Hunters Chicken With Paprika Spiced Potatoes 350g

    350g · £13.00/kg
    £4.55
  • Co-op Outdoor Bred British Unsmoked Back Bacon 300g

    300g · £9.17/kg
    £2.75
  • Utterly Butterly Spread 500g

    500g · £4.70/kg
    £2.35
  • Co-op Irresistible Outdoor Bred Wiltshire Cooked Ham 5 Slices 120g

    120g · £32.92/kg
    £3.95
  • Co-op Seedless Green Grapes 500g

    500g · £3.58/kg
    30% off
    £1.79£2.55
  • Co-op Pink Lady Apples

    4pk · £0.73 each
    £2.90
  • Co-op British Outdoor Bred Breaded Ham 120g

    120g · £22.92/kg
    £2.75

Top Deals

  • Beer & Cider duo

    1pk · £22.00 each
    £22.00
  • Cocktails Multibuy

    1pk · £10.00 each
    £10.00
  • Ready Meals

    1pk · £7.20 each
    £7.20

Grocery Essentials

View all (14)
  • Co-op Cucumber

    1pk · £1.20 each
    £1.20
  • Co-op 6 Free Range British Medium Eggs

    6pk · £0.25 each
    30% off
    £1.47£2.10
  • Co-op Milk Chocolate Digestives 300g

    300g · £4.83/kg
    £1.45
  • Co-op 5% Fat Beef Mince 500g

    500g · £11.20/kg
    £5.60
  • Co-op Thick Bleach Lime 750ml

    750ml · £1.47/L
    £1.10
  • Co-op Greek Style Natural Yogurt 500g

    500g · £3.40/kg
    £1.70
  • Co-op Italian Menu Penne 500g

    500g · £2.00/kg
    £1.00
  • Co-op Royal Gala Apples

    6pk · £0.31 each
    30% off
    £1.86£2.65
  • Co-op Baby Potatoes 750g

    750g · £1.87/kg
    £1.40
  • Co-op Super Soft Recycled White Bathroom Tissue 4 Rolls

    4pk · £0.66 each
    £2.65
  • Walkers Quavers Cheese Multipack Snacks Crisps 6x16g

    96g · £27.60/kg
    £2.65
  • Walkers Ready Salted Multipack Crisps 6x25g

    150g · £17.00/kg
    £2.55
  • Warburtons Original Toastie Soft & Sliced White Loaf 800g

    800g · £2.13/kg
    £1.70
  • Yorkshire Tea 160 Tea Bags 500g

    500g · £17.50/kg
    £8.75

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • FoodCoop - Gedling - Westdale Lane

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo