Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Nottingham Compton

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • Tesco Aasani Cashew Nuts 500G

    500g · £14.30/kg
    £7.15
    £6.40 Clubcard (£12.80/kg)
  • Nakd Blueberry Muffin Raw Fruit & Nut Bar 4x35g

    4pk · £105.71/kg
    £3.70
    £2.95 Clubcard (£84.29/kg)
  • Bio&Me Cocoa Gluten Free Porridge Pot 58g

    58g · £32.76/kg
    £1.90
    £0.85 Clubcard (£14.66/kg)
  • Tesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)

    6pk · £0.35 each
    £2.10
    £1.85 Clubcard (£0.31 each)
  • Tesco Mini Carrot 320G

    320g · £5.47/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Finest Jersey Whole Milk 1L

    £2.30
    £2.05 Clubcard
  • Clover Original Spread 500G

    500g · £7.00/kg
    £3.50
    £2.65 Clubcard (£5.30/kg)
  • Oatly Whole Oat Drink Chilled 1L

    £3.10
    £2.40 Clubcard
  • Philadelphia Original Soft Cream Cheese 280G

    280g · £14.11/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£10.71/kg)
  • Oatly Semi Oat Drink Chilled 1L

    £3.10
    £2.40 Clubcard
  • Yeo Valley Organic Natural Yogurt 450G

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £1.75 Clubcard (£3.89/kg)
  • Activia Rhubarb Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g

    4pk · £32.17/kg
    £3.70
    £2.00 Clubcard (£17.39/kg)
  • Petits Filous Kids Strawberry & Raspberry Yoghurt Big Pots 4 x 85g

    4pk · £28.82/kg
    £2.45
    £1.90 Clubcard (£22.35/kg)
  • Activia Kefir Strawberry Gut Health Yoghurt Drink 280ml

    £2.15
    £1.40 Clubcard
  • Quorn 7 Picnic Eggs 140g

    140g · £21.07/kg
    £2.95
    £2.10 Clubcard (£15.00/kg)
  • Tesco BBQ Roast Chicken Mini Fillets 170g

    170g · £27.06/kg
    £4.60
    £3.85 Clubcard (£22.65/kg)
  • Warburtons Crumpets 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
    £0.90 Clubcard (£0.15 each)
  • Tesco Finest Buttermilk Pancakes with Maple Syrup 4 Pack

    4pk · £0.60 each
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£0.54 each)
  • Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g

    450g · £6.89/kg
    £3.10
    £2.00 Clubcard (£4.44/kg)
  • Quorn 14 Cocktail Sausages 140g

    140g · £21.07/kg
    £2.95
    £2.10 Clubcard (£15.00/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco British Extra Mature Grated Cheddar Cheese 250 G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
  • Tesco British Chicken Thigh Fillets 400g (C)

    400g · £15.13/kg
    £6.05
  • Tesco Blueberries 150G

    150g · £14.67/kg
    £2.20
  • Tesco 0% Fat Greek Style Yogurt 500G

    500g · £2.60/kg
    £1.30
  • Tesco Greek Style Yogurt 500G

    500g · £2.60/kg
    £1.30
  • Tesco Cream & Strawberry Jam Doughnuts 2 Pack

    2pk · £1.10 each
    £2.20
    £1.75 Clubcard (£0.88 each)
  • New York Bakery The Original Bagels 5 Pack

    5pk · £0.47 each
    £2.35
  • Warburtons Crumpet Thins 8 pack

    8pk · £0.21 each
    £1.70
  • Tesco Finest White Sourdough Loaf 400G

    400g · £6.50/kg
    £2.60
  • Tesco Little Gem 2 Pack (C)

    2pk · £0.45 each
    £0.90
  • Actimel Immune Support Live Yoghurt Drink - Multifruit 8x100g

    800g · £6.06/kg
    £4.85
  • Tesco Sweet Easy Peeler 600G (C)

    600g · £2.83/kg
    £1.70
  • Warburtons Toastie Thick and Small Sliced White Bread 400g

    400g · £2.50/kg
    £1.00
  • Tesco Plain White Tortilla Wraps 8 Pack

    8pk · £0.20 each
    £1.60
  • Tesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)

    6pk · £0.35 each
    £2.10
    £1.85 Clubcard (£0.31 each)
  • Tesco Finest Signature Cure 6 Alderwood Smoked Back Bacon 240g

    240g · £21.88/kg
    £5.25
  • Warburtons Crumpets 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
    £0.90 Clubcard (£0.15 each)
  • Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 250g

    250g · £16.00/kg
    £4.00
  • Clover Original Spread 500G

    500g · £7.00/kg
    £3.50
    £2.65 Clubcard (£5.30/kg)
  • Muller Corner Yogurt Vanilla Chocolate Balls & Banana Chocolate Flakes 4x124g

    4pk · £29.44/kg
    £3.65
  • Tesco Wholemeal Pitta Bread 6 Pack Classic

    6pk · £0.10 each
    £0.60
  • Tesco 10 Extra Mature Cheddar Slices 250G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
  • Tesco Chicken Caesar Salad 185G

    185g · £20.27/kg
    £3.75
  • Serious Pig Snacking Cheese, 24g

    24g · £85.42/kg
    £2.05
  • Tesco Bramley Apple Pies 6 Pack

    6pk · £0.30 each
    £1.80
  • Yeo Valley Honey Greek Style Yogurt 4 X100g

    4pk · £39.00/kg
    £3.90
  • Tesco Southern Fried Chicken Pasta 300G

    300g · £10.67/kg
    £3.20
  • Cauldron Foods Falafel 200G

    200g · £15.00/kg
    £3.00
  • Quorn 7 Picnic Eggs 140g

    140g · £21.07/kg
    £2.95
    £2.10 Clubcard (£15.00/kg)
  • Tesco Finest Coffee & Amaretto Tiramisu Dessert 400g

    400g · £16.25/kg
    £6.50
  • Philadelphia Original Soft Cream Cheese 280G

    280g · £14.11/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£10.71/kg)
  • Tesco Butterhead Salad 80G

    80g · £15.63/kg
    £1.25
  • Tesco Finest Baby Potatoes 750G (C)

    750g · £2.07/kg
    £1.55
  • Aero Chocolate Mousse 4 X59g

    4pk · £41.53/kg
    £2.45
  • Auntys Golden Syrup Steamed Puddings 2 X 95G

    95g · £20.53/kg
    £1.95
  • La Famiglia Rana Caramelised Garlic & Pecorino Flatbread 183g

    183g · £24.04/kg
    £4.40
  • Tesco Flat Leaf Parsley 15G (C)

    15g · £56.67/kg
    £0.85
  • Tesco Edam Cheese 10 Slice 250G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
  • Tesco Chicken Triple Sandwich

    1pk · £3.50 each
    £3.50
  • Wasabi Spicy Korean Chicken with Fried Rice 400g

    400g · £15.63/kg
    £6.25
  • Rustlers Quarter Pounder Cheese Burger 190 G

    190g · £15.53/kg
    £2.95
  • Tesco Mini Carrot 320G

    320g · £5.47/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Charlie Bigham's Pan Fry Teriyaki Chicken Yakisoba 380g

    380g · £22.63/kg
    £8.60
  • Tesco British Chicken Thighs 600G (C)

    600g · £5.50/kg
    £3.30
  • Quorn 14 Cocktail Sausages 140g

    140g · £21.07/kg
    £2.95
    £2.10 Clubcard (£15.00/kg)
  • Tesco Finest Sticky Toffee Pudding Meal Deal 230g

    230g · £20.00/kg
    £4.60
  • Tesco British Salted Block Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Tesco Mango & Passion Fruit Pot 250g

    250g · £15.60/kg
    £3.90
  • Tesco Smoky Bacon Sarnie - Tangy Ketchup

    1pk · £3.10 each
    £3.10
  • Jason's Sourdough White Ciabattin Bread with Grains & Seeds 580g

    580g · £4.91/kg
    £2.85
  • Tesco Grated Parmigiano Reggiano 100G

    100g · £35.50/kg
    £3.55
  • Philadelphia Light Low Fat Soft Cream Cheese Snacks 3 Pack 126G

    126g · £21.83/kg
    £2.75

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Nottingham Compton

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo