Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Carlton

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • Haagen-Dazs Vanilla Ice Cream 460Ml

    £6.55
    £5.10 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    £6.00
    Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    £7.00
    Clubcard
  • Tesco Finest Mini San Marzano Tomatoes 220G

    220g · £13.64/kg
    £3.00
    2 for £4 Clubcard
  • Mexicana Hot Cheddar Cheese Slices 160 G

    160g · £21.88/kg
    £3.50
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Tesco Finest 4 Scottish Salmon Fillets 520g

    520g · £29.04/kg
    £15.10
    £12.60 Clubcard (£24.23/kg)
  • OAF Gluten Free White Softie 400g

    400g · £10.25/kg
    £4.10
    £3.60 Clubcard (£9.00/kg)
  • Mr Kipling Lemon Cake Slices 6 Pack

    6pk · £0.60 each
    £3.60
    £2.20 Clubcard (£0.37 each)
  • Haagen-Dazs Belgian Chocolate Ice Cream 460Ml

    £6.55
    £5.10 Clubcard
  • Tesco Finest Piccobella Tomatoes 220G

    220g · £11.59/kg
    £2.55
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Boneless Salmon Fillets 4 Pack 520g

    520g · £23.56/kg
    £12.25
    £10.85 Clubcard (£20.87/kg)
  • Chicago Town Takeaway Stuffed Crust BBQ Chicken Pizza 668g

    668g · £9.96/kg
    £6.65
    £4.65 Clubcard (£6.96/kg)
  • The Gym Kitchen Tikka Dahl 250g

    250g · £11.00/kg
    £2.75
    £2.25 Clubcard (£9.00/kg)
  • Soreen Banana Lunchbox Loaves 5 Pack

    150g · £15.33/kg
    £2.30
    £1.55 Clubcard (£10.33/kg)
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Tesco Health Bite & Sting Hydrocortisone Cream 1% 10g

    10g · £430.00/kg
    £4.30
    £3.85 Clubcard (£385.00/kg)
  • Tesco Finest Belgian Chocolate Orange Nut Selection 150g

    150g · £20.00/kg
    £3.00
    £2.50 Clubcard (£16.67/kg)
  • Cadbury Fudge Treat Size Chocolate Bars Multipack 1 X 202g

    202g · £28.96/kg
    £5.85
    £3.90 Clubcard (£19.31/kg)
  • Tesco Finest Sugarbelle Tomatoes 220G

    220g · £11.59/kg
    £2.55
    2 for £4 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • THIS Cocktail Sausages 140g

    140g · £24.29/kg
    £3.40
  • Charlie Bigham's Moussaka 655G

    655g · £17.94/kg
    £11.75
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 500g

    500g · £10.60/kg
    £5.30
  • Tesco Pork Ribs 700G

    700g · £11.07/kg
    £7.75
  • Tesco Beef Casserole & Dumplings 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 650G

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Onken Cherry Yogurt 450G

    450g · £5.00/kg
    £2.25
  • Tesco Beef Ribeye Steak 227G

    227g · £38.55/kg
    £8.75
  • Tesco Beef Rump Steak 255G

    255g · £18.43/kg
    £4.70
  • Tesco 4 Boneless Sea Bass Fillets 360G

    360g · £37.50/kg
    £13.50
  • Tesco Medium Free Range Eggs 12 Pack

    12pk · £0.27 each
    £3.25
  • Tesco Chicken & Bacon Pasta Bake 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Grated Parmigiano Reggiano 100G

    100g · £35.50/kg
    £3.55
  • Tesco Triple Chocolate Trifle 500G

    500g · £9.10/kg
    £4.55
  • Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack

    6pk · £0.33 each
    £2.00
  • Tesco Finest New York Deli Inspired Pastrami & Emmental Sandwich

    1pk · £4.35 each
    £4.35
  • Rosedene Farms Strawberries 227G

    227g · £8.81/kg
    £2.00
  • Little Dish BIG Spaghetti & Meatballs 300g

    300g · £16.50/kg
    £4.95
  • Tesco Beef Mince 20% Fat 500g

    500g · £7.60/kg
    £3.80
  • Tesco Boneless Salmon Fillets 4 Pack 520g

    520g · £23.56/kg
    £12.25
    £10.85 Clubcard (£20.87/kg)
  • Tesco 2 Boneless Salmon Fillets 260G

    260g · £22.50/kg
    £5.85
  • Muller Light Toffee Yogurt 160G

    160g · £7.19/kg
    £1.15
  • Tesco Chicken & Bacon Pasta Bake 750G

    750g · £7.20/kg
    £5.40
  • Tesco Pork Belly Slices 500g

    500g · £9.60/kg
    £4.80
  • Tesco Large Free Range Eggs 12 Pack

    12pk · £0.33 each
    £3.95
  • Tesco Plant Chef Mexican Inspired Bean Burgers 226g

    226g · £12.61/kg
    £2.85
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 750g

    750g · £10.87/kg
    £8.15
  • Premier Deli Roast Turkey Breast Slices 125g

    125g · £30.80/kg
    £3.85
  • Tesco Finest Coffee & Amaretto Tiramisu 2x85g

    2pk · £48.24/kg
    £4.10
  • Tesco Belgian Chocolate Eclairs 2 Pack

    2pk · £1.10 each
    £2.20
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Tesco Diced Beef 400G

    400g · £14.38/kg
    £5.75
  • Schar Gluten-Free Soft White Sliced Bread Loaf

    300g · £12.67/kg
    £3.80
  • Tesco Bangers & Mash 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Blueberries 150G

    150g · £14.67/kg
    £2.20
  • Tesco Whole Cucumber Each

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Tesco Small Bananas 6 Pack

    6pk · £0.15 each
    £0.90
  • Cotton Candy Seedless Grapes 400g

    400g · £7.75/kg
    £3.10
  • Nightingale Farms Peppers 375G

    375g · £6.40/kg
    £2.40
  • Tesco Finest AA Salt Dry Aged Beef Sirloin Steak 350g

    350g · £60.71/kg
    £21.25
  • Tesco Finest Chicken, King Prawn & Chorizo Paella 400g

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Tesco Tenderstem Broccoli 200G

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Gü Chocolate Melt in the Middle Pudding 2 x 90g

    2pk · £54.44/kg
    £4.90
  • MULLER X MY PROTEIN Mousse Chocolate Flavour 200g

    200g · £14.75/kg
    £2.95
  • Tesco Tuna Pasta Bake 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Mature Cheddar 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Tesco Tenderstem Broccoli Spears 330G

    330g · £8.64/kg
    £2.85
  • Pukka Vegan No Steak Slice 170g

    170g · £14.41/kg
    £2.45
  • Primula Original Cheese Tube 140G

    140g · £18.57/kg
    £2.60
  • Mexicana Hot Cheddar Cheese Slices 160 G

    160g · £21.88/kg
    £3.50
    2 for £4.50 Clubcard

Meal deals

View all (4)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Carlton

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo