Berries
Tesco Blueberries 150G
150g · £14.67/kg£2.20
Bananas
Banana Each (C)
1pk · £0.29 each£0.29
Citrus Fruit
Lemons 3Pack Express
3pk · £0.65 each£1.95Jaffa Orange Minimum 4 Pack (C)
5pk · £0.63 each£3.15Grapefruit Each
1pk · £0.70 each£0.70Limes Each
1pk · £0.30 each£0.30Tesco Sweet & Easy Peel Clementines 600g
600g · £4.50/kg£2.70
Apples & Pears
Tesco Granny Smith Apple 6 Pack
5pk · £0.42 each£2.10Large Pink Lady Apples (C) Loose Class 1
1pk · £0.65 each£0.65Tesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)
6pk · £0.35 each£2.10£1.85 Clubcard (£0.31 each)Tesco Braeburn Apples Minimum 5 Pack
5pk · £0.45 each£2.25Tesco Pink Lady Apple Min 6 Pack (C)
5pk · £0.69 each£3.45Tesco Conference Pear Minimum 4 Pack
4pk · £0.50 each£2.00
Grapes
Tesco Green Seedless Grapes Pack 500G (C)
500g · £4.80/kg£2.40Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G
500g · £4.80/kg£2.40£2.15 Clubcard (£4.30/kg)Tesco Red Seedless Grape Punnet (C)
500g · £4.80/kg£2.40
Prepared Fruit
Tesco Pomegranate Seeds 80G
80g · £23.75/kg£1.90
Other Fruit
Zespri SunGold Kiwi 4 pack
4pk · £0.89 each£3.55£3.15 Clubcard (£0.79 each)Tesco Mini Watermelon
1pk · £3.30 each£3.30