- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with More Card
Earn points and save on your order. Link or sign up now.
Offers (2540)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Caesar Salad Kit
200g · £9.75/kg£1.95Piccolo Mild Chicken Tikka Curry With Chickpeas & Basmati Rice 200g
200g · £19.50/kg£3.90Vegetable Soup Kit 500g
500g · £2.40/kg£1.20Dole Peaches in Strawberry Flavour Jelly 492g
492g · £5.59/kg£2.75Spinach 450g
450g · £5.44/kg£2.45Morrisons Savers Mild White Cheddar 400g
400g · £7.50/kg£3.00Fridge Raiders Southern Style Chicken Bites 70g
70g · £21.43/kg£1.50Morrisons The Best Thick Cut Honey Roast Ham 120g
120g · £32.50/kg£3.90Baking Potatoes 2kg
2kg · £1.13/kg£2.25British Beef Mince Steak 5% 250g
250g · £13.40/kg£3.35Morrisons Medium Free Range Eggs 12 pack
12pk · £0.28 each£3.40Morrisons Savers Beef Steak 170g
170g · £21.47/kg£3.65Pineapple 500g
500g · £7.30/kg£3.65Blueberries 300g
300g · £13.33/kg£4.00£2.80 loyalty card (£9.33/kg)Morrisons Whole Chicken Large 1.7-1.9Kg
1.7kg · £3.91/kg£6.65Naturally Wonky Potatoes 2.5kg
2.5kg · £0.74/kg£1.85Morrisons British Diced Beef 430g
430g · £15.47/kg£6.65Morrisons Savers Mature White Cheddar 400g
400g · £7.50/kg£3.00Morrisons British Chicken Wings 1kg
1kg · £2.65/kg£2.65Morrisons Chicken Breast Fillet 1kg
1kg · £8.25/kg£8.25Warburtons Bread Original Farmhouse Loaf 800g
800g · £2.56/kg£2.05Morrisons Spanish Chicken With Roast Potatoes 375g
375g · £13.68/kg10% off£5.13£5.70Morrisons British Spreadable 500g
500g · £5.20/kg£2.60Morrisons British 20% Beef Steak Mince 500g
500g · £7.10/kg£3.55Lurpak Spreadable Salted 400g
400g · £12.25/kg£4.90Morrisons Wensleydale & Cranberry 200g
200g · £17.00/kg£3.40Morrisons Red Leicester 240g
240g · £13.75/kg£3.30President Brie Cheese 200g
200g · £17.75/kg£3.55Morrisons Salted British Butter 250g
250g · £8.00/kg£2.00Morrisons Salmon & Cream Cheese Sandwich
£4.20Fyffes Bananas 5pk
5pk · £0.17 each£0.85Salad Tomatoes 750g
750g · £2.35/kg20% off£1.76£2.20Morrisons Mild Cheddar 400g
400g · £9.75/kg£3.90
More Card prices
Morrisons The Best Nut & Seed Granola Cereal 500g
500g · £7.20/kg£3.60£2.88 loyalty card (£5.76/kg)Morrisons The Best Tomato & Mascarpone Stir Through Pasta Sauce 190g
190g · £11.84/kg£2.25£1.58 loyalty card (£8.32/kg)Morrisons The Best Lightly Salted Crisps 125g
125g · £10.40/kg£1.30£0.91 loyalty card (£7.28/kg)Morrisons The Best Parma Ham 70g
70g · £60.00/kg£4.20£2.94 loyalty card (£42.00/kg)Morrisons The Best Butter Chicken Cooking Sauce 340g
340g · £7.65/kg£2.60£1.82 loyalty card (£5.35/kg)Morrisons The Best Buttermilk Pancakes 4pk
4pk · £0.53 each£2.10£1.47 loyalty card (£0.37 each)Morrisons The Best Chocolate Cake 406g
406g · £9.98/kg£4.05£2.84 loyalty card (£7.00/kg)Morrisons The Best Hot Honey Chilli Sauce 310G
310g · £7.74/kg£2.40£1.68 loyalty card (£5.42/kg)Morrisons The Best White Chocolate Cookies 200g
200g · £15.00/kg£3.00£2.10 loyalty card (£10.50/kg)Morrisons The Best Sea Salt & Vinegar Crisps 125g
125g · £12.40/kg£1.55£1.09 loyalty card (£8.72/kg)Morrisons Fat Free Greek Style Yogurt 500g
500g · £2.40/kg£1.20£0.84 loyalty card (£1.68/kg)Morrisons Roast Chicken Slices 180g
180g · £21.11/kg£3.80£2.66 loyalty card (£14.78/kg)Morrisons Savers Lemons 4pk
4pk · £0.28 each£1.10£0.77 loyalty card (£0.19 each)Cadbury Milk Chocolate Fingers
114g · £23.68/kg£2.70£1.89 loyalty card (£16.58/kg)Jacobs Mini Cheddars Original 6 X 23g
138g · £16.67/kg£2.30£1.61 loyalty card (£11.67/kg)Morrisons Conference Pears 4pk
4pk · £0.58 each£2.30£1.61 loyalty card (£0.40 each)Morrisons Pork Sausage Rolls 444g
6pk · £0.41 each£2.45£1.72 loyalty card (£0.29 each)Morrisons Whole Cucumber
£1.05£0.74 loyalty cardMorrisons The Best Mature Cheddar & Onion Crisps 125g
125g · £10.80/kg£1.35£0.95 loyalty card (£7.60/kg)Fage Total 5% Fat Strained Yoghurt 450g
450g · £8.44/kg£3.80£2.66 loyalty card (£5.91/kg)
Applied Nutrition
Applied Nutrition Energy Gel Vimto 60g
60g · £16.67/kg£1.00
🌟 The Best 🌟
Morrisons The Best 10 Fairtrade Ristretto Coffee Pods 10 X 52g
520g · £7.50/kg£3.90Morrisons The Best Trentino Pinot Grigio 187ml
187ml · £19.79/L£3.70Morrisons The Best Mini Victoria Sponge Cakes
£3.05Morrisons The Best English Breakfast 100 Tea Bags 250g
250g · £13.20/kg£3.30Morrisons The Best Sliced Wiltshire Ham 120g
120g · £32.50/kg£3.90Morrisons The Best Keralan Coconut Curry Cooking Sauce 340g
340g · £8.82/kg£3.00Morrisons The Best Beef Ale & Roasted Onion Crisps 125g
125g · £12.00/kg3 for £3£1.50Morrisons The Best Mini Meringue Shells 12 pack
12pk · £0.20 each£2.40Morrisons The Best Limited Edition Olive Oil 500ml
500ml · £15.12/L10% off£7.56£8.40Morrisons The Best Gluten Free 6 Lincolnshire Thick Sausages 400g
400g · £8.38/kg£3.35Morrisons The Best Banoffee Pie 470g
470g · £14.04/kg£6.60Morrisons The Best Caramelised Balsamic Onion Chutney 205g
205g · £10.24/kg£2.10Morrisons The Best Alsace Gewurztraminer 75Cl
750ml · £19.20/L£14.40Morrisons The Best Meringue Nests 8 pack
8pk · £0.30 each£2.40Morrisons The Best Beef Gravy Granules 200g
200g · £11.50/kg£2.30Morrisons The Best Sultana Scones 4 pack
4pk · £0.63 each£2.50Morrisons The Best Rogan Josh Cooking Sauce 340g
340g · £7.35/kg£2.50Morrisons The Best Jalapeno Chilli Jam Chutney 230g
215g · £9.77/kg£2.10Morrisons The Best Hampshire Breed Sliced Whole Ham 120g
120g · £32.50/kg£3.90Morrisons The Best Pork Nduja Pasta Torchiette 700g
700g · £10.80/kg10% off£7.56£8.40
In Store Prices 🏷️🏷️
Ueshima Tokyo Roast Ground Coffee 200g
200g · £25.00/kg£5.00Branston Chilli Piccalilli 360g
360g · £6.94/kg£2.50Morrisons LED GLS A60 806 Lumens 7.3W ES 2700K Dimmable
2pk · £2.50 each£5.00Solution Eu Ltd Non Slip Training Seat
£6.00Bed Head Colour Goddess Conditioner 400ml
400ml · £16.25/L£6.50Garnier Olia Dark Blonde 7.0
£10.00Got2b Beach Matt Paste 100ml
100ml · £55.00/L£5.50Wisdom Daily Use Interdental Brushes 30 pack
30pk · £0.10 each£3.00Morrisons Kids Multivitamin & Omega Gummies Orange 60s
60pk · £0.08 each£5.00King C Gillette Beard Trimmer
£43.00Head & Shoulders Core Itchy 2 In 1 330ml
330ml · £15.15/L£5.001698 Celebration Ale
500ml · £5.10/L£2.55John Frieda Volume Lift Thickening Mousse 200ml
200ml · £45.00/L£9.00Clarinaze Allergy Spray 10ml
10ml · £1,000.00/L£10.00Sensodyne Clinical Protect Active White Toothpaste 75ml
75ml · £160.00/L£12.00Herbal Essences Chamomile Core Hair Conditioner 250ml
250ml · £24.00/L£6.00Morrisons The Best Rogan Josh Cooking Sauce 340g
340g · £7.35/kg£2.50NIVEA Q10 Energy Fresh Look Eye Cream
15ml · £1,000.00/L£15.00Cherry Blossom Shoe Polish Dark Tan 40g
40g · £50.00/kg£2.00Kohinoor Tikka Sauce 375g
375g · £5.41/kg10% off£2.03£2.25
Student Deals 📚
Morrisons Wholegrain Rice 250g
250g · £2.60/kg£0.65Miniature Potatoes 500g
500g · £1.54/kg30% off£0.77£1.10Morrisons Chocolate Sponge Puddings 2pk 210g
210g · £10.33/kg30% off£2.17£3.10Sweetcorn Cobs 2 pack
2pk · £0.58 each30% off£1.16£1.65Morrisons Milk Chocolate Rice Cakes 100g
100g · £13.70/kg30% off£1.37£1.95Morrisons Party Fairy Cakes 12pk
12pk · £0.18 each30% off£2.10£3.00Morrisons Golden Vegetable Rice 250g
250g · £4.20/kg£1.05Morrisons Cheese & Tomato Pasta Pot
300g · £4.80/kg30% off£1.44£2.05Indo Mie Instant Noodles mi Goreng 80g
80g · £10.13/kg30% off£0.81£1.15Morrisons Family Toothbrushes Medium 4 pack
4pk · £0.50 each£2.00Regina Blitz Household Towel 2 Rolls
2pk · £2.02 each30% off£4.03£5.75Morrisons Non Bio Laundry Pods 21pk
21pk · £0.11 each30% off£2.21£3.15Morrisons Bath Sponge 2pk
2pk · £0.56 each30% off£1.12£1.60Morrisons The Best Beef Lasagne With Pancetta 400g
400g · £7.45/kg30% off£2.98£4.25Morrisons The Best Mini Victoria Sponge Cakes
£3.05Morrisons Bbq Saucers 70g
70g · £17.86/kg£1.25Potato & Egg Salad 275g
275g · £9.31/kg30% off£2.56£3.65Morrisons The Best Spaghetti Bolognese 400g
400g · £10.08/kg30% off£4.03£5.75Batchelors Pasta N Sauce Cheese & Broccoli 99g
99g · £10.61/kg30% off£1.05£1.50Morrisons Macaroni Cheese 400g
400g · £4.30/kg30% off£1.72£2.45
McVities
McVities Milk Chocolate Hob Nob Biscuits 262g
262g · £10.11/kg2 for £3£2.65McVities White Chocolate Digestives 232g
232g · £10.47/kg10% off£2.43£2.70McVities Pink Raspberry & Cream Digestives 232g
232g · £12.07/kg2 for £3£2.80McVities Rich Tea Classic Biscuit 300g
300g · £7.67/kg2 for £3£2.30McVities Seriously Chocolate Chocolate Digestives 250g
250g · £11.20/kg2 for £3£2.80McVities Hobnobs Dark Choc 262g
262g · £10.31/kg2 for £3£2.70McVities Ginger Nuts Biscuits 250g
250g · £6.84/kg10% off£1.71£1.90McVities Digestives Milk Chocolate Biscuits 266g
266g · £9.14/kg10% off£2.43£2.70McVities Hob Nobs Original 255g
255g · £7.45/kg2 for £3£1.90McVities White Hobnobs Biscuits 232g
232g · £11.64/kg2 for £3£2.70McVities Jaffa Digestives 250g
250g · £11.00/kg2 for £3£2.75
Back To Routine
Morrisons From Our Deli Honey Roast Ham 125g
125g · £17.12/kg30% off£2.14£3.05Morrisons Sweet Chilli Chicken Slices 160g
160g · £15.75/kg30% off£2.52£3.60Pineapple 300g
300g · £5.97/kg30% off£1.79£2.55Cleaning Cloths 5 pack
5pk · £0.20 each£1.00New York Bakery Co Plain Bagels 5 pack
5pk · £0.39 each£1.95Morrisons Pink Lady Apples Tray 4 pack
4pk · £0.45 each30% off£1.79£2.55Morrisons Fat Free Greek Style Yogurt 500g
500g · £2.40/kg£1.20£0.84 loyalty card (£1.68/kg)Morrisons From Our Deli Yorkshire Ham 125g
125g · £17.12/kg30% off£2.14£3.05Gingerbread Person
30% off£1.05£1.50Walkers Monster Munch Pickled Onion Crisps 6 x 20g
120g · £15.75/kg30% off£1.89£2.70Astonish Concentrated Disinfectant Twilight Meadows 300ml
300ml · £4.00/L£1.20Morrisons Finger Rolls
6pk · £0.20 each£1.20Fage Total 5% Fat Strained Yoghurt 450g
450g · £8.44/kg£3.80£2.66 loyalty card (£5.91/kg)Morrisons The Best Lightly Salted Crisps 125g
125g · £10.40/kg£1.30£0.91 loyalty card (£7.28/kg)Morrisons Savers Raspberry Mini Rolls
6pk · £0.15 each£0.90Morrisons Roast Chicken Slices 180g
180g · £21.11/kg£3.80£2.66 loyalty card (£14.78/kg)Morrisons Savers Lemons 4pk
4pk · £0.28 each£1.10£0.77 loyalty card (£0.19 each)Morrisons Croissants 6 pack
6pk · £0.26 each30% off£1.54£2.20Morrisons Wafer Thin Honey Cured Ham 170g
170g · £7.24/kg30% off£1.23£1.75Walkers Wotsits Giants Cheese Crisps Snacks 130g
130g · £16.46/kg30% off£2.14£3.05